Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ozbiljan talenat i ozbiljno umeće. Biće poboljšanje kakvo Sauber skoro nije imao...

    Comment


    • http://www.f1fanatic.co.uk/2017/09/2...f-season-2018/

      Agregat, turbo punjač i MGU-H sledeće godine po pravilima svega 3 komada. MGU-K, baterije i elektronika svega 2 komada. A imaćemo više trka. Vandorne je do sad već koristio po 10 komada nekih komponenti. Toro Rosso u najavi na začelju sledeće sezone...

      Comment


      • Ajde bice, pravi najavu za Maleziju. Da skines nama Ferarijevcima onaj maler sto si nam nabacio u Singapuru

        Comment


        • Neka neka, ovog puta se ništa ne prepušta slučaju.

          Comment


          • Originally posted by aquaria View Post
            Ajde bice, pravi najavu za Maleziju. Da skines nama Ferarijevcima onaj maler sto si nam nabacio u Singapuru
            Hahhaha nije to pametna ideja, vidis da je proslog puta bilo haoticno, ali je bar tema procvetala
            Dreams are coming true.


            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

            Comment


            • Ja se vodila onom 'klin se klinom izbija' pa reko' da probas jos jednom

              Comment


              • Originally posted by aquaria View Post
                Ja se vodila onom 'klin se klinom izbija' pa reko' da probas jos jednom
                Plasim se posledica ako ponovo krene nesto po zlu. Kad me spopadnu svi Ferarijevi navijaci tesko meni, iako sam i ja uz Ferari
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • Originally posted by bice View Post
                  Plasim se posledica ako ponovo krene nesto po zlu. Kad me spopadnu svi Ferarijevi navijaci tesko meni, iako sam i ja uz Ferari
                  Kad je Hamiltonu skoro pa poklonjena titula , teško da može sad biti gore

                  Comment


                  • Comment




                    • Pre godinu dana, istu stvar je uradio Max, samo je Rosberg stradao. Seb proglašen za krivog naravno... Mozga niđe

                      Comment


                      • Ko je Vetela proglasio krivim?

                        Comment


                        • https://www.formula1.com/en/latest/h...art-crash.html

                          Dobio kaznu na gridu za sledeću trku

                          Comment


                          • Comment




                            • Ok, tek sam sad na snimku koji kačim video da nije bilo kontakta između Maxa i Seba. Iz svih ostalih uglova je delovalo da je Max čuknuo prednjim desnim Vettela i da je zato Seb umesto više udesno, nastavio pravo... Svejedno, ostaje momenat da je Maxovo krivudanje u zoni kočenja više puta potpuno ignorisano od strane sudija, iako je u tom trenutku to bilo zabranjeno.

                              Comment


                              • Evo članak sa jednog portala.
                                Bilo mi interesantno pa rekoh da okačim.


                                Trkački bolid Ferrari F2001, u kome je Mihael Šumaher osvojio četvrtu od ukupno sedam titula svetskog šampiona Formule 1, biće ponuđen na prodaju na specijalnoj aukciji koja će se u novembru održati u Njujorku.

                                Vozeći jedan od najdominantnijih bolida u istoriji Formule 1, Šumaher je te 2001. kao vozač Ferrarija italijanskom proizvođaču doneo 11. timsku titulu šampiona u ovom prestižnom takmičenju.
                                Koliko je ovaj automobil bio nadmoćan pokazuje i podatak da je F2001 završavao na pobedničkom postolju, odnosno na jednom od prva tri mesta, na svakoj trci na kojoj je učestvovao. Usput je postavio rekorde na mnogim stazama gde je imao najbrže krugove, od kojih se onaj na holandskom Zandvortu održao čak 16 godina.

                                Šumaher je titulu iz 2001. takođe osvojio na dominantan način – pobedio je na 9 do 17 trka, a na kraju je imao gotovo duplo više bodova od najbližeg pratioca, Dejvida Kultarda u McLarenu.
                                Na dve od tih devet pobedničkih trka, u Monaku i Mađarskoj, vozio je upravo ovaj primerak Ferrarija F2001, sa šasijom broj 211, što automobilu daje posebnu vrednost.

                                Bolid je u voznom stanju, sa 3.0 V10 motorom koji se vrti do 18.500 o/min i razvija 900 konjskih snaga, i ispunjava sve uslove da se takmiči na trkama istorjiskih sportskih i trkačkih automobila.
                                Aukcijska kuća Sotheby's očekuje da će 16. novembra, prilikom nadmetanja potencijalnih kupaca, Šumijev pobednički bolid dostići sumu od čak 4 miliona dolara.



                                Last edited by Vanja #66; 29-09-17, 10:01.

                                "I love to speak with Leonard
                                He’s a sportsman and a shepherd
                                He’s a lazy bastard
                                Living in a suit ."
                                Leonard Cohen

                                Comment

                                Working...
                                X