Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dekson
    Spreman! Veceras je dodela Laureus nagrada, Novak je nominovan za sportistu godine
    [ATTACH=CONFIG]14439[/ATTACH]
    99% onaj skocko iz Oakland-a; GSW
    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

    Comment


    • Originally posted by The King of Clay View Post
      Zvucis samouvereno kao da Novak osvaja Roland Garros 100%, ne bih se ja kladio.
      Ne, sto posto sam siguran da dobija Nadala, ali da osvaja nisam. Dodje li do meca Djokovic-Vavrinka sanse su 50-50
      sigpic

      Comment


      • Pod uslovom da Novak vrati formu gdje je bila tokom marta, bice veliki faovorit za RG. Nice favorit u svakom mogucem mecu. I sa Nadalom i sa Nishikorijem i sa Vavrinkom i sa Marijem. Osim te cetvorke mogu da ga muce i Tim, Raonic ako digne formu, Monfis, mozda jos poneko.

        Svejedno, jako tezak zrijeb, kao prosle godine bi mu znatno otezao posao. Prije pocetka turnira prosle godine smo pricali da mu svaki zrijeb odgovara. Sa jednim izuzetkom. Rafa u cetvrtfinalu a Mari u polufinalu. I upravo se to desilo. Kad se primaknemo turniru, znacemo sto je ovogodisnji najgori zrijeb.

        Kladionice su odreagirane na Novakov poraz i Rafinu pobjedu i daju sljedece sanse:

        Code:
        Novak	52.6%
        Rafa	20.2%
        Mari	6.8%
        Stan	6.7%
        Kai	2.5%
        Federer	2.4%
        Ostali	8.7%
        Od ostalih niko nema ni 1%.

        Comment


        • Bitno je da je Andy ispred Stana

          i Federera sa 0 treba pomnožiti

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Bitno je da je Andy ispred Stana

            i Federera sa 0 treba pomnožiti
            Jako sam malo gledao tenis u MC-u. Svejedno, vidio sam djelove meceva Federer-Conga i Nadal-Mari.

            Federer je izgubio jer je imao dugu pauzu. Nije bio match-fit.

            Mari je podcijenio Nadala. Svi su poceli da misle da je njegovo proslo, pa i Mari.

            Comment


            • Nema Andy snage za sat vrhunskog tenisa, nije on nikoga potcijenio tu, ušao je u meč odlično i igrao daleko najbolji tenis na turniru u prvom setu, a onda se ugasio, nema goriva

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Jako sam malo gledao tenis u MC-u. Svejedno, vidio sam djelove meceva Federer-Conga i Nadal-Mari.

                Federer je izgubio jer je imao dugu pauzu. Nije bio match-fit.

                Mari je podcijenio Nadala. Svi su poceli da misle da je njegovo proslo, pa i Mari.
                Pogledaj ceo mec kad budes mogao, neces zazaliti. A ovoliko glup niko ne moze biti, ne na sljaci i ne u Monte Karlu
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Nema Andy snage za sat vrhunskog tenisa, nije on nikoga potcijenio tu, ušao je u meč odlično i igrao daleko najbolji tenis na turniru u prvom setu, a onda se ugasio, nema goriva
                  Kao u Madridu prosle godine. Racunao je da ce Nadal pobijediti sam sebe a onda je Nadal krenuo sa kontra udarom.

                  Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Pogledaj ceo mec kad budes mogao, neces zazaliti. A ovoliko glup niko ne moze biti, ne na sljaci i ne u Monte Karlu
                  Mnogi su krivo procijenili ovogodisnjeg Nadala, slali ga u penziju itd.

                  Da je bilo ko drugi nanizao seriju Tim, Vavrinka, Mari i Monfis, bio bi slavljen kao potencijalni osvajac GS-a. Nadalova pobjeda je prosla relativno tiho. Zato sto nije dobio Novaka? Zato sto mu je Novak posebno tezak protivnik? Zato sto misle da je Rafa imao srece?

                  Ne mislim da se radi o tome. Mislim da su ga vec mnogi bili otpisali. Tri godine nije svojio MC, zaboravljaju da ga je dva puta zaustavio Novak. Imao je tri puta vise poraza na sljaci ove i prosle godine nego je uobicajeno. Zaboravljali su da su protivnici ulazili u meceve bez opterecenja. Po principu, nemam sto da izgubim. U MC su ulazili uvjereni da imaju sansu. U ovom trenutku niko nije spreman promijeniti misljenje koje je imao prije par nedjelja.

                  Rafa Nadal je i danas daleko najbolji sljakas na svijetu, sa izuzetkom Novaka. A Novak ima breme RG-a. Zato je ovaj RG i te kako otvoren.
                  Last edited by NI; 18-04-16, 21:17.

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Nikako da shvatite da mu nista ne moze vratiti to sto je sporiji za korak. Nikakve titule, nikakve sljake, nikakvo samopouzdanje tu ne pomaze. Sporiji je za korak i da bi dobio Djokovica potrebno je da je Djokovic mnogo ispod svog najveceg nivoa. Jednostavno defanziva nije dobra kao prije, namijestanje na udarce ne moze da bude dobro kao prije jer je sporiji za korak. A korak je ogroman na tom nivou.
                    Rafa je sporiji nego u periodu kad je dominirao na šljaci ali nije istina da je sporiji za pun korak.

