Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tamonajugu View Post
    Racunajuci da politika zanima samo one koji izadju na izbore onda ni tada ne dobijas 60-70% od ukupnog broja gradjana ove zemlje koji podrzavaju njegovu politiku...... Ako racunas napamet da vecina koja nije izasla na izbore u stvari jeste za vucica onda to sto si rekao ima smisla ali to je jedno veliko AKO koje opet zavisi od tvoje procene a ne od realnog stanja.
    Vucicevu politiku podrzavaju oni koji su glasali za njega i to je cinjenica, a posto u demokratiji pobedjuje onaj sa najvise glasova vise nije bitno ni ko ga podrzava ni ko ga ne podrzava dokle god ga podrzava izborna vecina. Ti ne mozes da znas da li ovi sto ne izlaze na izbore vecinski podrzavaju ili ne podrzavaju vucica....vecinu njih u stvari zabole za politiku i sve [politicare jer da nije tako izasli bi na izbore

    Tako da nije ovo moje verovanje vec statistika.
    Losmi izgleda ide na onaj fazon "ako vec ne izlaze, izgleda da im ne smeta = podrzavaju ga"
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by MareLFC View Post
      Nije bitno ko glasa, nego ko broji.
      A onaj ko nadgleda brojanje ide po hotelima i boli ga kurac za glasanje. Od stranih tela. A onda praznoglavi opozicionari (ne i Radule), idu i bacaju drkicu na EU ili Rusiju.

      Pošto ga svi podržavaju, onda narod treba da zatvori vrata svima.

      Mada mu je Rusija uskratila podršku u poslednjih 5-6 meseci i tako će ostati do dalnjeg.

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        Ekonomska kultura je uslovna iako je potreban odredjeni period adaptacije. Ne bi bilo prekasno da je doslo do promene u prvoj polovini 80ih i da se tada desila promena politickog sistema. Nije da je nebitna, ali kada ne negujes zdravu politicku kulturu tesko je to preneti na poluge koje su povezane sa politikom. I da nisu dosli crveni, nemam nikakvu sumnju da bi bili Grcka 2.0. Mentalitet naroda je problem, a to je vec visevekovna stvar i nadjacava ekonomsku kulturu. Bas kao sto si naveo sve vreme imamo autoritarne licnosti i to nas zapravo najvise koci. Postoji negativni kontinuitet koji se ne bi prekinuo i da se nisu pojavili crveni, zato sto se radi ono sto su radili prethodnici ili ono sto rade aktuelni lideri iz drugih zemalja. Bez obzira na sve, ekonomska kultura moze da se usadi za 10-15 godina cak i da si hardcore Komunjara, sa politickom to ide dosta teze. U velikoj meri ti igraju zemlje sa kojima se granicis, zato je Ceska od svih zemalja najbolje prosla. Zato sto su komsijske zemlje te koje tebe cine boljim ili gorim. To je kod nas problem, sto hoce sada sve odmah i nema cekanja. Svih ovih decenija nas prati stetan ruski uticaj. Sve kao satro radimo kako se ne bi zamerili Rusima. Naravno da jedan od jacih razloga zasto nije mogla da se izvrsi privatizacija je zato sto je nas tadasnji ekonomski model mnogo vise bio blizi sovjetskom. Meni je tu najveci problem odsustvo bilo kakvog preventivnog delovanja i razmisljanja unapred.

