Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam nicim izazvan jer ti bi ocigledno hteo da smo doneli odluke koje su doneli hrvati i siptari - da se priklonimo amerikancima i zapadu, a ja ti kazem da se nista bolje tamo ne zivi nego kod nas sto se zivi.... Ljudi beze i sa Kosova i iz Hrvatske i to mnogo vise nego sto beze iz Srbije....jedino sto je hrvatima EU dobro donela je to sto njihovi gradjani mogu lakse da pobegnu u zapadne zemlje i dobiju posao i to je sve.... Oni koji ostanu u Hrvatskoj imaju iste probleme kao i mi.... Imas neku ruzicastu predstavu o amerikancima i zapadu.....a daleko od toga da oni seju bolji zivot po svetu....pitaj te siptare dole na Kosovu koliko im je lepo pod amerikancima.
    Last edited by tamonajugu; 16-04-20, 11:01.

    Comment


    • To sto nas poredis sa Kosovom je smesno. Pred njim je dug put, nereseno pitanje, prolili su svoju a i nasu krv da bi dobili to sto su dobili i pred njima je dug put da se dovedu u red. Mozda im krene nabolje kad ih mi priznamo. Eto nasao si rupu u saksiji.

      To da bez vise je tek neumesno napisati. Hrvati imaju otvorene granice, bas zbog ulaska u EU. Ako mislis da su dobili jedino to sto mogu da pobegnu u EU, to je elementarna stvar tvog nepoznavanja stanja. Jedan Dubrovnik zaradi od turizma vise nego cela Srbija. Stvarno je suvisno pisati sta su sv dobili, ako udjes u EU, neces dobiti autmatski platu od 2k evra. Beze Nemci iz Nemacke, migracija je sasvim ormala da ides tamo gde ti je bolje. Samim tim sto su usli u EU pre nas, znaci da mnogo vise rade od nas. Da su svesniji i da drustvo nije politicki zatvoreno i da je demokratija na visokom nivou. Zamisli da se otvore granice kod nas sta bi se desilo.

      Mislim da siptarima dole smo mi najveci problem a ne Amerikanci. Ti opet idi pitaj ljude... Nek bude pretpostavka da se ovde bolje zivi nego u Hrvatskoj, da ljudi ovde dolaze da letuju i zive, da manje ljudi odlazi iz Srbije nego iz Hrvatske i da apsolutno nista nisu dobili ulaskom u EU.

      Koliko ne znas, nisi ni svestan. Srbija je sama dobila gomilu para pristupnih sredstava od EU. EU ima svoje mehanizme koji su spori ali njihova pomoc je ogrOmna i veca za sve nego od Rusije i Kine zajedno. Kod njih sve mora da prodje papire i odredjene procedure, sto je tebe nebitno i nepotrebno. EU ne pomaze samo Srbiju, vec svE svoje zemlje.

      Rusi, Kinezi i USA se ubIse da razjebu EU,mozda im podje za rukom, prvi vesnik svega je UK. Jasno je sta oni zele, slaba EU je bala oko usta navedenih zemalja. Srbi misle da ce nesto dobiti raspadom EU, naprotiv, donece samo lose posledice.

      Od Kine smo dobili zagadjenj svega i kvalitetan rad pod njihovom sapom. Oni se nadaju razjebavanju EU, posto EU ima odredjene standarde koje Kinezi ne zele da sprovedu, ali tu smo mi da im to omogucimo Jbs vazduh i zdravlje, bitno je da narod ima sta da radi Od Rusa dobijamo moralnu pomoc u UN i tim sranjima, za uzvrat su dobili NIS i odredjno mesto u Evropi, sve ima svoje trange frange.

      Da nas EU nesto zeli, to i nije istina, ali sa njima bi napredovali kao drustvo. Birokratski, sudski sa sve manjoj korupciji, ali mi vise volimo korupcione sisteme kakvi su kineski i ruski.

      Drago mi je da si ubedjen da smo ekonomski tigar regiona, neka tako bude po tebi...apsolutno sam siguran da bi se Hrvati menjali sa nama...