                    Kod njega je veči dio problema u kretanju bio psihičke prirode. Kako je sam primetio nije bio maksimalno upušten (sjeti se one I play all the times with nerves)

                    Isto važi za kondiciju. Nije on izgubio od Verdasca ili Fongninjia jer je fizičko pukao. Razpao je on mentalno što se odrazilo na kreatanje.
                    Da li se gledao kako se Rafa fenomenalno kretao protiv Wawrinke?


                    Ne može biti neki sportauš u 29 godini starosti preko noči sporiji za pun korak.

                    Rafa treba da se maksimalno opusti. To je ključ njegovom uspjeha.

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      Slažem se za vremenske uslove, nadam se oblacima .
                      Ne radi se toliko o podlozi u njihovim međusobnim duelima, to sada već postaje stvar matchupa. Marej je probao da sprovede taktiku koju Novak koristi što mu je i uspevalo u prvom setu, međutim Škot nije dovoljno stabilan u glavi da bi meč priveo kraju, Novak to svakako jeste.
                      Sve zavisi od Novaka u njihovim duelima i ako se slažeš samnom Nadal najpasivnije odigra baš protiv njega, jako slabo ulazi u teren i uzda se samo u defanzivu što nikada ne izađe na dobro
                      Slažem se s tobom, da Rafa očajno igra protiv Novaka u poslednje vreme. Dozvoli da sve ovisi o Novaku.
                      Da bi dobio Novaka Rafa mora igrati puno agresivnije na BH strani (kao recimo v 2. i 3.setu protiv Murreya), te FH mora odigrati opušteno kao u 3.setu protiv Monfe.
                      Onda treba popraviti return na Novakov servis (neverovatno kako loše reternira rafa protiv Novaka u poslednje dvije godine)

                      Comment


                      • Sa suncanim vremenom i dobro fizicki spremnim Rafom koji moze drzati visok intenzitet bez padova je potrebno samo da IO FH i FH paralela rade dobro.Ostatak je uglavnom OK i dovoljan.Svaki BH, pa i novakov, ce popustit pod TS CC forhendima Nadala, bitno je samo da ih Nadal fino isprati i plasira u drugi cosak.Ne moze dovjeka dijagonala, poslace Novak poslje 2 ili 3 jednu kraću ali ako poslje te krace Rafa opet nastavi na BH Novaka bice kaznjen.Samo mjenjati i biti agresivan, servis se podrazumjeva.
                        - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                        - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                        - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                        - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                        - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                        - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                        - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                        - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                        Comment


                        • Dovoljno je da Novak ne bude u top formi i realna šansa za novi RG je tu. A ako dodje do velikog finala šanse su 50:50. Veliko breme imali bi obojica. Novak zbog ogromnog pritiska osvajanja nečega što do sada nije osvojio, a Nadal zbog katastrofalnog skora protiv Novaka u poslednje dve godine, kao i na samom RG 2015. u četvrtfinalu. Veliku ulogu će igrati i rezultati na preostalim mastersima u Madridu i Rimu pre RG.

                          Comment


                          • Gdje je Nadalova igra u MC-u ove godine u odnosu na prethodne. Indeks dominacije je neprecizna mjera, pogotovo kad se uzme u obzir da je on promijenio stil od negdje 2012.-2013, ipak daje ideju:

                            Code:
                            Godina	ID	Kolo
                            2010	1.87	W
                            2012	1.76	W
                            2007	1.68	W
                            2008	1.47	W
                            2011	1.42	W
                            2005	1.4	W
                            2006	1.35	W
                            2009	1.34	W
                            2016	1.3	W
                            2014	1.28	QF
                            2015	1.2	SF
                            2013	1.2	F
                            2003	1.17	R16
                            Rekao bih da je Nadal nesto losi nego je bio. Od svih godina kada je uzeo MC, ove godine ima najlosiji ID.
                            Last edited by NI; 19-04-16, 09:08.

                            Comment


                            • Da i ja napisem koje slovo o Nadalovom uspjehu.. Svaka mu cast! Necu da lazem, ne radujem se njegovom povratku i eventualnim novim uspjesima, ali daleko od toga da zelim da se covjek povrijedi i na takav nacin okonca karijeru. Ali ono sto sam vidio na ovom turniru, a narocito u finalu.. mene, kao Novakovog fana, ne uznemirava previse. Ubijedjen sam da je igra obojice finalista maciji kasalj za Noleta u fokusu. Cak bih se usudio reci da bi Novaku manje odgovarao Monfilsov stil, zbog jacih i ravnijih udaraca. Taj danasnji Nadalov top-spin-fh, koji salje lopticu po 2m iznad mrezice, je samo poklon za raspolozenog Novaka. Ali i Nadal hvata zalet.. vidjecemo u kakvu zivotinjku ce da se izleze na RG-u. Nadam se ipak da ce Novak ostati na vrhu lanca ishrane.

                              Comment

                              Working...
                              X