        Na stranu to da smo bili stvarno lideri u regionu, ali niti bi se tako kulturno uzdigli iako smo i dalje bili spori refleks Zapada niti bi bili jaka sportska sila. Ne bi imao na timo nivou jugoslovensku kinematografiju, ne bi se desio ex-yu rok koji mi je ogavan ali to je neka druga prica i koje je sve asove proizvela jugoslovenska skola fudbala, kosarke itd. To se zove sinergetski efekat, stvar koju najvise promovisu SAD i EU kroz razlicitosti ljudi. Ne bi bio u mogucnosti da prodas kvalitetne proizovde iz Slovenije i Hrvatske, a isto vazi i za njih za srpske. To ti zapravo i donosi vece trziste, vise para u opticaju i vise kvalitetnih projekata. Hipoteticki da smo se mirno razisli bez ratova, ti bi mogao svoj proizvod iz Srbije bolje da plasiras u regionu. Taj benefit kretanja robe, usluga, kapitala i ljudi je i vise nego dovoljan.
        Meni se svidja sve što ti pričaš i ja da se pitam države bi postojale u najminimalnijem obliku samo koliko da regulišu nepoštovanje slobodnog tržišta. Kakav porez, kakve subvencije, javno bilo šta. Na tržište pa se bori.


        I sve bi bilo fer. Ako se rodiš kao sirotinja, štedi i nauči dete da štedi pa ćete za 3 generacije stići do višeg srednjeg staleža.

        Ako si čitao neke od knjiga kao Rich Dad Poor Dad ili The Richest Man in Babylon ili ako imaš kontakt tj video si nekog na zapadu od biznismena u smislu normalnih ljudi...

        Evo su moja zapažanja :

        1. Nikad ni u najludjim snovima nisam video jednu jedinu markiranu stvar na tim osobama
        2. Ustaje se u 4am-5am da se ko ima posao, radi na svom biznisu pre posla, a posle posla se nastavlja do spavanja
        3. Štedi se ne iz cicijašenja već da ss ne bi postao rob novca
        4. Stiže se do prvog miliona, pa ubrzo i do 10 miliona, ali život manje više ostaje isti, tu i tamo padne neki Tesla model da se časte maximum maximuma.
        5. Kako će prosečan Srbin da pobedi prosečnog Amerikanca kada je opterećen samo da završi fax i da kuka na državu koja btw jeste sranje, i da gleda šta će ona da uradi?

        Da krećemo sa istih polaznih tački, bili bi pobedjeni.

        Baš onako kako je Maks Veber opisao da protestanti deru katolike po tom segmentu.

        U Srbiji se troši previše, premalo se ulaže. Troši se na gluposti, iracionalne, skupu odeću, kafenisanje, izlaske, tralala.

        Bukvalno može da se svede na mikronivo. Ja sam bio takav.

        Tako da je ekonomija i tek kako i plod kulture.

        Previše praznika, neradnih dana, previše trošenja vremena na gluposti. Jednostavno narod je okrenut samo ka onome na šta ne može da utiče a to su faktori spolja, na sebi niko ne radi.

        Umoran sam sa posla, daj nešto da se gleda, ovo ono. Znam sve kako to ide i okružen sam tim, a kad im predložiš nešto, odmah pitaju da li će to uspeti, itd. Skepticizam na maksimum.

        Znači pre bi bili robovi bednog posla i čekali 2 sedmice odmora leti, kukali preko godinu dana, nego rizikovali.

        A za rizik mogu da izdvoje tako što ne sednu na kafu, ne idu nigde, ne troše na gluposti, itd.

        I posle neki tip koji se odrekne svega i stekne novac, plati sve što treba za kompaniju, daje radniku crkavicu, i onda levičari kažu nepravedno.

        Pa nije, jako je pravedno. Radnik neće da rizikuje, neće da radi na sebi, neće ništa. Da daš sada prosečnom Srbinu 5000 evra, spičkaće na auto, stvari ili/i putovanje.

        Znači pre svega mindset mora da se menja, i da imamo 1500 evra platu živeli bi svi kao siromasi.

        Samo bi se pojačalo trošenje, umesto jednog letovanja, dva, umesto jedne kožne jaše, dve, itd itd.

        Kad kažem zapad mislim na SAD i Kanadu, UK, ne interesuju me ove nordijske bananice države blagostanja, itd. Sa takvim položajem nije ni teško biti "država blagostanja", video bi ih u izolovanom slučaju
        Last edited by Cassius Clay; 16-04-20, 05:51.

