Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miha92 View Post
    Pusti statistiku i brojke, evo ti jedan primer samo, da li misliš da je stvarna prosečna plata u Srbiji tolika kolikom je predstavljaju?
    Prosecna plata je jos jedan spin ove vlasti koji koristi u propagadne svrhe. Pricaju da je prosecna plata u Srbiji oko 45000 dinara. Mnogo bitniji podatak je medijana plate u Srbiji, a Eurostat kaze da 80% gradjana Srbije ima platu oko 200 evra i nize od tog iznosa. Mi smo po platnim nejednakostima lideri u Evropi.

    Comment


    • Upravo to i pričam, nemam podatak kolika je bila za vreme prethodne vlasti, ali prema ličnom iskustvu ne verujem da je bilo neke bitne razlike.
      MESSI 10

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Jel ti znas sta je Ustav uopste? Jel ti znas sta je to postovanje instutucije sistema i vladavina prava? Kosovo je deo Srbije bar po Ustavu ako ga licno ne dozivljavas koji je najvazniji zakonski i pravni akt u svakoj drzavi. I ovo sto ti pricas ako bi sprovela u delo se Ustavom klasifikuje kao izdaja i za to se ide na dugogodisnju robiju da smo mi neka pravna drzava.
        Znam šta je i znam o čemu pišeš, ali ne znam zašto toliko insistiraš na tome da si ti u pravu a ja ne,a nigde ne izneseš konkretan dokaz.Moj odgovor je menjaćemo Ustav...ali ti i dalje meni ne daješ odgovor na moja pitanja... I što se mene tiče ovde završavam priču o ovome jer ćemo do sutra ja u klin ti u ploču a to baš i nije u redu ovde.
        Naravno možemo nastaviti u pp.

        Originally posted by miha92 View Post
        Pusti statistiku i brojke, evo ti jedan primer samo, da li misliš da je stvarna prosečna plata u Srbiji tolika kolikom je predstavljaju? Meni je po zdravoj logici naduvana samim tim što se tu uzimaju i plate poslanika i drugih državnih funkcionera, tako da to ne smatram relevantnim, i nemoj da se trudiš da me razuveris, nema poente, odmah da ti kazem.. Pogledaj kako si živela tada a kako sada, ja sam i tada bio nezadovoljan a i sada sam, što će reći da je isto, dok se ne pojavi neko nov u politici ne glasam, moje pravo i odluka.
        Nisam fan statistike generalno,ali ovde,u konkretnom slučaju možebiti od pomoći.
        Ja sam recimo onda živela bolje jer su se prosečna plata i potrošačka korpa pratile, a danas je potrebna ( ako ne grešim) jedna ipo plata za istu korpu.
        Pri tom da ne računam i ne uzmem u obzir koliko su komunalne usluge poskupele...struja,benzin,cigarete,prevoz i td...
        Da , u prosek ulaze sve plate. Ali su se računale i onda.
        Tvoje pravo i izbor je da ne glasaš.
        Ali onda isto tako nije u redu da se žališ jer nisi bar pokušao da nešto promeniš.
        Ako je argument za neizlazak - nemam za koga- loš je jer je to direktan glas za vlast -koja god da je.
        Po meni, čak i tada treba izaći i poništiti listić, a samim tim oboriti procente vladajućoj većini - ukoliko nisi za nju...i opet koja god ta većina bila.

        EDIT :
        Last edited by Marija81; 28-02-18, 21:22.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Jel ti znas sta je Ustav uopste? Jel ti znas sta je to postovanje instutucije sistema i vladavina prava? Kosovo je deo Srbije bar po Ustavu ako ga licno ne dozivljavas koji je najvazniji zakonski i pravni akt u svakoj drzavi. I ovo sto ti pricas ako bi sprovela u delo se Ustavom klasifikuje kao izdaja i za to se ide na dugogodisnju robiju da smo mi neka pravna drzava.
          Tesko da je ustav najvazniji zakonski akt

          Comment


          • Gde si ti videla da se ja žalim? Komentarisao sam Oljinu konstataciju a onda je krenula rasprava u koju sam morao da se ukljucim jer sam prozvan i indirektno nazvan klincem koji nema dovoljno godina da kapira neke stvari.
            MESSI 10

