Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nijedan tim nema dobru ovu sezonu u ABA ligi, sto je poprilicno tragicno. Zvezda ima samo jedan poraz, ali izgubljen kup i mucenje po Evropi. Cedevita ajde da kazes solidna sezona ali nista vise ood toga, nisu animirali publiku, raskol u klubu, svima je jasno da od njih nema nista. Partizan jedva prosao Evropu, igra negledljiva, nemaju talenta u ekipi, brod osrednjih igraca i dobar trener. Ajde uzeli su kup ali to im je sto im je, takva ''institucija'' ne bi smela da se zadovolji time, u Evropi po meni losi i ako su se borili. Sa Cankom verovatno ne bi ni F4 igrali. Buducnost jeziva u Evropi, takodje u ABA, imaju igrace ali nemaju hemiju, nemaju jasno podeljene uloge...

    Sve u svemu svi timovi u Evropi su bili ocajni, u ABA sem prva dva tima isto niko nema neku prelaznu ocenu, opet se to sve gubi u PO i krece se od nule. Po meni veliko razocarenje ABA, na pocetku se tripovalo da mogu Mornar i Olimpija nesto, Mega prodala najboljeg igraca, nisu se pojacali,FMP isto...bedno i jadno po meni....I taj jedan predstavnik u EL je realno, mozda i previse kako se radi...Jedini klub iza koga ne stoji drzava je Cedevita-moze se reci jedini pravi klub u ligi...ali i takav je bez navijaca, istorije itd.....Slovenci tezak skart, Lisac muljator i lazov, Krka srcana ali bez sredstava ocigledno..njih ce mi biti najvise zao ako ispadnu..ali tanko je to za ABA, kasno su se setili da trebaju da promene tim a nisu ni imali bas srece...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Svašta.

      Generalno sva 4 kluba su u ok poziciji zato što imaju svoju šansu da osvoje ABA, jednostavno ne može se ni jedna ekipa otpisati, kao Mornar npr prošle sezone. I ne samo to, već su svoju ABA poziciju u plejofu obezbedili ihaha rano i imaju vremena da se pripreme i oporave.

      Drugo, što se Evrope tiče, daleko je to od lošeg.
      Možda je jedino Ceda razočarala, dok su ostali gurali sasvim ok.
      Mislim, Budućnost je na 2 pobede od sjajne prve sezone, Zvezda je bila na 1 utakmicu od ok rezultata, dok je Partizan bio na 1 od sjajnog rezultata jer je prošle sezone ima ukupno 1 EC pobedu.

      Ja bih rekao da su klubovi u ABA i Evropi ostvarili sasvim ok rezultate, ne sjajne i ne očajne (osim pojedinačno Cedevite).
      Bilo je tu ozbiljnih, ali ozbiljnih skalpova, počevši od Budućnosti pa nadalje.

      Sve u svemu, na kraju će, ja mislim, bar 2 ekipe biti zadovoljne svojom sezonom i napretkom, a možda čak i 3.
      Jasno je da će najnezadovoljniji biti neko od dvojca iz prošlogodišnjeg finala koji ne osvoji ove sezone ABA, a možda i oba

      Comment


      • Druze, prijetlju, Kuperu Nisi u top 8 u EC, nijedan od F4 timova, kakva crna jedna utakmica od dobrog rezultata, ne znaju oba tima ni kako su dosla do druge faze, tj tri...Buducnost su urnisali u Evropi, prvak ABA mora biti mnogo bolji od 6 mizernih pobeda...

        Nemas jednog mladog rasnog igraca, mozda Simanic, mislim na domace...i to je to..Stranci su preuzeli kormilo, kranje upitnih kvaliteta i zdravlja...Nema tu nista dobro, jedino ko ce imati prelaznu sezonu je onaj koji uzme titulu, sa tim da su sva cetiri kluba ulozili veliku lovu, domaca prvenstva i kupovi su krs i to svako zna, kao i ostatak ABA lige, gde su sledeci dvojac FMP I Cibona koje su ruine...

        Moras jos na doskolovavanje kod svetskog priznatog novinara hehe.. jbs ti ligu, gde svaki domaci igrac samo zeli da zapali odavde...i gde je svrha kluba da proda sta god mu se ponudi itd....

        E, ali Buducnost na dve pobede, pa od pocetka su bez sansi,dobise neku, ok je to..ali da je dobro..to je smesno..Uzasno su radili sa prvim timom i trenerom...Koji nisu dorasli tada ni EC f8...

