Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2016. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovako kad procitam da Rafa igra najbolji bekhend u karijeri zapitam se gdje ste vi ljudi bili prethodnu deceniju.

    Prle, lakapo Korejanac, mozda ces se iznenadit na Garrosu
    1. Andrey Rublev
    2. Thanasi Kokkinakis
    3. Alexander Zverev
    4. Ernesto Escobedo

    Renesansa tenisa u 2016 godini.

    Comment


    • Originally posted by Velikiajnstajn View Post
      Ovako kad procitam da Rafa igra najbolji bekhend u karijeri zapitam se gdje ste vi ljudi bili prethodnu deceniju.

      Prle, lakapo Korejanac, mozda ces se iznenadit na Garrosu
      Nikada nije udarao ovakvim intenzitetom, mozda na USO 2013.
      OVAKO

      Comment


      • http://m.youtube.com/watch?v=KkI4FpZDQcc

        Stef, pogledaj ovo ponovo molim te. Posebno obrati paznju na bekhend. Kakva stabilnost i ubojitost iz bekhenda, pa i ovaj pasing ako nije bolje probijao iz bekhenda nego iz forhenda.

        Kakva me nostalgija uhvatila dok sam gledao, ovo sto danas teniseri pokazuju je sramota, sa izuzetkom Novaka. Ovakvom Rafi i ovakvom Rogeru niko set ne bi mogao uzeti osim Novaka nikad.
        1. Andrey Rublev
        2. Thanasi Kokkinakis
        3. Alexander Zverev
        4. Ernesto Escobedo

        Renesansa tenisa u 2016 godini.

        Comment


        • Definitivno mu je Bh trenutno jači i konstantniji nego li forhend. Što i nije čudno koliko se straha uvuklo na toj fh strani pogotovo kada treba da bude agresivniji. BH mu je bio ovako dobar samo 2013 kao što reče Stefan.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Ma nigdje veze.
            1. Andrey Rublev
            2. Thanasi Kokkinakis
            3. Alexander Zverev
            4. Ernesto Escobedo

            Renesansa tenisa u 2016 godini.

            Comment


            • Originally posted by Velikiajnstajn View Post
              http://m.youtube.com/watch?v=KkI4FpZDQcc

              Stef, pogledaj ovo ponovo molim te. Posebno obrati paznju na bekhend. Kakva stabilnost i ubojitost iz bekhenda, pa i ovaj pasing ako nije bolje probijao iz bekhenda nego iz forhenda.

              Kakva me nostalgija uhvatila dok sam gledao, ovo sto danas teniseri pokazuju je sramota, sa izuzetkom Novaka. Ovakvom Rafi i ovakvom Rogeru niko set ne bi mogao uzeti osim Novaka nikad.
              Ma znam brate, znam sve njegove meceve, ali kazem ti da mu je sad intenzitet veci iz BH-a nego ikada. Ranije je 80% loptica igrao forhendom, mozda cak i vise, a sada ne juri oko svake lopte za da se izvuce na FH, nego kontrolira poen iz BH. Znaci, ne udara, nego KONTROLIRA poene. To je mnogo bitno, jer njemu BH nikada nije bio ubojito oruzje, vec samo stabilan udarac sa kojim lagano siri pole protivnika i daje sebi vremena da se izvuce na FH.
              OVAKO

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Ma znam brate, znam sve njegove meceve, ali kazem ti da mu je sad intenzitet veci iz BH-a nego ikada. Ranije je 80% loptica igrao forhendom, mozda cak i vise, a sada ne juri oko svake lopte za da se izvuce na FH, nego kontrolira poen iz BH. Znaci, ne udara, nego KONTROLIRA poene. To je mnogo bitno, jer njemu BH nikada nije bio ubojito oruzje, vec samo stabilan udarac sa kojim lagano siri pole protivnika i daje sebi vremena da se izvuce na FH.
                Razvoj tenisa (večina brzina udaraca, bolja taktika protivnika) i slabije kretanje Rafe (sa usporedbom verzije Rafe iz najboljih dana) prisiilili su Rafu, na "centralniju" poziciju na terenu te što više odigranih BH-a.

                Sjeti se samo kako Rafa izgleda kad mu BH ne radi (finale Madrida 2015)

                I ja sam gledao sve mečeve Rafe u poslednjih 10 godina i osobno mislim, da trenutačno igra najbolji BH u karieri.

                Comment


                • Uozbilji se Stefane Rafa i njegov bekend sa IW-a i RG-a 2013, USO-a 2010 ili AO-a 2009 su za ovog današnjeg Safin i Nalby u jednom.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Žak, u čitavoj 2015 Rafi nije radio nijedan udarac.

                    Pretpostavljam da je ova misao o najboljem bekhendu, rezultat toga. Rafa nije odigrao ništa dvije godine, pa sad svaki pristojan bekhend koji udari izgleda fantastičan.

                    A realnost je da je nekad to bilo za klasu bolje i jače. Aj sad da vidimo kako će izgledati danas, ovo mora uvjerljivo da se uzme.
                    Last edited by Velikiajnstajn; 23-04-16, 14:56.
                    1. Andrey Rublev
                    2. Thanasi Kokkinakis
                    3. Alexander Zverev
                    4. Ernesto Escobedo

                    Renesansa tenisa u 2016 godini.

                    Comment


                    • Od juce nikako da se dogovorite bolji je BH onaj kada pobedi a losiji je onaj kada izgubi.
                      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                      Comment


                      • E Koli Koli k`o glineni golub...
                        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                        Comment


                        • Odvratan set i mec do sada, onaj sve poizbaci vani, Nadal ne mora nista da igra vec da drzi lopticu u terenu.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Set=gluho bilo
                            1. Andrey Rublev
                            2. Thanasi Kokkinakis
                            3. Alexander Zverev
                            4. Ernesto Escobedo

                            Renesansa tenisa u 2016 godini.

                            Comment


                            • Mec za zaborav. Idemo po 9 titulu sutra ali mora uz znatno bolju igru.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Dobro je što ga je Barselona dovela na 2. mjesto ATP race liste.

                                Sutra ako pobjedi možda bi imao neke šanse da dohvati 4. mjesto prije RG.
                                1. Andrey Rublev
                                2. Thanasi Kokkinakis
                                3. Alexander Zverev
                                4. Ernesto Escobedo

                                Renesansa tenisa u 2016 godini.

                                Comment

                                Working...
                                X