Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan_pg View Post
    Tako je,ali koji nije bio takav.
    Pa to pokušah Urošu da objasnim kada sam rekla "stvari treba gledati i iz njegovog ugla"...
    Bila bih licemer da volim Obrenoviće a da ne kapiram i motive drugih kada se setim šta su prvi radili...
    Uroše ti još nisi naučio da u politici nema prijatelja i da svi svoj interes stavljaju ispred drugih...

    EDIT: Prostudiraj i pašića malo i njegove rezultate...
    Last edited by Marija81; 26-08-18, 20:44.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Originally posted by Ricma View Post
      Noup, da smo se razisli mirno nakon WWII WWI bi bio ipak najbolji scenario.

      Mirno bi se razisli i 90ih da je narod glasao za Demokrate, a ne SPS.
      Najveca zabluda i greska koja se primila medj' nebeskim narodom ... jugoslovenstvo, svi sloveni u jednoj drzavi i slicne gluposti. Da smo '18 definisali svoje granice, gradili i jacali nacionalni identitet i drzavu, ne bi nam se desila mnoga 'sranja' koja su nas zadesila ( stradanja u WWII, jasenovac, vladavina Tita, itd ), ali velikim silama nije odgovarala jedna jaka i 'velika' drzava na balkanu + izlapeli matori kralj i potpisano je dugogodisnje stradanje i unistavanje srba i srbije.

      ...

      Isuvise je ozbiljna tema za raznorazana naklapanja.

      Comment


      • Haa, šta nisam naučio. Kada sam rekao da ima prijatelja?

        Iz koje literature da prostudiram Pašića? Ove zvanične lažne ili ove prave od kad je bežao u Bugarsku zbog izdaje, i kad je zvao jugoslovenski odbor i šurovao sa Trumbićem. Svaka mu čast, veliki junak i poznati humanitarac. Genijalne ideje Nikole Pašića i Aleksandra Karadjordjevića.

        A Džone prijatelju ideja se nije ni primila nego su nam nametnuli komuniste. Oni su pre rata bili niko i ništa. Nikakvo uporište u narodu. Za vreme rata, isto ništa. Ali dobro.

        Zna se ko istoriju kroji ne kroje je sigurno mali narodi samostalnom voljom.
        Last edited by Cassius Clay; 26-08-18, 20:51.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Haa, šta nisam naučio. Kada sam rekao da ima prijatelja?

          Iz koje literature da prostudiram Pašića? Ove zvanične lažne ili ove prave od kad je bežao u Bugarsku zbog izdaje, i kad je zvao jugoslovenski odbor i šurovao sa Trumbićem. Svaka mu čast, veliki junak i poznati humanitarac. Genijalne ideje Nikole Pašića i Aleksandra Karadjordjevića.
          Džaba ti si već zacrtao da si u pravu...
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Hm, narode, a da procitate malo sta o tom periodu pisu eminentni istoricari poput Slobodana Jovanovica (imate na sajtu http://www.digitalna.nb.rs/sf/NBS/Kn...ana_Jovanovica ), pa da procaskamo.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by Marija81 View Post
              Džaba ti si već zacrtao da si u pravu...
              A ko zna ko je u pravu, ja vam kažem neko tu laže. Netanjahuova izjava da su Srbi i Jevreji prijatelji iz periods rimske republike zaparala je i uši i najviše odjeknula u Srbiji. Slomili se ljudi da dokažu kako Netanjahu nema pojma, kako Jevreji ne znaju istoriju (jednako reći kao da Džordan ne zna košarku), njima su pričali priču Konstantina Porfirogeneta da smo došli u 6,7 veku. Panika nastala medju ljudima kod kojih vlada fenomen samomržnje i Netanjahu im je postao omraženiji i od Putina.

              Neki dan čitam neku budaletinu koja piše kako su Albanci starosedeoci.

              Tako je to kad zavlada trend samomržnje.

              Ja sutra mogu da se obogatim. Snimim film o Srbima od kojih svaki ima po dva zuba, ili izmislim neku glupotariju da smo izgubljeno pleme iz pizde materine koje je došlo ovde u 17. veku na divljim svinjama, par vekova posle borbe Albanaca na Kosovskom boju protiv Turaka.