      Izveo sam ti cinjenice, ti i dalje pisi, eto mi smo bolji itd...zabodi glavu u pesak i uzivaj uskoro u kineskim blagodetima.

      Mislim da sam ti objasnio kako stoje stvari




      Last edited by LosmiSK; 16-04-20, 11:45.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by ?????? View Post
        Meni se svidja sve što ti pričaš i ja da se pitam države bi postojale u najminimalnijem obliku samo koliko da regulišu nepoštovanje slobodnog tržišta. Kakav porez, kakve subvencije, javno bilo šta. Na tržište pa se bori.


        I sve bi bilo fer. Ako se rodiš kao sirotinja, štedi i nauči dete da štedi pa ćete za 3 generacije stići do višeg srednjeg staleža.

        Ako si čitao neke od knjiga kao Rich Dad Poor Dad ili The Richest Man in Babylon ili ako imaš kontakt tj video si nekog na zapadu od biznismena u smislu normalnih ljudi...

        Evo su moja zapažanja :

        1. Nikad ni u najludjim snovima nisam video jednu jedinu markiranu stvar na tim osobama
        2. Ustaje se u 4am-5am da se ko ima posao, radi na svom biznisu pre posla, a posle posla se nastavlja do spavanja
        3. Štedi se ne iz cicijašenja već da ss ne bi postao rob novca
        4. Stiže se do prvog miliona, pa ubrzo i do 10 miliona, ali život manje više ostaje isti, tu i tamo padne neki Tesla model da se časte maximum maximuma.
        5. Kako će prosečan Srbin da pobedi prosečnog Amerikanca kada je opterećen samo da završi fax i da kuka na državu koja btw jeste sranje, i da gleda šta će ona da uradi?

        Da krećemo sa istih polaznih tački, bili bi pobedjeni.

        Baš onako kako je Maks Veber opisao da protestanti deru katolike po tom segmentu.

        U Srbiji se troši previše, premalo se ulaže. Troši se na gluposti, iracionalne, skupu odeću, kafenisanje, izlaske, tralala.

        Bukvalno može da se svede na mikronivo. Ja sam bio takav.

        Tako da je ekonomija i tek kako i plod kulture.

        Previše praznika, neradnih dana, previše trošenja vremena na gluposti. Jednostavno narod je okrenut samo ka onome na šta ne može da utiče a to su faktori spolja, na sebi niko ne radi.

        Umoran sam sa posla, daj nešto da se gleda, ovo ono. Znam sve kako to ide i okružen sam tim, a kad im predložiš nešto, odmah pitaju da li će to uspeti, itd. Skepticizam na maksimum.

        Znači pre bi bili robovi bednog posla i čekali 2 sedmice odmora leti, kukali preko godinu dana, nego rizikovali.

        A za rizik mogu da izdvoje tako što ne sednu na kafu, ne idu nigde, ne troše na gluposti, itd.

        I posle neki tip koji se odrekne svega i stekne novac, plati sve što treba za kompaniju, daje radniku crkavicu, i onda levičari kažu nepravedno.

        Pa nije, jako je pravedno. Radnik neće da rizikuje, neće da radi na sebi, neće ništa. Da daš sada prosečnom Srbinu 5000 evra, spičkaće na auto, stvari ili/i putovanje.

        Znači pre svega mindset mora da se menja, i da imamo 1500 evra platu živeli bi svi kao siromasi.

        Samo bi se pojačalo trošenje, umesto jednog letovanja, dva, umesto jedne kožne jaše, dve, itd itd.

        Kad kažem zapad mislim na SAD i Kanadu, UK, ne interesuju me ove nordijske bananice države blagostanja, itd. Sa takvim položajem nije ni teško biti "država blagostanja", video bi ih u izolovanom slučaju
        Ziva istina, imam primjer prijatelja moje porodice koji su imali finu situaciju da naslijede dosta toga, u smislu nekretnina, sve su rasprodali i te pare krckali pomalo i potrošili. I svakako da nisu jedini, znam da ima još ljudi koji funkcionišu tako.

