Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vakcinacija - za ili protiv?

    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Nisam do sad cuo ni jedan razuman razlog za protiv.Volio bih da neko iznese nesto ako ima.

      Comment


      • Iskreno, ja mislim da nisam ni primio sve vakcine. Znam da sam neke preskocio jer sam bio bolestan a naknadno nisam otisao.
        To je jos u sedmom razredu osnovne skole bilo.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Vakcinacija - za ili protiv?

          Za naravno. Ove sto nece da se vakcinisu staviti u karantin ili izbaciti iz zemlje.

          Originally posted by Ivan_pg View Post
          Nisam do sad cuo ni jedan razuman razlog za protiv.Volio bih da neko iznese nesto ako ima.
          Neces nikad ni cuti, sve su to kvazi doktori koji obitavaju na internetu.
          Last edited by bici; 10-01-18, 14:46.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            Ti si vidim miran sam sa sobom i u skladu sa sobom,a čigledno ne znaš da je čovek socijalno biće koje pored sklada sa sobom treba da bude u skladu i sa drugim ljudma.I umesto da širiš nekome svest,raširi ruke,pomozi nekome fizički,materijalno,podeli...Ne budi cicija i samoživ...Jer to isijava iz one rečenice "meni je lepo"...Osvrni se,pogledaj oko sebe i kako je ljudima koji te okružuju,nisu svi u nirvani iako su mnogi na bensedinima...
            Pa ja upravo pomazem, Marija. Ali ti to razumes malo drugacije.

            Evo ti moj odgovor na tu moju "sebicnost".
            U svetu svake sekunde neko umre, neko bude silovan, neko opljackan, neko dete bude brutalno ubijeno. Kako bi moja briga mogla njima pomoci?
            Eto, ti vidis trudnicu u kontejneru i bude ti zao, ali zasto ne osecas tu zalost non stop, jer se to dogadja svake sekunde, svuda u svetu? Osetis to samo kada vidis odredjen slucaj, a to je po mom misljenju sebicno. Ako vec zalis i brines, radi to neprestano, jer patnja u svetu traje uvek, postoje milijarde razlicitih slucajeva koje ti zanemarujes jer ne dospevaju do tebe. Nikada ne bi trebalo da se nasmejemo, jer jelte, neko tamo pati.


            Sto se pozitivne energije tice, sumnjam da mogu sa tobom dublje da diskutujem o tome, pokusao sam ranije ali sam video da moje misli ne mogu da dopru do tebe a da ne iskrive svoj oblik dok ih obradjujes.

            Ono sto mogu reci, a sto i nije mnogo bitno, je da i ja pomazem kada god sam u mogucnosti. Mislim da o tome ne treba ni raspravljati, to nije nikakva vrlina. To je prirodno za coveka. Ne znam zbog cega si pomislila da si cicija. Nemam nikakvu emotivnu povezanost sa novcem, nije mi problem da ga se odreknem ako je nekom bliznjem potreban.

            Comment


            • https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1

              Ako mozete da izdvojite malo vremena da mi popunite anketu, potrebna mi je za istarzivacki rad, anketa je anonimna i mnogo bi mi pomogli.
              Unapred se zahvaljujem.
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • Originally posted by bice View Post
                https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1

                Ako mozete da izdvojite malo vremena da mi popunite anketu, potrebna mi je za istarzivacki rad, anketa je anonimna i mnogo bi mi pomogli.
                Unapred se zahvaljujem.
                Popunio, ali nisam mogao da dam odgovor na vecinu pitanja. Nedostaju opcije.

                Comment


                • https://youtu.be/P51X5P9Ck3s

                  Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Pa ja upravo pomazem, Marija. Ali ti to razumes malo drugacije.