        Comment


        • SOFIJA -
          Bugarski premijer Bojko Borisov predložio je biznismenima, koji su "navalili na vladin novac za tobožnje spasavanje radnih mesta", da prvo prodaju svoje skupe limuzine, pa da mu se tek onda obrate za pomoć.

          “U 'bednoj' i 'siromašnoj' Bugarskoj trenutno su, prema policijskim statistikama, registrovana tri bugatija kakve vozi fudbalska zvezda Ronaldo. Postoji i 241 automobil marke bentli, 123 ferarija, 54 majbaha, 22 maklarena, 87 lamborginija, 311 maseratija. Registrovana su i 84 rols-rojsa, 280 hamera, oko 4.000 jaguara i više od 5.000 poršea", naveo je Borisov.

          "Ako poslodavci prodaju samo po jedan od svojih brojnih automobila, a od nabrojenih nijedan nije jeftiniji od 200.000 evra, to mnogim njihovim radnicima može da osigura zarade barem jedan mesec. A uz to, bogatašima je to kudikamo manja žrtva nego da radnici ostanu bez jedinog izvora egzistencije", objasnio je Borisov.


          https://www.rtv.rs/sr_lat/evropa/bor...e_1114585.html
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Originally posted by Mr. Wolf View Post
            Losmi izgleda ide na onaj fazon "ako vec ne izlaze, izgleda da im ne smeta = podrzavaju ga"
            Nije da ga podrzavaju, ali ih bboli dupe sto skupstina Srbija sluzi ruglu, sto Mitrovici mogu da gaze ljude po asfaltu ali i preko tv ekrana, sto h zajbavaju za ubistvo pevacice, sto smo postali obicna radna snaga koja je poznata po motanju kablova, sto ljudi beze u inostranstvo, sto ministtri imaju lazn diplome, sto im je uvalio nepismenog i premijera kojg apsolutno ne zeli 10% ljudi, za gradonacelnika da ne pricam, Krusik, fabriku cipova, metro, sto je zavrsio BG na vodi koji sluzi za pranje para, sto Babic gazi ljude po naplatnim rampama, sto kradu nemilice od mesnih zajednica pa do ko zna cega, sto u drzavi da bi gledao iole kvalitetniji sport moras da zivis u Beogradu, sto je sva zuta hunta presla kod njih iz svih stranaka, sto je 95% tendera namestenih ako ih uopste ima, sto Kopernikus vredi 200m, sto se sin predsednika druzi sa Janjicarima, sto su potpisali Brislski sporazum, sto je u zavadi sa svim komsijama, sto je ljudima uzeo deo plate i penzije, sto je doveo kao ''prjatelje'' zemlje Blera, Sredera i Klintona itd.....itd, itd...

            Pa ako im to ne smeta da izadju na izbore, da mislim da im ovakvo stanje odgovara i mislim da ti koji ne izadju na izbore gori od onih sto glasaju za njega ))) eto dobri moj Vuce. Ti nemoj, posto su svi isti...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Po meni nije problem u mentalitetu naroda, kao sto rece Maric. Covek kao covek kada se rodi nema predstavu ni o cemu, bez obzira da li je Srbin, Nemac, Kinez ili sta god, spoljni faktori su ti koji ga programiraju, najpre porodica i okolina, a zatim i obrazovni sistem. Negativan uticaj porodice i okoline bi mogao da da se prevazidje da pre svega postoji obrazovni sistem koji je prilagodjen zivotu u 21. veku. Za mene je trenutni obrazovni sistem najveci kancer ovog drustva jer ne pruza nikakva znanja koja bi pomogla mladom coveku da uspe u ovom vremenu, a potice jos iz doba majke Tereze. I ako taj mlad covek ne uvidi da mora da investira u sebe da bi uspeo, onda postaje mediokritet koji ce sutradan na isti nacin da programira svoja ogranicavajuca uverenja svome detetu,a koja su njemu programirali prethodno navedeni spoljni faktori. I tako sve u krug.

