Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To je špricer

    Ja više volim bambus, belo vino ne volim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

    Comment


    • Znam da je šricer al oni ga možda zovu drugačije
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Ma sve znaš Ganga, špricer-gemišt.

        A gemištanje mi je kad se cijeli dan posvetim tome.
        DALE 1992-2020
        NIKAD ZABORAVLJEN

        Comment


        • Eto može ova tema da bude malo i poučna,naučio sam novu reč tojest dve Šalu na stranu dobar je špricer,pogotovo kada je neka veća klopa u pitanju uf nema ničeg lepšeg od dobrog pečenja i hladnog špricera
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Gemišt se pravi kombinovanjem bijelog vina slabijeg kvaliteta i kisele vode. Vino ne smije biti jakog ukusa jer to onda ne liči ni na šta.

            Špricer se pravi od sode vode pod pritiskom i bijelog vina, s tim da ovdje mogu ici i kvalitetnija vina sa jakim ukusom jer je soda neutralna i neće pokvariti ništa.
            " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Al evo da vam pokazem na cemu radim u posljednje vrijeme i vjerovatno u naredne 2 godine bi mogao ovo da pretvorim u knjigu

              Ovo je cisto abstrakt ideje.
              Nije lose ali nije moguce I bilo bi lose.
              Kreiranje takve politike u ovakvim sistemima bilo bi izlozeno svim nivoima korumpiranog I nedovoljno edukovanog kadra koji bi sazvakao tu ideju I napravio je nakaradnom. Potrebna je jaka, dobro ustrojena drzava da bi mogla podneti korenite promene.

              Zamisli samo, koliko bi jadno izgledala drzava koja bi dozvolila da se minimalna cena rada odredjuje van njene kuce I njenih regulativa.
              Gubljenje nadmoci NAD obicnim covekom, slabljenje drzavnog aparata I naravno njima najmanje vazno ali bi se na to najvise kleli I pozivali, pravljenje roba od obicnog low skill coveka koji bi bez propisanog minimuma za nekog nadobudnog preduzetnika mogao raditi za 5 evra dnevno jer je trenutno previse raspolozivih radnika pa mu se moze.

              Dakle da bi implementirao tu strategiju potrebna ti je jaka drzava koja sigurno ne bi menjala svoj postojeci sistem jer funkcionise.
              Primeni ovo u nekom nakaradnom sistemu kao sto je nas I posmatraj svoj put ka javnom razapinjanju jer bi se narod pobunio.
              Problem je sto ti mislis da svi imaju dovoljno sive mase da svare promenu gde bi im se ukino minimalac i da im mozes prodati pricu kako ce zaradjivati vise I da ce ziveti bolje.

              Tesko je praviti utopiju u septickoj jami ili uredjenom funkcionalnom sistemu.

              Kod nas se zalazu javno odredjeni preduzetnici za smanjenje minimuma kako bi se smanjila nezaposlenost. Mozes naci po netu.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Pa pogledaj par postova kasnije sta je prva stvar koju bi uradio. Povecao plate u pravosudju. Al morali bi se i odlicni zakoni donijeti koji stite prava radnika.

                Kapitalizam funkcionise jedino u pravnoj drzavu. U drzavi bez zakona ne moze funkcionisati.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Jedna jutarnja za Akija


                  Brate koliko smara onaj BBC sa njim,ja mislim da im je 60 posto vesti vezano za njegovu diskriminaciju
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Smaraju brate svi sa njim.

                    Nikad nisam vidio da su mediji protiv nekoga toliko. Ovo je opsesija.

                    U onom interviju od prije 35 godina prica bas dok se razvodio od Ivane da su ga novinari unistavali. Kaze nazove tabloid i kaze novinaru nije to istina, ovaj mu kaze znam da nije istina, al prodajemo novine ko ludi.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Aki dosta je vise politike!

                      Treba te opet zatvoriti.