        Ovo je toliko lose, ako uzmes da klubovi sem Cedevite, trpe maximalne resusrse drzave i vodece stranke u drzavi...Da tako nesto trpe u ostalima, zvali bi ih u NBA, lose je ovo jako..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Eto sam napiši koji bi rezultati bili fantastični za plejof klubove u ovoj sezoni, koji bi bili odlični, koji dobri, koji prosečni, koji loši, a koji očajni, kako si sam naveo gore.

          Pa će ti se samo kazati šta si napisao u ova dva posta...

          Comment


          • Majstori ste da odvedete temu u neku negativu. Uvijek neka megalomanska ocekivanja. Po prvi put imamo 4 egal tima ( +- 10%).

            Comment


            • Zvezda je morala uzeti kup i proci u top8 EC, po kladionicama smo bili prvi u kupu i u top4 favorita

              Cedevita je imala dobro 2 mesto, ali lose izdanje u Evropi ,druga faza bez pobede..raskol u klubu i bzvze potrosene pare, tako reci bacene..

              Buducnost, promena igraca, samo 6 pobeda za sada, trece mesto u ABA je neuspeh posle regularnog dela, izgledaju kao losa banda...bez pobede na strani u Evropi...

              partizan, uspeh je kup,ali u Evropi slabi u ABA tek cetvrto mesto, niste napravili jednog igraca itd...

              U sva cetiri tima, da imas mozda 1-2 talenta, svi su na nogama stranaca...mislim da ih je kroz klubove bar proslo 40, velike pare ulozene i za dobru sezonu ima samo jedan tim klub..sa tim da Cedevita i KKP ako prodju u finale moze se reci da je sezona uspesna, u suprotnom ravna crta...

              Po meni su uvek evropa merilo sezone...CZ je sa DR imala 1/2 EC, pa cak je to i Buducnost imala sa njim. 1/8 EL, borba u EL do zadnjeg kola za F8...Nijedan tim od tri nije usao u top 8 EC, a Buducnost je miljama anutickim daleko od F8 i bilo koje borbe za F8, cisto rekreativno igraju EL i to vec od 5 kola...

              Tri tima su promenili trenera i tuce igraca..sem Zvezde, koja opet u Evropi kiksnula kao i u Kupu...svaki klub ima ogroman budzet za ovu sezonu,i niko nicim nije privukao navijace,sem eventualno partizan, i to samo zato sto je stani pani i dolaskom Trinkijerija...ali sam ocekivao vise od vas, bar sto se tice pojacanja itd..

              Sve u svemu nikakav napredak se nije video, tokom sezone od timova...Svetle tacke mozda su jedino Rimac i Trinkijeri koji koliko toliko vuku svoje timove bar u ABA iznad ocekivanja...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                bar sto se tice pojacanja itd..
                Oni nastavljaju da se pojačavaju. Niko od njih da se pohvali novim igračem. Stig'o im centar.

                Comment


                • Kako je megalomanski ocekivati da Buducnost sa znatno vise finansija, dovodjenjem igraca prvog dana roka ostvari duplo losiji rezultat od Alimpijeviceve Zvezde koja je skrpljena za 5 dana?
                  Zvezda, ma ko sta pricao o rosteru on je extra jak, mozda petice nisu najsrecnije slozene i fali taj bekup plej ali u globalu, tim su za zavrsnicu EC, po kladionicama peti favorit sa cim se i slazem. Neki top 8 se morao dogurati na kvalitet al ajd sto povrede sto par brainfartova u Italiji i Ulm doveli do realno lose evrope. ABA su pregazili ko plitak potok sto se vidi i na tabeli a i u statistici. Kup izgubili al ajd nije vala neka steta.
                  Partizan, ni ideje ni znanja ni blagog pojma sta hoce evo vec tri godine. Krecu sa jednom pricom zavrse sa drugom i na kraju razocarenje i opet ispocetka. Ove sezone 20 igraca sve ziv promasaj, Trinki ubod ali nije svemocan, pa njega je Radonja redovno cjepao sa duplo jeftinijim timom. Realno su ocajni a bas im treba toliko srece da se poklopi da bi prosli Zvezdu, nije nemoguce ali je domen SF. Srecno su dosli u Top 16 i bili na korak od PO u EC a realno vise srece nego pameti.
                  To ti je ziva istina i cinjenice, losi smo u evropi a jedina dobra stvar sto je PO zanimljiviji za sve 4 ekipe.