              Danas ja mnogo vise cenim starlete, nego li nekog obicnog radnika. Obican radnik nema predstavu o investiranju u sebe, a starleta to zna. Starleta investira u svoje alate koje ce joj doneti novac. Ona ugradi silikone, poveca usne, zadnjicu, izbaci koje rebro i zaradjuje posle na tim alatima. Ne govorim sada o tome kao da je to nesto moralno, govorim o svesti da covek mora da investira u ono sto mu sutradan moze puniti dzepove. Potencijalni mediokritet nije spreman da investira u sebe. Da kupi neku knjigu izvan obaveznih knjiga i procita je ? Ma kakvi, to je bacanje para i gubljenje vremena, a ocekuje da mu ta glava koju nosi na ramenima sutradan puni dzepove, a kako ce ta glava da mu puni dzepove ako prethodno ne investira u tu glavu, to je pitanje koje se ne postavlja. Ili ako recimo uzmemo primer sportista, zasto je recimo Ronaldo najbolji fudbaler danasnjice, a nije recimo Kvarezma koji je kao klinac bio veci talenat od Ronalda? Zato sto svakog dana taj Ronaldo investira u sebe, u treninge, u svoje telo i sve sto ide sa tim. Prvi dolazi na trening, zadnji odlazi, pa dodje kuci pa i tamo trenira, a to nije nikakav portugalski mentalitet.

              Sto se tice obrazovnog sistema u Srbiji, on ne pruza nikakva funkcionalna znanja koja ce mladom coveku danas pomoci. Ne pruza recimo nikakva znanja o novcu. Sta raditi sa novcem, investirati u posao ili stediti ceo zivot, kako i kada stedeti, kako i kada investirati, u sta investirati, kako uopste zaraditi novac? Elementarne stvari se ne znaju o novcu, mi smo finansijski nepismen narod.

              Isto tako na primer obrazovni sistem ne uci decu o samopouzdanju koje je pretpostavka uspeha gotovo u svakom poslu, a i u svim porama zivota. Obrazovni sistem ne pruza nikakva znanja u postizanju sto boljih komunikacijskih vestina, a dokazano je da komunikativnije osobe vise uspevaju u zivotu. Ne pruzaju se znanja o tome kako da se mlad covek nosi sa stresom. Zivimo u stresnom vremenu, zeleli to da priznamo ili ne, mnogi ljudi pucaju jer ne znaju kako da se nose sa stresom. Zasto je recimo u Americi normalno da covek ide kod psihoterapeuta, a u Srbiji si lud ako ides? Nije to zbog mentaliteta. Ljudi su programirani ogranicavajucim uverinjima kroz celo odrastanje i onda ako neko zaradi neki veci novac, odmah mu lepis etiketu lopova i tajkuna. Cim pokusas da izadjes iz proseka, odmah postajes meta. I sve to po meni potice od raspalog obrazovnog sistema koji priprema ljude za kvizove znanja, a ne za zivot u 21. veku.

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Nije da ga podrzavaju, ali ih bboli dupe sto skupstina Srbija sluzi ruglu, sto Mitrovici mogu da gaze ljude po asfaltu ali i preko tv ekrana, sto h zajbavaju za ubistvo pevacice, sto smo postali obicna radna snaga koja je poznata po motanju kablova, sto ljudi beze u inostranstvo, sto ministtri imaju lazn diplome, sto im je uvalio nepismenog i premijera kojg apsolutno ne zeli 10% ljudi, za gradonacelnika da ne pricam, Krusik, fabriku cipova, metro, sto je zavrsio BG na vodi koji sluzi za pranje para, sto Babic gazi ljude po naplatnim rampama, sto kradu nemilice od mesnih zajednica pa do ko zna cega, sto u drzavi da bi gledao iole kvalitetniji sport moras da zivis u Beogradu, sto je sva zuta hunta presla kod njih iz svih stranaka, sto je 95% tendera namestenih ako ih uopste ima, sto Kopernikus vredi 200m, sto se sin predsednika druzi sa Janjicarima, sto su potpisali Brislski sporazum, sto je u zavadi sa svim komsijama, sto je ljudima uzeo deo plate i penzije, sto je doveo kao ''prjatelje'' zemlje Blera, Sredera i Klintona itd.....itd, itd...