            Comment


            • Originally posted by miha92 View Post
              Gde si ti videla da se ja žalim? Komentarisao sam Oljinu konstataciju a onda je krenula rasprava u koju sam morao da se ukljucim jer sam prozvan i indirektno nazvan klincem koji nema dovoljno godina da kapira neke stvari.
              Ko te je nazvao klincem? Samo su neki učesnici u diskusiji konstatovali da " ne kapiraš" a to može biti i da smatraju da si nedovoljno informisan o nekoj temi.
              Komentar kako se loše živi je žalba tj. žalio si se
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • @Marija Dobro, u pravu si.
                MESSI 10

                Comment


                • Jel si ti svesna kakve nelogicnosti pises? Prvo kazes priznala bi Kosovo a onda bi menjala bi Ustav. Prvo promeni Ustav pa tek onda mozes da razmisljaj sta ces i kako ces a ne obrnuto. Nemam nameru da dopisujemo na pp jer to ne radim. Prekinucemo diskusiju ako neces dalje.

                  Comment


                  • Originally posted by Marija81 View Post
                    Ko te je nazvao klincem? Samo su neki učesnici u diskusiji konstatovali da " ne kapiraš" a to može biti i da smatraju da si nedovoljno informisan o nekoj temi.
                    Komentar kako se loše živi je žalba tj. žalio si se
                    EDIT:


                    Originally posted by Princip View Post
                    Tesko da je ustav najvazniji zakonski akt
                    Ustav bi trebao biti najviši pravni akt koliko se ja sećam.

                    Skeptik, oboje imamo prava na svoja mišljenja i stavove. Niti ćeš ti promeniti moje niti ja tvoje, pa mislim da nema dvrhe dalje da nastavljamo o ovome.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      EDIT:




                      Ustav bi trebao biti najviši pravni akt koliko se ja sećam.

                      Skeptik, oboje imamo prava na svoja mišljenja i stavove. Niti ćeš ti promeniti moje niti ja tvoje, pa mislim da nema dvrhe dalje da nastavljamo o ovome.
                      Tako je, Maro. Dobro se secas za razliku od skeptika

                      Comment


                      • O cemu pricas? Napisao sam da je najvazniji pravni akt.

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Je l' se zezaš? Naravno da bi bilo bolje samo sa jedne strane.Imali bismo vlast koja ne pljačka narod.
                          Sa druge strane ( a to je isto ko god je na vlasti) su pritisci spolja.
                          I takav bi dao nadu da će biti bolje.



                          Pa ne bi bilo isto. Bilo je bolje dok je bio Đilas ili onih par meseci Živković. Uzmi malo prostudiraj brojke. Broj zaposlenih, odnos prosečne plate i vrednosti potrošačke korpe pa uporedi sa sadašnjicom.
                          Iskreno u ovom trenutku me boli briga i za Republiku Srpsku i za Kosovo ,bitna mi je ekonomija.
                          Kosovo je ionako već izgubljen samo niko nema petlju to da kaže.RS ionako nikada nije bila naša. I neću se vraćati na ovo.
                          Dogodine na Kosovu i Metohiji. 2000 godina pričaju Jevreji dogodine u Jerusalimu i dočekali su. Nikada se ne smemo odreći dela teritorije koje je oteto. Trenutno je situacija drugačija, ali za 30-50-100 godina neće biti. Ako mi ipak priznamo Kosovo, odrekli smo se dela teritorije zauvek.
                          Last edited by Победа; 28-02-18, 21:50.

                          Comment


                          • Originally posted by skeptik View Post
                            O cemu pricas? Napisao sam da je najvazniji pravni akt.
                            Napisao si da je najvazniji zakonski i pravni akt, a nije zakonski akt. Nije ti ispravno ni ovo najvazniji, ali hajde sad da ne cepidlacim

                            Comment


                            • Sto mi je drago kad mi je advokat ovako potkovan znanjem i uvek spreman

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                O cemu pricas? Napisao sam da je najvazniji pravni akt.
                                Napisao si najvažniji zakonski akt.

                                Vala Fiksni trebaće ti kada nastane pobuna na teniskom PDF-u...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X