Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cacanin View Post
    Ima li negde u uzdbenicima naziv za ovaj retern?

    https://youtu.be/yWci2eSsYcQ
    Ima.

    Najbolji igrac svijeta nema vise sto da izgubi a publika ga je naljutila. Dakle: "Kako okrenuti publiku na svoju stranu jednim udarcem."

    Comment


    • Resenje za sve ovo je veoma jednostavno. Ako Boris zaista smatra da je nesportski, neka kaze ovo Noletu pre finala: "Slusaj pobratime, danas kada budes vodio u setovima i budes imao dobru priliku za brejk (recimo 0-40 ili 15-40), ti lepo kada se Feki bude spremao da servira svoj prvi servis, trenutak pre izbacivanja loptice, ti uzmi lepo kreni prema mrezi onako junacki, digni reket, poskoci, izbeci se, isplazi se i da vidimo dal ce moci majstor Feki to da pogodi."
      To bi bio pravi odgovor i uzvracanje istom merom, onako smekerski..
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Originally posted by amnesiac View Post
        Ciljeva je više. Jedan od njih je izaći na mrežu što prije i onemogućiti protivnika za dobar passing. Drugi je faktor iznenađenja jer server ne očekuje protivnika na mreži, a treći je psihološki jer je to samo jedna od varijacija na riternu pa server mora rizikovati više. Primjera radi, jedna od varijacija je i izmicanje na forhend kada lopta ide na bekhend stranu, pa server može rizikovati i poslati lopticu na Federerov nebranjeni forhend i zabiti as iz drugog servisa, ali ko kaže da će se Roger odlučiti baš za to i tu je rizik servisa na njegov forhend. Ove poluvoleje bi izvodili i drugi igrači, ali jednostavno nijesu u stanju, jer je Federer počeo karijeru u mnogo bržim uslovima u kojima su voleji i poluvoleji bili neophodni i zbog toga je on mnogo drugačiji od ove mlađe generacije tenisera.

        Što se tiče Beckera, tu je uglavnom u pitanju sujeta. Nije to njegova ekskluziva, i svi teniseri je manje više imaju, ima je dosta i kod Federera, ali kod Beckera je to poprimilo iznadprosječni oblik. Jednostavno je "izdimio" i mogu samo zamisliti kako je poludio kad ga je kamera uhvatila nakon onog poena u Sinsinatiju i držala neko vrijeme. Ovo je "peglanje" čitave stvari.
        Ja, naravno, ne znam koliko je on zaslužan za Novakove uspjehe otkako ga trenira, ali sam ubijeđen da nije računao da će imati rivala u Federeru budući da je Roger bio u padu kad je on preuzeo Novaka, pa je bilo logično da se taj pad nastavi uzimajući u obzir godine. Nije bilo tako, a ovaj novi upgrade na riternu ga je još više unervozio.
        Ključni razlog za njegovu sujetu, po meni, nema veze ni sa Federerom ni sa Đokovićem, već je to - Stefan Edberg. Nekako je to otkrio time što je ove godine govorio o prošlogodišnjem finalu Wimbledona i pomenuo Edberga. Jednostavno, džaba njemu 25:10 u H2H, on nikako da preboli 3 bolna poraza na GS turnirima uz samo jednu pobjedu.

        Biće još tih mudrih riječi Borisa Beckera, ali to ćete sve moći da pročitate u dopunjenom izdanju njegove knjige
        Nisam razmisljala za motive Beckera, a moguce je da si u pravu. Ali, ako ovo zaista iritira Djokovica ja mislim da on to treba da kaze ili pokaze sam, ne preko Beckera. Inace, dobra je tvoja argumentacija za eventualnu prednost koju dobija, ako izvede kvalitetno poneki udarac, kao sto je Bojana dala link, ali ipak meni nesto ne stima.
        Mozda ja polazim od pretpostavku da on trazi nacin da dekoncentrira protivnika samim cinom, a ne udarcem i to mi je na granici sportskog ponasanja. Treba se pogledati jos poneki mec, po mogucnosti neizvestan, pa da vidimo u kakvim bi ga okolnostima upotrebio, ako ga upotrebi.