        Ili to oko kupovine auta, ko god ode u neku Njemačku, Austriju već posle druge plate dolazi sa nekim Mercedesom da 'vidi selo' Msm ok je to, svi smo zeljni dobrih kola, odjeće ali nekako ljudi kod nas ne idu dalje od toga, do nekih ulaganja i štekanja para. S tim kad vidiš čime ljude sve zaglupljuju, ne mozeš ih kriviti.

        I lijepo neko još napisa, u školi učimo malo toga korisnog i praktičnog, uopšte to obrazovanje je toliko na niskim granama a moralo bi osnova svega. Priča je o privatnim fakultetima i to ali koliko su se drzavni samo srozali, mislim da još vrijede ovi za kojim je najveća pomama kad dođe prijemni u junu, ne znam za ostale baš..

        Ne znam, meni je glupa priča da Vučić ima 25% ljudi koji ga podrzavaju u Srbiji, realno od ukupnog broja ljudi s pravom glasa prvo odbij one koji su u inostranstvu i rade, odbij broj ljudi koji tradicionalno ne glasaju što imaš u svakoj zemlji i to opet izađe na podršku većine, što konkretnu što neizlaskom. Sigurno da ima i određen broj onih koji su razočarani pa zato ne glasaju a inače bi, kontam da će oni izaći ne kad ih oduševi neki opozicionar već kad im bude Vučića preko glave.
        Last edited by BorisUnited99; 16-04-20, 12:38.

        Comment


        • Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            To sto nas poredis sa Kosovom je smesno. Pred njim je dug put, nereseno pitanje, prolili su svoju a i nasu krv da bi dobili to sto su dobili i pred njima je dug put da se dovedu u red. Mozda im krene nabolje kad ih mi priznamo. Eto nasao si rupu u saksiji.

            To da bez vise je tek neumesno napisati. Hrvati imaju otvorene granice, bas zbog ulaska u EU. Ako mislis da su dobili jedino to sto mogu da pobegnu u EU, to je elementarna stvar tvog nepoznavanja stanja. Jedan Dubrovnik zaradi od turizma vise nego cela Srbija. Stvarno je suvisno pisati sta su sv dobili, ako udjes u EU, neces dobiti autmatski platu od 2k evra. Beze Nemci iz Nemacke, migracija je sasvim ormala da ides tamo gde ti je bolje. Samim tim sto su usli u EU pre nas, znaci da mnogo vise rade od nas. Da su svesniji i da drustvo nije politicki zatvoreno i da je demokratija na visokom nivou. Zamisli da se otvore granice kod nas sta bi se desilo.

            Mislim da siptarima dole smo mi najveci problem a ne Amerikanci. Ti opet idi pitaj ljude... Nek bude pretpostavka da se ovde bolje zivi nego u Hrvatskoj, da ljudi ovde dolaze da letuju i zive, da manje ljudi odlazi iz Srbije nego iz Hrvatske i da apsolutno nista nisu dobili ulaskom u EU.

            Koliko ne znas, nisi ni svestan. Srbija je sama dobila gomilu para pristupnih sredstava od EU. EU ima svoje mehanizme koji su spori ali njihova pomoc je ogrOmna i veca za sve nego od Rusije i Kine zajedno. Kod njih sve mora da prodje papire i odredjene procedure, sto je tebe nebitno i nepotrebno. EU ne pomaze samo Srbiju, vec svE svoje zemlje.

            Rusi, Kinezi i USA se ubIse da razjebu EU,mozda im podje za rukom, prvi vesnik svega je UK. Jasno je sta oni zele, slaba EU je bala oko usta navedenih zemalja. Srbi misle da ce nesto dobiti raspadom EU, naprotiv, donece samo lose posledice.

            Od Kine smo dobili zagadjenj svega i kvalitetan rad pod njihovom sapom. Oni se nadaju razjebavanju EU, posto EU ima odredjene standarde koje Kinezi ne zele da sprovedu, ali tu smo mi da im to omogucimo Jbs vazduh i zdravlje, bitno je da narod ima sta da radi Od Rusa dobijamo moralnu pomoc u UN i tim sranjima, za uzvrat su dobili NIS i odredjno mesto u Evropi, sve ima svoje trange frange.

