Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aman ljudi! Labradori po zakonu ne zahtevaju korpu, najvece dusice od pasa.

    Comment


    • Možda je tako jer su jako lojalni i vezani za vlasnika ( jedino su doge "gore")...a kao i svaki pas ( pa i nemački ovčar , pit...i dr.) biće maza ili zver u zavisnosti od toga kako ga naučiš...A labradori su uglavnom maze.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by l1m4r View Post
        jel pas? Jeste!

        Korpa je propisana? U cemu je problem?

        Imam dva nemacka ovcara i kada ih setam trudim se da obojica imaju korpu. Ok pojeli su vec nekoliko, ali opet :d korpa mora. Kada ih setam bez korpe nema trika da budu dalje od 20cm od mene. I nikada pusteni na ulici. U parku. Kod mene u dvoristu 90% vremena.
        па с обзиром да скоро никада не лаје, питање да ли је пас :d

        шалим се, али се не слажем. донекле.

        не знам где живиш, али код мене у крају је потпуно нормално да се пси шетају ван ланца (осим оних за које газде знају да су проблематични) и без корпе. 99% паса се шета без корпе.

        то што је пропис, стварно ме не интересује. толико бесмислених прописа и закона има у овој земљи који се стриктно поштују, а толико битних које нико не поштује. ако је главни проблем државе да ли ће мој пас носити корпу, ок супер, ставићу му. само мени много више сметају неки људи него пси. често су и доста опаснији по друштво, али то се толерише.

        Originally posted by marija81 View Post
        labradori su dobroćudni ali zakon je zakon.
        A koliko znam zakon kaže da svaki pas u šetnji mora imati korpu...
        одлично, нек ме пријави неко ако ме види. верујем да ће надлежни органи реаговати, веома брзо и ефикасно.

        Originally posted by l1m4r View Post
        ako se ne varam bilo je neko istrazivanje, gde su ne mogu da se setim tacno labradori ili zlatni retriveri najagresivnija vrsta psa na svetu. Ali isto tako vrsta koja se najlaske socializuje. Tipa 2 do 3 nedelje za potpunu socializaciju je potrebno. I vrsta koja valjda najlakse dostigne polnu zrelost, sto im olakasava taj ceo proces. Tako je neka prica bila :d
        можда златни ретривери, сумњам за лабрадоре. додуше увек све зависи од власника. ако ће пас да нападне неког човека, то је искључиво јер га је газда тако научио. питове и евентуално стафорде не рачунам, они су посебна врста.

        Comment


        • Nije bas sve do vlasnika, ima i do psihe psa.
          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • Originally posted by l1m4r View Post
            Ako se ne varam bilo je neko istrazivanje, gde su ne mogu da se setim tacno Labradori ili Zlatni retriveri najagresivnija vrsta psa na svetu. Ali isto tako vrsta koja se najlaske socializuje. Tipa 2 do 3 nedelje za potpunu socializaciju je potrebno. I vrsta koja valjda najlakse dostigne polnu zrelost, sto im olakasava taj ceo proces. Tako je neka prica bila
            Da ..od ne znam koliko labradora i dobermana ili rota...mnogo veci procenat ovih prvih koji ujede gazdu nego onih "manje dobrocudnih". Da, da...

            tt sa A5 u inat Mi6
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by l1m4r View Post
              Nije bas sve do vlasnika, ima i do psihe psa.
              Има, питови су по природи луди. Не знам да ли је ово тачно, али ваљда у Енглеској или ВБ је то забрањена раса. С разлогом.

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                Има, питови су по природи луди. Не знам да ли је ово тачно, али ваљда у Енглеској или ВБ је то забрањена раса. С разлогом.
                Nisu pitovi ludi. Nego ne mogu da sazre. Tj isto ponasanje im je sa 6m, 2godine ili 5 godina. Dok kod drugih pasa to nije slucaj.

                Originally posted by miloolja View Post
                Da ..od ne znam koliko labradora i dobermana ili rota...mnogo veci procenat ovih prvih koji ujede gazdu nego onih "manje dobrocudnih". Da, da...

                tt sa A5 u inat Mi6
                Veovala ili ne. Imam drugacicu koja ima retvrivera, i ne mozes da joj pridjes kada su zajedno. Pocepace sve u blizini. I komsija koji ima dobermana, na kome vrapci spavaju..

