Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inace covjek ima devet titula u Monte Karlu i devet na Rolan Garosu, pa to je takvo dostignuce da ga vjerovatno niko nikad nece prevazici. Jos je u ozbiljnom problemu skoro ce pa i dvije godine. Kakvo prolazno vrijeme samo, koliko Slemova, kakav clutch, a nema ni 30 godina jos.

    I ova nedelja je dokaz da najveci sampioni cak i kad nisu na najvecem nivou mogu da osvajaju titule, mogu da pobjedjuju najbolje, da nikad ne odustaju. Nadal je veliki sampion, mentalno vjerovatno najveci u istoriji i nedostajao je tenisu. Sad da se vrati u TOP 4 i stabilizuje, zadrzi tu i da bude konstantno u zavrsnicama turnira i da uzima titule s vremena na vrijeme, to bi bilo sjajno i za njega, i za njegove navijace, a i za tenis bi bilo dobro. Jer njegova snaga volje je neprevazidjena, nije davno bilo kad su ga slali u penziju cak i mnogi njegovi navijaci, a kad je neko blizu vrha nema potrebe da ide u penziju. Skoro ce cetiri godine kako je Federer bez Slema pa igra, pokusava, takmici se, strogi je vrh. Ni dvije nisu prosle kako je Nadal bez Slema, nema govora o penziji i odustajanju. Kad bi tako lako odustajali Novak se nikad ne bi vratio iz kanala u kojem je bio posle onih silnih izgubljenih finala Slemova, Nadal bi odustao posle prve povrede i lose serije, a Federer ne bi i u 35. bio na ovom nivou.
    sigpic

    Comment


    • Drago mi je sto je Nadal osvojio titulu, tu je gde mu je mesto, velika bi mrlja bila da ovakvu karijeru zavrsi sa nekom serijom poraza od raznih polu-tenisera. Nek se on jos malo cera sa Novakom. Verovao sam u Nadala da ce uciniti poslednji comeback, i videcemo, ne moze biti bolji pocetak, sad moze sam da se zahukta kao voz.

      Nazalos, pomenuo sam vec, postala je tezina citati komentare kao i vesti, jer je izgleda trend trenutno da se bahato polarizuju stvari. Vidim nekoliko njih izjavljuje, parafraziram " pa ne kao ne mislim da je ovo Novakov krah, moguce je da je los dan". Covek izgubio jedan mec, ne znam gde je to zapisano u pravilniku da je Novak Djokovic garantovani pobednik.
      E pa tako i sa Nadalom, vec se uporedjuje sa 25ogodisnjim Rafom, prave simulacije za pobedu nad Novakom. Ne znam sto je toliko tesko realno sagledati ovaj ne tako komplikovan trijumf. Vidi se poboljsanje u igri, predatorski instink se pomalo vratio, kada oseti da je protivnik umoran on nagazi, udarci su mu za nekih 30% konkretniji. Ima tu jos dosta da se gradi, a ponavljam savrsen period za tako nesto je u toku.
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Originally posted by Srkisa View Post
        Rafin servis nije ni blizo nivoa iz 2013 aa kamoli 2010,on ovako moze da se provucee protiv Monfisa i Mareja na ovako sporoj sljaci,isti ovaj nivo Rafa je imao prosle godine u Mc,nista vise nista manje

        Najbolji mec mu je bio protiv Tima,prvi set ovaj ga je cedio i pritiskao ala Novak,ali nije pukao pod takvim pritiskom kao u vecini meceva prethodne 2 godine,sampionski uzeo set kasnije i mec,ovo ostalo je nista drugo do Nadal iz prosle godine...,to je Nadal koji igra dobro samo kada protivnik statira na terenu, nabacujemu na reket,ili se jednostavno raspada i promasuje sve zivo
        Slazem se za servis, najviše šteka.

