Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako ne jurimo top8, onda igramo sa ciljem - kojim? Jedna je krajnost postaviti previsoka i nerealna ocekivanja, a druga je besciljno se unapred predati. Ne valja ni jedno ni drugo.

    Sta je realno to je tesko oceniti kada svaki covek dozivljava realnost na svoj nacin... pa tako i oni kao tim.
    Last edited by mmajstor; 15-08-17, 18:00.

    Comment


    • Originally posted by Daba View Post
      znaci da im nije svaka utakmica must vin i da ako neku izgube nije smak sveta.
      pogledaj rezultate odprosle sezone Fener je bio peti pa opet na kraju bio prvak.
      Znaci drugim recima, nisu nas pustili, ali se nisu bas 100% trudili. Fener je imao odredjenih problema sa povredama, i kad su im se kockice poklopili, postali su masina. Seti i reakcije njihovog trenera posle utakmice, veruj mi da su oni tu utakmicu odigrali ne sa 100, vec sa 110% snage.

      Originally posted by Ako ne jurimo top8, onda igramo sa ciljem - kojim?Jedna je krajnost postaviti previsoka i nerealna ocekivanja, [B
      a druga je besciljno se unapred predati[/B]. Sta je realno to je tesko oceniti kada svaki covek dozivljava realnost na svoj nacin... pa tako i oni kao tim.
      Ovo je cela poenta onoga sto sam ja hteo da kazem.

      Comment


      • Originally posted by taliesin View Post
        Pa, ne moze da ima tu ulogu kad ne moze da obavi zadatke koje uloga zahteva, ni u odbrani ni u napadu. Dobric ce u Zvezdi da coskari a ako mu lopta uopste dodje u ruke u napadu to ce biti sut na kos, Milosavljevic itekako zna da napadne iz driblinga i generalno ima dosta bolji ball handling. Blize je istini to sto si napisao da ce Ognjen u napadu vise liciti na ono sto Lazic igra, da coskari, istrci pokoju kontru, mozda prodre po osnovnoj liniji par puta ako pocne da pogadja pa mu budu izlazili na sut. Taj neki rad.
        Ne mozes da imas dva igraca cija ce uloga u napadu biti ista ,a igraju istu poziciju .
        Prosle godine na dvojci su igrali Lazic i Guduric + Djenka kao 2/1 ,Dobric tek pri kraju sezone dobio malo vise prostora za igru.
        Sada nam je bekovska linija Lazic,Dobric + Feldein kao 2/1.
        Dobric itekako ume da napadne iz driblinga ,ali prosle sezone njegova uloga je bila da coskari ,ako ce mu to biti uloga i ove sezone ,mozemo odma da kazemo pisi propalo.

        Ti kazes ne moze da obavi zadatke koja ta uloga zahteva.To u proslogodisnjoj Zvezdi nismo ni mogli da vidimo od njega,jer je ispred sebe imao Gudurica,tako da je dobio ipak ulogu Lazica sto se tice napada ..Da je to igrao prosle godine Dobric razumeo bi tvoju konstataciju ,ovako ipak vise ostaje nada da moze to da odigra ,jer nismo videli da to ne moze ,sad na kom nivou ,to je vec druga stvar ,ali treba teziti ka tome.

        Sada u ovoj situaciji kada prema tvom vidjenju stvari ,Dobric ce biti slabija verzija Lazica sto se tice napada ,onda je nasa bekoska linija (sto bi rekao moj drug) " u k**** " .
        Ako ce ta bekovska linija imati samo Feldeina kao nekoga ko ce imati loptu u rukama mi smo veoma lako citana ekipa u tom slucaju.

        Jer Dangubic je vise trojka nego li dvojka ,iako se i krila ubrajaju u spoljnu liniju.
        Retko koja ekipa napada preko krila sto se tice nekog napada kroz pik end rol/pop.

        Da ne ispadne da sam sebe koljem ,napisao sam da bi mogao u tandemu sa Lazicem koji bi bio 2 ,a Dobric 3 ,mogao da bude sekundarni plej ,jer to sigurno nece biti neko sa pozicije 4 ili 5 ..Dangubica ne vidim kao sekundarnog pleja ,jer od njega ocekujem da zaigra u prvih 5 ,sa Feldeinom na dvojci i plej koga dovedemo ..

        Ako idemo na to da nam 2 od 3 igraca na poziciji beka ,igraju identicno ,onda imamo veliki problem ,jer su obojica u tom slucaju staticni ,coskare ,i zavisice umnogome od pleja i koliko ce nas napad biti raznovrstan da oni ostanu sami pri sutu.Tako nesto moze za jednog igraca da se istrpi ,ali zamisli kada imas 4 od 5 igraca koji pokrivaju pozicije 2 i 3 koji ce biti staticni - Lazic,Dobric,Dangubic i Keselj (da uzmemo da ce imati neke minute) ,na sta ce ta spoljna linija da izgleda ,ako imas samo Feldeina kao nekog ko moze sam da odigra.

        Comment


        • Kako se sve bukvalno shvata. Kad se kaže da je ABA prioritet ne znači da je EL beznačajna. Nećemo u EL izvoditi rezervni tim ili odmarati igrače. Jednostavno od ABA nam zavisi ona sledeća sezona u EL. U EL kao i prošle godine igra se punom snagom pa šta se uradi, uradi. Zamisli da sad neko kaže idemo na Top 8,ili F4.Pa kod nas se svaka reč pamti kao da je sveto pismo. Posle par poraza bi svi zviždali.

