Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znate ono kad kazu pa kako je Magelan oplovio svijet kad je zemlja ravna?Pa on nije ni stigao ziv u Spaniju,ubili ga nedje u Indoneziju,a mislite da je slucajno tamo ubijen?Pa tamo je blizu ivica zemlje.Ocigledno ga je neko tamo ubio iz poznatih razloga.Vjerovatno nije bio korumpiran i htio je da kaze sta je vidio.

    Comment


    • Ako sam uspio makar jednog covjeka da ubjedim u ovom postovima i izvedem ga na pravi put ja sam srecan covjek.

      Comment


      • Pričaonica

        Moze ce i taj put oko meseca ustvari da bude put preko Antarktika gde ce voziti ljude u mracnu zonu i kruziti oko holograma - projekcije lopte (Meseca).

        Nikad ne mos biti siguran.

        Comment


        • Originally posted by madrid View Post
          Nije sve crno belo, okrugla zemlja je fact, veliki prasak je teorija (ne u naucnom smislu). Ako imas misljenje da je zemlja okrugla, ne znaci da moras mislis da je sve nastalo od velikog praska, ili da je i taj prasak nastao sam od sebe. Sokantno je da mozes i dalje da budes vernik, iako znas da je zemlja okrugla. Isto kao sto evolucija ne znaci da ne verujes u boga.
          Nazovi me fundamentalistom ali ja nemam humanističko tumačenje svetih spisa. Ljud pokušavaju da relativizuju moć Boga i govore čitaj to simbolički ili kako već, nije to baš tako kao što je napisano, samo jer im je po njihovim, ljudskim standardima to nezamislivo. U tome je i poenta. Bog i jeste Bog zato što je tako stvorio zemlju.

          Pa zemlja je ravna ali je okrugla a ne loptasta. Nacrtaj si krug na igralištu i kreni sa jedne tačke u bilo koju stranu, opet ćeš doći u istu.

          Evolucija je direktno protivna Bogu, jer umanuje njegov stvaralački značaj. On je lepo rekao šta je stvorio. Naravno pričam o svojoj religiji ne znam za druge.

          Uvek je lepo čuti protivargument, pa nije ni bitno na kraju krajeva ko je u pravu, jednoumlje je najveće zlo ovoga sveta. Iz različitih stavova može doći do sinteze znanja, jer je i zvanična nauka krhka po ovim pitanjima.

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Zut ti taj atlas.
            Spoiler


            Šesto i nešto strana bato, nije šala....
            Last edited by Constantin; 14-09-18, 14:31.
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by Ivan_PG View Post
              Znate ono kad kazu pa kako je Magelan oplovio svijet kad je zemlja ravna?Pa on nije ni stigao ziv u Spaniju,ubili ga nedje u Indoneziju,a mislite da je slucajno tamo ubijen?Pa tamo je blizu ivica zemlje.Ocigledno ga je neko tamo ubio iz poznatih razloga.Vjerovatno nije bio korumpiran i htio je da kaze sta je vidio.
              Ma bio je korumpiran, nego nizak standard tamo, pa nije hteo da se prodaje za sicu, pa pregovori posli po zlu, zbog prevodioca (neki Murinjov predak). I umesto vrece para, on zavrsio u vreci.

              Comment


              • Jbg Madrid, bili su nadahnuti Svetim duhom.

                Nego reci ti meni, objasni mi ovo oko letova ovo mi nije jasno. Ja sam na poziciji neznalice, i imam pitanja za stvari koje mi nisu logične kao ovi letovi


                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Nazovi me fundamentalistom ali ja nemam humanističko tumačenje svetih spisa. Ljud pokušavaju da relativizuju moć Boga i govore čitaj to simbolički ili kako već, nije to baš tako kao što je napisano, samo jer im je po njihovim, ljudskim standardima to nezamislivo. U tome je i poenta. Bog i jeste Bog zato što je tako stvorio zemlju.

                  Pa zemlja je ravna ali je okrugla a ne loptasta. Nacrtaj si krug na igralištu i kreni sa jedne tačke u bilo koju stranu, opet ćeš doći u istu.

                  Evolucija je direktno protivna Bogu, jer umanuje njegov stvaralački značaj. On je lepo rekao šta je stvorio. Naravno pričam o svojoj religiji ne znam za druge.

