Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Još kada bi postojalo tako isključivo odvajanje sportova.. pa fudbal na jednu stranu, a svi ostali na drugu... gde bi tek ovaj svet otišao.

    Uostalom kada sam pominjala mešanje individualnih i kolektivnih sportista u izborima za najbolje na svetu... mislila sam na SVE izbore, nebitno u čijoj organizaciji, nisam se vezivala za Laureus, mada je tamo prošle godine bio nominovan Ronaldo (a 2014. pored Ronalda bio je nom. i LeBron), što znači da u njihovim pravilima NE stoji da se bira najbolji u individualnom sportu, a stalni članovi njih 55, uglavnom bivša velika sportska imena, koji i biraju tajnim glasanjem najbolje u ne znam koliko kategorija... jesu uglavnom iz individualnoh ali ima ih čak i iz fudbala, košarke, amer. fudbala itd... pa se sećam i jednog čuvenog imena Ser Bobi Čarltona.
    Last edited by miloolja; 01-02-16, 12:44.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      Prskaj, tenis je u 2016. godini. Roger je zaista u 35. godini života. Rafa zaista nije ušao u drugu sedmicu na zadnja tri slema. Novak zaista u zadnjih 6 osvojenih slemova nije igrao protiv Rafe. Murray zaista ima jednu pobjedu, na mastersu, u zadnje 2 i po godine protiv Novaka, Rogera i Stana. Zaista je izgubio 5 finala AOa. Delpo je zaista povrijeđen i odigrao je 14 mečeva u zadnje dvije godine. Tsonga zaista nema veliku pobjedu na Slemu od 2011. godine.

      Postove u kojima se opisuje stanje u današnjem tenisu ne posmatraj na način da se kritikuje konkurencija, nego se prosto opisuje situacija u tenisu. Čisto da bi znao da pred finale RGa ne želiš Wawrinku, nego Tsongu u finalu. Dosta se pametnih stvari ovdje moglo pročitati po godinu i po-dvije dana prije nego su se iste stvari pročitale u svjetskim medijima ili čule od stručnjaka na TVu.

      Letaju loptice u mečevima protiv Delpa, u mečevima protiv Tsonge, baš kao što letaju i u svakom drugom meču kojeg su odigrali naši junaci. Sjeti se nekad pogledati i klipove iz nekih drugih vremena, čisto da se uvjeriš da li recimo Andy Roddick ima reket u rukama u svojim mečevima. Jedina stvar koja se traži je isti kriterij za sve. Ne može se jedan Andy posmatrati kao šetnja na Wimbledonskoj travi, bez reketa u rukama, a drugi Andy uz goru statistiku na drugom slemu kao najteži mogući protivnik za finale.
      Shminka, jeste tenis u 2016 takav kakvim ga ti opisujes, ali Djokovic ima 11 slemova, ne 1 nego 11 a brdo tih slemova je osvajao i kada je konkurencija bila znatno jaca nego trenutno. To ces verujem i sam priznati.
      Interesuje me, sta bi po tebi bilo teze da mu je doslo sa druge strane zreba, a da se ne zove Endi Marej? Prehladjeni Stan? Preumorni i rovit Raonic kome bi to btw bilo prvo GS finale? David Ferer ili Monfils mozda? Rafael Nadal? Nemojmo se zajebavati.
      Last edited by Sandugp; 01-02-16, 12:48.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Odlicno napisano jedino sto je najbolji Nadal bio 2007-e ili tako negdje. Tad je Rafa prolazio igrace forehandima sa 5 metara (ili vise?) iza osnovne. I to kad stize lopticu na drugu stranu, u punom trku. To je najbolji udarac ikad u tenisu.

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post

          Eto koliko je to zanimljivo i da je ustvari sve u ocima posmatraca. Jer upravo je sve ovo sto oni misle za Djokovica iz nase perspektive suprotno i zbog cega smo poceli i navijamo za Novaka, a opet nesto robotsko vidimo kod Federera i Nadala, mnogi njih dvojicu vide kao hladne ljude koji sve rade po automatizmu. I to je ok, ne bi bilo zanimljivo da je drugacije, ne posmatramo svi svijet istim ocima. Zato harmonija.
          Upravo tako. Glupost je smatrati npr da je tenis za Novaka posao a za Nadala predanost, strast a za Federera elegancija i ljubav. Na tom niovu na tim pozicijama na listi a pogotovo konkretno njih trojica toliko vole ovaj sport da je besmisleno porediti ih ili razgranicavati. Mislim da je prelepo sto svako od njih na totalno drugaciji nacin dozivljava ovaj sport, a opet na tak oslican.

