Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    Meni nije jasno zasto svako misli da zna poznaje kako funcionisu kladionice? Ne samo da nije tacno da su kladionice poslednje zatvorene vec nije tacno i da nema sporta. U ovom trenutku na bet365 ima oko 30 dogadjaja za uzivo kladjenje.

    Dok je Saper bio u Mocartu i dok je Mocart finansirao DS bunili su se ovi drugi, sad kad Meridian finansira SNS a Mocart je reketiran od strane istog preko FSS i klubova sa topcidera smeta aktuelnoj "opoziciji".

    Kladionice su oduvek bile idealne za pranje novca, nije to pocelo 2012. godine.
    Ne mlati Sovo i ne ulazi u moj teren, zamisli kakvu tu tek nadmoc imam. Igra se Belorusija, Nikaragva, Esports, neki tenis gde bih i ja uzeo neki set.

    Svaka stranka je "gradila" za vreme svoje vlasti, pa cak ni tu nema poente i ako za vreme vanrednog stanja kladionice rade vise zbog aparata ali u krajnjem slucaju te kladionice nesmetano rade online..a grade se i ruse zgrade normalno.

    Cak sad razmisljam i ne vidim poentu tvog teksta, naravno da ovi nisu nista izmislili, dosta su bahatiji od svih drugih i u kriminalu su do gushe i znaju da kad padne vlast za odredjeni broj ljudi sigurno nema slobode.


    Kad budemo prilazili EU, oni ce sami kroz nekog novog ovo pocistiti, posto mi ocigledno nismo sposbni za tako nesto. Cekajuci John Isusa Ramba iz Valjeva...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Ne mlati Sovo i ne ulazi u moj teren, zamisli kakvu tu tek nadmoc imam. Igra se Belorusija, Nikaragva, Esports, neki tenis gde bih i ja uzeo neki set.
      Dobro ako je kladionica tvoj teren

      Da li ima neki Q u koji se ti ne razumes... sa svakim si dobro upoznat vidim.

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        2.4 GHz i 5 GHz - to je frekvencija modema.
        5G je 5. generacija mobilne telefonije i nema veze sa tim frekvencijama, vec sa brzinom prenosa podataka.

        Naravno da je to to.

        Kad sam napisao 2.4G i 5G mislio sam na 2.4 Giga i 5 Giga skraćeno da ne tupim previše i jasno sam napisao da se radi o modemima. I da je razlika o brzini slanja talasa u etar.

        Sigurno je da ne postoji 2.4 generacija
        ..

        A kako ćeš taj svemirski prenos ppdataka da dobiješ bez modema koji rade na 5GHz?

        Dakle 5G MREŽA mora da bude od predajnika do prijemnika kompatibilna za rad na 5GHz u suprotnom ništa od brzine tj. koraka napred u prenosu podataka.

        Originally posted by limun View Post
        Malo elementarnog znanja nije na odmet pre nego sto se udje u diskusiju o potencijalnoj pretnji po covecanstvo
        Bez uredjaja koji imaju kapacitet da podrže fluktuaciju signala na 5GHz ništa od 5G velike brzine, a mogu oni da rade i na 10GHz i da ga nazovu 5G, nikakav problem, samo što to nije nikakav korak napred u prenosu podataka jer je frekfencija slaba. Ne mogu uredjaji od 2.4GHz da rade na 5GHz npr. a obrnuto može.

        Malo se zapitaj zašto je država Slovenija zabranila uvodjenje 5G mreže a i država Švajcarska takodje.
        Last edited by Chiwwi; 03-05-20, 07:09.

        Comment


        • Evo mišljenja stručnjaka koji raspršuje sve sulude teorije zavere

          https://www-blic-rs.cdn.ampproject.o...e-su%2F2zsw4ts

          Btw, Slovenija je ODLOŽILA a ne zauvek zabranila uvođenje 5G mreže.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Odložila je Švajcarska pod pritiskom protestanata a Slovenija je zabranila dok se na sto ne stave jasni dokazi da 5G mreža ne utiče loše na zdravlje.

