Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Urose Nemci i Austrougari bi nas napali pa taman da je Princip Ferdinanda docekao u Sarajevu sa crvenim tepihom i svim pocastima.

    Comment


    • Kako to nije u srpskom duhu ubiti vladara/prestolonasljednika/vlast? Zar se to ne dešava praktično od 1804. do 2003. godine, i svi izginuše od srpske ruke sem Aleksandra Karađorđevića?

      Mislim da je Mladić više problematičan zbog Srebrenice i Sarajeva nego što je komunista.

      Comment


      • Originally posted by BorisUnited99 View Post
        Milina ga je slušati, ne mogu reći da znam sve o njemu i stavovima o raznim pitanjima, ali sam po sebi najbolja reklama za SPC.
        Hahaha, reklama za SPC, jbt. da li ja ovo stvarno čitam.

        Kako su svi neverujući složni po pitanju biznismena koji proizvodi alkohol i ekumeniste koji se moli sa katolicima. Milina jedna. Još jedan dokaz koliko je Grigorije otpao od prave vere.

        SPC ne treba nikome da se dodvorava, a posebno ne ovim mlakima koji bi nešto, ali kako oni misle da treba. Jad i beda.

        Comment


        • Originally posted by goku View Post
          Hahaha, reklama za SPC, jbt. da li ja ovo stvarno čitam.

          Kako su svi neverujući složni po pitanju biznismena koji proizvodi alkohol i ekumeniste koji se moli sa katolicima. Milina jedna. Još jedan dokaz koliko je Grigorije otpao od prave vere.

          SPC ne treba nikome da se dodvorava, a posebno ne ovim mlakima koji bi nešto, ali kako oni misle da treba. Jad i beda.
          Nisam nevjerujući, baš trenutno postim, zadnjih 7 dana uzmem pred Vaskrs, znam to je ništa ali toliko sam odredio za sad.

          Naravno da je reklama, kao visoki predstavnik crkve. I kad na jedan normalan način obrazlaže stvari onda će ga saslušati ljudi.

          Ne znam šta bi značilo da se crkva dodvorava, ali znam da me odbija kad izbace saopštenje vezano za liturgije tokom korone itd, i pišu o antisrpskim i antipravoslavnim krugovima, umjesto da na normalan način obrazlažu oni koriste neku paranoidnu retoriku kojom samo povećavaju odbojnost.

          Comment


          • Originally posted by BorisUnited99 View Post
            Nisam nevjerujući, baš trenutno postim, zadnjih 7 dana uzmem pred Vaskrs, znam to je ništa ali toliko sam odredio za sad.

            Naravno da je reklama, kao visoki predstavnik crkve. I kad na jedan normalan način obrazlaže stvari onda će ga saslušati ljudi.

            Ne znam šta bi značilo da se crkva dodvorava, ali znam da me odbija kad izbace saopštenje vezano za liturgije tokom korone itd, i pišu o antisrpskim i antipravoslavnim krugovima, umjesto da na normalan način obrazlažu oni koriste neku paranoidnu retoriku kojom samo povećavaju odbojnost.
            Nije tvoje da misliš, nego da slušaš.

            Ne određuješ ti šta i kako treba, već Vaseljenski sabori svakih 200-300 godina.

            Bravo za tebe što postiš, ali to ne znači ništa jer gordost te pojela.
            Last edited by Karamazov; 14-04-20, 16:51.

            Comment


            • @boris

              Nema šta da se pravdas bilo kome.
              Nikada nisam postio, nisam krsten, ne idem u crkvu i nikada nisam bio na pričešću.

              Ako postis samo zato što drugi to rade a ne vidiš dovoljno razuman razlog za to onda nemoj. Ne forsiraj ništa.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Naravno, nikakvo forsiranje, niko te ni na šta ne tera..ali ako se odlučiš za to, gordost i to kako ti misliš da treba u startu odbaci.
                Last edited by goku; 14-04-20, 16:57.

                Comment


                • Nije Boris u tom fazonu, ja verujem da on posti zato sto se nakon posta oseca bolje.

                  Sumnjam da je on jedan od onih koji imaju zelju da se pokazu da su veci Hriscani od drugih pa poste ili da je deo stada.