          Sto se tice Novaka meni je dovoljno da pogledam one njegove izjave kad je bio klinac da znam sta i kako. Ovo sve sto izjavljuje ovih godina mi je kranjje nebitno sto se tice neke ljegove filozofije vezane za ovaj sport. Ono sto dete kaze, zeli i voli, to je to, e sad pitanje ko kako odraste i koliko se udalji od te zlatne srzi koju ima u sebi, tj kakav je bio kao dete.

          Shminkeraj odgovaram ti uskoro samo da zavrsim trening
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Messi

            Olja,

            Konacno se ne slazem sa tobom.

            Postoje dva razloga. Prvo, individualci iz kolektivnih sportova tesko mogu ikada biti bolji od sportista u individualnim sportovima. Iako, licno ne vidim da iko maoze prestici Bolta koji je za mene najveci sportista u istoriji. Dozvoljavam da neki igrac u koliktivnom sportu toliko donosi ekipi da se uspjesi u prvom redu mogu smatrati njegovim. Ali to se lakse postize u kosarci nego u fudbalu. U fudbalu daje doprinos 10 drugih a kusarci samo 4. Nisam nikada gleda Majkla Dzordana, ali ljudi kazu da bi on mogao biti takav. Onoga cega se ja sjecam iz Jugo kosrake, Kresimir Cosic je jedne godine mogao legitmno pretendovati na titulu najboljeg sportiste YU. Mozda i vise Kicanovic 1975.

            Drugo, i pored svih anketa, nagrada itd, Messi nije ni blizu da udje u konkurenciju za najboljeg sportistu svijeta. Mozda je to zasluzivao svojevremeno Maradaona koji je "sam" sa Napolijem osvajao titule. Messi pak ima 10 top igraca u izuzetno bogatom klubu koji su potpuno podredjeni da servisiraju njega. Vjerovaton niko drugi ne bi mogao raditi ono sto Messi radi ali to ne mijenja stvar. Sto je Messi postigao sa Argentinom? Daleko manje.

            No, ima jos nesto. Federer je jako veliki ljubimac medija. Znam zasto. Ali mislim, da je Barcelona, a as njom i Messi, daleko veci ljubimac medija od Federera. Ne znam zasto je to tako ali znam da ta propaganda utice na misljenja ljudi.

            Kad bi Novak imao slicnu propagandu, niko ne bi ni pomisljao da Messija uporedjuje sa njime.

            Sve ovo je samo moje misljenje.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Shminka, jeste tenis u 2016 takav kakvim ga ti opisujes, ali Djokovic ima 11 slemova, e 1 nego 11 a brdo tih slemova je osvajao i kada je konkurencija bila znatno jaca nego trenutno. To ces verujem i sam priznati.
              Interesuje me, sta bi po tebi bilo teze da mu je doslo sa druge strane zreba, a da se ne zove Endi Marej? Prehladjeni Stan? Preumorni i rovit Raonic kome bi to btw bilo prvo GS finale? David Ferer ili Monfils mozda? Rafael Nadal? Nemojmo se zajebavati.
              Napisao sam prije početka turnira analizu o tome šta se može dešavati na turniru i analiza je bila korektna. `Niko osim Wawrinke ne može dobiti Novaka na AOu` se ispostavilo tačnim. Raonić bi sigurno imao više šanse za pobjedu. Od njega se barem može očekivati da ima najbolji serverski dan u životu, da ispali 80 asova po 230 km/h i tim servisom učini Novaka nervoznim. Od Andyja se nikakvo iznenađenje ne može očekivati, neće preko noći naučiti da servira drugi servis ili udara forhend normalno. Što se mene tiče, najsretniji bih bio da je u finalu Zverev od Novaka izgubio 6-1 6-2 6-1. Što prije izgubi takvo finale, prije će doći i titula. Andy i ostala vesela, bezopasna, družina današnjeg TOP 10 takvo finale čine nemogućim. To je sva suština moja tri današnja posta.