                    Evo ti moj odgovor na tu moju "sebicnost".
                    U svetu svake sekunde neko umre, neko bude silovan, neko opljackan, neko dete bude brutalno ubijeno. Kako bi moja briga mogla njima pomoci?
                    Eto, ti vidis trudnicu u kontejneru i bude ti zao, ali zasto ne osecas tu zalost non stop, jer se to dogadja svake sekunde, svuda u svetu? Osetis to samo kada vidis odredjen slucaj, a to je po mom misljenju sebicno. Ako vec zalis i brines, radi to neprestano, jer patnja u svetu traje uvek, postoje milijarde razlicitih slucajeva koje ti zanemarujes jer ne dospevaju do tebe. Nikada ne bi trebalo da se nasmejemo, jer jelte, neko tamo pati.


                    Sto se pozitivne energije tice, sumnjam da mogu sa tobom dublje da diskutujem o tome, pokusao sam ranije ali sam video da moje misli ne mogu da dopru do tebe a da ne iskrive svoj oblik dok ih obradjujes.

                    Ono sto mogu reci, a sto i nije mnogo bitno, je da i ja pomazem kada god sam u mogucnosti. Mislim da o tome ne treba ni raspravljati, to nije nikakva vrlina. To je prirodno za coveka. Ne znam zbog cega si pomislila da si cicija. Nemam nikakvu emotivnu povezanost sa novcem, nije mi problem da ga se odreknem ako je nekom bliznjem potreban.
                    Niko normalan ne može biti srećan ili pak tužan konstantno.
                    Ti i ja se nikada oko ovoga nećemo složiti,jer kako ja ne dajem sebi za pravo da tebi ili bilo kome "solim pamet" smatram da nije dobro da i ti to radiš ili da to radiš na pogrešnom mestu.
                    Posebno mi je drago zbog ovoga
                    Sto se pozitivne energije tice, sumnjam da mogu sa tobom dublje da diskutujem o tome, pokusao sam ranije ali sam video da moje misli ne mogu da dopru do tebe a da ne iskrive svoj oblik dok ih obradjujes.
                    Sa tvog stanovišta ja imam iskrivljen usliku,sa mog stanovišta ti...A drago mi je jer kapiraš da me ne dotiče...
                    Ako si dobro čitao,nisam ja rekla da se pomaže samo materijalno,a primećujem iz tvojih postova,da se uglavnom toga držiš.
                    Pomoć je i kada bakici iz komšiluka poneseš kese iz prodavnice,nekom od starijih komšija odeš u nabavku,po lekove ili ih npr. odvezeš negde...
                    Pomoć je i kada stariju komšinicu koja živi sama,jer igrom slučaja nema nikoga,bez ikakvog interesa,pozoveš na kafu i u tih sat vremena slušaš o nekoj seriji za koju nikada nisi čuo,a njoj to izmami osmeh...Ili kada priča o mački koju je imala pre 20 godina...
                    Put od 1000 koraka počinje prvim.
                    Ili ako hoćeš,svi treba da krenemo od svog mikrokosmosa,da tu sredimo stvari,pa bi se mnogo toga i na globalnom nivou sredilo...ali ljudi to ne žele...učaurili su se,gledaju samo sebe i da je njema lepo, puni nerazumevanja za svet koji ih okružuje,a primer toga je ona tvoja rečenica

                    Kako je tebi loše,šta kukaš...meni je lepo
                    Last edited by Marija81; 10-01-18, 15:28.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Marija,

                      Kako je tebi loše,šta kukaš...meni je lepo
                      Ovo sto si navela je dokaz da me uopste ne razumes. Namerno ili ne, ne znam, ali ja svakako nisam rekao to sto si navela. Pomenuo sam samo cinjenicno stanje stvari "tebi je lose a meni je dobro" i to sa ciljem "ajde da i tebi bude dobro". Voleo bih kad bi neko otvorenog uma mogao da pristupi diskusiji, to je retkost. Ne razumem zbog cega mislis da ja solim pamet, ja samo diskutujem otvoreno, a ljudi se ocigledno vredjaju jer su emotivno vezani za svoje stavove.