                Pa ako im to ne smeta da izadju na izbore, da mislim da im ovakvo stanje odgovara i mislim da ti koji ne izadju na izbore gori od onih sto glasaju za njega ))) eto dobri moj Vuce. Ti nemoj, posto su svi isti...
                A sta sa nama koji ne izlazimo na izbore zato sto uopste i nismo za demokratiju ? Ja bih recimo podrzao onog koji bi pokrenuo vojnu huntu Bog i vojska i sta nas briga A od ovih sto su na izbornom spisku svi su mi bas isti....da nije vucko bio bi neki drugi vucko jer demokratija je sistem , a ne jedan covek i ti to ocigledno ne razumes, a ne razumes ni to da zemlje poput nase ne kroje same sebi sudbinu vec da to rade oni koji imaju globalnu moc....tako da bato ako hoces demokratiju i ako hoces da budes izabrani politicar onda budi spreman da se priklonis onome ko te najvise stegne bilo da su to istocnjaci ili zapadnjaci...ja se nadam da ce za promenu istocnjaci da stegnu ove nase politicare (vrv vec par godina to rade) a kad se to desi onda nije ni bitno koga cemo izabrati jer ce biti pod kontrolom istoka....molim lepo. Svetom vladaju sistemi, organizacije, a ne pojedinci.....prosla su vremena kad su pojedinci odlucivali o narodima.....danas svaki mocni pojedinac ima nekog jos mocnijeg iza sebe i to je karika u kojoj svako svakome sedi na glavi i sve se svodi na sistem, organizovanost....
                Tako da ako zelis da promenis nesto to neces uraditi tako sto ces izaci na izbore vec samo na dva nacina : da se molis Bogu da istok preuzme ovaj prostor i stegne politicare ili da skines demokratiju i uvedes neki drugi sistem koji ce ti omoguciti da budes snazan, a neutralan...posto je ovo drugo van domasaja obicnog naroda znaci uzmi lepo moli se Bogu bez obzira dal verujes ili ne verujes u njega....moc misli je cudo.
                Last edited by tamonajugu; 16-04-20, 10:06.

                Comment


                • Originally posted by Prince View Post
                  Po meni nije problem u mentalitetu naroda,................I sve to po meni potice od raspalog obrazovnog sistema koji priprema ljude za kvizove znanja, a ne za zivot u 21. veku.
                  dobro razmišljaje,ali od koga da nauče,kad je taj obrazovni kadar oličenje navedenog

                  a sve i da se čovek oformi u taj mentalni sklop, ulećeš u čuvenu mašineriju FT1P,tako da ti se život ogadi
                  Wizard

                  Comment


                  • A sta sa nama koji ne izlazimo na izbore zato sto uopste i nismo za demokratiju ? Ja bih recimo podrzao onog koji bi pokrenuo vojnu huntu Bog i vojska i sta nas briga
                    Sumnjam da ovi sto nece da izadju na izbore, bar 70% uopste zna sta znaci demokratija. O vojnoj hunti ne bih ni da diskutujem, tamo gde vojska dozvoljava da joj vulin bude ministar, takvi su odavno prdnuli u cabar i posrali se na velike vojkovodje koje smo imali u istoriji.