            A za konkretne dokaze su potrebne godine.

            Comment


            • Biće uvedeno svuda, i kod nas, jer apsolutno nije štetno, što je već dokazano, u Sloveniji su neke političke igre u pozadini svega a ne zatucanost vlasti. Kome se to ne sviđa može da se preseli na Mars.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Chiwwi View Post
                Naravno da je to to.

                Kad sam napisao 2.4G i 5G mislio sam na 2.4 Giga i 5 Giga skraćeno da ne tupim previše i jasno sam napisao da se radi o modemima. I da je razlika o brzini slanja talasa u etar.

                Sigurno je da ne postoji 2.4 generacija
                ..

                A kako ćeš taj svemirski prenos ppdataka da dobiješ bez modema koji rade na 5GHz?

                Dakle 5G MREŽA mora da bude od predajnika do prijemnika kompatibilna za rad na 5GHz u suprotnom ništa od brzine tj. koraka napred u prenosu podataka.



                Bez uredjaja koji imaju kapacitet da podrže fluktuaciju signala na 5GHz ništa od 5G velike brzine, a mogu oni da rade i na 10GHz i da ga nazovu 5G, nikakav problem, samo što to nije nikakav korak napred u prenosu podataka jer je frekfencija slaba. Ne mogu uredjaji od 2.4GHz da rade na 5GHz npr. a obrnuto može.

                Malo se zapitaj zašto je država Slovenija zabranila uvodjenje 5G mreže a i država Švajcarska takodje.
                Razlika je u brzini prijema i slanja informacija, a ne u frekvenciji.

                Uostalom, nauci nesto:
                http://www.emfexplained.info/?ID=25916

                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Pa kako ćeš veliku brzinu prijema i slanja podataka da realizuješ bez velike frekvencije?

                  5GHz znači da elektromagnetni talasi(signali koji nosi jedinice i nule tj. Podatke) toliko puta u sekundi idu od modema do tvog telefona i nazad. Problem je što udaraju i u tvoje telo usput.

                  Manja frekvencija, manji prenos u sekundi.

                  Mislim vrlo je prosto..
                  Last edited by Chiwwi; 03-05-20, 07:27.

                  Comment


                  • Chiwwi, prosto osvajaš znanjem.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Biće uvedeno svuda, i kod nas, jer apsolutno nije štetno, što je već dokazano, u Sloveniji su neke političke igre u pozadini svega a ne zatucanost vlasti. Kome se to ne sviđa može da se preseli na Mars.
                      Kod nas kao što rekoh uveliko postavljamo 5G modeme tj modeme koji rade na 5GHz da me Kronos ne ispravlja..

                      Tako da ne sumnjam u 5G mrežu, ona je neizbežna kao što je neizbežan i fabrički dimnjak ali to ne znači da nisu štetni.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Dobro ako je kladionica tvoj teren

                        Da li ima neki Q u koji se ti ne razumes... sa svakim si dobro upoznat vidim.
                        Kladionice uopste nisu zatvorene i ta prenemaganja o tome sto nisu i nece dati otkaz ljudima su smesne. Online rade 24sata dnevno. Kvote su im uvek manje i bednije sto im automatski donosi vecu zaradu a automati kao rulet i slot su nastimani na bednom vracanju.

                        Sem sto te pokradu i pre samog uloga novca, oni se bave i sportskim novinarstvom, sto je za mene jezivo i maloumno da im se dozvoli. Tako su automatski sport spojili sa kockom i kladjenjem.

                        Raditi u srpskoj kladionici i praviti kvote i igre je maciji kasalj. Odredjeni broj vlasnika je i bio vec u zatvoru. Zamisli ima licencu covek koji je hapsen zbog muljanja u Srbiji, zamisli kakva je to fosna kad tako nesto dozvoli sebi u Srbiji.

