Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Constantin View Post
    Kad bi se ove plate, koju ti navodiš, dočepali na Jugu Srbije za doba Vučića, držali bi ga na vlasti još 100 godina. Ova plata je važeća samo za najveću izbornu jedinicu u SrBistanu. Na Jugu Srbije, ako se dočepaš posla, dobra plata je 30-35 iljada.


    Inače...Niš je blokiran već nekoliko časova, uži centar grada, ljudima iz Tvrđave, koji su šetali svoju decu, bebice, po ovako lepom vremenu, ne dozvoljavaju da izađu iz iste, jer dolazi NJegovo Veličanstvo i prisustvuje "proslavi" bombardovanja.


    P.S. Pominjali ste bombardovanje u Aberdarovoj....da li je rešena misterija kako je Vučićeva majka, nekim čudom, dobila nalog da napusti zgradu paar sati pre bombardovanja. Nisam ispratio do kraja tu priču, zna li ko ?
    Otisla da ugovori detalje oko intervjua Republickog Ministra Informisanja - Savezni je bio Vuk Danicin Draskovic.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Otisla da ugovori detalje oko intervjua Republickog Ministra Informisanja - Savezni je bio Vuk Danicin Draskovic.
      Kao
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Samo za Constantina

        Spoiler
        A što Srbistan jesmo mi neki deo Turske? Btw nemoj da mi kažeš da smo bili 500 godina pod Turcima kad je Beograd bio 250 i to pod Osmanlijama, razna plemena islamske veroispovesti. Turke je stvorio Kemal-paša Ataturk u prvom delu 20. veka, prvoj trećini. Pre toga nisu postojali. Tad je počela turkizacija stanovništva.

        Mnoge reči kojima se Srbi busaju da dokažu da su pozajmljenice iz turskog su persijskog porekla.

        Tako da ja ne vidim nikakav Srbistan ovde, samo Republiku Srbiju.

        Ne znam kakav je to poriv u narodu da vredja samog sebe to mi nije jasno. Šta ima lepo napisati Srbistan, prijatelju moj? Mislim možeš ali koja je poenta u tome? Da se što više unizimo i da naglasimo kako smo jadni ili?

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Da, jedna od poginulih Ksenija Bankovic je bila moja koleginica na Studiju B par godina pre toga i bilo im je pod cenom otkaza zabranjeno da te veceri odsustvuju ili da se izmeste u rezervni studio na Kosutnjaku.
          To ako je tačno.... Mislim znam da je taj Milošević bio đubre, blokirao ulaz krajiškim izbjeglicama u Beograd i slao iz na Kosovo, ali ovo bi bio novi nivo zločinstva. Ne znam onda normalnu osobu da može išta pozitivno reći o takvoj kreaturi.

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            Samo za Constantina

            Spoiler
            A što Srbistan jesmo mi neki deo Turske? Btw nemoj da mi kažeš da smo bili 500 godina pod Turcima kad je Beograd bio 250 i to pod Osmanlijama, razna plemena islamske veroispovesti. Turke je stvorio Kemal-paša Ataturk u prvom delu 20. veka, prvoj trećini. Pre toga nisu postojali. Tad je počela turkizacija stanovništva.

            Mnoge reči kojima se Srbi busaju da dokažu da su pozajmljenice iz turskog su persijskog porekla.

            Tako da ja ne vidim nikakav Srbistan ovde, samo Republiku Srbiju.

            Ne znam kakav je to poriv u narodu da vredja samog sebe to mi nije jasno. Šta ima lepo napisati Srbistan, prijatelju moj? Mislim možeš ali koja je poenta u tome? Da se što više unizimo i da naglasimo kako smo jadni ili?
            Mnogo pitanja druže, na koje se može prosto odgovoriti. Nemam nameru da razlažem istoriju Turske, ali turski termin Srbistan pre svega treba da pokaže status ove naše države. U doba Turaka, Osmanlija kako god i okupacije ovih prostora istih, tako smo se zvali. Po čemu se Srbija razlikuje od tadašnje Srbije ? Jesmo li nezavisni? Da li je vladavina prava na delu ? Da li je "harač" nestvarna kategorija ili je vlasti sprovode ? Tada je postojao "beogradski pašaluk" ...misliš da danas nije slično ?