              A ti sad samo pokušaj napisati da vesela družina top 10 nije bezopasna
              Last edited by shminka; 01-02-16, 12:58.

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                Napisao sam prije početka turnira analizu o tome šta se može dešavati na turniru i analiza je bila korektna. `Niko osim Wawrinke ne može dobiti Novaka na AOu` se ispostavilo tačnim. Raonić bi sigurno imao više šanse za pobjedu. Od njega se barem može očekivati da ima najbolji serverski dan u životu, da ispali 80 asova po 230 km/h i tim servisom učini Novaka nervoznim. Od Andyja se nikakvo iznenađenje ne može očekivati, neće preko noći naučiti da servira drugi servis ili udara forhend normalno. Što se mene tiče, najsretniji bih bio da je u finalu Zverev od Novaka izgubio 6-1 6-2 6-1. Što prije izgubi takvo finale, prije će doći i titula. Andy i ostala vesela, bezopasna, družina današnjeg TOP 10 takvo finale čine nemogućim. To je sva suština moja tri današnja posta.

                A ti sad samo pokušaj napisati da vesela družina top 10 nije bezopasna
                Pokazalo se samo djelimicno tacnim da niko Novaka ne moze pobijediti osim Vavrinke. Vavrinka ga nije pobijedio.

                Iz razloga koje si naveo, ja sam zelio Marija a ne Raonica u finalu. I upavo sato trebaju Novaku Mari, Federer i Nadal.

                Zverev je jos premlad za finale GS-a. Za dvije godine? Mozda.
                Last edited by NI; 01-02-16, 13:04.

                Comment


                • Zverev je samo primjer, jedini je od mladih bio u tom dijelu žrijeba, shvataš poentu uglavnom

                  Comment


                  • Originally posted by shminka View Post
                    Napisao sam prije početka turnira analizu o tome šta se može dešavati na turniru i analiza je bila korektna. `Niko osim Wawrinke ne može dobiti Novaka na AOu` se ispostavilo tačnim. Raonić bi sigurno imao više šanse za pobjedu. Od njega se barem može očekivati da ima najbolji serverski dan u životu, da ispali 80 asova po 230 km/h i tim servisom učini Novaka nervoznim. Od Andyja se nikakvo iznenađenje ne može očekivati, neće preko noći naučiti da servira drugi servis ili udara forhend normalno. Što se mene tiče, najsretniji bih bio da je u finalu Zverev od Novaka izgubio 6-1 6-2 6-1. Što prije izgubi takvo finale, prije će doći i titula. Andy i ostala vesela, bezopasna, družina današnjeg TOP 10 takvo finale čine nemogućim. To je sva suština moja tri današnja posta.

                    A ti sad samo pokušaj napisati da vesela družina top 10 nije bezopasna
                    Ne moze Raona, koji je od cetvrtog kola igrao neizvesne i iscrpljujuce meceve i koji je jos u polufinalu zaradio povredu da bude neko ko ce pruziti dostojan otpor. A to sto je Novak BogOtac za Endija je druga stvar, ali svakako da nije Marej bezopasan.
                    I ja bi isto bio srecan da jednog dana nasuprot Novaka u finalu slema vidim Zvereva na primer. Sto pre to bolje.
                    Evo moze sada na RG
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Nije bezopasan, pogotovo ne u finalima AOa

                      Originally posted by Sandugp View Post
                      Evo moze sada na RG
                      Evo ja prvi potpisujem da umjesto Murraya Zverev bude u finalu RGa
                      Last edited by shminka; 01-02-16, 13:10.

