Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    I dve ulice u centru Beograda nose ime po srpskim kraljicama poreklom iz Rumunije, mozda treba razmisljati o promenama imena tih ulica

    Kako vam ne dosadi vise...

    Aj Losmi sad jos pita kad su se Budisti odvojili od SPC i gasi se
    Kraljica Marija i koja je druga?
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Natalija.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Bukvalno ni priblizno sto su napisali. Karikiraju...ali kad se obavestavas sa Balkan Infa to je onda to...
        Лошми, нема никаквих проблема да суочимо квалитетне и релевантне историјске чињенице.

        Чињенице које сам ја изнео су из Темишварског зборника у издању Матице српске, Срби у Румунији од Церовића у издању државе Србије, Румунизација Срба од др Милошевића (топло свима препоручујем), одређених књига са Богословског факултета у Београду, и још доста књига које не могу сад све да набрајам.
        У ово нисам укључио семинаре које организује САНУ по овом питању.
        Обавезан део мог посла је детаљно познавање историје Србије и српског народа.

        Све што сам изнео је само део који неуки не познају, а са којим са глупи спрдају.
        На своју срамоту.

        На основу које књижевно/историјске грађе ти поткрепљујеш своје тврдње?

        Зна ли ти учитељица да се бламираш на форуму паушалним аутошовинистичким тврдњама?

        Comment


        • Meni je najzanimljivija cinjenica da mi kao narod nismo postojali do pojave Nemanjica. Istorija je tu bas dozivela ozbiljan glitch. Verovatno neki virus zarazio library.

          Zamisli neko ti izbrise 800 godina istorije I sve je kul, pisi tamo "sisli sa Karpata " A postoje pisani a ne toliko pominjani dokazi da smo bili tu I u 1. veku.

          E sada da li smo Sarmati ili Sorabi, nebitno. Ne bi me cudilo I da smo starosedeoci koji su se iz nekog razloga premestili izmedju Baltika I Karpata pa posle pedest ili sto godina vratili nazad.

          Al dobro, postojimo tek od pojave Nemanjica.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • То је германска школа историје која нам је наметнута.
            Исто као што су нам наметнули Вука Караџића.
            Ту тему ми је први отворио један монах у манастиру Крушедол, давних година.
            Он ми је први казао да је Вук уништио српски језик, а све у вези са том лажном историјом коју спомињеш.

            Тема је опширна.
            Поред тога што би била колац у срце аутошовинистима са форума, није ни време ни место да је овде отварамо.

            Подржавам те Индиго да наставиш да читаш о нашој правој историји.
            Пођи од тога да су све српске државе као званичан календар имали стари српски, винчански календар, све до 19-ог века.
            На сваком манастиру, цркви, тврђави, документу уписан је тај календар.

            Морам овде да станем, мислим о ближњима.
            Лошми и аутошовнистичка братија имају нападе на сваки спомен битности, успешности и дуговечности Срба и српске државе.

            Comment


            • I kako je moguce da tako sposoban narod ne ume da zivi u svojoj drzavi a u tudjini zivi fantasticno? Mozda ne bi bilo lose da izadjemo iz 1. veka i predjemo napokon u 21.

              Zasto taj Srbin koji vuce pretke jos od 1. veka ne zeli da placa kartu za prevoz? Zasto ga boli kurac da limenku od koka kole baci u kantu nego je jednostavno ostavi na sred ulice? Zasto mu je tesko da pokupi govno koje je njegov pas israo? I jebiga takva nepristojna seljacina ce napisali ili viknuti Kosovo je Srbija i on ce biti veliki Srbin, neprejebivi patriota a onaj koji se trudi da svoj zivotni prosor ucini lepsim a pri tom mu Kosovo nije na listi prioriteta ce biti Autosovinista?

              Granice su se menjale i narodi su se selili od pamtiveka, kvakve veze ima da li je neko Srbin, Hrvat, Danac ili Nemac... svi smo od krvi i mesa.

              Comment


              • Zato što riba smrdi od glave a te smrdljive glave nam poturaju veliki prijatelji iz Evrope.

                Ovaj narod je stvorio dve Jugoslavije, dve ozbiljne države svoga vremena.

                Comment


                • I dalje u proslom vremenu... nikada sadasnjost nece doci u Srbiju

                  Ni te dve Jugoslavije nismo stvorili mi, nego uz pomoc saveznika i obe su nas kostale nacionalnog identiteta. Posebno ova druga koju su Rusi vodili jedno vreme pa nam onako bratski i prijateljski uvalili komunizam.

                  Comment


                  • Niko ne živi u prošlom vremenu već govorimo o narodu.
                    Ovaj narod je stvorio Jugoslaviju svidelo se tebi ili ne. Ti saveznici su gutali prašinu Gvozdenom puku koji je jurišao brže od njihove konjice jureći ukakane Bugare i Švabe.

                    To što su nas koštale nacionalnig identiteta opet govori o našoj nesebičnosti i dobroti.

                    Narodu ništa ne fali. Zemlja se za 10 godina može podići iz pepela ako postoji volja u liderstvu. Milion puta dokazano kroz istoriju.

                    Liderstvo nemamo jer smo okupirani, a to vi koji ste na braniku tudjih otadžbina volite da sakrijete.

                    Comment


                    • Znaci nisu Srbi krivi sto im je drzava losa nego drugi jel tako?

                      Ne baca Srbin limenke koka kole nego Nemac? Ne ostavlja Srbin kola na sred ulice da bi kupio burek u pekari nego Bugarin?

                      Promasio si poentu, ovo trenutno nije drzava nego plemenska zajednica i to veoma prljava plemenska zajednica koju ce uskoro suga ubiti. A o tome na kom braniku stojim nemas pravo da pricas posto me ne poznajes, i to sto ti pises Kosovo je Srce Srbije meni ne znaci nista, samo slovo na papiru.

                      Comment


                      • Baca ih Srbin a baca ih zato što mu je dozvoljeno kao i što je Nemcu ne tako davno bilo dozvoljeno da ubija Jevreje u gasnim komorama a Amerikancu da linčuje crnce.

                        A to da je Kosovo srce Srbije nisam nikad napisao. Nema tu šta da se piše. Badinterova komisija je bila jako precizna gde je šta i ko je ko..

                        Jel' tako? Ili nije?
                        Last edited by Chiwwi; 08-02-20, 19:49.

                        Comment


                        • Amerikanci nisu lincovali crnce vec kolonijalisti, Englezi, Francuzi, Nemci, Italijani, Irci....

                          Eto mi imamo i jezik, i pismo, najstariji smo narod i imamo kurac od drzave a Powerslave zivi u drzavi koja cak i nema svoj zvanicni jezik i zivi 100x bolje od nas... ti sad vidi ko je pametniji, oni bez istorije ili mi koji se davimo istom.

                          Comment


                          • Ne znam da li da krenem na Engleskom jeziku da pišem da bi me ti razumeo.

                            Ovaj narod je bolje živeo pre 50 godina nego sad a isti je to narod.

                            Comment


                            • Od toga sta je bilo pre 50 ili 500 godina se ne zivi, osim ako nisi istoricar a to je mali broj ljudi.

                              I da te ispravim, ne baca Srbin limenke zato sto moze, vec zato sto ne voli svoju zemlju i zato sto je prilicno prljav.

                              Comment


                              • A Nemac ubija Jevreje zato što je prilično umobolan.

                                Comment

                                Working...
                                X