Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    Kakve sad veze ima obrazovanje sa nekim stavovima?

    Ja ne vidim nista lose u upiranju prstom na one koji su protest iskoristili da bi pljackali radnje, cak sta vise primenio bih Hamurabijev zakon u tim slucajevima. Ja nemam fakultet pa je to mozda pogresno. Opet, moj rodjak je doktor fizike i matematike a bliska prijateljica je zavrsila hemiju i njihovo misljenje je blisko mom, sad ne znam da li su oni falcifikovali diplome?

    U svakom slucaju znam da nisu fakultet zavrsavali kako bi mahali diplomom vec zato sto su imali zelju za znanjem i uopste ne prave razliku izmedju "fakultetski obrazovanih" i onih "polu obrazovanih" ljudi jer su svesni na nemamo svi istu priliku u zivotu.

    U danasnje vreme svaki genije sa megadeta moze da kaze da je zavrsila fakultet.
    Svakako fakultet nema istu vrijednost kao prije rata kada su bili i stroziji kriterijumi i nije svako završavao. Sve to u, za mnoge, mrskoj Jugoslaviji, još i besplatno bilo, sad praktično neki smiješan procenat djece iz radničkih porodica moze da sebi obezbijedi studiranje, mnogi moraju istovremeno da rade i studiraju itd.

    Svakkao da faks nije mjerilo. Toliko normalnih i vaspitanih ljudi bez njega, toliko đubradi sa njim. Sve iz kuće polazi a svakakvih roditelja baš ima..

    Comment


    • Kad se čovek hvali jer je nešto besplatno shvata se stanje uma prosečnog stanovnika Balkana. I onda isti ti kukaju što Zapadna Evropa beži u razvoju 30 godina.

      Ovde je bitno da je besplatno, država daje, radnička klasa itd. Srbija nije imala radničku klasu početkom 20og veka.

      Bila seljačka posednička država. E sad pošto ste hteli da budete radnici neka vas izrabljuju unuci druga Tite.

      Drkamo na zapadnu evropu a promovišemo komunističke paterne, to meni kod vas nije jasno draga gospodo.

      Sve kreće iz glave a glava čoveka iz postkomunističke država je nespremna za tržišni kapitalizam.

      Ovde su svi političari levičari. Boško Obradović je levičar. A rezultat levice svi znamo - jednakost u siromaštvu, leba da jedu nisu imali, ali je zato maršal imao 30 kuća i imanja i imanja. Nema šta, pravi skromni radnik.

      Dok se Zapadna Evropa razvijala u tržišnom kapitalizmu drug Tita i balkanci uzimali od poštenih ljudi i davali najgorem najnižem sloju da pljačka uz partijsku knjižicu.

      Zato danas imamo Mileta Dodika, Vučića, Mila i ostale osobe. Sve unuci komunizma
      Last edited by Cassius Clay; 08-06-20, 13:24.

      Comment


      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
        Sta mislite, koliko ce jos da traje ova namestaljka? Krenuli su svim silama na Trampa.
        Dok im ne "slomi kičmu". Sve ovo je tako providno i isti patern kao i u slučajevima uvezenih revolucija. Duboka država je krenula va bank.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Da dodam nešto što mislim da je postalo pravilo a pogrešno je.
          Na temama čisto sportskim ne bi smelo o politici a malo, malo pa sevne neki post koj izazove opštu frtutmu i lavinu off postova.
          Imamo ovu temu gde se dopuštaju politički komentari i stavovi a opet, i tu bi trebalo uvesti red i upristojiti pisanje kako bi dijalog bio dijalog i razmena mišljenja upravo to a ne pljuvanje i vređanje.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by Cassius Clay View Post
            Kad se čovek hvali jer je nešto besplatno shvata se stanje uma prosečnog stanovnika Balkana. I onda isti ti kukaju što Zapadna Evropa beži u razvoju 30 godina.

            Ovde je bitno da je besplatno, država daje, radnička klasa itd. Srbija nije imala radničku klasu početkom 20og veka.

            Bila seljačka posednička država. E sad pošto ste hteli da budete radnici neka vas izrabljuju unuci druga Tite.

            Drkamo na zapadnu evropu a promovišemo komunističke paterne, to meni kod vas nije jasno draga gospodo.

