Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Za'ladilo napolju prijatnih 20ak stepeni

    Hahaha sad sam hteo to da napisem, kad sam procitao Akijev komentar o neoliberalizmu bukvalno ni iz cega. Tako bude cesto, kad niko ne pise nista na pricaonici, Aki ubaci nesto negativno o socijalizmu ili citira nekog kapitalistu ili pohvali Trampa, ali ne zato sto je sa nekim raspravljao ili zato sto je ljut, nego cisto da bi ispucao svoju dnevnu minimalnu normu i poducio jos malo ljude sa kojima se raspravljao prethodnih dana

    Comment


    • Originally posted by madrid View Post
      Hahaha sad sam hteo to da napisem, kad sam procitao Akijev komentar o neoliberalizmu bukvalno ni iz cega. Tako bude cesto, kad niko ne pise nista na pricaonici, Aki ubaci nesto negativno o socijalizmu ili citira nekog kapitalistu ili pohvali Trampa, ali ne zato sto je sa nekim raspravljao ili zato sto je ljut, nego cisto da bi ispucao svoju dnevnu minimalnu normu i poducio jos malo ljude sa kojima se raspravljao prethodnih dana
      Između ostalog
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment



      • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by madrid View Post

          Je li skraceno=Je l'(dve reci apostrof umesto i)
          Moze i "jel" jedna rec, sastavljeno, bez apostrofa.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Po pravopisu ne može, ali ovaj "papir" ovde trpi tako nešto
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • E, to nisam znao, profesorka srpskog me je slagala. Mada je l' i jel nije bas isto, ovo je jel se pojavilo u govoru umesto "da li" "hoces li" i tako nekih pitanja. U pravu si, moja greska.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Originally posted by mark it zero View Post
                E, to nisam znao, profesorka srpskog me je slagala. Mada je l' i jel nije bas isto, ovo je jel se pojavilo u govoru umesto "da li" "hoces li" i tako nekih pitanja. U pravu si, moja greska.


                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Svi koji pljuju ekonomski neoliberalizam pojma nemaju o ekonomiji.

                  A vjerujem da veze nemaju ni sta je ekonomski neoliberalizam.
                  ili se jako dobro šališ ili....

                  Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by vukmaletin View Post
                    ili se jako dobro šališ ili....

                    Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
                    Sta je ekonomski neoliberalizam?
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Sta je ekonomski neoliberalizam?
                      ja ga ne kritikujem jer ne znam dovoljno o njemu, ali recimo noam čomski ga kritikuje non stop, ne bih baš rekao da nema pojma ništa o tome.

                      Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by vukmaletin View Post
                        ja ga ne kritikujem jer ne znam dovoljno o njemu, ali recimo noam čomski ga kritikuje non stop, ne bih baš rekao da nema pojma ništa o tome.

                        Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
                        Naom Chomsky je lingvista.

                        Naom Chomsky je dobar mislilac, a o ekonomiji POJMA NEMA.

                        Recimo jedna stvar sa kojom se ja ne slazem jeste da vlada treba da subvencira nesto. Subvencije treba ukinuti u potpunosti.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Naom Chomsky je lingvista.

                          Naom Chomsky je dobar mislilac, a o ekonomiji POJMA NEMA.

                          Recimo jedna stvar sa kojom se ja ne slazem jeste da vlada treba da subvencira nesto. Subvencije treba ukinuti u potpunosti.
                          pa po profesiji jeste lingvista, ali ne bih se složio da ekonomiji nema pojma.
                          Pa subvencije su tu da učine neke tržišne surovosti malo blaže. Da potpomognu nešto što ima društveni značaj. Bar ja tako na to gledam. E sad druga je stvar što ljudi preteruju u nekim slučajevima sa subvencijama pa se ljudi ulenje. Ali mislim da to nije problem subvencija, nego ljudi koji dodeljuju te subvencije.

                          Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

                          Comment


                          • Slusao sam kad prica o ekonomiji, frajer ne zna fundamentalne osnove ekonomije. Takva osoba nije legitimna da prica o ekonomskim sistemima, ako ne zna ni osnove.

                            Subvencije po meni su bezveze. Daj da se porezni prihod raspodjeli na stvari koje su potrebne, vojska, policija i te sluzbe zastite, granice i odredjena infrastruktura. Privatni sektor ce se probinuti za ostalo.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              Slusao sam kad prica o ekonomiji, frajer ne zna fundamentalne osnove ekonomije. Takva osoba nije legitimna da prica o ekonomskim sistemima, ako ne zna ni osnove.

                              Subvencije po meni su bezveze. Daj da se porezni prihod raspodjeli na stvari koje su potrebne, vojska, policija i te sluzbe zastite, granice i odredjena infrastruktura. Privatni sektor ce se probinuti za ostalo.


                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Sta je ekonomski neoliberalizam?
                                Trump tower.

                                Comment

                                Working...
                                X