Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Od tih Skandinavskih zemalja, ja visoko misljenje samo o Norveskoj imam. Ostalo je lose.

    Svedska je uvezla milion divljaka sa Bliskog Istoka, oni ce potonut za par godina, a ekonomski razvoj im je 2% sto je katastrofalno.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Od tih Skandinavskih zemalja, ja visoko misljenje samo o Norveskoj imam. Ostalo je lose.

      Svedska je uvezla milion divljaka sa Bliskog Istoka, oni ce potonut za par godina, a ekonomski razvoj im je 2% sto je katastrofalno.
      To se drugu jedino nije svidelo u Norveskoj, ima ih svuda. Samo prose i niko ih ne dira.

      Comment


      • Originally posted by Miletić View Post
        Madridov drugar zna sta valja

        Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
        Пусти ове приче, реци ти мени је л' вам шеф постаје премијер или не?

        Comment


        • Citava zapadna evropa ima ili ce imati problem sa azilantima/migrantima, naravno pre svega ekonomski najrazvijenije zemlje... Skandinavske zemlje su samo ranije usle u problem zbog visokog standarda i povoljnog socijalnog programa... Inace su izuzetno uredjene i pruzaju takvu zastitu i sigurnost gradjanima da je to nezamislivo nekome sa ovih prostora

          @Pobeda, u poslednje vreme sam vise sam sebi sef i nisam bas toliko u toku sa desavanjima, malo odmora od svega... Tako da ne bih znao da ti odgovorim sa sigurnoscu. Mislim da ipak nece biti premijer.

          Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
          Last edited by Miletić; 13-06-17, 19:55.
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Пусти ове приче, реци ти мени је л' вам шеф постаје премијер или не?
            Ne

            Comment


            • Aki,pri svakom pominjanju ekonomiju moras da uzmes u obzir i politiku, sa tim dolazimo do jedne veoma znacajne oblasti tj. politicke ekonomije. Moje misljenje da danas u svijetu je takva situacija da nema mesta u ekonomiji za milione ljudi na planeti zemlji, zbog toga oni najjaci i najsposobniji vladaju. Za svaki proizvod treba trziste,a ti mi reci Aki na kojem trzistu mi mozemo balkanci da promijenimo trenutni odnos snaga. Imamo mozda i ljudskog potencijala ali nemamo dovoljno razvijenu tehnologiju niti novca da je kupimo takodje radnike ne mozemo da motivisemo sa novcem jer na zapadu ce zaradjivati dosta vise.

              Comment


              • Šteta što su se Aleksandar i Dušan? susreli u četvrtfinalu slagalice, svejedno je bila odlična partija
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Тек сада видео вест да Вориорси после освајања НБА титуле одбили пријем код Трампа. Да је игром случаја Хилари постала председник, сви би срећни отишли код ње.

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post

                    I jos jedna stvar, ovaj student, svaka cast sto je rekao, ali, i to je mnogo veliko ali, koje on rjesenje ima na problem, a ne da trazi da mu neko drugi rijesi problem, citaj ovaj ministar kojeg spominje.
                    Put do rešenja problema i prvi korak ka tome je detektovati problem. Inače momak nije student, on je budući student, upravo je završio srednju i zove se Vuk, inače je iz Unije Srednjoškolaca Srbije, svira gitaru i odličan je učenik
                    Last edited by Marija81; 13-06-17, 23:11.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by Overlord View Post
                      Aki,pri svakom pominjanju ekonomiju moras da uzmes u obzir i politiku, sa tim dolazimo do jedne veoma znacajne oblasti tj. politicke ekonomije. Moje misljenje da danas u svijetu je takva situacija da nema mesta u ekonomiji za milione ljudi na planeti zemlji, zbog toga oni najjaci i najsposobniji vladaju. Za svaki proizvod treba trziste,a ti mi reci Aki na kojem trzistu mi mozemo balkanci da promijenimo trenutni odnos snaga. Imamo mozda i ljudskog potencijala ali nemamo dovoljno razvijenu tehnologiju niti novca da je kupimo takodje radnike ne mozemo da motivisemo sa novcem jer na zapadu ce zaradjivati dosta vise.
                      Svaka drzava moze da napravi par stvari i da postane veoma uspijesna drzava u roku od 20 godina, te jako bogata drzava.