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post
                    Ali su mi heroji Milan Nedić
                    Nedić je kvisling. Da peta kolona nije ušla u Beograd '44, Nedić bi posle rata bio streljan za veleizdaju od strane vlasti Kraljevine. Da ne govorimo da je u toku Aprilskog rata urušio koncepciju odbrane uz moravsku dolinu okrenuvši trupe "kontra" i odsekavši vezu sa Grčkom. Da ne govorimo još da je zapravo ratni plan R-41 bio samo blago modifikovan plan R-40 koji je koncipirao Nedić dok je bio načelnik Generalštaba.

                    Nedićeva "sreća" je što su ga komunisti progonili, to mu je jedino opralo ime u mojim očima. To što je bio kratkovidi germanofil, pa to se plaća ovde skupo.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      @boris

                      Nema šta da se pravdas bilo kome.
                      Nikada nisam postio, nisam krsten, ne idem u crkvu i nikada nisam bio na pričešću.

                      Ako postis samo zato što drugi to rade a ne vidiš dovoljno razuman razlog za to onda nemoj. Ne forsiraj ništa.
                      Malo ko u mom društvu ili uopšte familiji posti, baba i djed sa majčine strane ni ne slave slavu. Iz neke svoje zelje sam prije 3 godine počeo da postim to malo dana što postim, što kaze Sova više da bih se osjećao bolje, odričeš se nekih namirnica na kratak period, sviđa mi se koncept, pitanje je da li bih duze od toga mogao doduše

                      @goku mozda sam pretjerao, samo je iritantno kad slušaš rječnik crkve koji je toksičan. Za to imamo političare valjda

                      Comment


                      • Evo Safin kaze da ce da nas čipuju.
                        https://www.b92.net/sport/tenis/vest...nav_id=1675373

                        Comment


                        • Originally posted by Veprina masna View Post
                          Evo Safin kaze da ce da nas čipuju.
                          https://www.b92.net/sport/tenis/vest...nav_id=1675373

                          Uroš would be proud
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Ako objasni to sa cipovanjem nije daleko od istine.

                            Comment


                            • Ja hocu da budem cipovan!!!
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                                Kako to nije u srpskom duhu ubiti vladara/prestolonasljednika/vlast? Zar se to ne dešava praktično od 1804. do 2003. godine, i svi izginuše od srpske ruke sem Aleksandra Karađorđevića?

                                Mislim da je Mladić više problematičan zbog Srebrenice i Sarajeva nego što je komunista.
                                Pa tako lako nije u srpskom duhu. Jedno je imati srpski duh a drugo je biti etnički Srbin. Baš zbog toga što si naveo zato smo i prošli kako smo prošli. 1903. je najcrnja godina u novijoj istoriji.

                                Ali smatram da jednom Srbinu ne priliči da ubije nenaoružanog čoveka bez obzira makar najveći zločinac bio na svetu.

                                Jednostavno se to kosi i sa verom i sa svim. Ti možeš da se braniš i moraš da se braniš, ali ne treba da ubijaš tudjina koji je goloruk.

                                A to bratoubistvo u Srbiji, Srbi su delom stari izdajnici. Osvrni se oko sebe pa ćeš skontati i što. Mislim ako me razumeš.

                                Ja samo kažem da to nije srpski duh i to je to.

                                Mladića ne volim pa ne volim, oko Srebrenice neću da komentarišem uopšte jer tu niko živ ne zna istinu.

                                Naravno ja prihvatam da za neke stvari nisam u pravu, evo Crni Djordje je izneo svoje mišljenje oko Nedića, tu smo svi da diskutujemo.

                                Kao što znam da sam u pravu što se tiče vladara sveta tako znam da ovde ne moram uopšte biti u pravu iz prostog razloga jer ovim temama nisam posvetio 83. deo kao ovoj temi prethodnoj.

                                Volim Obrenoviće i tu je otprilike kraj, Miloša i Mihaila pa i najviše. Da me pitaju šta bih, proglasio bih sebe za kralja bez lažne skromnosti.

                                Mnogo je zanimljivija ona druga istorija o kojoj kolega Indigo zna

                                Comment

                                Working...
                                X