          Comment


          • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
            Ne znam da li opet trolujes ili nisi najbolje procitao kada sam napisao da poznajem Marka.
            Ne shvatam ja tebe ozbiljno

            Comment


            • Ček bre, jel to nas napustila Mina u ovom prelaznom roku?????

              Pa čije ću dupe sada da gledam na poluvremenu, kuku & lele?????
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Otišla i to bez obeštećenja.

                Comment


                • Originally posted by Wook View Post
                  Kad se očekuje plej insajderi?
                  Znace se vise posle nedelje.
                  Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                  Ljuba Tadić.

                  Comment


                  • Originally posted by Ica View Post
                    Ne shvatam ja tebe ozbiljno
                    Od ozbiljnog čoveka ovako nesto da cujem? Cudno...

                    Comment


                    • Originally posted by nine33 View Post
                      Znace se vise posle nedelje.
                      Da vidimo koliko smo prihohovali od transfera Mine, koliko daje Karic pa tek onda.

                      Comment


                      • Kroz el mi stvaramo igrace i sve sto se desi je dobro i velika promocija kluba. Najbolje je kad se ide korak po korak. Koliko je el jaka videli smo prosle godine, kada ne zavrsismo u top 8, ali sav tsj trud je video neko, pa smo ostali bec cele ekipe i trenera. Aba sansa da budes uvek u visokoj ligi-zato je ona najvaznija- a ovamo kidanje sa lavovuma pa ako se desi nesto veliko super, ako ne Boze moj.

                        Comment


                        • Originally posted by Heisenberg2207 View Post
                          Znaci drugim recima, nisu nas pustili, ali se nisu bas 100% trudili. Fener je imao odredjenih problema sa povredama, i kad su im se kockice poklopili, postali su masina. Seti i reakcije njihovog trenera posle utakmice, veruj mi da su oni tu utakmicu odigrali ne sa 100, vec sa 110% snage.



                          Ovo je cela poenta onoga sto sam ja hteo da kazem.
                          Nisu nas pustili, već jednostavno više faktora je uticalo na taj naš furiozni Decembar/Januar, njihov blagi pad forme, povrede nekih igrača, naše enormno samopouzdanje i forma...videćemo kako će ove godine biti (za godinu iskusniji su svi timovi za takmičrnje u novom formatu ), nakon takvog perioda i ko nas je došlo do blagog regresa u igri i sitnih povreda koje su uticale na tim i igru.
                          Svaka pobeda u ovakvom formatu je za Zvezdu kao osvajanje EL.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Znamo svi da je ABA liga cilj i domaći trofeji, a Evroliga uradi šta se uradi. Ali ljudi, ABA liga je toliko slaba, niko ovdje nije željan utakmica sa Mornarom, Igokeom, Megom. Pa Feldin nije doveden za te utakmice. ABA ligu treba gledati od druge polovine marta i to je to. Ponavljam, liga je sprdnja i to uzimamo od šale. Mi moramo imati respektabilan sastav za Evroligu. Pustimo Armani i Makabi. Oni se mogu brukati jer imaju A licencu i zaboli ih. Mi ne smijemo, jer svako naše brukanje znači da si pao u očima Đordija Bertomeua, a tamo neki njemački ili francuski klub samo čeka da upadne. Gledam evroligaške rostere, pa svi imaju fantastične timove, Unikaha, Žalgiris, Armani, ma svi! Znam da se nema para, ali mi plejmejkera pravog moramo dovesti kako znamo i umijemo. Želimo kvalitetnog igrača, volimo Zvezdu, želimo da dobijamo gigante opet! Ne raduju se naši navijači utakmicama protiv Zadra i sličnih, već hoćemo da gledamo uzbudljive mečeve sa samim kremom Evrope!
                            Last edited by mikara92; 15-08-17, 19:36.

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Nisu nas pustili, već jednostavno više faktora je uticalo na taj naš furiozni Decembar/Januar, njihov blagi pad forme, povrede nekih igrača, naše enormno samopouzdanje i forma...videćemo kako će ove godine biti (za godinu iskusniji su svi timovi za takmičrnje u novom formatu ), nakon takvog perioda i ko nas je došlo do blagog regresa u igri i sitnih povreda koje su uticale na tim i igru.
                              Svaka pobeda u ovakvom formatu je za Zvezdu kao osvajanje EL.
                              The Komsa has spoken
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Nisu nas pustili, već jednostavno više faktora je uticalo na taj naš furiozni Decembar/Januar, njihov blagi pad forme, povrede nekih igrača, naše enormno samopouzdanje i forma...videćemo kako će ove godine biti (za godinu iskusniji su svi timovi za takmičrnje u novom formatu ), nakon takvog perioda i ko nas je došlo do blagog regresa u igri i sitnih povreda koje su uticale na tim i igru.
                                Svaka pobeda u ovakvom formatu je za Zvezdu kao osvajanje EL.
                                Pa imali smo koliko, 7 pobeda zaredom? Jel stvarno neko tvrdi da su sve te ekipe bile u padu forme? Mi smo sa onom igrom bili F4 tim, i na kraju se ispostavilo da je najveci problem te ekipe bila povreda Jovica.

                                Ima jos jedna stvar koju niko ne spominje, ako mi krenemo sa 1-9 npr., dvorane ce biti polu prazne, i zaradicemo mnogo, mnogo manje novca od prodaje karata. Takodje, ako dobro odigramo, otvara se mogucnost za neki transfer od 1.000.000e poput Kalinica i Gudure. Sve to kad se uzme u obzir, rezultat u EL je i te kako bitan.

                                Comment

                                Working...
                                X