Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
    Nikitovic novi trener Olimpije , Mirko Pavlovic sportski direktor, Riki Hikmen ex Makabi kao i Dejan Musli na meti Partizana.
    Riki i Musli igrali kod Trinkija u Bambergu pa odma u paketu i za Beograd...

    Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Originally posted by NateHuffman View Post
      Sto nas ovo vec drugi put molis?
      Mozda ga pikira neko drugi pa da im se ne izjalovi posao.

      Comment


      • QQ, sta uradi ovaj Zadar Ciboni.
        Ovaj mali Bozic me odusevljava.

        Comment


        • Comment


          • Kraj novembra je, da vidimo kako mocna ABA liga stoji u Evropi:

            Evroliga:

            Buducnost je na 15. mestu sa 1-7, verovatno sutra idu i na 1-8 (99%).

            Evrokup:

            Crvena zvezda je na 3. mestu u svojoj grupi posle 3 blamaze i tu ce najverovatnije ostati.
            Cedevita je na 3. mestu u svojoj grupi posle 3 uzastopne pobede, gostuje Lokomotivi i docekuje Tofas i najverovatnije ostaje na 3. mestu.
            Partizan je porazom od Valensije svoje sanse sveo na minimum minimuma. Ako Trento dobije Turk Telekom, to je manje vise to, ako ne, Partizanu treba pobeda u Francuskoj.
            Mornar je sa 2 pobede zadovoljio svoje ambicije, ali to je ubedljivo najgora ekipa lige po kos razlici, a i po prikazanom kvalitetu.

            Imamo 3 ekipe koje bi mogle da se bore za 1/4 finale EC (i da budu zakucane na dnu tabele EL) i dve koje ne mogu da prodju grupu u EC. Nikad jaca ABA liga.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Veceras mi se bas gleda BG derbi, mada je ovaj termin u 5 los. Nadam se dobrom mecu. Za Partizan rezultatski i u svakom drugom pogledu vazan mec. Za Zvijezdu ne toliko rezultatski vazan koliko u smislu da se malo smire strasti jer su odmah posle dva poraza pocela osporavanja i pljuvanja. Navijaci su svuda isti.

              Zvijezda mozda jeste malo pala u formi a Partizan malo podigao. To ne znaci nista. Vjerujem samo da ce biti tvrda.

              Comment


              • u derbiju se nikad ne zna, uvek moze da pobedi bilo ko. Zvezda ima prednost u kvalitetu, a Partizan u publici.

                Comment


                • Kako mogu obije ekipe da izadju u bijelo?

                  Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                  Comment


                  • Rutinska pobeda Zvezde.
                    Trinkijeri me razočarao, ništa Parizan ne izgleda bolje od vremena Čanka.

                    Comment


                    • Originally posted by StefanPG View Post
                      Kako mogu obije ekipe da izadju u bijelo?

                      Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                      Ni meni nije jasno.

                      Zvijezda preiskusno odradila poslednju cetvrtinu.

                      Comment


                      • Originally posted by madafaka73 View Post
                        Rutinska pobeda Zvezde.
                        Trinkijeri me razočarao, ništa Parizan ne izgleda bolje od vremena Čanka.
                        Slazem se u potpunosti. Canak je imao problem jer nije mogao da racuna na Zagorca i otud oni porazi. Partizan je bez Zagorca kandidat za ispadanje iz lige, sedeo na klupi Trinchieri ili Canak.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Ne bih isao toliko daleko sa Zagorcem,nije on bas toliki kvalitet. Ima dosta neartikulisanih kosarkaskih pokreta, treba sa njim dosta rada. NJima treba kombo 2/1 i centar, neki dominantan i to umesto Gagica koji je jako slab i overate igrac. Dati sansu ovom malom mesto Novice, Pecarski da..Stavise za borbu za trofej zameni bih i prvog pleja...Ovo ostalo bi moglo i da ostane.

                          Sto se Zvezde tice, ne mozemo biti skepticni za titulu,za sad se vidi da se Cedevita i Buducnost polako dizui vidi se da nam treba podrska na back upu, ostalo imamo. Davidovac, Dobric moraju igrati, nekako mi se cini da ce ipak doci Mitar mesto Simanica..

                          Jasna je ipak klasa nasih stranaca sem Oja koji je jos uvek sirov ali stvara prednost. Lazic nam je igracminus na terenu kao i Covic i mislim da nismo trebali da ih zadrzimo. Bez Oja i Fayea ova ekia bi bila defanzivni krs, posebno tu mislim na Fayea koji radi za njih pet. Ovako koliko toliko smo dobri za ovaj ABA nivo kosarke.

                          Do kraja ABA mozemo imati jedan ili dva poraza max, vidi se zelja Tomica da se nijednom ne okliznemo, ne bi me cudilo i da tankujemo EC zarad ABA lige. Tuzno je videti Keselja na parketu, kao i visak Nenadic, Covic i Lazic..Nenadic ima jedini upgrade tu ovi ostali su na zalasku, ali mislim forsirati Nenadica pored jos tri, cetiri beka je skroz bzvze...

                          Ne svidja mi se sta radi Tomic, cak i Dzikic je osposbio npr Sehovica, Danila za ozbiljne uloge cak i u EL, dok mi ni u ABA ni u EC nerazigravamo igrace. Nasi ce biti duplo slabiji a njihovi duplo bolji kosarkasi na kraju sezonu, mislim tu bukvalno na sve...narocito na domace igrace.

                          Niko u CZ ne moze biti nezadovoljan ABA ligom za sada, meni je rezultat merilo svega, 9-0 je ono strasan rezultat, ali mi se rad Tomica ne svidja..jesam za rezultat ali mislim da nista gore ne bi bilo da je minutaza drugacije okrenuta, nedao Bog povreda, imacmeo problema sa ovim sto nisu nosioci..

                          Beron juce 35minuta, nista on nije pokazao da ima toliku minutazu.I ako znam d amzoe da igra 40m svaki mec, ishabacemo ga..mora tu vise raznovrsnosti..partizan je trenutno igracki slab, nemaju dzabe vec 5 poraza i slab ucinak u EC gde su dobili Zenit bez pola tima...Svakako nam je u cilju da proguramo Megu nekako do 4 mesta
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Evo Ostoja najavljuje pojacanja.

                            Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Evo Ostoja najavljuje pojacanja.

                              Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
                              Zar oper a tek je kraj novembra ?

                              Comment


                              • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                                Evo Ostoja najavljuje pojacanja.

                                Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
                                Sporazumni raskid sa Braunom, a nadaju se da ce mu isplatiti manje od pola ugovora...

                                Comment

                                Working...
                                X