Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znaci problem je rijesen, Federer udje duboko u teren i dobije loptu u tijelo. Zaboljece ga dobro par puta i vise to nece pokusavati. Ali bi to vjerovatno bilo okarakterisano kao nesportski potez. Vidjecemo oce li pokusavati to protiv Iznera.
    sigpic

    Comment


    • Protiv Iznera nece, makar je tako izjavio vise puta
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Nisam u toku, šta vam je SABR?

        Comment


        • SABR=sneaky attack by Roger
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by wanderer View Post
            Nisam u toku, šta vam je SABR?


            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              A sta tu nije sportski?
              Pa, namera. Sta je cilj udarca, jer nije to neki kvalitetan udarac kojim dobijas direktan poen ili prednost. Igrac ne iznenadi protivnika kvalitetom udarca, nego svojom pojavom i pokretom tokom servisa. Zato je i diskusija da se radi o nesportskom, a ne nedozvoljenom udarcu.

              Comment


              • Sve nedoumice u teniskom pravilniku lako bi se dale rešiti jednom rečenicom koja se nalazi na kraju mnogih pravilnika u takmičarskom ribolovu.
                'Sve što nije obuhvaćeno ovim pravilnikom, zabranjeno je'. Glumpavo ali efikasno
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  Pa, namera. Sta je cilj udarca, jer nije to neki kvalitetan udarac kojim dobijas direktan poen ili prednost. Igrac ne iznenadi protivnika kvalitetom udarca, nego svojom pojavom i pokretom tokom servisa. Zato je i diskusija da se radi o nesportskom, a ne nedozvoljenom udarcu.
                  Oni ga ni ne vide, to je prvo i osnovno, tako da ne moze tada da ih dekoncentrise.
                  A kako nije kvalitetan udarac, kad on vrati taj servis i izvrsi pritisak...pogledaj poen na 0:44, savrseno ritern pada na liniju i to nije udareno ramom, pa da je slucajno pala

                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Jbt Sablja i zvezdani serifi, od kada taj crtani nisam gledao. A uvodna pesma je savrsenstvo.
                    A sto se tice Federerovog riterna protiv Iznera, i da hoce nece biti u mogucnosti da tako nesto pokusava ...
                    Last edited by Sandugp; 06-09-15, 18:52.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Ima li negde u uzdbenicima naziv za ovaj retern?

                      https://youtu.be/yWci2eSsYcQ

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Moram prisnati da se cudim zasto niko vec do sada nije gadjao Federera lopticom. To tako ocigledni rizik za Rodzera kad igra SABR.
                        Nema vremena za tako nešto kad ga odigra kvalitetno, a kad ga odigra baš loše nema logike nikakve igrati u tijelo kad imaš otvoren teren u potpunosti za poen. A teško je naći i pravu mjeru jačine udarca, nema nikakvog ugla, presporo će se pokupiti laganim volejem, nešto jači udarac ide u aut.

                        Mislim da je Llodra ovo radio prije par godina u nekom meču sa velikim serverom

                        Lupaju se u dublovima u tijelo u svakom meču, pa su idalje živi, a imaju i respekt jedni prema drugima.

                        Comment


                        • Originally posted by cacanin View Post
                          Ima li negde u uzdbenicima naziv za ovaj retern?

                          https://youtu.be/yWci2eSsYcQ
                          Ima:
                          JMBNASOAA...
                          Iliti u prevodu Jebanje Mame By Novak And Silece On Arur Ashe...
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Jbt Sablja i zvezdani serifi, od kada taj crtani nisam gledao. A uvodna pesma je savrsenstvo.
                            A sto se tice Federerovog riterna protiv Iznera, i da hoce nece biti u mogucnosti da tako nesto pokusava ...
                            Odgleda se Sablja pa se ide u skolu, znao se neki red

                            Bilo bi zanimljivo da proba protiv Dzona.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Odgleda se Sablja pa se ide u skolu, znao se neki red

                              Bilo bi zanimljivo da proba protiv Dzona.
                              Ne znam od cele te ekipe Sablja mi je bio najomrzeniji lik. Mnogo ustogljen bata, onaj mali mamojeb Fireball (Vatreni) mi je bio najjaci.
                              Bitno za Iznera je da je odmoran dogurao do meca sa Rodzerom. Ostalo cemo da vidimo. Ali resava Federer takve servere vrlo lako, rutinski. Cudilo bi me da bude drugacije sutra.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Niki View Post
                                Pa, namera. Sta je cilj udarca, jer nije to neki kvalitetan udarac kojim dobijas direktan poen ili prednost. Igrac ne iznenadi protivnika kvalitetom udarca, nego svojom pojavom i pokretom tokom servisa. Zato je i diskusija da se radi o nesportskom, a ne nedozvoljenom udarcu.
                                Ciljeva je više. Jedan od njih je izaći na mrežu što prije i onemogućiti protivnika za dobar passing. Drugi je faktor iznenađenja jer server ne očekuje protivnika na mreži, a treći je psihološki jer je to samo jedna od varijacija na riternu pa server mora rizikovati više. Primjera radi, jedna od varijacija je i izmicanje na forhend kada lopta ide na bekhend stranu, pa server može rizikovati i poslati lopticu na Federerov nebranjeni forhend i zabiti as iz drugog servisa, ali ko kaže da će se Roger odlučiti baš za to i tu je rizik servisa na njegov forhend. Ove poluvoleje bi izvodili i drugi igrači, ali jednostavno nijesu u stanju, jer je Federer počeo karijeru u mnogo bržim uslovima u kojima su voleji i poluvoleji bili neophodni i zbog toga je on mnogo drugačiji od ove mlađe generacije tenisera.

                                Što se tiče Beckera, tu je uglavnom u pitanju sujeta. Nije to njegova ekskluziva, i svi teniseri je manje više imaju, ima je dosta i kod Federera, ali kod Beckera je to poprimilo iznadprosječni oblik. Jednostavno je "izdimio" i mogu samo zamisliti kako je poludio kad ga je kamera uhvatila nakon onog poena u Sinsinatiju i držala neko vrijeme. Ovo je "peglanje" čitave stvari.
                                Ja, naravno, ne znam koliko je on zaslužan za Novakove uspjehe otkako ga trenira, ali sam ubijeđen da nije računao da će imati rivala u Federeru budući da je Roger bio u padu kad je on preuzeo Novaka, pa je bilo logično da se taj pad nastavi uzimajući u obzir godine. Nije bilo tako, a ovaj novi upgrade na riternu ga je još više unervozio.
                                Ključni razlog za njegovu sujetu, po meni, nema veze ni sa Federerom ni sa Đokovićem, već je to - Stefan Edberg. Nekako je to otkrio time što je ove godine govorio o prošlogodišnjem finalu Wimbledona i pomenuo Edberga. Jednostavno, džaba njemu 25:10 u H2H, on nikako da preboli 3 bolna poraza na GS turnirima uz samo jednu pobjedu.

                                Biće još tih mudrih riječi Borisa Beckera, ali to ćete sve moći da pročitate u dopunjenom izdanju njegove knjige
                                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                                Comment

                                Working...
                                X