            Sve kreće iz glave a glava čoveka iz postkomunističke država je nespremna za tržišni kapitalizam.

            Ovde su svi političari levičari. Boško Obradović je levičar. A rezultat levice svi znamo - jednakost u siromaštvu, leba da jedu nisu imali, ali je zato maršal imao 30 kuća i imanja i imanja. Nema šta, pravi skromni radnik.

            Dok se Zapadna Evropa razvijala u tržišnom kapitalizmu drug Tita i balkanci uzimali od poštenih ljudi i davali najgorem najnižem sloju da pljačka uz partijsku knjižicu.

            Zato danas imamo Mileta Dodika, Vučića, Mila i ostale osobe. Sve unuci komunizma
            That's my boy!!!
            https://www.primogif.com/p/14508693

            Kad ne znam da postavim gif mora link...

            Comment


            • Ides na copy image address, dobijes ovaj link https://media.tenor.com/images/8e581...149a/tenor.gif i stavis ga izmedju [img][/ img] (bez razmaka u drugoj zagradi)

              Last edited by Mr. Wolf; 08-06-20, 14:42.
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Originally posted by Cassius Clay View Post
                  Kad se čovek hvali jer je nešto besplatno shvata se stanje uma prosečnog stanovnika Balkana. I onda isti ti kukaju što Zapadna Evropa beži u razvoju 30 godina.

                  Ovde je bitno da je besplatno, država daje, radnička klasa itd. Srbija nije imala radničku klasu početkom 20og veka.

                  Bila seljačka posednička država. E sad pošto ste hteli da budete radnici neka vas izrabljuju unuci druga Tite.

                  Drkamo na zapadnu evropu a promovišemo komunističke paterne, to meni kod vas nije jasno draga gospodo.

                  Sve kreće iz glave a glava čoveka iz postkomunističke država je nespremna za tržišni kapitalizam.

                  Ovde su svi političari levičari. Boško Obradović je levičar. A rezultat levice svi znamo - jednakost u siromaštvu, leba da jedu nisu imali, ali je zato maršal imao 30 kuća i imanja i imanja. Nema šta, pravi skromni radnik.

                  Dok se Zapadna Evropa razvijala u tržišnom kapitalizmu drug Tita i balkanci uzimali od poštenih ljudi i davali najgorem najnižem sloju da pljačka uz partijsku knjižicu.

                  Zato danas imamo Mileta Dodika, Vučića, Mila i ostale osobe. Sve unuci komunizma
                  Ja se u potpunosti slazem sa tvojim stavovima, samo mi je cudno da takve stavove ima neko ko navija za simbol komunisticke partije. Da nije bilo komunizma i SFRJ morao bi da se zadovoljavas prosekom ovako sinovi i unuci komunizma ti dadose "najveci" klub u ovom delu Evrope.

                  Comment


                  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                    Lepo sam najavio danak u krvi uskoro.

                    Comment


                    • Koliko si glup od 0 do glasao sam za Sašu Jankovića?





                      Ljudi su stvarno glupkasti

                      Comment


                      • Šta je to Tito imao? Ništa nije ostavio unucima. Žena Jovanka umrla onako u kući koja je propadala.

                        Ne brini ti za moje razmišljanje, planiram u inostranstvo, neću čekati besplatno kako ti tumačiš. Druga je stvar što smatram da je dobra stvar kad neko ko ima skromne finansijske mogućnosti a ima potencijal može da završava fakultet, što nije slučaj kod nas danas.

                        Ti kojim je uzimano posle drugog svjetskog rata su inače svi redom pošteno to zaradili.

                        Inače, daleko od toga da idealizujem komuniste. Samo ne mogu te krajnosti stvarno.

                        Comment


                        • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                          Svakako fakultet nema istu vrijednost kao prije rata kada su bili i stroziji kriterijumi i nije svako završavao. Sve to u, za mnoge, mrskoj Jugoslaviji, još i besplatno bilo, sad praktično neki smiješan procenat djece iz radničkih porodica moze da sebi obezbijedi studiranje, mnogi moraju istovremeno da rade i studiraju itd.

