Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.gold View Post
    Лошми, нема никаквих проблема да суочимо квалитетне и релевантне историјске чињенице.

    Чињенице које сам ја изнео су из Темишварског зборника у издању Матице српске, Срби у Румунији од Церовића у издању државе Србије, Румунизација Срба од др Милошевића (топло свима препоручујем), одређених књига са Богословског факултета у Београду, и још доста књига које не могу сад све да набрајам.
    У ово нисам укључио семинаре које организује САНУ по овом питању.
    Обавезан део мог посла је детаљно познавање историје Србије и српског народа.

    Све што сам изнео је само део који неуки не познају, а са којим са глупи спрдају.
    На своју срамоту.

    На основу које књижевно/историјске грађе ти поткрепљујеш своје тврдње?

    Зна ли ти учитељица да се бламираш на форуму паушалним аутошовинистичким тврдњама?


    Obozavam te.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      A Nemac ubija Jevreje zato što je prilično umobolan.
      To vec nije moj problem, oni su ipak priznali svoje zlocine.. mi sa nasim greskama ne smemo da se suocimo, odnosno odbijamo.

      Razlika izmedju Adolfa i Vojislava nije velika veruj mi.
      Last edited by belgrade_owl; 08-02-20, 20:05.

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Znaci nisu Srbi krivi sto im je drzava losa nego drugi jel tako?

        Не боравим нешто пуно на форуму, па нисам меродаван што се тиче процена и утисака, али морам да истакнем да никада до сада нисам прочитао да си написао нешто паметно.
        Обично наричеш, сажаљеваш се што си Србин, офираш Србију и шириш аутошовинистички дефетизам.
        Ево, искористићу овај тренутак емотивног пражњења, да ти признам - јесте, сажаљевао сам те ....

        До сада.

        Овом констатацијом у виду питања си победио своје страхове и ја ти на томе честитам.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post


          Obozavam te.

          Не знам како ти се омакло да поруку коју си вероватно хтео да упутиш свом брату из сауне Лимуну, упутиш мени.
          Кад си већ ту.

          Дужан си ми одговор - којом историјском грађом се служиш да оповргнеш чињенице које сам ја изнео?

          Comment


          • Originally posted by mr.gold View Post
            Не боравим нешто пуно на форуму, па нисам меродаван што се тиче процена и утисака, али морам да истакнем да никада до сада нисам прочитао да си написао нешто паметно.
            Обично наричеш, сажаљеваш се што си Србин, офираш Србију и шириш аутошовинистички дефетизам.
            Ево, искористићу овај тренутак емотивног пражњења, да ти признам - јесте, сажаљевао сам те ....

            До сада.

            Овом констатацијом у виду питања си победио своје страхове и ја ти на томе честитам.
            Ti meni zvucis kao PAvle Bihali, u svakom postu imas neodoljivu zelju da etiketiras nekoga kao autosovinistu iako nemas pojma o osobi sto si sam naveo u prvoj recenici pa samim tim tvoj post nema nikakav kredibilitet

            Comment


            • Pa nije ni moj problem što Srbin baca djubre po ulici ovde a kad ode u Nemačku baci ga u kantu.

              Nazvati ceo jedan narod prljavim je kažnjivo u uredjenim zemljama.. Ali lako je tebi, ti si Srbin u Srbiji.

              Comment


              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                Od toga sta je bilo pre 50 ili 500 godina se ne zivi, osim ako nisi istoricar a to je mali broj ljudi.

                I da te ispravim, ne baca Srbin limenke zato sto moze, vec zato sto ne voli svoju zemlju i zato sto je prilicno prljav.

                У мору, бићу благ према теби, небулозних констатација које износиш, ова је победник.
                На више нивоа.

                Можеш ли да ми напишеш, овако из главе, колико људи из свог окружења знаш да бацају лименке?
                Да не улазимо у то шта ти та контација уопште значи и како би то требало да дефинише просечног Србина.

                Comment


                • Najveći borci protiv generalizacije i nacional-šovinizma kad se pljuje po drugim narodima prvi su u generalizaciji i nacional-šovinizmu prema svom narodu..