                Generalno nema pravila, moras da radis sa njima. I uopste vise nije bitno koja je rasa koliko agresivna, vec da korpa mora da se nosi.
                Last edited by l1m4r; 28-08-17, 21:50.
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post
                  не знам где живиш, али код мене у крају је потпуно нормално да се пси шетају ван ланца (осим оних за које газде знају да су проблематични) и без корпе. 99% паса се шета без корпе.
                  то што је пропис, стварно ме не интересује. толико бесмислених прописа и закона има у овој земљи који се стриктно поштују, а толико битних које нико не поштује. ако је главни проблем државе да ли ће мој пас носити корпу, ок супер, ставићу му. само мени много више сметају неки људи него пси. често су и доста опаснији по друштво, али то се толерише.
                  одлично, нек ме пријави неко ако ме види. верујем да ће надлежни органи реаговати, веома брзо и ефикасно.
                  Znači ako ti se ne sviđa neki zakon - prosto je rešenje- samo ga prekrši...
                  To kakvi običaji i navike važe u tvom kraju je nebitno, ako te nahvata komunalac plaćaš kaznu...
                  Ali ovde možeš i da se izvučeš jer jure babe za bus-plus...a da si na zapadu - teško faco...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by l1m4r View Post
                    Nisu pitovi ludi. Nego ne mogu da sazre. Tj isto ponasanje im je sa 6m, 2godine ili 5 godina. Dok kod drugih pasa to nije slucaj.
                    Онда и мој није сазрео, пошто му је образац понашања исти као с неколико месеци. Само у мањој мери, због старости.

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Онда и мој није сазрео, пошто му је образац понашања исти као с неколико месеци. Само у мањој мери, због старости.
                      Jbg. Mozda je skapirao da moze da te masakrira
                      Originally posted by Vladan
                      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                      :vinjaksmajli:

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Онда и мој није сазрео, пошто му је образац понашања исти као с неколико месеци. Само у мањој мери, због старости.
                        Još gore. Ti Bred Pita izvedeš bez povoca i korpe?
                        I šta da nekoga u igri okrzne?
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Znači ako ti se ne sviđa neki zakon - prosto je rešenje- samo ga prekrši...
                          To kakvi običaji i navike važe u tvom kraju je nebitno, ako te nahvata komunalac plaćaš kaznu...
                          Ali ovde možeš i da se izvučeš jer jure babe za bus-plus...a da si na zapadu - teško faco...
                          Не схваташ суштину, нема везе. Уосталом мислим да ће мање штете нанети пси без корпе него дивљаци који насељавају Европу.

                          Comment


                          • Originally posted by l1m4r View Post
                            Ako se ne varam bilo je neko istrazivanje, gde su ne mogu da se setim tacno Labradori ili Zlatni retriveri najagresivnija vrsta psa na svetu. Ali isto tako vrsta koja se najlaske socializuje. Tipa 2 do 3 nedelje za potpunu socializaciju je potrebno. I vrsta koja valjda najlakse dostigne polnu zrelost, sto im olakasava taj ceo proces. Tako je neka prica bila
                            Nisu najagresivnija, nego najvise napada bude od strane labradora, sto je logicno kad su ubedljivo najpopularniji i najbrojniji.

                            A ja mislim da labradori ne moraju da nose korpu, ne spadaju u te rase
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ne secam se kada sam poslednji put video psa sa korpom, bas mali procenat ljudi se pridrzava tog pravila/zakona... Bar sto se tice NS i okoline.

                              Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                              VALENTINO ROSSI #46

                              Comment


                              • Cuo sam i ja ovo istraživanje to su zlatni retriververi bili. I kod mene u gradu niko ne nosi korpu. Ne pamtim kada sam i video nekog i opasnijeg psa a da ima korpu.
                                Elem ni moj lab ne laje, opasiji su oni mali ludi psi, evo neki dan isao u setnju i naisao na neku ženu sa nekim ludim kerom i napao mog laba ja gledam sta se desava i ona nista samo onako ladno kaze oprostite malo je lud ker( neki mesanac jazavicar tako nesto uglavnom 3x manji) sreca pa se nikakve posledice od ugriza nisu ostale...

                                Comment

                                Working...
                                X