            Da nas EU nesto zeli, to i nije istina, ali sa njima bi napredovali kao drustvo. Birokratski, sudski sa sve manjoj korupciji, ali mi vise volimo korupcione sisteme kakvi su kineski i ruski.

            Drago mi je da si ubedjen da smo ekonomski tigar regiona, neka tako bude po tebi...apsolutno sam siguran da bi se Hrvati menjali sa nama...

            Izveo sam ti cinjenice, ti i dalje pisi, eto mi smo bolji itd...zabodi glavu u pesak i uzivaj uskoro u kineskim blagodetima.

            Mislim da sam ti objasnio kako stoje stvari




            Nisi u pravu....zivis u nekoj bajci. AKo ti je mrsko da pitas hrvate pitaj bugare kako je u EU..... Sve se brzo odvija pa ces jos za zivota videti koliko gresis.
            Srbi smetaju siptarma na Kosovu? Koji srbi? Pa srba ima samo u tom malom delu na severu.... Pitaj one siptare ciji sinovi masovno oboljevaju od raka dole...pitaj ih koliko im amerikanci pomazu ne samo u tome nego u svemu...

            O tome da je demokratija u hrvatskoj na visokom nivou sta tek reci....pojma nemas sta se tamo desava i kakva mrznja i dalje vlada prema svemu srpskom.... Ma samo ti uzivaj u tom tvom razmisljanju ako ti je tako lakse....supalj si bas kao i oni sto su verovali da ce posle 2000-e i uvodjenja demokratije da imaju 1000 maraka platu....

            Pricas o tome kako su rusi i kinezi koruptivni, a cela evropa se prodala amerikancima koji su uvek u tajnoj ljubavi sa englezima....

            I ne, ja ne govorim da smo mi sila u regionu i da se ovde sjajno zivi vec govorim da hrvati i ostali evropejci nisu nikakva sila u odnosu na nas i govorim ti da im skidanje gaca amerikancima i zapadu nije donelo nista dobro kao sto ti tvrdis d abi nama donelo......... Istok postuje teritorije Srbije, a zapad ne postuje i hoce da nas svedu na Bg pasaluk i to mi je dovljno da se okrenem istoku bez obzira sto ni oni nisu bez mana.....tebi to ako nije dovoljno slobodno se zalazi za americku Srbiju bez Vojvodine, Raske, Kosova..... imas dosta istomisljenika kojima bi mogao da das glas...

            Ako se istok jos vise ne umesa u nasu pricu Kosovo ce i definitivno biti izgubljeno za sva vremena, Raska ce postati republika Sandzak, Vojvodina ode sa madjarima, dobar deo istoka moze da ode bugarima....a ono sto ostane od Srbije ugasice u jednom pokusaju i bicemo kao kurdi, beskucnici bez drzave...u najboljem slucaju ako nas pre toga ne rese u nekom novom Jasenovcu...mada cemo im vise posluziti zivi kao radna snaga da eksploatisu nasa prirodna bogatstva, da im budemo evropski crnci....sto se tice zapada to je njihov jedini i glavni plan za nas a ti veruj u bajke koliko hoces, a ja se molim Bogu da istok bude sve jaci i izvuce nas iz zapadnog zivog blata jer samo on to moze da uradi...
            Last edited by tamonajugu; 16-04-20, 13:27.

            Comment


            • Originally posted by tamonajugu View Post
              Nisi u pravu....zivis u nekoj bajci. AKo ti je mrsko da pitas hrvate pitaj bugare kako je u EU..... Sve se brzo odvija pa ces jos za zivota videti koliko gresis.
              Srbi smetaju siptarma na Kosovu? Koji srbi? Pa srba ima samo u tom malom delu na severu.... Pitaj one siptare ciji sinovi masovno oboljevaju od raka dole...pitaj ih koliko im amerikanci pomazu ne samo u tome nego u svemu...

