Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nope.

    Porodica i prijatelji, kao i ljubav sve se bazira na transakcijama, ne novca generalno, ali drugih stvari da, kao na primjer, vremena.

    Ne postoji besplatna stvar na ovom svijetu. Sve je u transakcijama. Nesto se mjenja za nesto.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Iz ovoga sam zaključila da sam muškarac - hvala
      Evo klasicnog primera kako zene izvrcu Akijevu logiku . Ali mladi Aki nije naivan i nece se upustati u raspravu

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Аки ајде ми објасни нешто ако можеш.

        Прво као што сам више пута написао, ја сам противник социјализма, да не буде забуне.

        Пошто толико причаш о тој Америци, је л' по теби нормално да мораш да плаћаш образовање 20.000 долара или више по години, а пошто немаш те паре, онда се задужиш с каматом од 7% нпр.?
        Baby Boom generacija je najobrazovanija gemeracija u historiji drustva. Sljedeca najobrqzovanija generacija ce biti nasa generacija, ali nasa ce propasti jer imamo previse duga.

        Prije 30 godina nije bilo da je cijena skolarine basnoslovna cifra, vec si morao platiti, ali ne i suludi novac. Zasto je sada cijena toliko abnormalna?

        Zato sto je drzava odlucila da garantuje za studentske kredite. Znaci ako ja podignem kredit, drzava ce ga vratiti umjesto mene i ja dugujem drzavi. Potraznja se povecala eksponencijalno, a ponuda ostala ista. Jedini nacin da se boris protiv toga jeste da povecas cijene i prosiris ponudu.

        Tada nastaju bezvrijedni fakulteti liberalnih umjetnosti i gender studies. Posto drzava jos uvijek garantuje za kredite, potraznja jos uvijek raste, a ponuda ne moze da prati, pa cijene moraju da rastu. To ce trajati jos par godina dok bubble zvani student loans od trilion dolara ne eksplodira i skrha americku ekonomiju.

        Sto se socijalizma tice, nek mi napise koja su to nacela socijalizma i vrlo rado cu ih pocijepat na proste faktore koji apsolutno nemaju nikakvog smisla.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Sto se socijalizma tice, nek mi napise koja su to nacela socijalizma i vrlo rado cu ih pocijepat na proste faktore koji apsolutno nemaju nikakvog smisla.
          Rad
          Humanizam
          Sloboda
          Socijalna pravda
          Jednakost
          Solidarnost

          onako iz glave osnovne ideje, mozda si mislio na nesto drugo...
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Baby Boom generacija je najobrazovanija gemeracija u historiji drustva. Sljedeca najobrqzovanija generacija ce biti nasa generacija, ali nasa ce propasti jer imamo previse duga.

            Prije 30 godina nije bilo da je cijena skolarine basnoslovna cifra, vec si morao platiti, ali ne i suludi novac. Zasto je sada cijena toliko abnormalna?

            Zato sto je drzava odlucila da garantuje za studentske kredite. Znaci ako ja podignem kredit, drzava ce ga vratiti umjesto mene i ja dugujem drzavi. Potraznja se povecala eksponencijalno, a ponuda ostala ista. Jedini nacin da se boris protiv toga jeste da povecas cijene i prosiris ponudu.

            Tada nastaju bezvrijedni fakulteti liberalnih umjetnosti i gender studies. Posto drzava jos uvijek garantuje za kredite, potraznja jos uvijek raste, a ponuda ne moze da prati, pa cijene moraju da rastu. To ce trajati jos par godina dok bubble zvani student loans od trilion dolara ne eksplodira i skrha americku ekonomiju.

            Sto se socijalizma tice, nek mi napise koja su to nacela socijalizma i vrlo rado cu ih pocijepat na proste faktore koji apsolutno nemaju nikakvog smisla.
            Ти си из Сарајева, не знам како је у БиХ образовање, је л' ти бесплатно студираш или?

            Comment


            • Placam 500 e godinu na drzavnom faksu jer sam DL studnet.

              Fakulteti su subvencirani od strane drzave, odnosno drzavni faks se finansira iz budzeta i kvalitet studija je katastrofalan.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • AKI!!!! A ćirilica? Naučio ili google prevodi
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Danas bas procitah vest "Univerzitet u Beogradu najefikasniji na svetu".

                  Pretpostavljam u izvozu diplomaca.

                  Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
                  IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by Miletić View Post
                    Rad
                    Humanizam
                    Sloboda
                    Socijalna pravda
                    Jednakost
                    Solidarnost

                    onako iz glave osnovne ideje, mozda si mislio na nesto drugo...
                    Hajmo redom

                    Socijalizam je ekonomska ideologija koja se zalaze da sve vrste proizvodnje, distribucije i razmjene dobara treba da budu regulisana i u vlasnistvu drustva, odnosno drzave.

                    Gdje je sloboda u tome ne postoji privatno vlasnistvo, drzava je vlasnik tvoje kuce.
                    Socijalna pravda? Kakva socijalna pravda, birokrate su one koji su najbogatiji, a ovi ostali nista.
                    Solidarnost? Birokrate se bore za opstanak birokratije.
                    Jednakost? Birokrate > normalnih ljudi

                    Socijalizam je pokusan, milion puta, nikad nije uspio.

                    Postoji razlog zasto je Amerika najrazvijenija drzava na svijetu. Zato sto u svom ustavu ima propisane fundamente slobodnog trzista.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      AKI!!!! A ćirilica? Naučio ili google prevodi
                      Znam ja citat cirilicu, samo mi je mrsko citati i treba mi duze. Obicno citam 500-600 rijeci u minuti, za cirilicu mi treba minut za 100 rijeci.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • A dobro, srećom pa Inidgo ne piše ćirilicom
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Aki cita po ovoj informaciji 10 reci za sekund sto implicira da ovaj njegov poslednji komentar procita za 2 sekunde.

                          Comment


                          • Ima ljudi koji citaju mnogo, mnogo brze od mene, al ja ne mogu, brze, volim da upijem 80% rijeci procitanog teksta.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              Znam ja citat cirilicu, samo mi je mrsko citati i treba mi duze. Obicno citam 500-600 rijeci u minuti, za cirilicu mi treba minut za 100 rijeci.
                              Imas li ti naviku da nekad razmisljas o onome sto citas ili procitas Rat i Mir za jedan dan i poy procitao si Rat i Mir
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Originally posted by bici View Post
                                Imas li ti naviku da nekad razmisljas o onome sto citas ili procitas Rat i Mir za jedan dan i poy procitao si Rat i Mir
                                Ne citam ja bas na konvencionalan nacin. Recimo fikciju ne citam vec dosta godina, ali evo trenutno imam 7 knjiga pored kreveta i jednu na mobitelu koje su trentuno na citanju. Otprilike svaki dan citam nesto drugo i tako ide rotacija.

                                Ja sam takodjer veoma specifican tip licnosti, ENTP po Jungu, osoba koja voli razmjenu ideja i posmatranje ideja iz vise uglova. Zbog toga citam i gledam razne stvari koje se kose sa mojim misljenjem.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X