                        Te teze Saper i Mozzart su smesne i kako Mozzart je ssmaran, posto Mozzart okrene vise love od svih njih zajedno.

                        To sto rade kladionice u Srbiji je skoro pa cist kriminal...Udjem u Meridijan i vidim live kv 1.79 i 1.81 na hendikepu i tu ti sve jasno. Tu du Turci i najgori sa njihovim briljantnim 1.7..

                        Po meni, kladionice ne mogi i ne smeju da se reklamiraju na bilo koji nacin.

                        To sto bet ima neke live dogadjaje je smesno i cisto da se skroz ne ugase...oni i dalje uzmu paricu na slotu, pokeru i ostalim igrama, ali su izgubili svakako nenormalni broj para i kazem ti da oni rade online, uopste nije nuzno DA MORAS DA OTVORIS VRATA.

                        Ne mogu sve kladionice da sluze za pranje para, ali ove nase mogu sa sve istorijskom Covinom kladionicom za koju niko nikad nije cuo, samo Deki veruje u to postenje.. da ona radi i da je Cova nesto drugo naspram Bokana.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post
                          Pa kako ćeš veliku brzinu prijema i slanja podataka da realizuješ bez velike frekvencije?

                          5GHz znači da elektromagnetni talasi(signali koji nosi jedinice i nule tj. Podatke) toliko puta u sekundi idu od modema do tvog telefona i nazad. Problem je što udaraju i u tvoje telo usput.

                          Manja frekfencija, manji prenos u sekundi.

                          Mislim vrlo je prosto..
                          Sve zavisi od antene - 5G antene su savim drugacije konstrukcije od postojecih dipolskih i omogucavaju prijem i slanje vise signala istovremeno, cime se postize veca propusna moc mreze na sadasnjim frekvencijama. Naravno, u buducnosti ce se ici na vece frekvencije, ali u opsegu mikrotalasnih(300 MHz- 300 GHz), negde oko 85-100 GHz, jer problem nastaje sa vecim vrekvencijama gde se vec prelazi u IR, vidljivi i UV spektar, gde vec moze biti zdravstvenih problema.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Covek je fizicar i jednostavnim jezikom prica

                            https://m.facebook.com/story.php?sto...&id=1617312536
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Sve zavisi od antene - 5G antene su savim drugacije konstrukcije od postojecih dipolskih i omogucavaju prijem i slanje vise signala istovremeno, cime se postize veca propusna moc mreze na sadasnjim frekvencijama. Naravno, u buducnosti ce se ici na vece frekvencije, ali u opsegu mikrotalasnih(300 MHz- 300 GHz), negde oko 85-100 GHz, jer problem nastaje sa vecim vrekvencijama gde se vec prelazi u IR, vidljivi i UV spektar, gde vec moze biti zdravstvenih problema.
                              Pa ja o tim većim frekvencijama i govorim. Mi već uveliko postavljamo po domovima modeme koji rade na 5Ghz.

                              Sve vreme pričam o kućnim modemima a ne o antenama koje treba da pobudjuju mobilne telefone internetom.

                              Comment


                              • Originally posted by Chiwwi View Post
                                Pa ja o tim većim frekvencijama i govorim. Mi već uveliko postavljamo po domovima modeme koji rade na 5Ghz.

                                Sve vreme pričam o kućnim modemima a ne o antenama koje treba da pobudjuju mobilne telefone internetom.
                                5GHz modemi se koriste vec godinama i nisu izazivali nikakve stete - brzina zavisi od propusne moci provajdera.
                                Tako smo sa dial-upa i 13300 kbs dosli do danasnjih 10 Gbs - a kablovi su ostali isti i signal kroz kablove je manje-vise u istoj frekvenciji.

                                Nece tebi od jednom da pocne modem da zraci UV zracenje - ne brini.
                                To neka brinu ovi sto se kvarcuju.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X