                  Comment


                  • Мајсторе, управо си дао нову дефиницију аутошовинизма
                    Не може бити тачније, а простије.

                    Толико је просто да ће и Лошми и Београдска сове успети да схвате.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.gold View Post
                      У мору, бићу благ према теби, небулозних констатација које износиш, ова је победник.
                      На више нивоа.

                      Можеш ли да ми напишеш, овако из главе, колико људи из свог окружења знаш да бацају лименке?
                      Да не улазимо у то шта ти та контација уопште значи и како би то требало да дефинише просечног Србина.
                      Apsolutno sam razumeo sta Ciwwi zeli da kaze, nebitno je da li se slazem sa tim ili ne. Meni vise smetaju greske mog naroda nego tudjeg... koliko god tebi to zvucalo nebulozno.

                      Verovatno isto koliko i ti, ali to ne znaci da ne zivimo u deponiji koja se zove kako se zove.

                      Spoiler

                      Comment


                      • Svaki narod greši onoliko koliko mu se dozvoli. Razmišljati da je neko superiorniji od drugog samo zato što je pripadnik odredjenog naroda je teški oblik šovinizma.

                        Srbi ne bacaju djubre u Nemačkama i Austrijama kao što i strendžeri divljaju po splavovima kad dodju ovde a i bacaju djubre opušteno po ulici.

                        Comment


                        • Realno svakom na Balkanu je jasno da smo poprilična stoka , samo u Srbiji te za to nazovu autošovinistom ako kazes u tom pravcu nešto. Mi u Bosni smo makar svjesni svoje nesvijesti, vi se nešto umišljate

                          Comment


                          • У којој депонији ти живиш?
                            Ако си мислио на мајчицу Србију, срамота је да тако говориш.

                            Не треба везивати, не спорим да има, слојеве друштва којим се Србија не може подичити, са љубављу према земљи.
                            Из сопственог искуства, живео сам у доста земаља, што краће што дуже, па и у америци која је неки пиједестал хедонистсичко материјално овоземаљког раја. Такви људи, које ти називаш бацачима конзерви, тамо се мере у огромним бројевима.

                            Такође не треба везивати ни политичаре и болестан политички нељудски и нехумани систем са љубављу према земљи.
                            Они ће проћи. Србија ће остати.

                            Наше је да волимо своју земљу.
                            Земља је изнад свега.
                            И изнад породице.
                            Само је Бог изнад ње.

                            Како је казао Патријарх Павле, кост му се позлатила - „Човек не може да бира време и место где ће се родити, нити прилике и околности у којима ће живети. То не зависи од нас. Али оно што зависи од нас и што се од нас очекује јесте да будемо људи – увек и свуда. Да нас као људе призна за своје Бог, а препознају преци и упознају савременици“.

                            У суштини, човек треба да је срећан са оним што има, а не да стално кука за оним што нема.
                            То је права несерећа.

                            Comment


                            • Samo da odgovorim Sovi, kratko cu.
                              Jadan je onaj narod koji nema istoriju, ne mozes ni krenuti u buducnost ako nemas pojma o svojoj proslosti. Nasa je greska samo sto smo mi poprilicno dementan narod, u prevodu imamo memoriju zlatne ribice.

                              Posle Milosevica tebi se desi Vucic

                              Niko ne porice da smo mi stoka, prljamo, pustosimo prirodu ali se ne secam da smo na nekog istresli deset tona osiromasenog uranijuma.

                              Jebiga bolje baciti limenku van kante nego zlostavljati zene I decu po Istocnom Timoru pod patronatom UN-a. A da ne govorimo o Britancima koji su najveci monstrumi u Istoriji. God save the queen, Not!

                              Mada razumem te, tesko je pronaci bilo sta dobro u narodu koji prodaje bulju za sendvic I izlet po Novom Sadu.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                                Realno svakom na Balkanu je jasno da smo poprilična stoka , samo u Srbiji te za to nazovu autošovinistom ako kazes u tom pravcu nešto. Mi u Bosni smo makar svjesni svoje nesvijesti, vi se nešto umišljate
                                Pa ako kažeš Srbin je prljav, u svakoj uredjenoj zemlji bićeš osudjen za šovinizam.

                                Comment

                                Working...
                                X