                  Comment


                  • Originally posted by Stojanče View Post
                    Oni nastavljaju da se pojačavaju. Niko od njih da se pohvali novim igračem. Stig'o im centar.
                    Kome? Onaj Amer za Buducnost? Hehe..on je tek prica za sebe ) bice dobar za crnogorsku ligu..mozda bude i MVP, cisto da se ucini usluga menadzeru xD
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Kome? Onaj Amer za Buducnost? Hehe..on je tek prica za sebe ) bice dobar za crnogorsku ligu..mozda bude i MVP, cisto da se ucini usluga menadzeru xD
                      Ne mislim na Budućnost nego na Partizan. Stig'o neki zbog koga sam ja morao da kontaktiram Gugl radi infomisanosti o igraču. Gugl se umorio dok ga je pronašao.

                      Comment


                      • Opet skrecete sa neke teme koju sam pokrenuo a to je ocjena aba lige u globalu , sta je pozitivnonsta negativno....generalno i komentarisanje parova izvjesnih polufinala. Mozete li ikad da iskocite iz usko klupskih kalupa?

                        Nemoguce da nista nije bilo pozitivno u Zvezdi, u Partizanu, u Cedeviti pa i u Buducnosti. Osim toga da Bokan radi i u dva ujutru
                        Last edited by Nemam_ti_kad; 12-03-19, 15:49.

                        Comment


                        • Originally posted by Victor BG View Post
                          Partizan, ni ideje ni znanja ni blagog pojma sta hoce evo vec tri godine. Krecu sa jednom pricom zavrse sa drugom i na kraju razocarenje i opet ispocetka. Ove sezone 20 igraca sve ziv promasaj, Trinki ubod ali nije svemocan, pa njega je Radonja redovno cjepao sa duplo jeftinijim timom. Realno su ocajni a bas im treba toliko srece da se poklopi da bi prosli Zvezdu, nije nemoguce ali je domen SF. Srecno su dosli u Top 16 i bili na korak od PO u EC a realno vise srece nego pameti.


                          Ponekad me jako zasmeje šta se piše po ovom topiku.

                          Prvo, ne znam o kakvih 20 igrača pišeš, u Partizan je ove sezone došlo 10, što je ispod proseka za ostale ABA timove.
                          Ponavlja se mit o nekakvih 20 skupih, novih pojačanja, a činjenica je da je Partizan ove sezone registrovao 5 juniora, najviše od svih plejof ekipa.
                          Takođe imamo i najmlađi tim i najmanje jednosezonskih ugovora.

                          Napredak je ostvaren i u ABA, i u EC i u kupu.
                          "Srećno u EC"

                          Najvažnije će biti zadržati Trinkija do kraja ugovora.

                          Dalje, imaćemo igrače za prodaju, na čelu sa Džokom koji je ostvario neverovatan napredak ove sezone, u koju je ušao sa iste pozicije kao Ristić, pravo sa koledža.

                          Promovisali su se neki klinci kao Tanasković, otišli neki KLS igrači kao Gavra.
                          Napravljena je konačno osnova domaćih igrača za sledeću godinu, kao Ali, Jare (ima opciju ostanka), Zagor, Jankela, potpisan je Si... u 12 će biti Tanas, Trifa...
                          Treba dodati samo još 2, 3 igrača u zavisnosti koje će se takmičenje igrati.

                          Jedini minus je Braun, koji je došao neposredno pred promenu trenera, što se može okarakterisati kao razmimoilaženje u koncepciji 2 trenera.

                          Budućnost i Partizan, ma šta drugi prićali, su već ostvarili pomak u odnosu na mart 2018. na svim nivoima, s tim što Budućnost mora da odbrani ABA.

                          Za ostale ćemo videti nešto kasnije.

                          Cedevita mislim da je konačno pronašla trenera na duže staze i da će sledeće sezone biti još bolji.
                          Last edited by Cooper; 12-03-19, 15:57.

                          Comment


                          • Partizan jeste napredovao,pre svega u količini para koji se upumpava u njega,zatim u Ec pa u Aba. . .
                            Zvezda nazadovala u Ec,u Aba za sada isto kao prošle god
                            Ced loše a Budućnost mi se čini da će da protraći tolika ulaganja u ekipu i trenera

                            Comment


                            • Originally posted by Cooper View Post


                              Ponekad me jako zasmeje šta se piše po ovom topiku.