                          Svakkao da faks nije mjerilo. Toliko normalnih i vaspitanih ljudi bez njega, toliko đubradi sa njim. Sve iz kuće polazi a svakakvih roditelja baš ima..
                          Svuda u svetu su najbolji djaci na budzetu kad pocnu studije, nije to samo kod nas. Na zapadu se univerziteti biju za dobre djake, placaju im stipendije samo da bi studirali tamo. Besplatno studiranje nikako nije "komunisticki" izum.

                          Comment


                          • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                            Šta je to Tito imao? Ništa nije ostavio unucima. Žena Jovanka umrla onako u kući koja je propadala.

                            Ne brini ti za moje razmišljanje, planiram u inostranstvo, neću čekati besplatno kako ti tumačiš. Druga je stvar što smatram da je dobra stvar kad neko ko ima skromne finansijske mogućnosti a ima potencijal može da završava fakultet, što nije slučaj kod nas danas.

                            Ti kojim je uzimano posle drugog svjetskog rata su inače svi redom pošteno to zaradili.

                            Inače, daleko od toga da idealizujem komuniste. Samo ne mogu te krajnosti stvarno.
                            Sve radom i pošteno zaradili. I onda došle bitange i uzele sve.

                            Ja mogu objektivno da pričam jer mi je jedan pradeda bitanga a drugi četnik. Prvi je bio siromašniji pre rata, drugi bogatiji. Od prvog su mi ostali hektari šuma i ari zemlje od drugog ništa jer su ga bitange na konjima razapele.

                            Iako mi i jedan i drugi dodju isto, prvog bih da oživi ja poslao na drugi svet a drugom bih se poklonio do poda.

                            Ne volim bitange čak ni iz svojih redova.

                            Da ti znaš koliko sam zemlje nasledio baš po toj liniji a pouzdano znam da su bili sirotinja pre rata. Moram naći čije je kad dodje u moje vlasništvo da vratim to porodicama, koji će mi djavo. Oteto - prokleto. Taj moj pradjed crveni bandit je bio neko opasno mudo. Malo je reći da se stidim tog giliptera.

                            Comment


                            • To je tvoje lično iskustvo, tj. tvojih. Isto tako moji su u SFRJ pošteno radili i živjeli dobro. Krimosi su bili u zatvoru, a od raspada te zemlje su glavni. Zvuči idealistički i patetično, ne pada mi na pamet da idealizujem išta, samo to je nešto u odnosu na danas.

                              Sovo nisam ni rekao da je komunistički izum. Samo kažem, ne volim krajnosti i to je to.
                              Last edited by BorisUnited99; 08-06-20, 21:32.

                              Comment


                              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                                Svuda u svetu su najbolji djaci na budzetu kad pocnu studije, nije to samo kod nas. Na zapadu se univerziteti biju za dobre djake, placaju im stipendije samo da bi studirali tamo. Besplatno studiranje nikako nije "komunisticki" izum.
                                Pa da samo nisi spomenuo da u najvecem broju slucajeva, stipendije daju sami fakulteti a ne drzava. To je onda potpuno ok. Kao kada si dobar sportista talenat pa ti akademija da da treniras za dzabe. To je mnogo drugacije nego kad zavrsis na drzavnom budzet.

                                Situacija ovde da su ljudi ponosni na takav scenario, a privatni fakulteti se pretvorile u njaklasicnije muvanje i kupovinu diploma bez znanja samo oslikava stanje u drzavi u kojoj je gradjanima nazalost ideal i sigurnost da zavrse u javnom sektoru, a na cin privatizacije (zbog nacina na koji je to radjeno decenijama, sa "tenderima" korupcijom i svim ostalim), se gleda kao na losu pojavu, umesto na slabljenje kontrole vlasti u privredi drustva. Ili kad radis kod privatnika to se gleda kao da si naj**ao u zivotu nazalost. Dok ces jako teski naci coveka lekara recimo kome je Berkeley platio skolovanje da se utrkuje da nadje posao u drzavnoj bolnici, ili kao kod nas nekom domu zdravlja.Tako je i vecina drugih stvari u svakodnevnom zivotu obesmisljena nazalost.
                                Last edited by colchonero; 08-06-20, 22:08.

                                Comment

                                Working...
                                X