Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Gledam na Skaj sa Martinom, jer SK1 CG ne prenosi, vec Srbija-Vels
    Aaaaa posto si komentatisao odmah posle tenisa pa me zbunio i terao da trazim prenos..kako jos i RTL ne prenosi..a ti to onako samo malo Rafi u cast da se nadovezes...aaaaa..

    tt sa A5 u inat Mi6
    Last edited by miloolja; 11-06-17, 20:31.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment




    • Za moja drage socijaliste.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post


        Za moja drage socijaliste.
        Ne znam dal ima takvih na ovom forumu.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Pa Aki poznato je da je Hitler bio populista i krio se iza populisticke politke "hranu. posao i pare". I Tramp je populista. Problem sa njim je sto je bio nacionalsocijalista, i stvari koje je radio a koje nemaju veze ni sa jednom ideologijom.

          Kazem kao neko ko nema klasicnu ideologiju tipa socijalizam kapitalizam itd nego smatram poneke stvari dobre i lose iz razlicitih ideologija.

          Comment


          • Ako se ne slazes sa Akiem, Hitler si.

            Comment


            • Nisi hitler ako se sa mnom ne slazes.

              Kapitalizam i Socijalizam nisu ideologije, vec ekonomski sistemi.

              Jedan funkcionise, drugi ubija ljude koji su protiv njega.

              Kao i nacionalizam, rijec populizam je dobila pogresno znacenje. Prvi i osnovni, a i jedini razlog vlade je da bude 'for the people, by the people'. Sto znaci, da je svaki politicar populista?
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Nisi hitler ako se sa mnom ne slazes.

                Kapitalizam i Socijalizam nisu ideologije, vec ekonomski sistemi.

                Jedan funkcionise, drugi ubija ljude koji su protiv njega.

                Kao i nacionalizam, rijec populizam je dobila pogresno znacenje. Prvi i osnovni, a i jedini razlog vlade je da bude 'for the people, by the people'. Sto znaci, da je svaki politicar populista?
                Uf, uf, uf...
                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                Comment


                • Funkcioniše al na leđima ovih mučenika iz zemalja trećeg sveta i otimanju njihovih prirodnih bogastava i pravljenja veštačkih sukoba zarad prodaje vojne opreme.
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • To nije kapitalizam.

                    Adam Smith, pa se obrazujete.

                    Amerika je najjaca nacija na planeti samo zato sto su do osnivanja FED-a imali cisti kapitalizam i prekucalvali su svijet.

                    Juzna Koreja je isto tako imala vrhunski kapitalisticki sistem, pa su tehnoloski jedna od najrazvijenijih i najbogatijih drzava svijeta. Sjeverna Koreja ima komunizam, pa vidimo dje su.

                    Nema u pravom kapitalizmu otimacine, vec razmjena vrijednosti.

                    Kad je svijet nastao, imao je kapitalizam. Razmjena dobara, trgovina, bez drzave da ti regulise trgovinu i kaze ti koliko nesto vrijedi. Trziste je odlucivalo samo koliko nesto kosta.

                    Evo primjer:

                    U kamenom dobu, zivio jedan robustan mladic, zvali su ga u raji Gangara. U mladosti je bio lovac, lovio je fine zivotinje i bilo je da se jede. Ono sto nije mogao da pojede, davao je drugima, a oni su njemu zauzvrat davali grozdje i ostalo voce. Kako se ozenio, shvatio je da mora da doprinese drustvu jos, pa je uzeo da smislja nacine kako da napravi vrhunsko pice, koje ce pomoci mladim i neiskusnim momcima kako da se i oni ozene kao Gangaric, relativno brzo.

                    Ubrzo je dosao na ideju da se moze grozdje fermentirati i od toga da se napravi jedno vrhunsko pice. Odlucio je da ga nazove Vinjak.

                    Vinjak je toliko popularan postao da su i lovci na zlato dolazili kod Gangare u pecinu da probaju taj novi eliksir zivota. Zauzvrat su mu davali zlato koje su nalazili na svojim ekspecijima.

                    Gangara odluci da prosiri biznis, te je zlatom placao ljude koji su mu donosili grozdje. Gangaric je zagradio najvecu pecinu u plemeu i bio je najbogatiji. Od milja su ga poceli zvati Lord Gangara.

                    U komunizmu, ne bi bilo ni pecine, a ni Lorda.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • E moj Aki kad bi sve bilo crno i belo,još si ti zelen videćeš za koju godinu kad te život spiči.
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Spicio je mene zivot brate nista se ti ne brini.

                        Posebno me ovaj socijalisticki zivot ovdje spicio.

                        Pricao sam neki dan o tome.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Ne možeš kapitalizam simplifikovati do nivoa gdje ga porediš sa trampom. I ne možeš komunizam i socijalizam u isti koš. Sam si rekao da je socijalizam ekonomski sistem. Komunizam je ipak prvobitno ideologija koja obuhvata sve sisteme u društvu, uključujući i ekonomski.
                          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                          Comment


                          • Komunizam pociva na socijalizmu i kreirao ga je covjek koji je prije svega trebao da nauci da se obrije, a onda da nesto uradi u zivotu, a ne citav zivot da zivi na racun Engelsovog tate i razmislja o tome kako da legalno pljacka posten narod koji je vrijedan, trudi se i radi, da bi on mogao da sjedi i gleda u plafon povazdan.

                            Iz toga se rodila ideja komunizma koji je pobio najvise ljudi na planeti, najvise od svih rezima.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment



                            • DALE 1992-2020
                              NIKAD ZABORAVLJEN

                              Comment


                              • Opet, komunizam nije režim već ideologija. Ti i rastafarijanstvo možeš iskoristiti za kreiranje režima ako ti je do režima. A čovjeka koji je iskoristio i u praksu pretvorio sve ono što je filozofija kao nauka postigla zajedno sa Hegelom kao njenim vrhuncem, tako opisivati može samo jedan ekonomista kojem su balkanski kvazi-intelektualci ispirali mozak na fakultetu.
                                I da, tvoj lični doživljaj socijalizma i komunizma sa Marksom nema nikakve veze. To šta su Broz i njegovi primitivci prodavali narodu veze sa ovim nema.
                                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                                Comment

                                Working...
                                X