              O tome da je demokratija u hrvatskoj na visokom nivou sta tek reci....pojma nemas sta se tamo desava i kakva mrznja i dalje vlada prema svemu srpskom.... Ma samo ti uzivaj u tom tvom razmisljanju ako ti je tako lakse....supalj si bas kao i oni sto su verovali da ce posle 2000-e i uvodjenja demokratije da imaju 1000 maraka platu....

              Pricas o tome kako su rusi i kinezi koruptivni, a cela evropa se prodala amerikancima koji su uvek u tajnoj ljubavi sa englezima....

              I ne, ja ne govorim da smo mi sila u regionu i da se ovde sjajno zivi vec govorim da hrvati i ostali evropejci nisu nikakva sila u odnosu na nas i govorim ti da im skidanje gaca amerikancima i zapadu nije donelo nista dobro kao sto ti tvrdis d abi nama donelo......... Istok postuje teritorije Srbije, a zapad ne postuje i hoce da nas svedu na Bg pasaluk i to mi je dovljno da se okrenem istoku bez obzira sto ni oni nisu bez mana.....tebi to ako nije dovoljno slobodno se zalazi za americku Srbiju bez Vojvodine, Raske, Kosova..... imas dosta istomisljenika kojima bi mogao da das glas...

              Ako se istok jos vise ne umesa u nasu pricu Kosovo ce i definitivno biti izgubljeno za sva vremena, Raska ce postati republika Sandzak, Vojvodina ode sa madjarima, dobar deo istoka moze da ode bugarima....a ono sto ostane od Srbije ugasice u jednom pokusaju i bicemo kao kurdi, beskucnici bez drzave...u najboljem slucaju ako nas pre toga ne rese u nekom novom Jasenovcu...mada cemo im vise posluziti zivi kao radna snaga da eksploatisu nasa prirodna bogatstva, da im budemo evropski crnci....sto se tice zapada to je njihov jedini i glavni plan za nas a ti veruj u bajke koliko hoces, a ja se molim Bogu da istok bude sve jaci i izvuce nas iz zapadnog zivog blata jer samo on to moze da uradi...
              To je to prijatelju, al nemaš ti to ovde kome objasniti osim dvoje, troje ljudi.

              Comment


              • Originally posted by tamonajugu View Post
                Nisi u pravu....zivis u nekoj bajci. AKo ti je mrsko da pitas hrvate pitaj bugare kako je u EU..... Sve se brzo odvija pa ces jos za zivota videti koliko gresis.
                Srbi smetaju siptarma na Kosovu? Koji srbi? Pa srba ima samo u tom malom delu na severu.... Pitaj one siptare ciji sinovi masovno oboljevaju od raka dole...pitaj ih koliko im amerikanci pomazu ne samo u tome nego u svemu...

                O tome da je demokratija u hrvatskoj na visokom nivou sta tek reci....pojma nemas sta se tamo desava i kakva mrznja i dalje vlada prema svemu srpskom.... Ma samo ti uzivaj u tom tvom razmisljanju ako ti je tako lakse....supalj si bas kao i oni sto su verovali da ce posle 2000-e i uvodjenja demokratije da imaju 1000 maraka platu....

                Pricas o tome kako su rusi i kinezi koruptivni, a cela evropa se prodala amerikancima koji su uvek u tajnoj ljubavi sa englezima....