              Srećom, tu je lingivistika. Pa mogu da mlataraju do sutra.

              Comment


              • Ovaj Crnosov post me je naveo da napisem da mi nikada nece biti jasno kako neko moze da cita 'ozbiljno' stivo (ne racunam casopise i kratke textove ) u digitalnom formatu.

                Da se odmah ogradim, ja ne citam ni "normalne" knjige (ukljuceno i davno proslo vreme )

                Comment




                • Inače izjava šefa države nosi odgovornost u medjunarodnim odnosima. Ne mogu tu da se pričaju baljezgarije. A najjače je kad neko kaže kurotoazija hahah. Da, baš smo važan faktor, pa moraju.

                  Comment


                  • Uki genetika je rekla svoje,Srbi,Crnogorci,Albanci,Hrvati,Bosnjaci su dominantno starosjedelackog porijekla.Tu nema spora.U Srbiji R1a slovensku haplogrupu nosi otprilike 15-20 % ljudi,u Cg je taj procenat jos nizi 7-9%.I u Srbiji i u Cg dominiraju I2a i E1b1 haplogrupe koje su na ovim prostorima prisutne zadnjih 5000 godina minimum.Ocigledno su sloveni kada su dosli na ove prostore zauzeli strateski znacajne polozaje,doline rijeka,zupne predjele,samim tim obezbijedili sebi politicku dominaciju i nametnuli brojnijim starosjediocima svoj jezik i kulturu.
                    Last edited by E1_PG; 26-08-18, 21:33.

                    Comment


                    • Originally posted by John Dies at the End View Post
                      Ovaj Crnosov post me je naveo da napisem da mi nikada nece biti jasno kako neko moze da cita 'ozbiljno' stivo (ne racunam casopise i kratke textove ) u digitalnom formatu.

                      Da se odmah ogradim, ja ne citam ni "normalne" knjige (ukljuceno i davno proslo vreme )
                      Kronos ima te knjige i u analognoj papirnoj formi i nije ga mrzelo da poradi na svom obrazovanju time sto ce ih procitati. Preporucio bih ti "Vlada Milana Obrenovica" od Slobodana Jovanpvica - dosta toga sto se danas desava bi ti bilo jasnije.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Lingvistika je jako moćno oružje protiv falsifikatora, takođe. Eto npr Svetislav Bilbija i njegov srpsko-srpski rečnik. Ali nije to nikava nebesko srpska priča, i tada su ti ljudi i taj narod kako god se on zvao, bili verovatno pagani, dakle ništa za ponositi se.

                        Biće da je reč o civilizaciji koja nije bila robovska nego rodovska i koja nije ratovala. Pa im nije bila dobar uzor za razliku od kasnije helenske demokratije u kojoj su samo neki bili slobodni a ostali robovi, i Rima koji je bio kakav takav i na kome počiva današnja civilizacija.

                        Kako razbiti taj obrazac koji se provlači kroz sve modele i feudalizma i kapitalizma i svega, čoveka kao roba i manjine koja ugnjetava većinu. Bilo bi loše da je osnova civilizacije i da se uči u školama o toj Vinčanskoj kulturi i slično.

                        Ovo su moja nagađanja koja ne baziram ni na čemu do na nečemu što bi mi zvučalo racionalno.

                        Comment


                        • Sta mislite o Drazi?
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                            Sta mislite o Drazi?
                            Mislim da ovdasnji moderatori ne bi dopustili ovu vrstu rasprave ali bi rado napisao sta mislim o njemu.
                            Da se razumijemo nemam striktno lose misljenje o njemu,nista nije crno bijelo.
                            Last edited by E1_PG; 26-08-18, 21:48.

                            Comment


                            • Onda mi posalji poruku ako ti nije smaranje da pises
                              Last edited by Mr. Wolf; 26-08-18, 21:51.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Kronos ima te knjige i u analognoj papirnoj formi i nije ga mrzelo da poradi na svom obrazovanju time sto ce ih procitati. Preporucio bih ti "Vlada Milana Obrenovica" od Slobodana Jovanpvica - dosta toga sto se danas desava bi ti bilo jasnije.
                                Tko uci znace, 'ko krade imace

                                Comment

                                Working...
                                X