                    A od ovih sto su na izbornom spisku svi su mi bas isti
                    Uopsteno mislim, da svako ko kaze da su svi isti, misli da je pametan, sto ni malo nije realno..Niko na svetu nije isti. N znaci da bi bili novi dobri, ali znaci da smo kao narod svesni da neko ne radi dobro, da je ogrizao u kriminal i korupciju...mi toga nismo svesni kad kazemo svi su isti, kazna u Srbiji u ne postoji.


                    da nije vucko bio bi neki drugi vucko jer demokratija je sistem , a ne jedan covek i ti to ocigledno ne razumes, a ne razumes ni to da zemlje poput nase ne kroje same sebi sudbinu vec da to rade oni koji imaju globalnu moc....tako da bato ako hoces demokratiju i ako hoces da budes izabrani politicar onda budi spreman da se priklonis onome ko te najvise stegne bilo da su to istocnjaci ili zapadnjaci...ja se nadam da ce za promenu istocnjaci da stegnu ove nase politicare (vrv vec par godina to rade) a kad se to desi onda nije ni bitno koga cemo izabrati jer ce biti pod kontrolom istoka....molim lepo. Svetom vladaju sistemi, organizacije, a ne pojedinci.....prosla su vremena kad su pojedinci odlucivali o narodima.....danas svaki mocni pojedinac ima nekog jos mocnijeg iza sebe i to je karika u kojoj svako svakome sedi na glavi i sve se svodi na sistem, organizovanost....
                    Ko god ga zove vucko, taj nije svestan koliko je ova drzava propala na evropskom nivou i koja smo robovlasnicka drzava, kontrolisana od svakog ko ima nesto novca i uticaja. Od naroda koji je prkosio austrougarima, bugarima, nemcima, turcima i ostalimosvajacima, dosli smo na to stegnemo kais u u kapitalistickom vremenu istim tim drzavama manje vise...Velike vojskovodje placu kad vide ovaj tvoj post i naklonost istoku, sa kojim apsolutno nemamo nikakv veze ni po mentalitetu, navikama, ma nicim.

                    Nasa jedina opcija normalna je da se ulizemo Amerima je davno prosla i ovaj narod ima takav mentalni sklop da ne konta nista. Volimo komnusticke sisteme koj bas nista ne mogu da donesu da je to jezivo. Volimo drzave gde su drzave jake samo u spoljnom uticaju i kontrolisaju ljudi unutar same drzave. Ne volimo sisteme koje gardjanima daju lep i slobodan zivot. Amerika je bila nasa nada, da smo se njima okrenuli davno, sve bi drugacije bilo.


                    Tako da ako zelis da promenis nesto to neces uraditi tako sto ces izaci na izbore vec samo na dva nacina : da se molis Bogu da istok preuzme ovaj prostor i stegne politicare ili da skines demokratiju i uvedes neki drugi sistem koji ce ti omoguciti da budes snazan, a neutralan...posto je ovo drugo van domasaja obicnog naroda znaci uzmi lepo moli se Bogu bez obzira dal verujes ili ne verujes u njega....moc misli je cudo.
                    Sta konkretno mislis da ces dobiti sa istokom? Ako mislis na Kinu i Rusiju, to su zmlje koje apsolutno isto ili slicno vladaju, samo imaju mnogo vece resurse i mnogo vecu diktaturu nego sto je to ovde. Neke velike razlik apsolutno nema. Prvi bi kuko i plako kad bi ti dosli ovde ljudi sa istoka. Oni bukvalno ne osecaju nista za nas,doduse ne i drugi. Mi smo samo deo uticaja gde oni misle da mogu da prodru, posto istorijski mrzimo USA a i dosta nas EU.

                    Mi i dalje mislimo da su nas bombardovali, uveli sankcije zato sto nas mrze, a ne zato sto smo nesto skrivili i pogresili. Ima dosta ljudi koji misle da je Zlobodan veliki politicar i da on nista nije mogao da izbegne, a realnost je da su nas pokrali da nam i dan danas nije dobro zbog toga.