                I ne, ja ne govorim da smo mi sila u regionu i da se ovde sjajno zivi vec govorim da hrvati i ostali evropejci nisu nikakva sila u odnosu na nas i govorim ti da im skidanje gaca amerikancima i zapadu nije donelo nista dobro kao sto ti tvrdis d abi nama donelo......... Istok postuje teritorije Srbije, a zapad ne postuje i hoce da nas svedu na Bg pasaluk i to mi je dovljno da se okrenem istoku bez obzira sto ni oni nisu bez mana.....tebi to ako nije dovoljno slobodno se zalazi za americku Srbiju bez Vojvodine, Raske, Kosova..... imas dosta istomisljenika kojima bi mogao da das glas...
                Ako se istok jos vise ne umesa u nasu pricu Kosovo ce i definitivno biti izgubljeno za sva vremena, Raska ce postati republika Sandzak, Vojvodina ode sa madjarima, dobar deo istoka moze da ode bugarima....a ono sto ostane od Srbije ugasice u jednom pokusaju i bicemo kao kurdi, beskucnici bez drzave....sto se tice zapada to je njihov plan za nas a ti veruj u bajke koliko hoces, a ja se molim Bogu da istok bude sve jaci i izvuce nas iz zapadnog zivog blat jer samo on to moze da uradi...
                Bio ove godine dva puta u Hrvatskoj, jednom na moru, drugi put u Zagrebu. To sto pricas da nas mrze, to je glupost. Nijednu neprijatnost nisam imao.Logicki bi bilo da nas mrze posle rata i sto smo komsije i merimo patku u svemu. Vrujem da ima dosta ljudi koji ''mrze'' Srbe, ali to je logicki posle rata. Samo eto, bio sam dva puta u godinu dana i proveo se top i primljen od istih Hrvata odlicno.

                Imam bar tri druga Bugara, nijebajno, ali pricati da je losije je teski nonsens. Bukvalno znam vise ljudi iz obe drzave nego ti x ko zna koliko i za razliku od tebe bio sam u obe drzave.

                Pricas o tome kako su rusi i kinezi koruptivni, a cela evropa se prodala amerikancima koji su uvek u tajnoj ljubavi sa englezima....
                Tesko da si mogao vecu glupost da napises.

                I ne, ja ne govorim da smo mi sila u regionu i da se ovde sjajno zivi vec govorim da hrvati i ostali evropejci nisu nikakva sila u odnosu na nas i govorim ti da im skidanje gaca amerikancima i zapadu nije donelo nista dobro kao sto ti tvrdis d abi nama donelo......... Istok postuje teritorije Srbije, a zapad ne postuje i hoce da nas svedu na Bg pasaluk i to mi je dovljno da se okrenem istoku bez obzira sto ni oni nisu bez mana.....tebi to ako nije dovoljno slobodno se zalazi za americku Srbiju bez Vojvodine, Raske, Kosova..... imas dosta istomisljenika kojima bi mogao da das glas...
                Nigde nisam ni napisao da su sila na razliku od nas, ali bolje i mirnije zive. Ima budalu na vlasti, koju mogu na nasuskaju na bilo sta. Korupcija nam je top u Evropi a standard jedan od najnizih. Da imamo kapacitet za nesto vise, tu se apsolutno slazem.

                Istok postuje Srbiju onoliko koliko vide prolaz zbog korupcije i sto ne volimo NATO i EU u velikom procentu. Oni stomoze da se kupi, oni ce kupiti. Koliko zemalja u svetu su pod njihovom sampom i koliko zele da se ugledaju na njih? Ili smo pak mi najpametniji..

                Da hoce da nam uzmu nesto, uzeli bi nam davno. Pitanje Kosova se nije desilo poslednjih 30g..to pitanje je upitno stotina godna unazad.

                Kad bi se odrekli ratnih huskaca i budala na vlasti, ubedjen sam da ne bi niko razmisljao u tom pravcu. Ako kod nas dosta ljudi mrzi vlast, sta mislis sta misli okruzenje o njima i stranci generalno. Dok god kerovi ispunjavaju prohteve Evrope mi smo u gabuli... Ocigledno ga vole svi ne zato sto ne ide u ambasade, vec bas zato sto je suprotno...dobro pseto za sad.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Ma Princoni brate ne mislim ja da je neko biološki uskraćen za bogatstvo, neka rasa ili neki narod. Ti si na jasnom primeru istog naroda, Nemačke, imao astronomske razlike izmedju bogatih protestansta i siromašnih katolika.

                  Čitava kultura liberalnog kapitalizma neraskidivo je spojena za protenstantizam. Ne zbog dogme verske, već pre svega zbog štednje i uzdržavanja od materijalnih zadovoljstava.

                  Ne mogu da čitam ovu politiku iznad da ne bih popizdeo, ali Srbin, Hrvat, Francuz, Španac, Grk, Rus, skandinavac, sigurno, ali gotovo sigurno, gube od anglosaksonca protestanta ako krenu od 0 sa istim resursima pri trenutnom stanju svesti.

