Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aki ko ce raditi 160 sati sedmično?
    DALE 1992-2020
    NIKAD ZABORAVLJEN

    Comment


    • Ne znam kako sam poduplao 80 sati
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Mora postojati sansa da zaradis onoliko koliko si sposoban, tako da se donekle slazem sa Akijem i Pobedom da nije fer da svi imaju isto. Naravno niko ne treba ni da umre, jer nema sposobnost ili mogucnost da puno zaradi.

        Comment


        • Čokolada je jedini opravdan proizvod ljudskog društva, pa vi gledajte šta ćete.
          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

          Comment


          • Originally posted by madrid View Post
            Mora postojati sansa da zaradis onoliko koliko si sposoban, tako da se donekle slazem sa Akijem i Pobedom da nije fer da svi imaju isto. Naravno niko ne treba ni da umre, jer nema sposobnost ili mogucnost da puno zaradi.
            Zbog toga postoje dobrotvorne organizacije.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Samo postavis pitanje nazad:

              Da li je nehumano da vi sada radite 160 sati sedmicno, umirete da zaradite za sebe i onda dodje drzava s puskom i kaze moras mi dati 70% te plate, jer moramo dati ljudima koji nece da rade, ljeni su i nisu se obrazovali?
              U principu se i slažu da svi imamo isto, čak i oni koji neće da se obrazuju.

              Njihova ideologija je da sve fabrike budu vlasništvo naroda i sve što se stvori, deli se na jednake delove zaposlenima. Samo što je to nemoguće jer svaki proizvod i svako novo dostignuće na ovom svetu je produkt individualizma, ne kolektivizma.

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                U principu se i slažu da svi imamo isto, čak i oni koji neće da se obrazuju.

                Njihova ideologija je da sve fabrike budu vlasništvo naroda i sve što se stvori, deli se na jednake delove zaposlenima. Samo što je to nemoguće jer svaki proizvod i svako novo dostignuće na ovom svetu je produkt individualizma, ne kolektivizma.
                Mhm. I to naučnika koji su po defultu bliži srednjoj klasi nego li bogatoj. A dešava se i da u siromaštvu završe. Odličan primjer. Sad se sjetite šta sam par postova niže pisao o ambiciji i neprilagođenosti.
                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                Comment


                • To je samoupravljanje koje smo imali u Yugi i kao najjace fabrike u Evropi.

                  S obzirom da smo Yugu proizvodili, to je dovoljno o nasim fabrikama.

                  Svi koji su socijaliste ja ih zovem economics deniers.

                  Zakon ekonomije je vrlo jasan i uvijek ce teziti razvnotezi u bilo kojem obliku konkurencije, ponasanje ponude i traznje ce uvijek biti isto, tezit ravnotezi.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by Ves View Post
                    Mhm. I to naučnika koji su po defultu bliži srednjoj klasi nego li bogatoj. A dešava se i da u siromaštvu završe. Odličan primjer. Sad se sjetite šta sam par postova niže pisao o ambiciji i neprilagođenosti.
                    Ja tebe pitam opet, a ti kako hoces, da li ti zelis sebi i svojoj familiji najbolje?
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • @Aki Odvedeš mene i moju familiju u Aušvic, daš nam neke besmislene poslove da radimo i pitaš: " da li želiš sebi i svojoj familiji najbolje? " Mi se prihvatimo posla i radimo tako par dana dok ne dođemo na red.
                      " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                      Comment


                      • Vidis odlican si primjer dao, jer je Ausvic primjer socijalizma.

                        Kreirao ga je nacisticki rezim, koji je ustvari nacionalni socializam.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Nacionalni socijalizam je oksimoron. To ne postoji. To su popularni nazivi prihvaćeni od naroda baš kao i Islamska država. A i primjera socijalizma u praksi je malo. Komunizma gotovo nikako. Ovdje pričamo o teorijama, zar ne?
                          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                          Comment


                          • Ok, jel kapitalizam ikad kreirao radne kampove smrti?

                            Jel Hitler bio protivnik kapitalizma?

                            Zasto bi ja tebe odveo u Ausvic i dao ti posao?

                            Sva poenta kapitalizma je sloboda izbora da biras sta ces da ucis i sta ces da radis.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by Ves View Post
                              Mhm. I to naučnika koji su po defultu bliži srednjoj klasi nego li bogatoj. A dešava se i da u siromaštvu završe. Odličan primjer. Sad se sjetite šta sam par postova niže pisao o ambiciji i neprilagođenosti.
                              Vidiš, to je ono što je lepo kod kapitalizma. On ima pravo da zaštiti sebe i svoju privatnu imovinu i ima slobodu da odluči šta će uraditi s tim.

                              Comment


                              • Sva poenta mog navođenja Aušvica kao primjera nije povezivanje istog sa bilo kom ideologijom, već da ukažem na apsurdnost tvog pitanja. Aušvic je logor da, sa pravilima, ciljem, svrhom itd. Tako isto i kapitalističko društvo. O kakvim vi to jednakim šansama govorite? Pa ne rađamo se svi sa jednakim šansama, ni po svojim genetskim preispozicijama, a ni po društvenom položaju. Nemamo svi jednaka prava za obrazovanje, socijalnu i zdravstvenu zaštitu. Postoji i nešto što se zove kultura siromaštva. Ta sloboda je najveći zajeb ikada i dovoljno vam je da pogledate kroz prozor i shvatite to. Nema pravednog društva bez jake socijalne politike. Poenta socijalizma nije u prosječnosti, u sputavanju talenata i genijalaca, već kolektivnom progresu. To su npr. prepoznale zemlje skandinavije njihovi sistemi su u velikoj mjeri izgrađeni upravo na idejama socijalizma. Njih navodite kao primjere u praksi, a ne kojekakva totalirana i autoritarna društva čiji su državnici ovu ideologiju samo iskoristili u propagandu kako bi prodali priču masama.
                                Last edited by Ves; 26-08-17, 12:42.
                                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                                Comment

                                Working...
                                X