                    Jos kad kazu umovi na raznim stranama da je period privatizacija ubio Srbiju, kako su zatvarana preduzeca, preduzeca koja kurca nisu vredela...Volimo ljude koji nas kradu,od Slobe, Dafine, Jezde, Karica itd, itd.. to nam je merak. Cak i lopvcina Kertes je u naprednjacima, itd....

                    Moralni sunovrat ove drzave je poceo sa Zlobom, kad smo usli u kajle i najke, sad su samo zamenjene sa odelima i nista vise. M smo dostigli nivo da su nam dve navijacke tribine drzava.

                    To se jako dobro vidi spolja, ali mi iznutra se pravimo ludi i problem guramo pod tepih. Nismo gladni, sve je ok...Zivot je mnogo vise od toga da budes sit
                    Last edited by LosmiSK; 16-04-20, 10:33.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Ti me nauci Mi govorimo o izborima, ljudima koji glasaju, na osnovu toga vidim podrsku. Ti idi reci Trampu da nema vecinu i da za njega glasa recimo 25% Amerikanaca...
                      Nije problem, mogu da te naucim statistici kad god pozelis.

                      U svakom slucaju 2017. godine pravo glasa je imalo tacno 6.724.949, dakle ako za Aleka glasa 2.000.000 ljudi to nikako nije 50% kao sto ti kazes. Dozvolicu ti da sam izracunas tacan procenat u osvom slucaju.

                      Mogao bih i o kladjenju dosta toga da te naucim, ali necu iz principa.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Nije problem, mogu da te naucim statistici kad god pozelis.

                        U svakom slucaju 2017. godine pravo glasa je imalo tacno 6.724.949, dakle ako za Aleka glasa 2.000.000 ljudi to nikako nije 50% kao sto ti kazes. Dozvolicu ti da sam izracunas tacan procenat u osvom slucaju.

                        Mogao bih i o kladjenju dosta toga da te naucim, ali necu iz principa.
                        Dobar si sovice, dobar stvarno o tome ne bih da diskutujem sa tobom )

                        Ono gore sto nije boldovano mozemo. Dao bih dupe kad bi svi morali da izadju na izbore pod pretnjom zatvora. Ti jos zivis u masti nekoj, da nisi svestan realnosti u kojoj se nalazis, neka ti bude da je manji deo Srbije za ''vucka''. Nastavi da sanjas statisticaru
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Pa dobro onda kad si tako pametan i zna sta treba da se radi povedi ovaj narod u bolji zivot..... Pre toga nauci pravila ovog sveta da ne bude polse "cekajte pa nisam znao" kad te zategnu kgb ili druge sluzbe globalnih sila....
                          Ja cu ipak da se molim Bogu....jer toliko sam u mogucnosti

                          Ko god ga zove vucko, taj nije svestan koliko je ova drzava propala na evropskom nivou i koja smo robovlasnicka drzava, kontrolisana od svakog ko ima nesto novca i uticaja. Od naroda koji je prkosio austrougarima, bugarima, nemcima, turcima i ostalimosvajacima, dosli smo na to stegnemo kais u u kapitalistickom vremenu istim tim drzavama manje vise...Velike vojskovodje placu kad vide ovaj tvoj post i naklonost istoku, sa kojim apsolutno nemamo nikakv veze ni po mentalitetu, navikama, ma nicim.