        Sve ostalo si u krivu, i to debelo u krivu.
        Sto se tice kondicije, intenziteta, dubine udaraca, defanzive ovaj Rafa je za 2 klase bolji od proslogodisnje sljake i za klasu bolji od kraja prosle godine(tad je vec blago poceo dizati formu)

        @Vladane
        Rafa nije spori za korak.Korak je ogroman i da je spori fakat za korak ne bi bio u top 20.Jeste on sporiji sigurno ali to uopste nije presudno toliko.U tenisu nema toliko šprinta koliko promjena pravca a za to mu je bitniji kontinuitet meceva i da se tijelo navikne na to ponovno.Klasična forma znaci, koju on jos uvijek moze povratiti kroz određeni period igranja meceva u kontinuitetu i to u sto vecem intenzitetu.
        Treba uzeti u obzir da je ovo šljaka i da se nijedna verzija Novaka nije mogla nositi u kontinuitetu sa iole dobrim Nadalom na sljaci, prvenstveno mislim na Roland Garros naravno.Namjerno kazem iole dobrim jer se Rafin nivo u godinama 11,12,13 i 14 itekako razlikovao.
        Meni je logicnije da ce mec na 3 seta više Rafi pomoći, ne fizicki vec...
        Last edited by topspinforehand; 18-04-16, 14:50.
        - 19 Grand Slams titles (84 titles)
        - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
        - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
        - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
        - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
        - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
        - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
        - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

        Comment


        • @topspinforehand

          burazengijo obrisi zadnju stavku iz potpisa

          Comment


          • Jep, netacno mu je to, Djokovic i Borg imaju bolji ratio
            sigpic

            Comment


            • Stvarno je prerano da se kalkulise za RG, al svakako svi nas najvise to zanima ove sezone, govorim o Novakovce i Nadalovce. Trenutna forma Nadala naravno da nije dovoljna za Djokovica, ali ima jos tri turnira, jos mesec i po do RG-a i sve se to moze popraviti. Znamo vi kako Nadal dostize svoji vrhunac u Parizu, uradio to milion puta, a ne sumnjam da ce biti tako i ove sezone.

              Moje mislenje je, znaci samo moje, ne mora biti tako, da Nadal ne moze trenutno da izgubi od nikoga na tri dobivena setova na sljaci. UStvari, on je zijanio samo od Soderlinga 2009 i Novaka prosle sezone u CIJELOJ KARIJERI! To je frapantan podatak, s obizorm na to koliko je meceva odigrao. E sad dali ce mu neko maknuti Novaka sa zdrijeba, dali ce on ipak imati dovoljan nivo za Novaka, to ostaje nepoznato i to cemo da vidimo tek za mesec i po dana. Do tada da uzivamo u preostala dva Mastersa i Barselonu.
              OVAKO

              Comment


              • Nekad ove godine se to promjenilo , i to nedavno, poslje Miamia mislim
                A napisano je neke 2014 ja mislim(mozda ne na ovom forumu), dok je Rafa izgledao na normalnog tenisera i sasvim dobro parirao Novaku 3 godine u nizu (poslje famozne 2011, dakle 12,13 i 14) i suvereno drzao taj statisticki podatak na svojoj strani

                Promjenicu kad se sjetim, peglancija mi sad
                - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                Comment


                • @Topspin, ispravi i cetvrtu stavku
                  1. Andrey Rublev
                  2. Thanasi Kokkinakis
                  3. Alexander Zverev
                  4. Ernesto Escobedo

                  Renesansa tenisa u 2016 godini.

                  Comment


                  • Nije Nadal vise tip igraca i nema snage da leti sa turnira na turnir i veze 2,3 za redom, a upao je u zacaran krug mora da igra kako bi osvajao bodove, a to ga s druge strane trosi za ozbiljne turnire, tako je njemu dosta otezano tempiranje forme.
                    Paradoks: Upravo se on prvi od tenisera počeo žaliti na gust raspored na ATP u sezoni pre povrede, tu se već nazirao njegov pad. Da li je ćorkirao sezonu slučajno ili je to bilo smišljeno,kako bi pokazao loše strane sistema ATP bodovanja, ostaće večita enigma nama običnim smrtnicima.

                    Sent from my Lenovo B6000-H using Tapatalk
                    Last edited by Dekson; 18-04-16, 17:37.
                    Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                    Comment


                    • Cestitke Rafaelovcima.

                      Pobijedio je Tima, Vavrinku i Marija. Sva trojica su dobila zadnji mec protiv Nadala na sljaci. Potom Monfisa, koji igra vjerovatno u zivotnoj formi, u finalu. Sve to ce da pomogne Rafino samopouzdanje. Lako je favorit broj 2 za RG. A ko zna sto ce se jos izdesavati do Pariza?

                      Doduse, ostali su jos Nishikori i Novak. I Federer naravno.