            Misliš da ja ne volim Srbiju ? Misliš da se nisam negde, nekad, borio za nju ? Misliš li da će Srbija i nama svima u Srbiji biti bolje ako kažemo da je ovde sve cool, da je sloboda medija na svetskom nivou, da ljudi na vlasti ne kradu jer to su visoko moralni, a pre svega obrazovani ljudi. U Srbiji ne postoje ljudi kao Jutka koji volkaju žene i da ih mobinguju i seksualno zlostavljaju jer su na vlasti i po ceni opstanka na poslu na taj način ucenjuju ? Deca se u Srbiji ne leče preko SMS poruka već je svima zagarantivana zdravstvena zaštita, pa i najsiromašnijima i za najteže bolesti ? U Srbiji se ne događa da deca poznatih ubijaju kolima mlade ljude i za to ne odgovaraju ? "Srpska majka" može da proneveri milione evra, i da joj u stanu nađu oružje za opskrbljivanje jednog osrednjeg voda vojne formacije i da za to dboje kaznu da nosi nanogicu u kući ? Pa znaš li koliki je spisak pitanja dugačak?

            Kod ovo ne bude uobičajeni modus operandi u Srbiji, dotle će biti Srbistan...šta više, srBistan.
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Moram da nahvatam neki laptop (pošto ga nemam) da vam prenesem ovde nešto što sam podvukao iz Rajsove knjige "Čujte Srbi". Stoji da je on tu knjigu napisao nakon neslaganja sa vlastima ali mislim da je bio pravdo- i istinoljubiv, i da je izneo svoje mišljenje u potpunosti.
              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
              До поновног сусрета, твој Швабо

              mala H2H 2018/19
              suicide
              2019
              velika H2H 2019/20

              Comment


              • Originally posted by Nerealan View Post
                Moram da nahvatam neki laptop (pošto ga nemam) da vam prenesem ovde nešto što sam podvukao iz Rajsove knjige "Čujte Srbi". Stoji da je on tu knjigu napisao nakon neslaganja sa vlastima ali mislim da je bio pravdo- i istinoljubiv, i da je izneo svoje mišljenje u potpunosti.
                Ja ću da te podsetim na sam početak

                Neću sakriti od vas ništa bitno od onoga što sam video, jer pravi prijatelj nije onaj koji vam laska, već onaj koji vam kaže istinu, celu istinu.
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Kratka priča od danas. Zove me prijatelj danas, da mu pozajmim auto-sedište za decu, nebitno, i dogovaramo se za vreme kad to da obavimo. Kaže mora hitno, popodne ne može mora da ide na miting, dolazi Vučić. Pitah ga, iznenađen, zašto mora, on bar nigde ne radi pa da su ga naterali iz firme, kao što su inače u celoj Južnoj Srbiji uradili i ako je nedelja....kaže "E pa mora da zaposlim ćerku". I dalje je najbitnija diploma u Srbiji partijska knjižica.
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • A kada pa nije bila, a i treba, kad vec svi zele da zavale zadnjicu na drzavnom poslu, a ne da uzmu svoj zivot u svoje ruke.

                    Comment


                    • Originally posted by Princoni. View Post
                      A kada pa nije bila, a i treba, kad vec svi zele da zavale zadnjicu na drzavnom poslu, a ne da uzmu svoj zivot u svoje ruke.
                      Ma u pravu si. Ja suštinu percipiram tako što mi nije jasno kako ljudi ne cene tu svoju "pozadinu", koju žele da uvale u činovničku fotelju, već je olako podvode svakakvim skorojevićima. Doope će da izdrži, vazdaj je tako bilo, ali šta je sa obrazom.... ?
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Ja sam bio ubedjen da Constantin zivi u Srbiji...posle ove price nisam siguran.

                        Comment


                        • Originally posted by belgrade_owl View Post
                          Ja sam bio ubedjen da Constantin zivi u Srbiji...posle ove price nisam siguran.
                          Donekle si u pravu....bar dva dana u Sofiji, dva dana u Beogradu, jedan dan u Skoplju....najmanje sam u Srbiji. Da ne računam duža odsustva "preko sveta". Tako "pravila (posao)" nalažu.
                          Last edited by Constantin; 24-03-19, 19:53.
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Niko da spomene glumca koji je silovao dete... 10 meseci uslovno. Nanogica. Ali kontam da nije glavna tema pa ni onoj spodobi Bojani Maljević.

                            Ja bih lika poslao na doživotan zatvor ali dobro ovo je država Srbija. Ili na lečenje jer je bolestan.
                            Last edited by Cassius Clay; 24-03-19, 19:57.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Niko da spomene glumca koji je silovao dete... 10 meseci uslovno. Nanogica. Ali kontam da nije glavna tema pa ni onoj spodobi Bojani Maljević.

                              Ja bih lika poslao na doživotan zatvor ali dobro ovo je država Srbija. Ili na lečenje jer je bolestan.
                              ...i da dodam Uroše...još veću mučninu mi izaziva "podrška" koju dobija...taj glumac. Strašno.
                              Kad spominjem ovu podršku, svakako ne mislim da umanjim taj životinjski čin dotičnog.
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Odvratan tip i smejurija od kazne.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X