Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mogu samo da zahvalim svevisnjem sto niko od svajcaraca i jednog skota nije na Novakovoj strani kostura !
    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Mucenje je ovo, on nema servis, nema ostrinu u udarcima, bas odavno igracki nije bio u losijoj formi. Prvi set je odigrao na nivou, ostalo pretanko.
      pa cak i takav ima velike sanse za finale GS-a EEEEEJ!

      Comment


      • Isto kao sto je bio u finalu Montreala i Sinsija, jos je u Montrealu i najbolje izgledao. To su tri dobijena seta, maltene treba cudo da se desi da ne dodje do finala, ali finale ne zadovoljava Novakove apetite. Iako ja prvi smatram da nisu neki udarci ta dva izgubljena finala, ovo bi bio prilican. USO bi postao nesto kao Sinsi, a ovdje su mu sanse mnogo vece, sto zbog uslova, sto zbog tri dobijena seta. Ali forme nema, ne ide uzlaznom putanjom kako smo ocekivali, previse je oscilacija.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          U jednom dijelu se necemo sloziti, ali da probam sa onim dijelom za koji mislim da bi ipak mogli.

          1.
          Kako god Nadal bio dobar 2008. i 2010. (imao je losu konkurenciju) on je bio 2011. apsolviran. Mora je da mijenja igru i dobili smo Nadala iz 2013, koji je bolji od svih prethodnih Nadala. Nadalov igracki pik je 2013. I toga Nadala je iza USO 2013. Novak sa lakocom dobijao na svemu osim sljaci, na kojoj su bili otprilike ravnopravan.

          2.
          Vavrinka iz 2011. i 2015. su nebo i zemlja. Ovaj Vavrinka, kad ima dan naravno, je daleko boji od najboljeg Rodika, jasno bolji od Nalbandiana i Davidenka i vjerovatno bolji od DP-a. Medjutim to je manje bitno, bitna je promjena u Vavrinkinoj igri koju svi slijede.

          Vise strpljivosti, bolja defanziva i sto je najvaznije raznovrsniji napad - mreza kombinovana sa aregsivnom igrom sa osnovne.

          Isti promjenu imamo kod Andersona. Da je Kevin igrao samo sa osnovne, glatko bi izgubio od Marija. Da je isao stalno na mrezu, i tada bi glatko izgubio. Kombinujuci to dvoje, Kevin je u trendu. To radi i Rodzer, otud ovaj uspon u formi u zadnje dvije godine. To radi i Lopez, zato ima bolju sezonu nego ikada. To radi, u manjoj mjeri i Novak, zato ima rezultate koje ima. Ne zbog losije konkurencije.

          Sveg toga nije bilo 2011.
          Nadala svi dobijaju sa lakocom, a ne samo Djokovic. Doduse ove godine, a prosle pola i nije igrao. Nadal se slomio u finalu AO2014 s tom povredom. I to slomio se psihicki. I jos se nije oporavio.
          Meni se Djokovic iz 2011 mnogo vise dopadao, mada verovatno ovaj iz 2015 je bolji igrac. Ali, mislim da je prijasni Djokovic bio raznovrsniji, sa vise zara i emocije, kao kompletna slika.
          Uspeh igraca zavisi, pre svega od njegovog nivoa, ali i ja mislim da je konkurencija bila bolja tada nego sada, i da je uspeh koji je Djokovic postigao 2011 godine bez premca u njegovoj karijeri do sada. Tacno je da su par igraca napredovali, pre svega Wawrinka, pa mozda Cilic, Nishikori svakako, jos poneki, ali nabrojao je Skeptik dosta njih je daleko od forme te godine, neki su se i penzionirali. Jel Federer bolji sada nego 2011 godine? Nisam sigurna. . .
          A, sto se uspesnosti tice ukoliko osvoji UO2015, mozda bude i rezultatski uspesnija.
          Last edited by Niki; 09-09-15, 11:44.

          Comment


          • Naravno, zbog zreba. Nisam ga gledao jutros, ali po komentarima mogu da vidim u kakvom je modu Novak. Cilic ga moze mozda oterati u 5 setova, ali ne verujem da moze da ga pobedi, Novak je u glavi jaci.

            Comment


            • Ne mogu da zamislim da Djokovic izgubi od Cilica na GS, ma koliko lose igrao. Imace on oscilacija u polufinalu sigurno, ali na kraju dobija.
              Verovatno isti ishod bice i u finalu. Jedino, ako Federer ne odigra neki ludacki nivo od starta, dobije 2 seta, i nekako i taj treci. A formom pokazuje da je u stanju da to uradi.

              Comment


              • Loša konkurencija

                Wawrinka (Andersona da zanemarim) nije bolji igrač sad nego prije 4 godine.

                Skrivena kamera na forumu.

                Comment


                • Jel uveo Rafa sebi kablovsku sa ESom?

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Loša konkurencija

                    Wawrinka (Andersona da zanemarim) nije bolji igrač sad nego prije 4 godine.

                    Skrivena kamera na forumu.
                    O Federeru da ne pricamo, od 2007. nije ovako dobro igrao kao poslednjih par sezona.
                    sigpic

                    Comment


                    • Inace umro je Nadalov deda, jos jedan udarac za Nadala, jer znamo svi koliko je povrzan sa familijom. Brine me da se ne ponovi 2009 kada je bio skroz psihicki slomljen zbog razvoda njegovih roditelja...
                      OVAKO

                      Comment


                      • Za Nadala ono najbitnije počinje za nekoliko mjeseci.

                        Comment


                        • SKov dvogodisnji izbor za najljepsu teniserku?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            O Federeru da ne pricamo, od 2007. nije ovako dobro igrao kao poslednjih par sezona.

                            ma sad igra bolje nego sto je igrao 2006.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Strong je ovo era ljudi moji, sta vam je.. A to sto Fuentes i Ferrari nisu vise strong, to je vec druga prica..
                              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                              https://ibb.co/cD1Xnq

                              Comment


                              • Ma poklapa FH bolje nego ikad, kakvi Role nadmasio i najbolji FH prime svih vremena sa 34 godine, posebno onaj inside IN.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X