Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam i ja TV1 na satelitu sam nasao
    Nadam se da nece biti reklama kao na RTL-u
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • Ja kontao mene stari tripa sa TV1 , jos pita jel to onaj crveni xD ...
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • Sad je bila najava na K3 , ukljucivat ce se 10 minuta pre trke , nece biti emisija , ali bitno je da je potvrdjeno a da je meni K3 odlican i da cu konacno na TV a ne na netu xD
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • http://www.ustream.tv/channel/racing-live1
          Na ovom linku cemo prenositi sledecu trku posto su nas na onome banovali. Ovog puta cemo imati i treceg komentatora, to je moj najbolji drug Robi. Takodje cemo sutra prepodne snimati Top Crap cetvrti seijal pa cemo ga malo reklamirati tokom prenosa. Molim vas gledajte ovaj prenos
          btw. Sve epizode Top Crap mozete da pogledate ovde http://www.youtube.com/user/woohoootomic80?feature=mhum
          JUST PUNK

          NO NATIONS
          NO RELIGION
          NO AUTHORITY

          And most of all PEACE


          Anarchy

          Comment


          • Nadam se da će kao što je neko spomenuo B92 otkupiti prava, jer polako gubim nadu da će ijedan kanal koji imam prenositi F1. Konačno i moj omiljeni vozač Heidfeld da dođe na postolje ..

            Comment


            • Jao , nmg da verujem da sam sretan sto zivim u BiH , tj u Banja Luci xD ... Bar mogu F1 gledati xD
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Originally posted by MikoSurvivor View Post
                Jao , nmg da verujem da sam sretan sto zivim u BiH , tj u Banja Luci xD ... Bar mogu F1 gledati xD
                Živim i ja u BiH pa ne mogu da gledam F1..

                Comment


                • Originally posted by deki94 View Post
                  Živim i ja u BiH pa ne mogu da gledam F1..
                  Kako?

                  Comment


                  • Dok neko od nasih televizija ne otkupi prava za prenos Fetel vec osvoji titulu.xD
                    Ja kontam da ce ili B92 ili rts da prenose(druge televizije ili ne mogu ili ih boli dupe za to) , mada vise bih zeleo b92.Oni jos mozda angazuju Babica.
                    Videcemo sta ce se sve zbivati.Nadam se da ce neko od nasih da prenosi VN Turske.

                    Comment


                    • Deki iz kojeg grada si ?
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Originally posted by MikoSurvivor View Post
                        Deki iz kojeg grada si ?
                        Iz Višegrada i nemam te lokalne kanale. Ranije sam gledao na HRT2, Hayatu, BHT, FOX-u(Prvoj), ali sada nijedna od ovih ili ostalih kojih TV imam ne prenosi ...Srećom jutros sam našao na netu (SkySport)..

                        Comment


                        • Ako zivis u Visegradu moras hvatiti bar jedan lokalni kanal , na kojoj si kablovskoj ?
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Kablovska TV Kabel d.o.o Višegrad...
                            I otkrio sam da imam TV1 .....

                            Comment


                            • Konkord ili zasto mozda gledamo pretposlednju sezonu F1 kakvom je znamo

                              Kao sto sam obecao, odlucio sam da napisem nesto na ovu temu. Jos uvek nije goruca u ovom sportu, ali bi vrlo brzo mogla da postane veoma znacajna. Strasti je podigla izjava Di Montecemola da Ferari mozda nece produziti ucesce u F1 posle 2012, pa rekoh da objasnim kako sve to funkcionise, posto vidim da ljudi mozda ne razumeju najbolje sav znacaj tog ugovora i neke finese.
                              Dakle, sta je to Konkord (Concorde)? U prevodu znaci sporazum, dogovor. To je veoma specifican tip ugovora koji nije svojstven samo za F1, vec recimo i za odnose Vatikana i drugih zemalja, odnose izmedju kompanija, odnose izmedju vlasnika fransize i izvrsilaca... To je u principu dokument koji potpisuje vise strana u istovetnom tekstu gde se odredjuje odnos izmedju potpisnica, najcesce finansijski. Prevedeno na srpski, podela plena. U Formuli 1 ovakav dokument se potpisuje izmedju timova (FOCA, ili udruzenje konstuktora, ne pojedinacno, mora biti potpisan jednoglasno) i FOMa (menadzment Formule 1, citaj Berni) i uredjuje raspodelu novca od reklama, prava na prenose, kotizacija trka i timova... kao i pravila, obavezu ucesca, broj timova, testove, ugovori izmedju timova i vozaca pa sve do rasporeda garaza u pitu i milion sitnih stvari, u principu nebitnih u odnosu na novac budimo realni.
                              Prvi put je takav ugovor potpisan 1981, sa televizijskim prenosima, porastom prihoda od Formule i zelje timova da imaju svoj deo kolaca. Ti ugovori su kroz istoriju bili razlicitog trajanja (potpisivani 81, 87, 92, 97, 98, 2004, 2009). Bilo je i kriza, tako su sredinom 90ih Vilijams, Meklaren i Tirel su odbili da potpisu Konkord, dugo je trajalo prepucavanje, pre svega oko para i novih tehnickih regulacija koji su ove timove stavili u podredjen polozaj, ali su na kraju i oni potpisali 1996. Posle toga je Ferari ucenjivao 2004, ali je ipak potpisao. 2009. BMV Zauber je odbio da potpise ugovor, BMV se povukao, a Zauber ostao kao samostalni tim koji i danas postoji.
                              Taj ugovor iz 2009. istice decembra 2012. Zasto je ovo toliko bitno i cemu kataklizmican naslov? Pa, prosli put kada su F1 timovi zeleli da izadju i naprave novi sampionat 2004 Berni ih je potkupio sa 260 miliona eura. Sada takvih para nema, kriza je, opada interesovanje za F1 opada, manje je prihoda, i F1 sve vise krece nekim putem ekologije i stednje troskova, a sve manje se koristi kao poligan za isprobavanje nekih spravica koje bi mogle da budu koriscene u svakodnevnim automobilima, ili kao poligon proizvodjaca automobila, sto njima ne odgovara. Sve ovo su razlozi da Ferari razmislja o izlasku, a tamo gde je Ferari, icice i drugi timovi (Crveni imaju oko polovine fanova u F1 i najveci su ekonomski i marketinski magnet). Dakle nije iskljuceno da 2013. imamo dva sampionata, ali je o tome rano pricati. F1 timovima sve vise smeta preterana regulacija FOMa, pre svega koriscenje 1.6 litarskih turbo V4 hibridnih motora, cija je izrada skupa, a koji su potpuno neupotrebljivi u obicnim automobilima, a i novo biogorivo i 100 nekih gluposti koje traze FIA i FOM. Naravno uvek uz to ide i prica da su timovi nezadovoljni kolacem koji dobijaju od prihoda, koji je sve manji, pa se oni bore da dobiju vise, a Berni nije bas spreman da im da. Videcemo dokle ce to ici, ovo je samo uvod o ovome se mogu pisati knjige, vise cemo saznati uskoro.
                              Last edited by Nebojsa; 17-04-11, 19:52.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Nece Ferrari izaci ne brini )) ... Konkordat sam ucio iz Istorije kad je sklapan sa Vatikanom 30-40-ih godina xD ... Mislim da nece tako lako Bernie dopustiti Ferrariu da izadje
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X