                  Uvek je lepo čuti protivargument, pa nije ni bitno na kraju krajeva ko je u pravu, jednoumlje je najveće zlo ovoga sveta. Iz različitih stavova može doći do sinteze znanja, jer je i zvanična nauka krhka po ovim pitanjima.
                  Gledaj da bi ljudi shvatili nesto, obicno je najlakse im objasniti na primeru u koji vec veruju. Prvo da te ubedim da zemlja nije 2d krug, idi u Australiju i videces sazvezdja koja mi odavde ne mozemo. Da je 2d svi bi videli isto (ono sto je iznad nas, posto u 2 ispod ne postoji). Tako ces resiti taj problem. Dalje kada sunce izlazi u 2d animciji bi ono obasjavalo celu zemlju. Gledao si mozda USO, kod tebe je bio mrak kada je Novak igrao. Plus sada gledas NFL po mraku a kod njih dan. Dalje sto se evolucije tice, nije bog stvorio to sto je stvorio, nego ljudi otrkivaju. Svake godine se otkriva xy novih vrsta. Plus svake godine izumire xy vrsta. Plus se i (ako gledamo dug vremenski period) reljef i nivo mora menja iako pise u onim bozijim danima da je on stvorio vodu i kopno odvojeno. A pre 18k godina je Florida izlgedala ovako
                  Hocu da ti kazem da nista nije nuzno fiksno.

                  Comment


                  • To je jer ti shvataš da je Sunce veće što je laž. Ono je manje od Zemlje i to dosta. Šta će drugo obožavaoci kulta Sunca propagirati nego to. Pre 18k godina svet nije postojao. To su neke njihove fatamorgane. Izvini nemam nameru tebe da diskreditujem samo ja ne verujem u to. Meni nema logike sa mog stanovišta.

                    Comment


                    • Niko na kraju ne može da objasni letove aviona, antartica treaty, i kojekakve nestanke po Bermudskim trouglovima. Kontam da su neki piloti odlučili da idu prečicom pa se nikada nisu vratili. Ko zna. Bolje da poštuju ove linije, logika je ovde neprijatelj pilota

                      Comment


                      • @Uros
                        Ukrcaj se na ovaj let i niukakav Dubai neces svracati, plus ces mnogo brze stici, nego da si isao preko Dubai.

                        Edit: nece nesto da posalje datoteku ne znam zasto mi baguje laptop, uglavnom to je direktna karta iz Perta za Johanesburg

                        Ova karta pokazuje Arktik sve vreme pod sunce, a severni pol je 6 meseci bez sveltosti. U 2D sunce nema moc da "ode negde ispod" i da preskoci da obasja centralni dok obasjava delove zemlje na obe strane . Plus postoji nesto sto se zove kratkodnevnica, ravnodnevnica, dugodnevnica. To je nemoguce ako je 2D. Samo 3D (rotacija plus zakrivljenost) moze da napravi da ekvator ima istu duzinu dana i zimi i leti, a sto ide vise ka polu, razlika postaje veca. U 2d je to nemoguce. Msm ovo su stvari koje bi se zapitao i prvak Uki, i nema vise nikakve veze ni sa kakvim teorijama, znam da si pametniji mnogo od ovoga.

                        Edit 2: A evo je, ako imas 100k dinara idi i uveri se.

                        Screen Shot 2018-09-14 at 15.52.48.jpg
                        Last edited by colchonero; 14-09-18, 15:12.

                        Comment


                        • I jos jedna stvar Uki posto moram da palim sada napolje, a evo i Indigo ti je u principu napisao istu poruku koju cu ja ovom slikom.

                          Comment


                          • Ja sam se ogradio u startu da sam ignorant fool. Dobro ova animacija je glupa. Znamo da nije okrugla lopta a pravi oblik ćemo tek saznati. Ne znam za Dubai odatle leteo nisam. A to dan noć ma ima i tu racionalno objašnjenje samo Uki nije toliko pametan tj načitan. Mere biti da imaju neke druge linije putanje, saznaćemo nekad. Bitno je da smo utvrdili da nije okrugla, to nam je važno.

                            A što Indiže je teorija zavere ubistvo Kenedija? Da nisu narodu trebali da saopšte tajni plan, čisto da budu infomisani.

                            Ma da, ipak je škola reprezentativna institucija kao i zvanična nauka. Polako napredujemo.

                            Ako mislite da je Madrid pobedio, u pravu ste, ali ne jer je u pravu već jer Uki slabo barata tim podacima oko ekvatora i to, što bi rekao jedan čovek i don't give a damn, znam da je ravna.

                            Kako bi nam se Bog ukazao svima da je okrugla, nećemo se šprdat.
                            Last edited by Cassius Clay; 14-09-18, 15:18.

                            Comment


                            • Za sve ima pojedincno objasnjenje(kao sto je da je mesec hologram), samo sto jedina teorija po kojoj su objasnjenja kompatibilna je heliocentricni model 3d zemlje. U ostalim teorijama mozes da doguras do lupam 3/10. Kada ubacis cetvrtu stavku postaje nekompatibilno. Ali i to se resi lako. Od jednog jutubera pokupis te 3, od sledeceg uzmes jos 3, pa onda jos po 2. I ne proveravas da li se medjusobno pobijaju. I eto.

                              Aj zz Uki, uzivaj.
                              Last edited by colchonero; 14-09-18, 15:21.

                              Comment


                              • Pobediću te ovo je postalo lično. Od danas se posvećujem ravnozemljašenju sa entuzijazmom. Ne mogu nemam dovoljno data sada.

                                Comment

                                Working...
                                X