                  Ono što je ovde IN, da sirotinja nosi gucci, to tamo nose superstarovi po LA i nigde više u toj meri.

                  Čovek na koga se ugledam je multimilioner, živi na farmi i svako jutro pušta kokoške. To nije nešto usadjeno u narodu, to je jednostavno vaspitanje koje je nametnuto društvom i sociološkim pojavama.

                  Kao što je ovde IN nositi balenciaga patike na ler, tamo je in nositi nešto udobno jer CEO dan RADIŠ. Eto taj čovek je obezbedio tri naredne generacije, ali je i vaspitao decu kako da održe bogatstvo.

                  Zato se deca istočnih oligarha ponašaju kao stočari, jer su novci zaradjeni tranzicijama i na foru.

                  Da smo živeli od početka u liberalizmu, da imamo to razmišljanje kapitalističko, i mi bi bili takvi.

                  Svi su ljudi isti samo ih strukture oblikuju.

                  Neki su možda ratoborniji, neki niži, neki viši, ali stavi ih u iste uslove tokom generacija i bez obzira na boju kože i narodnost dobićeš isti rezultat.

                  Tako da i ako kažem mentalitet mislim na nešto sociološki uslovljeno a ne apriori dato biološki

                  Comment


                  • Alex malo cepa ovde i po marketingu ali u suštini se svede na ovo.

                    Btw momak nije protestant ali je skontao (važno za ovu temu)

                    Comment


                    • Originally posted by tamonajugu View Post
                      Nisi u pravu....zivis u nekoj bajci. AKo ti je mrsko da pitas hrvate pitaj bugare kako je u EU..... Sve se brzo odvija pa ces jos za zivota videti koliko gresis.
                      Srbi smetaju siptarma na Kosovu? Koji srbi? Pa srba ima samo u tom malom delu na severu.... Pitaj one siptare ciji sinovi masovno oboljevaju od raka dole...pitaj ih koliko im amerikanci pomazu ne samo u tome nego u svemu...

                      O tome da je demokratija u hrvatskoj na visokom nivou sta tek reci....pojma nemas sta se tamo desava i kakva mrznja i dalje vlada prema svemu srpskom.... Ma samo ti uzivaj u tom tvom razmisljanju ako ti je tako lakse....supalj si bas kao i oni sto su verovali da ce posle 2000-e i uvodjenja demokratije da imaju 1000 maraka platu....

                      Pricas o tome kako su rusi i kinezi koruptivni, a cela evropa se prodala amerikancima koji su uvek u tajnoj ljubavi sa englezima....

                      I ne, ja ne govorim da smo mi sila u regionu i da se ovde sjajno zivi vec govorim da hrvati i ostali evropejci nisu nikakva sila u odnosu na nas i govorim ti da im skidanje gaca amerikancima i zapadu nije donelo nista dobro kao sto ti tvrdis d abi nama donelo......... Istok postuje teritorije Srbije, a zapad ne postuje i hoce da nas svedu na Bg pasaluk i to mi je dovljno da se okrenem istoku bez obzira sto ni oni nisu bez mana.....tebi to ako nije dovoljno slobodno se zalazi za americku Srbiju bez Vojvodine, Raske, Kosova..... imas dosta istomisljenika kojima bi mogao da das glas...