        Comment


        • Originally posted by Niki View Post
          Nisam razmisljala za motive Beckera, a moguce je da si u pravu. Ali, ako ovo zaista iritira Djokovica ja mislim da on to treba da kaze ili pokaze sam, ne preko Beckera. Inace, dobra je tvoja argumentacija za eventualnu prednost koju dobija, ako izvede kvalitetno poneki udarac, kao sto je Bojana dala link, ali ipak meni nesto ne stima.
          Mozda ja polazim od pretpostavku da on trazi nacin da dekoncentrira protivnika samim cinom, a ne udarcem i to mi je na granici sportskog ponasanja. Treba se pogledati jos poneki mec, po mogucnosti neizvestan, pa da vidimo u kakvim bi ga okolnostima upotrebio, ako ga upotrebi.
          Pa upotrebio ga je protiv Djokovica u TBu u Sinsiju, pri rezultatu 3:1 i tako napravio jos jedan mini brejk.
          Pretpostavljam da je to dovoljno neizvesno...
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Covjek kaze da je to radio sa ciljem da sto vise skrati poene, a ovdje se razvuce diskusija njegovih motiva.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Mora da zuri na voz, Svajcarac je to, tacan u sekund pa mu ova taktika taman donosi to preko potrebno vreme. Nema govora o igricama.
              "But Pascal what are you saying?"

              Comment


              • Čekam da neko njemu tako vrati servis, ali je problem što je to malo teško izvesti
                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                Comment


                • Originally posted by amnesiac View Post
                  Čekam da neko njemu tako vrati servis, ali je problem što je to malo teško izvesti
                  Onaj njegov kik ne moze niko vratiti sa 2 metra, a kamoli sa servis linije. Nenormalno nepredvidiv udarac, plus pretezak za citanje zbog savrseno istog izbacaja za svaku vrstu serve.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Onaj njegov kik ne moze niko vratiti sa 2 metra, a kamoli sa servis linije. Nenormalno nepredvidiv udarac, plus pretezak za citanje zbog savrseno istog izbacaja za svaku vrstu serve.
                    Nije fer
                    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                    Comment


                    • Ispada Rodzer sad od Iznera pa ce i ovo kukanje prestati


                      EDIT: Lagano Lopez, nije da nije bilo ocekivano
                      Last edited by Mr. Wolf; 06-09-15, 23:23.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Zna se zasto je Fabio dosao na turnir, obavio je posao i moze kuci

                        Comment


                        • Sandu, nego šta je Agut nego sljepac obični
                          1. Andrey Rublev
                          2. Thanasi Kokkinakis
                          3. Alexander Zverev
                          4. Ernesto Escobedo

                          Renesansa tenisa u 2016 godini.

                          Comment


                          • Originally posted by zdravkelja View Post
                            Zna se zasto je Fabio dosao na turnir, obavio je posao i moze kuci
                            Hahahhahaha... aha, on to tako, sve češće

                            Comment


                            • Sandu,

                              Agut, kao i Sepi, je nesto losija verzija Novaka. Zanimalo bi me kako bi Agut igrao protiv Hjuita ili Nalbandiana.

                              Sinoc je igrao dobro, a jedno pola sata maestralno. Novak je bio dobar ali i dalje nema dovoljno samopouzdanja kad napada. Osim toga, Novak je bio lijen. Znas ono, ne ide ga napad da oduva Aguta sa terena, nije dovoljno motivisan da andrenalin presudi, niti mu se da da radi za svaki poen. I onda pocne da igra po sistemu valjda ce ovaj udrac da prodje. Pogotovo na prilazom udracu u Agutovo FH stranu.

                              Najvise je bio lijen u 7 gemu 2. seta na Agutov servis. Umjesto da povede 5:2 sa duplim brejkom, dozvolio je da Agut smanji na 4:3. To je dalo Spancu krila a Novak je pao u fatalisticki mod - moram da izgubim set. I imamo 5 Agutovih gemova za redom. Mozda bi bilo i vise da Roberto nije promasio jedan FH zicer u 2. gemu 3. seta.

                              Strah od poraza je probudio Novaka. Odlucio je da lomi Agutov FH i vjerovao je da protivnikov nivo mora pasti. I pao je. Od negdje sredine 3. seta nije bilo jasno da li Spanac vise gubi ili dobija poena FH-dom.
                              Last edited by NI; 07-09-15, 08:10.

                              Comment


                              • Ma men se čini da ni Novak ne zna šta oće. Takav mi utisak ostavlja od početka ove avgustovske turneje.

                                Comment

                                Working...
                                X