                      Comment


                      • Aki šta u kapitalizmu rade sa izdajnicima? Pitam zbog jednog drugara
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Ide lektira.

                          Comment


                          • Zatvore ih. Sude im, ako ih pronadju krivima, zatvore ih do kraja zivota.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Kapitalizam ne može bez demokratije, odnosno demokratskog uređenja društva i demokratski izabranih predstavnika naroda koji će jedni kod drugih lobirati za kapitaliste. A predstavnička demokratija je licemjerna do srži i kontradiktorna zapravo jer i nije demokratija. Jedina dva primjera izvorne - direktne demorkatije jesu grčki polisi i jugoslovensko radničko samoupravljanje. Mimo toga, jugoslovensko i rusko iskustvo " socijalizma " ne može se nazvati niti socijalističkim uređenjem društava, niti implementacijom komunizma, niti bilo čega što ima veze sa Marksom i njegovim teorijama.

                              I ne treba biti naivan. Slušam godinama od kojekakvih persona kako će se aktivirati politički i napraviti revoluciju u društvu! Više puta sam bio pozivan da učestvujem u tome, naravno nikad nisam pristao. Politički sistem društva Bosne i Hercegovine nije truo, naprotiv, on je itekako funkcionalan. Problem je što služi jedino političkoj eliti i što je sve njegove podsisteme pojela partokratija. U takvom sistemu za radikalne promjene nema prostora. Ne možete se iz ove pozicije aktivirati i napraviti nešto, naročito ne revoluciju.

                              A teorija društva, kakva god da je, na papiru je savršena, inače ne bi bila teorija već nacrt, ideja itd... U praksi ni jedna nije opstala, pa neće ni kapitalizam. Ono što je meni nevjerovatno jeste da neko u ovom momentu, sa postojećim stanjem stvari na globalnom planu, brani ili čak opravdava, pa i veliča kapitalizam. Zaboga, pa kapitalizam je ušao u privatnu sferu, otvorite frižider, ormar, špajiz, naćićete ga. O ljudskim umovima da ne pričam. Indokrtinirani smo od vrtića do groba. Više se i ne percipira kritički o vrijednostima kao što su " ambicija " i " karijera ". Ne prepoznaje društvo njihove negativne konotacije. Monarhisti su kulturu institucionalizovali, elitizovali, danas je kapitalizam gura na police hipermarketa. Pa jbmu, kakvog tu zdravorazumskog prostora za veličanje ima?

                              Postojeće društveno - ekonomsko uređenje je uvijek najgore i zaslužuje najveću kritiku, jer je aktuelno, jer je odgovorno za naše živote i, na kraju krajeva, jer to jedno zdravo društvo, u ovom slučaju globalno, mora da radi! Iz ove se perspektive može govoriti o socijalizmu kao sjajnoj alternativi kapitalizmu, jer je socijalizam trenutno teorija, a kapitalizam nefunkcionalna praksa. I onda ja mogu govoriti o tome kako bi se u Bosni npr. trebalo dotegnuti poreze, skratiti plate menadžerima i kojekakvim ekspertima, malo raz#bati privatizacijske planove rusima, turcima i švabama, formirati relevantne sindikate, pa da vidiš socijalizma i samoupravljanja kako cvjeta. Naravno, sve dok neko ne vidi sebe, kako to uvijek biva.

                              Pašće i kapitalizam ruku pod ruku sa demokratijom, naslijediće ga meritokratija, a ona će društvo resetovati u duhovnom smislu, tamo negdje gdje smo stali, u doba antike. Pa da probamo opet.
                              " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                              Comment


                              • Zadnji pasus ovog eseja je jedna velika kontradikcija.

                                Meritokracija je srz kapitalizma.

                                Socijalizam ideja?

                                Eno Venecuela, ah da, to nije pravi socijalizam, pravi socijalizam nikad nije postojao, bla bla bla.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X