                      1. Drzava mora pokazati namjeru da je otvorena za biznis
                      2. Stopa poreza na biznise mora biti prihvatljiva i kompetetivna
                      3. Regulacije za biznis moraju biti veoma male
                      4. Mogucnost formiranja preduzeca u veoma kratkom roku
                      5. Zakonodavna zastita poslodavaca i radnika, te pravno regulisana pravila o zaposlenju
                      6. SLOBODNA TRGOVINA
                      7. Poreske olaksice za inovativne tehnologije
                      8. Drzava ne smije da se mijesa u poslove privatnog sektora i ne smije govoriti privatnom sektoru kako da radi svoj posao. Jedina svrha drzave jeste da zastiti zaposlenike i poslodavce od kriminalnih radnji.
                      9. Koncesije na prirodne resurse relativno lako nabaviti
                      10. Vjerovatno najvaznija stavka, izvrsiti potpunu reviziju skolstva, privatizovati maksimalno skolstvo i umjesto finansiranja fakulteta, ponuditi stipendije i orhrabriti biznise da nude stipendije ucenicima i studentima.

                      Trenutno veliki problem skolstva u Bosni i Hercegovini, a i Srbiji je sto nema odgovornosti. Profesori mogu da rade sta hoce.

                      Evo vam primjer iz Slovenije. Na Ekonomskom fakultetu u Ljubljani, profesorica je imala veoma nisku prolaznost i studenti su se zalili na njen rad. Zena je pozvana na reviziju obavljanja njenog posla i na kraju je otpustena, jer nije radila svoj posao kako treba.

                      Cilj profesora nije da mu prolaznost bude 20%, vec sto veca. Ako je profesoru prolaznost 20%, taj profesor ne radi svoj posao dobro, odnosno ne objasnjava materiju studentima adekvatno i studenti ne mogu savladati tu materiju.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Тек сада видео вест да Вориорси после освајања НБА титуле одбили пријем код Трампа. Да је игром случаја Хилари постала председник, сви би срећни отишли код ње.
                        Podguzne muve

                        Mada isto to bi uradili verovatno i Kavalirsi.

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          Podguzne muve

                          Mada isto to bi uradili verovatno i Kavalirsi.
                          Сигурно с обзиром кога је ЛеБрон подржао у кампањи. Као и Сан Антонио, због Грега.

                          Comment


                          • Na stranu drzava, ove nase su u takvom corsokaku i toliko zavise od stranih interesa i novca da spasa nema. Ljudi su problem, svest ljudi je takva da svi zele da zive u centru grada i rade 9-5 posao... Niko ne zeli da se upusta u pokretanje sopstvenog biznisa jer postoji odredjeni rizik i mnogo truda, vecina ljudi nije spremna na to. Potencijal je neogranicen, od svega se moze napraviti profitabilan biznis, u Srbiji konkretno pre svega poljoprivreda, turizam i ugostiteljstvo... Ovo prvo iziskuje i najmanje pocetnog kapitala ali niko ne zeli da prlja ruke.
                            Ja planiram da udjem u poljoprivredu uskoro i da mi to bude jos jedan izvor prihoda samo da uhvatim vremena da napravim poslovni plan i izracunam isplativost svega toga.

                            Sto ae fakulteta tice, nisu samo profesori krivi, ne branim ih, ima ih svakakvih ali i studenti snose odgovornost. Moze profesor da objasnjava sjajno, ako si ti u toku njegovog predavanja na instagramu ili nisi ni prisutan neces savladati materiju nikad a prolaznost ce naravno biti niska jer dobar deo studenata postupa tako.

                            Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Ja imam profesora kojef ne mogu da prodjem.

                              Finansijsko racunovodstvo.

                              Profesor doktor Mehmed Jahic.

                              Evo pao sam i 4. put.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Ja imam profesora kojef ne mogu da prodjem.

                                Finansijsko racunovodstvo.

                                Profesor doktor Mehmed Jahic.

                                Evo pao sam i 4. put.
                                Eto, nisi učio...A lepo smo te savetovali
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X