                              Prvo, ne znam o kakvih 20 igrača pišeš, u Partizan je ove sezone došlo 10, što je ispod proseka za ostale ABA timove.
                              Ponavlja se mit o nekakvih 20 skupih, novih pojačanja, a činjenica je da je Partizan ove sezone registrovao 5 juniora, najviše od svih plejof ekipa.
                              Takođe imamo i najmlađi tim i najmanje jednosezonskih ugovora.

                              Napredak je ostvaren i u ABA, i u EC i u kupu.
                              "Srećno u EC"

                              Najvažnije će biti zadržati Trinkija do kraja ugovora.

                              Dalje, imaćemo igrače za prodaju, na čelu sa Džokom koji je ostvario neverovatan napredak ove sezone, u koju je ušao sa iste pozicije kao Ristić, pravo sa koledža.

                              Promovisali su se neki klinci kao Tanasković, otišli neki KLS igrači kao Gavra.
                              Napravljena je konačno osnova domaćih igrača za sledeću godinu, kao Ali, Jare (ima opciju ostanka), Zagor, Jankela, potpisan je Si... u 12 će biti Tanas, Trifa...
                              Treba dodati samo još 2, 3 igrača u zavisnosti koje će se takmičenje igrati.

                              Jedini minus je Braun, koji je došao neposredno pred promenu trenera, što se može okarakterisati kao razmimoilaženje u koncepciji 2 trenera.

                              Budućnost i Partizan, ma šta drugi prićali, su već ostvarili pomak u odnosu na mart 2018. na svim nivoima, s tim što Budućnost mora da odbrani ABA.

                              Za ostale ćemo videti nešto kasnije.

                              Cedevita mislim da je konačno pronašla trenera na duže staze i da će sledeće sezone biti još bolji.
                              Koga ćete da prodate. . .od cele ekipe vam najvise vredi trener!

                              Comment


                              • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                                Majstori ste da odvedete temu u neku negativu. Uvijek neka megalomanska ocekivanja. Po prvi put imamo 4 egal tima ( +- 10%).
                                To sto su timovi ujednaceni, ne znaci da su i kvalitetni. Koliko prosle sezone predstavnik ABA lige u EL je imao 11 pobeda, ove tesko da ce prebaciti 6. Prosle sezone je ABA imala predstavnika u cetvrtfinalu Evrokupa koji je igrao skoro pa egal meceve sa buducim osvajacem, ove sezone nijedan ABA tim nije prosao u cetvrtfinale.

                                Nazalost, kosarka u regionu je u konstantnom padu, sve je manje ambicioznih klubova, a sve vise onih koji se bore za puku egzistenciju. Cak i ovi koji imaju stabilne finansije rade neozbiljno, neplanski, nestrucno. Partizan je u vreme Vujosevica za tri sezone imao 2 cetvrtfinala i 1 F4 Evrolige i onda taj tim koji je bio na jednu loptu od finala EL osvaja ABA ligu onom trojkom Kecmana?! Jeste to jedna utakmica, al' sta nam onda to govori o tadasnjoj Ciboni sa Gordonom, Tomasom, Bogdanovicem, Radosevicem? Jedan posle toga ode u CSKA, dvojica u Fenerbahce, jedan u Armani...

                                Zamisli da sada u ABA ligi igra ekipa kalibra F4 EL, ne da im niko ne bi prisao na loptu, nego bi pocistili konkurenciju 20 razlike da se ne oznoje. Ovakva Zvezda ima 20-1, a nije ni bleda senka Radonjiceve Zvezde koja je jedne godine igrala cetvrtfinale EL, a druge joj je isto izmaklo za jednu pobedu... Tim koji se prosetao kroz regularni deo ABA lige, ne moze da se plasira ni u 8 u drugom po kvalitetu takmicenju u Evropi... Pa Hemofarm je u vreme Partizanove dominacije redovno igrao zavrsnice ULEB/Evrokupa, ljudi imali 3 polufinala, uz malo vise srece su mogli i da osvoje. FMP je isto imao dva polufinala ULEB kupa...

                                Jednostavno, kvalitet je tada bio daleko veci, bilo je vise para, mnogi su isli na all in pa kasnije zapadali u ozbiljne dugove... Neki su zbog tih dugova pogaseni, ili u kanalu, al' makar smo tada gledali kvalitetniju kosarku. Ovo sada deluje kao klasican cripple fight, titulu ce osvojiti najmanje losa od ove 4 ekipe.

                                Comment

                                Working...
                                X