                      Ako se istok jos vise ne umesa u nasu pricu Kosovo ce i definitivno biti izgubljeno za sva vremena, Raska ce postati republika Sandzak, Vojvodina ode sa madjarima, dobar deo istoka moze da ode bugarima....a ono sto ostane od Srbije ugasice u jednom pokusaju i bicemo kao kurdi, beskucnici bez drzave...u najboljem slucaju ako nas pre toga ne rese u nekom novom Jasenovcu...mada cemo im vise posluziti zivi kao radna snaga da eksploatisu nasa prirodna bogatstva, da im budemo evropski crnci....sto se tice zapada to je njihov jedini i glavni plan za nas a ti veruj u bajke koliko hoces, a ja se molim Bogu da istok bude sve jaci i izvuce nas iz zapadnog zivog blata jer samo on to moze da uradi...
                      Kosovo je Srbija jos samo na tvom avataru
                      I to ti kazem kao neko ko je rodjen u Obilicu(malo mesto nadomak Pristine).
                      Sad ko zivi u bajci?
                      Hrvati su nam narod najblizi po svemu, i svakako sa njima treba graditi dobre odnose, ne bitno kakva je bila proslost. Naravno da ce ljudi u Hrvatskoj imati vise emocija(negativnih) prema ljudima koji dolaze sa ovog podrucja, sto je sa svim logicno rat se nije odigrao u Srbiji, rat je bio u Hrvatskoj.
                      Kao neko ko u Hrvatskoj provodi po nekoliko meseci godisnje, i to van sezone, mogu ti reci da je zivot u Hrvatskoj mnogo bolji i organizovaniji nego ovde. Tako da ta prica oko istoka i zapada ti ne pije vodu. Hrvatska je jedno 20god ispred nas u svemu.
                      IMG-20190614-192941
                      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                      Comment


                      • Nazalost dosta srba sa Kosova se vec odreklo Kosova.....ali to ne znaci da se Srbija odrekla...odricali su se srbi i pravoslavlja i srpstva pa eto Srbija i srbi i dalje postoje uprkos tome.

                        I zivot u Srbiji je mnogo dobar i organizovan za one koji imaju plate iznad proseka.... A to da je hrvatska 20 god ispred nas....mozda su i 100 godina ispred nas ali su 200 god iza austrije, svajcarske i ostalih zapadnih zemalja...i to ne samo oni koji su relativno novi clan EU vec i bugari, rumuni.... Britanija je izasla iz EU ali ta informacija vama ne vredi nista jer ste stvorili u glavi mitove o evropskoj uniji....a sve je blizi dan kad ce ceo zapad da pukne kao kokica. Posmatrajte situaciju sa Italijom...sve su blizi tome da odreaguju kao Britanija....sama cinjenica da im rusi pomazu oko virusa dosta govori.... Mi u Srbiji smo ionako navikli da zivimo skromno i nista necemo mnogo da osetimo ali ovi na zapadu ako dozive pad oni nema da ustanu vise...a sa ovoliko migranta i posle ove pandemije.....bice gadno.... Ciklusologija je relativno nova i interesantna nauka koja bi mogla da vam koristi.....nista na svetu nije vecno....
                        Last edited by Karamazov; 16-04-20, 17:29. Reason: Rečnik, bez etiketiranja.

                        Comment


                        • Car Putin ce baciti zapad na koljena.
                          Kina i Rusija su im zajednickim snagama zakuvali corbu.Hihihihi klintoni i bušovi jedite govna sad.

                          Comment


                          • Car Putin i Rusija dobro će izvagati sve što im se pruža i sebi ugrabiti najbolju moguću poziciju.

                            Ne bih se baš toliko kunuo u slovensku braću.

                            Ne zaboravimo za vreme pošasti ratova Crvena Armija koliko je srpskih žena silovale i iživljavalo se.

                            Sigurno nije mali broj. Prva komšinica, koja je između ostalog prošla Jasenovac i svu golgotu mučenja, nažalost doživela je na svojoj koži i šta znači kad pijane Ruje krenu u iživljavanje i svoj bolesni pir.

                            Comment


                            • Nakon skoro devet godina na forumu, napokon sam dobio prvi ban! Prije dva-tri mjeseca mi je i po prvi put obrisan post tako da mi sad fale jos samo opomena od moderatora i da me neko iznapusava k*rca, da bih popunio SK Forum album

                              Elem, bas mi je prijao odlazak u Banovice. Fino su sredili ono tamo... vidi se da ekipa koja ide svako malo nije dangubila.

                              Inace, kako ste? Sta ima novo? Perete li ruke?

                              Comment


                              • Osjecas li miris i ukus?Drzi li te i dalje korona.To mene zanima a ne kakve si knjige citao.

                                Comment

                                Working...
                                X