                          Nasa jedina opcija normalna je da se ulizemo Amerima je davno prosla i ovaj narod ima takav mentalni sklop da ne konta nista. Volimo komnusticke sisteme koj bas nista nemogu da donesu da je to jezivo. Volimo drzave gde su drzave jake samo u spoljnom uticaju i kontrolisaju ljudi unutar same drzave. Ne volimo sisteme koje gardjanima daju lep i slobodan zivot. Amerika je bila nasa nada, da smo se njima okrenuli davno, sve bi drugacije bilo.
                          Jel znas ti gde zivis ? Zivis u zemlji koja se odavno savila amerikancima i zapadu.....jos 2000-e ako se secas....tako da ovo danas sto vidis danas i sto gledas od 2000-e to ti je taj americki san koji tako prizeljkujes...
                          Eno hrvati se savijaju zapadu od kad znaju za sebe pa im to nista ne pomaze isto kukaju kao i mi, mozda ih ima ovde na forumu pa ih pitaj nek ti objasne koliko im je dobro..... Istok nece da radi na rasparcavanju srpskih teritorija, a zapad hoce i meni je to dovoljno da znam kome da se okrenem...
                          I nisam ja za komunisticki sistem ali definitivno nisam ni za demoNkratiju
                          A to dal ga ja zovem vucko, vukajlo, vukomir uopste nije ni bitno poenta je bila da ti ukazem da jedan covek ne menja nista...ama bas nista pa zovi ga kako god hoces....a ako mislis da ces da promenis nesto na izborima onda idi slobodno glasaj za kurtu ako ti se ne svidja murta....samo nemoj posle da bude "jao, jao nisam znao"...
                          Last edited by tamonajugu; 16-04-20, 10:50.

                          Comment


                          • Originally posted by tamonajugu View Post
                            Pa dobro onda kad si tako pametan i zna sta treba da se radi povedi ovaj narod u bolji zivot..... Pre toga nauci


                            Jel znas ti gde zivis ? Zivis su zemlji koja se odavno savila amerikancima i zapadu.....jos 2000-e ako se secas....tako da ovo danas sto vidis to ti je taj americki san koji tako prizeljkujes...
                            Eno hrvati se savijaju zapadu od kad znaju za sebe pa im to nista ne pomaze isto kukaju kao i mi..... Istok nece da radi na rasparcavanju srpskih teritorija, a zapad hoce i meni je to dovoljno da znam kome da se okrenem...
                            I nisam ja za komunisticki sistem ali definitivno nisam ni za demoNkratiju
                            A to dal ga ja zovem vucko, vukajlo, vukomir uopste nije ni bitno poenta je bila da ti ukazem da jedan covek ne menja nista...ama bas nista pa zovi ga kako god hoces....
                            Nisam siguran da si bio u Hrvatskoj skoroj. Svaka drzava ima problema, ali su njihovi problemi znacajno manji. Hrvatska je dosta godina ispred nas, kako ekonomski, tako i mentalno.Kod njih je prosecna plata duplo veca od nas i to im je malo, zato i bez preko, doduse sapasosem mogu da odu gde hoce a mi? Putevi su im uradjeni pre xx godina. Sa tim da su imali dug rat na njihovoj teritoriji. Imaju vise autoputa i ako su extrmno manja zemlja. O turizmu da ne pricam.

                            Svako ima svoju muku, ali nismo za poredjenje. Kod njih je bar Sanader bio u zatvoru, tj osudjen je na 6g zatvora. Nije kod njih cvece, ali su poprilicno ispred nas.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Pa kazem ti...pitaj nekog hrvata koliko im je dobro i koliko im je utesno to sto su ispred nas..... Mozes da pitas i siptare na Kosovu koliko im je lepo sa amerikancima...ili albance u Albaniji....
                              Last edited by tamonajugu; 16-04-20, 10:54.

                              Comment


                              • Originally posted by tamonajugu View Post
                                Pa kazem ti...pitaj nekog hrvata koliko im je dobro i koliko im je utesno to sto su ispred nas.....
                                Bio sam ove godine u Zagrebu. Ne znam u cemu je poenta ove tvoje price? Ispred koga treba da budu, Austrije? Pa vece su im sanse nego kod nas. Narod je nezadovoljan i u Svedskoj, to je prosto ljudski...Svako gleda svoje probleme, sem tebe...Koji si presao na Hrvatsku, nicim izazvan.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X