                      Tako je, ne doticu te moje misli, bar ne u onakvom obliku kako bih voleo da ih vidis. Ti sve vreme mislis da se ja ovde pravim pametan, da sam sebican, da izvrcem pricu itd. To je verovatno zbog mojih nepopularnih stavova, najcesce i nerazumljivih za mnoge ljude. A ustvari, ja samo caskam, pricam ono sto mislim i imam najbolju nameru prema svim ljudima, prema svim zivim bicima.

                      Nisam ja mislio samo na novcanu pomoc, to je opet tvoja predrasuda o meni, nastala iz nepoznatog razloga. Volim da pomognem ljudima svakako i lepo je sto i ti to cinis. Covekove potrebe su najrazlicitije, svako treba drugaciju pomoc, a meni nije tesko i da se odreknem svog zadovoljstva da bi drugi to imao, kakvo god da je, a da mu pritom ne steti.

                      Ja i ti se ne razumemo oko nekih stvari, to je potpuno normalno, ali ti si komplet mojih misli razumela potpuno drugacije, ceo moj karakter. Mislis da sam los covek, sebican, da solim pamet itd. Nije mi mnogo bitno sta ljudi misle o meni, jer ne poistovecujem sebe sa svojim razmisljanjem, zato mi i nije problem da budem sam sa svojim misljenjem dok su svi protiv. Ali mozda je bolje za tebe da ostavis predrasude po strani, pa mozda pokupis nesto sto bi ti moglo koristiti nekad.

                      Comment


                      • Pazi rečenicu,odnosno njen deo,koju si napisao
                        jer ne poistovecujem sebe sa svojim razmisljanjem
                        Što me navodi na konačan zaključak da ti u stvari samo troluješ,jer svako od nas,bar po meni,treba da bude poistovećen sa svojim mislima...ne može biti sa tuđim...
                        Ne mogu ja da na jednu stranu stavim tebe a na drugu tvoje misli...jer misli i dela su ono što nas čini,zar ne?
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Al ste zamracili temu, cvaka vam sast.
                          Misliš zaplavili?
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Pazi rečenicu,odnosno njen deo,koju si napisao


                            Što me navodi na konačan zaključak da ti u stvari samo troluješ,jer svako od nas,bar po meni,treba da bude poistovećen sa svojim mislima...ne može biti sa tuđim...
                            Ne mogu ja da na jednu stranu stavim tebe a na drugu tvoje misli...jer misli i dela su ono što nas čini,zar ne?
                            Ne. Bar ne mislimo tako ja, covek sa tvog avatara, i jos nekoliko miliona ljudi. To je vec duga tema o kojoj sam dosta pisao ovde, pa mozes potraziti.

                            Vidis, ti sve vreme pokusavas da me uhvatis u trolovanju ili cemu vec, iako potpuno ozbiljno pricam sa tobom sve vreme. Imam preca posla nego da se sprdam ovde i pisem ovolike postove. Pisao sam u nadi da bi ih ti mogla nekako razumeti, za to mi nije zao da odvojim vreme i da se potrudim, ali ti si otpocetka krenula sa jasnom namerom, a to je da me "provalis", "razotkrijes" u trolovanju. Zbog tih mrlja moje misli ne dopiru do tebe.

                            Comment


                            • To i dalje ne objašnjava ovu tvoju rečenicu

                              jer ne poistovecujem sebe sa svojim razmisljanjem
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • To za ili protiv vakcine nije pitanje da li neko želi da vakciniše dete, nego da li neko želi da veruje prepoštenim INoSTRANIM farmaceutskim kućama, ili ne. Nemam ništa protiv vakcine koja bi se ovde proizvodila, čija bi proizvodnja bila nacionalizovana i nadgledana.

                                Ovako ne verujem ni u šta, ali ove što paniče i što bi nevakcinisane zatvarali...Prenaduvana je priča o vakcini, to je taj farmaceutski lobi jači od bilo kog narko lobija.

                                Javnost je sa razlogom skeptična.

                                Comment

                                Working...
                                X