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Nije bezopasan, pogotovo ne u finalima AOa
                        Jedina dobra stvar (osim osvojenog slema i nastavka dominacije naravno) je sto je upravo Endija "natovario" i time ga ucinio podloznijim za neka buduca tovarenja.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • E pa shminka ovako:
                          Originally posted by tenis View Post
                          Da bi bio najbolji mora imati najvise Slamova. A to bi mogao ostvariti iako je to jakooo daleko. Treba mu 7 Slamova, skoro isto koliko je i osvojio. Sad se cini blizu ali se stvari brzo mijenjaju u tenisu, tu je i Murray koji je igracki podjednak ali ga glava zasad koci. Mislim da ce se to promijeniti jako brzo pa ce i on ubosti neki Slam, vec je i osvajao preko njega.
                          Sto se tice protivnika u finalima Murray kojeg je najcesce imao je idealan. Covjek je ubo 2 Slama u 9 finala. Plus Tsonga u prvom finalu. Tako je i Cilica posr... da u prvom finalu igra protiv debitanta.
                          Sto se tice ostalih, Nadal je vjecno ozlijedjen (jos od 2009-e ima probleme a mislim i prije) ali prije je to mogao izgurati i dominirati a u zadnje vrijeme ne, Federer je jos prije 5 godina imao 30, taman kad je Djoko poceo da rastura.
                          Ali to je tako u tenisu. Tako ce i neki novi klinac za koju godinu srusiti Djokovica.
                          Originally posted by shminka View Post
                          A ko bi to bio bolji protivnik od Murraya za jučerašnje finale? Ja se mogu sjetiti samo Rafe Nadala

                          Od najvećeg gubitnika finala AOa ikad, jednog od najvećih gubitnika GS finala ikad, čovjeka koji je zijanio 11 od zadnjih 12 mečeva protiv Novaka, napravljen najteži mogući protivnik za neko GS finale...baš će biti zanimljivo vidjeti dokle će trajati ovo Andy Murray ludilo, a kako je krenulo...nikada neće prestati

                          Novak voli sve imati pod kontrolom, tako da sam siguran da on sam ne bi mijenjao protivnike u završnicama velikih turnira. Koliko god glupo zvučalo, Andy, pogotovo Rafa, a i Roger ovih dana (najbolji primjer prošlogodišnji Wimbledon, kao i ovaj AO) `rade` za njega na velikim turnirima. Sklanjaju kratkoročno i dugoročno neugodnije protivnike, a pri tome donose daleko veću slavu. Mislite da bi se pojavio tekst `Novak je teniski Messi` da je jučer u finalu poderao Andreasa Haider-Mauerera? Svakako

                          Zašto mijenjati nešto što funkcioniše? Uživajte ljudi
                          Ovo su 2 posta zbog kojih sam ja napisao onaj moj.

                          U principu posle toga ja se slazem sa 90% onoga sto si napisao u odgovoru mom postu.
                          Ja kada sam krenuo da pratim tenis, prvi teniser kojeg sam pratio je Roddick. Prvog sam zavoleo Nalby-ja ali Roddick mi je prvi pao za oko, valjda sam ga gotivio zbog onog njegovog kacketa kao i servisa. I dan danas smatram njegove borbe sa Federerom na W kao visoko kvalitetne i kao tipicne klasike na travi. Sve je tu. Ostaje zal sto Andy nije barem jednu titulu uzeo.

                          Sto se tice najgore moguce kombinacije pa Novak ( po meni) i jeste imao najgoru mogucu kombinaciju - Nishikori, Federer, Marej. Ja stvarno ne vidim tezi put.

                          Problem nase diskusije izmedju mene i tebe kada pisemo jedan drugom je sto i ti i ja imamo u glavi komentare mnogih drugih forumasa pa pominjemo neke stvari oko kojih se apsolutno slazemo, pa je malo tesko pogoditi srz i razliku zbog koje inicijalno pisemo ove sad postove.


                          I to sto si hteo da kazes za Andreasa se u principu slazem ali previse je tu faktora da bismo tako linearno razmisljali, ko zna kakva bi Federer bio velicina da nije Nadala, ko zna kako bi se Novak razvijao da nije Nadala i Federera, ko zna, ko zna...
                          Sve vise odustajem od nekih mogucih simulacija u glavi ili poredjenja. Tu su rekordi i statistike i oni su oduvek u svakom sportu bili amin. Naravno da treba posmatrati stvari dublje, al eto opet i tu su stvari poprilicno jasne. Npr Novak protiv Nadala ima 24 pobede. Ej, pa koliko god tih pobeda pokusao da mu oduzmes tu je brojka od 24, mozes da kenjas i za 2009u i za 2016u, i za psihicko stanje i za dedu i za sina i za velicinu reketa. Stanje je kolosalnih 24:23. E pa tako je i sa vecinom stvari u vezi Novaka, ono sto on radi je za istoriju i postize istorijske brojke pa makar igrao i protiv dece iz vrtica. A ne igra.


