Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Realno nije trebao ni da se vraca posle onakvog oprostaja u Brazilu 2006.Jeste da nije pobedio ali ko je gledao trku zna o cemu pricam.
    sigpic

    Comment


    • To je sto se mene tice najbolja trka svih vremena,ono sto je radio taj dan je bilo nenormalno!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        To je sto se mene tice najbolja trka svih vremena,ono sto je radio taj dan je bilo nenormalno!
        Isti ukus imamo.

        Ja sam plakao taj dan kad je otisao u penziju,toliko sam ga voleo tada to nije bilo normalno.
        sigpic

        Comment


        • ovim putem se zahvaljujem sport klubu što su otkupili prava f1 i za CG i samim tim činom pokazali koliko su velika i ozbiljna firma a ne ona ucenjivačka arena .

          Comment


          • Gorane dobrodosao na forum, uzivaj.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Barrichello: DRS dangerous in Monaco

              Sta mislite o ovome? Barikelo kaze da bi trebalo ukinuti DRS u Monaku, a verovatno je to misljenje i ostalih vozaca. Sta kazu komentatori?
              sigpic

              Comment


              • Barikelo je veoma iskusan vozac i treba mu verovati. Monako je specificna staza, ograda je jako blizu, krivine su ostre i ne prastaju greske. Imamo i nekoliko debitanata kojima ce i sama trka biti izazov, a ne jos dodati im i DRS. Taj sistem nije dovoljno ispitan da bi se sa njime igrali. Cini se da je efektivan, ali je u Monaku veca potencijalna steta nego korist. Sacekati jos malo pa videti.
                Uz to ni ne vidim neki pravac gde bi se mogla steci znacajna prednost u trci. Startno-ciljni pravac je zapravo izduzena krivina, mozda jedino tunel, ali je i taj deo dosta kratak. Samim tim ne bi bilo ni mnogo vise prestizanja, nije nepoznato da mnogo slabiji bolidi mogu drzati jace iza sebe u Monaku. Ni tih desetak km na sat koje obezbedjuje DRS nece biti toliko znacajno kao sto smo recimo videli u Turskoj.
                Dakle podrzavam 100%.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Pa DRS bi bio namenjen za tunel, koji nije tako kratak kako kazes, ranije su se desavala prestizanja na izlasku iz tunela i bez DRS-a., mada ne cesto naravno. Inace DRS obezbedjuje vise od 10km/h, zapamtio sam sa grafike u Turskoj da je vozac koji prestize dostigao 320, a ovaj koji se brani 280, tako da je prilicna razlika. DRS pospesuje mogucnost za prestizanje na svakoj stazi. Ali u Monaku je realno previse opasan, kao sto kazes zbog ograda i uske staze. A inace 'novi' vozaci su vozili u nizim kategorijama u Monaku tako da im nije nova staza. S jedne strane mislim da je DRS opasnost na ovoj stazi, ali s druge strane stvarno zelim da gledam prestizanja u Monaku.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ja bi volio da bude u Monacu DRS xD ... Bar mi bio koji sudar
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Originally posted by Tony_G View Post
                      Barrichello: DRS dangerous in Monaco

                      Sta mislite o ovome? Barikelo kaze da bi trebalo ukinuti DRS u Monaku, a verovatno je to misljenje i ostalih vozaca. Sta kazu komentatori?
                      Razmišljao sam o tome posle trke u Turskoj i prvo mi je palo na pamet da niti ima prostor za DRS, kao i da je suviše opasno. Jedino što mi je imalo smisla što se tiče dužine jeste tunel. Uzmite u obzir koliko smo imali incidenata na izlasku iz tunela u prethodnim godinama, bez DRS-a... Ne znam. Mislim da je to zaista opasno. Tamo nema gde da se beži, samo zidovi. Rekao bih da će, kao i uvek, biti ključan izlazak iz desne krivine pre tunela i da DRS neće to promeniti. Možda grešim i možda će DRS sve promeniti, a biće dovoljno bezbedan. FIA je za sada potvrdila da će ga biti u Monaku.

                      Edit: Zaboravih glavnu stvar kvalifikacije i treninge... Tamo je DRS dostupan non stop. Biće interesantno.
                      Last edited by Srdjan Erceg; 11-05-11, 22:50.

                      Comment


                      • Ja sam za,da vidimo kako ce to ici.A Monako i onako nije za svakoga...
                        sigpic

                        Comment


                        • Ja mislim da DRS moze mnogo toga da promeni, OK izlazak iz desne krivine pre tunela je vazan, ali DRS pravi vecu razliku od jedne krivine. Realno nisam siguran da li je vredno da se podigne rizik u F1 na jos veci nivo da bi gledaocima bilo zanimljivo. Mogli bi vozaci ako su u saglasnosti po pitanju opasnosti da se dogovore da ne koriste DRS, mada bi to bilo malo cudno...
                          A zanima me jel mogu da se koriste KERS i DRS u isto vreme?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Tony_G View Post
                            Ja mislim da DRS moze mnogo toga da promeni, OK izlazak iz desne krivine pre tunela je vazan, ali DRS pravi vecu razliku od jedne krivine. Realno nisam siguran da li je vredno da se podigne rizik u F1 na jos veci nivo da bi gledaocima bilo zanimljivo. Mogli bi vozaci ako su u saglasnosti po pitanju opasnosti da se dogovore da ne koriste DRS, mada bi to bilo malo cudno...
                            A zanima me jel mogu da se koriste KERS i DRS u isto vreme?
                            Da, to je vidljivo pogotovo na kvalifikacijama. Kada se prenosi slika iz bolida, obrati pažnju na grafički prikaz sa leve strane. Kada se upali zeleno svetlo na DRS-u, znači da je u funkciji, a za KERS (prikazan kao baterija), ako je orkužen žutom linijom, pri čemu se i smanjuje crvena boja koja označava količinu energije u bateriji.

                            Comment


                            • Mogu da ih koriste u isto vreme. Upravo to sam i hteo da ti kazem, realna prednost DRSa se na pocetku sezone merila sa 10-15 km na sat, tek kada se ukombinuje sa KERSom i kada drugi vozac ne koristi ta pomagala i na relativno dugackom pravcu kao sto je u Turskoj razlika moze biti 30-40 km na sat. U Monaku to ne bi bilo tako dugo i razlika bi samim tim bila manja.
                              Dodaj na to da je ulaz u sikanu posle tunela vrlo uzak i pogodan za greske, jednostavno ne vidim vozaca sem eventualno Kobajasija koji bi hteo da se igra sa tim. Zato smatram da ideja uopste nije losa, svi bi mi voleli vise prestizanja ali ne bas po svaku cenu nadam se.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Ima tu jos jedna dimenzija... Mogu da zamislim ludaka poput Hamiltona kako u kvalifikacijama besomucno koristi DRS pokusavajuci da igra na kartu ziheraske voznje Red Bulovih vozaca. Tako bi bio opasnost i po sebe i po druge. U svakom slucaju, sa ili bez bice zanimljivo, Monako je nezgodan za gume, jede ih na normu, ako jos bude promenljivo vreme kao sto ume ceka nas jako zanimljiva trka.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X