Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najbolje objasnjenje je da su sunce i mjesec zakaceni za tu kupolu, vise kao luster s plafona i krecu se po nekoj vec uredjenoj putanji, koja je urezana u tu kupolu, al onda ne moze bit kupola, mora bit kocka, sta sad, OMG OMG OMG.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Kad brod plovi, kako odjednom "zaroni" kad se izgubi u daljini, zasto ne mogu da ga vidim i dalje jer je sve ravno?
      Nemas dovoljno dobro oko da bi to video lepo. Ali Nikon ima:



      @maliajnstajn, privlaci samo nebeska tela sa vecom tezinom koja su bliza staklenoj kupi.

      @bojanabg, Jos se u Bibliji navodila ova pojava.

      Comment


      • Gledaj ti te magije sto diskriminira, a kako onda avion leti? On je na pola puta, koja je sila jaca, ova gore il ova dole. Valjda ova gore, cim ove gore vece mase vuce gore, al kako se ne zaljepe za kupolu, vec ostaju na nekom tacnom mjestu. A kako onda ta velika tijela sa vecom masom, ne privlace manje mase ispod?
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Ja kad se napijem nema kakvog oblika Zemlja nije.
          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Gledaj ti te magije sto diskriminira, a kako onda avion leti? On je na pola puta, koja je sila jaca, ova gore il ova dole. Valjda ova gore, cim ove gore vece mase vuce gore, al kako se ne zaljepe za kupolu, vec ostaju na nekom tacnom mjestu. A kako onda ta velika tijela sa vecom masom, ne privlace manje mase ispod?
            Avion je mali i lagan u tim razmerama. Staklena kupa privlaci nebeska tela velike tezine. Sta je u Suncu i Mesecu, ne zna se, kao ni razlog zbog koga ih vrh kupe privlaci.

            Ne znam zbog cega bi veca tela trebalo da privlace manja tela. Ne postoji takva teorija medju ravnozemljasima.

            Comment


            • Originally posted by limun View Post
              1. Pa cekaj, ako je udaljeno 150 miliona km od zemlje, zasto vidimo da je manje u podne, a vece pri izlasku/zalasku?

              2.
              Premotaj na 3:00 ;)


              Znas li ti uopste ista o "ovoj mojoj religiji" da bi postavio takvo pitanje?
              Prvo da pitam, i dalje nemas odgovor zasto sunce nije malo kad izlazi(kad ga prvi put ugledamo), a veliko kad je iznad nas? E sad, odgledah klip i moram priznati da je flat stupid i da sam morao da ga prekinem dok je lik pricao o horizontu. Koristi sliku o perspektivi i horizontu. Kaze da se iza linije horizonta perspektiva obrce i da zato vidimo da sunce zalazi. Problem je u tome sto mi ne vidimo iza linije horizonta tako da ta teorija nema trunku logike. Lik je u sustini objasnjavao nesto na osnovu teorije o horizontu ne znajuci sta je horizont. Mogao bi da mi dajes izvore od bar malo obrazovanijih ljudi.

              I sad, zasto fukncionise Njutnova matematika ako ne postoji centar necega, kako je moguce da funkcionise u ovoj kupoli koja ima neku svoju silu?
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • Tezina je vektorska velcina, odnosno sila. Izrazava se u Njutninma, ne u kilogramima.

                Tezina je razlicito od MASA.

                Masa se izrazava u kilogramima.


                Sto bi veca tjela privlacila manja tijela? Hmmmmmmm. Gravitacija..


                Kako vrh kupole privlaci nesto pod nemogucim uglovima, omogucava suncu i mjesecu da stoje tacno na jednoj razdaljini i onda cini ga da se krece u krug iznad ravne ploce i proiciraju svjetlost na isti nacin na koji ga objasnjava fizika?
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by bici View Post
                  Prvo da pitam, i dalje nemas odgovor zasto sunce nije malo kad izlazi(kad ga prvi put ugledamo), a veliko kad je iznad nas? E sad, odgledah klip i moram priznati da je flat stupid i da sam morao da ga prekinem dok je lik pricao o horizontu. Koristi sliku o perspektivi i horizontu. Kaze da se iza linije horizonta perspektiva obrce i da zato vidimo da sunce zalazi. Problem je u tome sto mi ne vidimo iza linije horizonta tako da ta teorija nema trunku logike. Lik je u sustini objasnjavao nesto na osnovu teorije o horizontu ne znajuci sta je horizont. Mogao bi da mi dajes izvore od bar malo obrazovanijih ljudi.

                  I sad, zasto fukncionise Njutnova matematika ako ne postoji centar necega, kako je moguce da funkcionise u ovoj kupoli koja ima neku svoju silu?
                  Zato sto je osvetljenje slabije, pa ga mozemo sagledati u celini, a kada je direktno iznad nas, svetlost je toliko jaka da pravi iluziju da je zapravo manji, jer ga ne mozemo lepo sagledati.

                  Za tvoje poslednje pitanje, odgovor je: Universal Acceleration. Mozes potraziti detaljnije o tome. Svakako ce ti ravnozemljaski strucnjaci objasniti bolje od mene.

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Kako vrh kupole privlaci nesto pod nemogucim uglovima, omogucava suncu i mjesecu da stoje tacno na jednoj razdaljini i onda cini ga da se krece u krug iznad ravne ploce i proiciraju svjetlost na isti nacin na koji ga objasnjava fizika?
                    KAKOOOOO?
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Kako vrh kupole privlaci nesto pod nemogucim uglovima, omogucava suncu i mjesecu da stoje tacno na jednoj razdaljini i onda cini ga da se krece u krug iznad ravne ploce i proiciraju svjetlost na isti nacin na koji ga objasnjava fizika?
                      Niko ne zna sta je tacno vrh kupole. To nije moguce istraziti.
                      Niti se zna od cega su sacinjeni Sunce i Mesec.

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        KAKOOOOO?
                        Ljudska vrsta je navikla da postavlja mnogo pitanja.
                        Radije ce se zadovoljiti laznim odgovorima nego ostati bez njih.

                        Comment


                        • A od cega je zemlja sacinjena?
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment





                          • Neke ljude sam već smara. Dame i gospodo, planeta zemlja. Nikad rekao ravna nisam.

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              A od cega je zemlja sacinjena?
                              To je vec dovoljno istrazeno, mozes informacije naci mnogo brze i obijmnije preko gugla, nego sto bi cekao da ti ja ostavim svoj skroman post.

                              Comment


                              • Шта све Србима неће да се потури да ломе главу око идиотизама.
                                Као некад Скали и Молдер. Ово су неке савремене верзије.

                                Који је одговор на питање шта ако је земља равна?
                                Шта то мења у нашим животима?

                                Наравно да није, и да је то још једна у серији глупости врсте треће око, спасоје влајић и остали болиди.

                                Ја сам учио да у природи постоје 4 силе: слаба, јака, електромагнетна и гравитациона.
                                Све су у савршеној колерацији и цео наш систем функционише на њима. И човек.
                                Нисам стручан из физике али имам задовољавајуће знање.

                                Човек пише глупости и не поцрвени. Ништа аргументи. Само испран мозак.
                                Куполе, пи*ке материне.
                                Јбт да се забринеш где иде овај свет.

                                Наша стара пословица каже - досада је ливада по којој се ђаво игра.

                                Comment

                                Working...
                                X