                      Salu na stranu, koliko god je jaki Nadal dobar za Novaka, izuzetno jaki nije.
                      Last edited by NI; 18-04-16, 16:07.

                      Comment


                      • Originally posted by Dekson
                        I opet imamo Nadalov hard work , dok potencijalni osvajaci slema odmaraju u opustenijim partijama, moze mu se vrlo lako obiti o glavu.

                        Sent from my Lenovo B6000-H using Tapatalk

                        Ne moze se ni umor tako mjeriti, bar ja mislim.
                        Postoji određeni akumulirani umor koji ce kad tad eksplodirati i sjebati te povredom ili duzim periodom sa losom formom.Rafa je to preguro u zivotu hiljadu puta i mislim da to nije trenutno situacija.
                        Generalno jako malo meceva ima u zadnje vrijeme.Rano ispo na Australiji, sad Miami nije igrao haman.Cijelu proslu godinu rana ispadanja sto mu je dalo više vremena za odmor od ostatka konkurencije.
                        Ja imam nekako osjecaj da ce mu par tezih meceva i turnira u kontinuitetu samo pomoci da se bolje spremi za RG.Taj umor mozda poslje bude osjetio poslje US-a kad dođe dvorana, tj hoce sigurno kao sto se desava godinama.
                        - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                        - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                        - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                        - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                        - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                        - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                        - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                        - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                        Comment


                        • Originally posted by topspinforehand View Post
                          Ne moze se ni umor tako mjeriti, bar ja mislim.
                          Postoji određeni akumulirani umor koji ce kad tad eksplodirati i sjebati te povredom ili duzim periodom sa losom formom.Rafa je to preguro u zivotu hiljadu puta i mislim da to nije trenutno situacija.
                          Generalno jako malo meceva ima u zadnje vrijeme.Rano ispo na Australiji, sad Miami nije igrao haman.Cijelu proslu godinu rana ispadanja sto mu je dalo više vremena za odmor od ostatka konkurencije.
                          Ja imam nekako osjecaj da ce mu par tezih meceva i turnira u kontinuitetu samo pomoci da se bolje spremi za RG.Taj umor mozda poslje bude osjetio poslje US-a kad dođe dvorana, tj hoce sigurno kao sto se desava godinama.
                          Moguće je, imaj u vidu da posle 25-26 godine života, slabi regenerativna sposobnost organizma samim tim produžava se i vreme oporavka pa čak i uz sve cake koje se koriste da bi se prevarila priroda, a on je već u 30-im, znači nije baš više tako mlad kada je vrhunski sport u pitanju.
                          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                          Comment


                          • Originally posted by Dekson View Post
                            Moguće je, imaj u vidu da posle 25-26 godine života, slabi regenerativna sposobnost organizma samim tim produžava se i vreme oporavka pa čak i uz sve cake koje se koriste da bi se prevarila priroda, a on je već u 30-im, znači nije baš više tako mlad kadu je vrhunski sport u pitanju.
                            to jeste, ali fakat sam utiska da nije toliko umoran i da moze sebi dopustiti da ode u Barceloni do kraja, sto dalje na oba preostala mastersa (polufinala,finala,titule) i da mu to ne napravi problem na RG-u i da na njega udje sa 100% trenutne snage.

                            Eh sad, problem je taj sto se njemu moze desiti da ga neko pobjedi na snagu jer on u datom trenutku iz mnogih drugih razloga ne moze biti spremniji ali nikako zbog 3-4 turnira prije RG-a.Zato sam gore napisao 100% trenutnog maximuma.
                            - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                            - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                            - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                            - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                            - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                            - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                            - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                            - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                            Comment


                            • Rafa je sto se kaze sklopio masinu, podmazao, nalio ulje, kerozin ali ona iskra sto izaziva paljenje je bila jedna ruka...

                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Ja bas ne vidim kakvi god uslovi da budu u Parizu kako Nadal moze da se nosi sa Novakom na tri dobijena seta. Ne mogu ni da zamislim da on moze da izdrzi cetiri ili pet sati Novakovog ritma. On je juce imao krize posle dva sata, Novak moze cetiri sata da igra i da ne pati nimalo fizicki.
                                Zvucis samouvereno kao da Novak osvaja Roland Garros 100%, ne bih se ja kladio.

                                Comment

                                Working...
                                X