                          Originally posted by shminka View Post
                          Andy i ostala vesela, bezopasna, družina današnjeg TOP 10 takvo finale čine nemogućim. To je sva suština moja tri današnja posta.

                          A ti sad samo pokušaj napisati da vesela družina top 10 nije bezopasna
                          Ono sto meni smeta kod izjava nenovakovih navijaca, nije to sto oni ne velicaju novakove uspehe, vec sto se iskljucivo njegovi uspesi posmatraju kroz najgoru mogucu prizmu koja moze da se izvuce u ovom trenutku ( posto ponavljam - novak je toliko surov da ponestaje ljudima argumenata da ga ospore) a to je da se omalovaze protivnici. Slazem se ja da je opala konkurencija, mislim da skoro svi ovde znaju, prihvataju i priznavaju da je Nadal nikad ocajniji, da Rodzer ima godina koliko ima, itd itd. Ali isto tako uopste se ne pominje mogucnost da ih je Novak ucinio sve bezopasnim.
                          Kako to da Rodzer trese sve redom samo od Novaka gubi, kako to da Marej prakticno sam osvaja DC, pocinje da belezi uspehe na sljaci, belezi konstante visoke rezultate na GS, a onda dodje Novak pa prekine taj blistav niz na sljaci pa stavi tacku na te visoke rezultate na GS.
                          Pa onda protiv Wawe ulozen enorman trud da bi odbio i njegov nalet ka vrhu, ko zna sta bi bilo da je jos neki njihov mec u 5 setova na GS otisao na njegovu stranu.

                          Isto tako, lepo je Sandi u jednoj recenici rekao - On je ove godine osvojio 1 od 11 svojih GS-ova.
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • Posto je ova tema najvrelija ajde ovde cu reci pa da sto vise ljudi procita (nisam citao nista predhodno tako da se izvinjavam ako je neko okacio vest):
                            Murray razmislja da se njegovom timu pridruzi Jamie Delgado kao asistent coach, pored glavne Amelie
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • O tom jednom slemu smo i pričali, a ti si počeo da pričaš o Delpu, Tsongi, Soderlingu

                              Nisi citirao, tako da nije bilo ni jasno u potpunosti da si odgovarao meni, ali sam se osjetio prozvanim i u par postova ti obrazložio dosta stvari, između ostalog dao i neke odgovore na pitanja postavljena u ovom tvom najnovijem postu, pa se ne bih ponaljao...te stvari možeš prihvatiti, a i ne moraš

                              Comment


                              • "Problem" je u samom Novaku. On je toliko dobar da je prirodno da se posumnja da su drugi losi.

                                Mari iz 2016. je losiji od Marija iz 2013.
                                Nadal is 2016. je losiji od Nadala iz 2013.
                                Federer iz 2016. je lodiji od Federera iz 2008.

                                Ali Federer iz 2016. je bolji od bilo koga sa kojim je igrao od 2004. na ovamo. Samo su dva izuzetka (Nadal i Novak)
                                Vrlo slicno vazi za Marija iz 2016.
                                Ne vazi za Nadala iz 2016, ali jos uvijek mislim da je on bolji nego je Rodik manje vise ikad bio.

                                Evo par ilustracija:

                                Ako se izuzmu 5 poraza od Novaka, Mari ima 3-ci najbolji omjer poraza na AO u open eri. Iza Agasija i Novaka.
                                Ima 7-mi najbolji u Uimbldonu. Ispred su same legende (Borg, Sampras, Federer, Novak, Beker i Mekinro)
                                Ima 10-ti najbolji na USO. Ispred su (Sampras, Federer, Novak, Konors, Lendl, Mekinro, Nadal, Borg i Agasi)

                                Gdje su Nalbandijani, Filipusisi, Rodici itd?
                                Last edited by NI; 01-02-16, 14:19.

                                Comment

                                Working...
                                X