Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.express.co.uk/sport/f1-a...low-more-races

    Definitivno se ide ka većem broju trka u buduće...

    Comment


    • Sta je tu lose? I treba vise trka, ja bi najsrecniji bio kad bi se svake nedelje vozila trka kao u Nascaru.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • U čemu je čar trke ako svaki vikend imaš po jednu F1 trku? Gde je tu mesto za MotoGP i WEC za prosečnog gledaoca? Trke svakog vikenda ubijaju iščekivanje, to se pretvara u rutinu... Američko društvo je operisano od takvih stvari, sve im se servira samo da bi trošili svoj novac. I kao i svako halapljivo društvo, oni to grabe i grabe, još još još...

        Comment


        • Slažem se ne treba da ima 50 trka. Kad timovi onda da rade nešto drugo osim trkanja?

          Comment


          • Po meni ih vec sad ima vise nego sto treba, bar jedno 3,4 vise. Bolje i 15 dobrih staza nego ove sto ubacuju zadnjih par godina, izmedju 15-18 je taman negde.

            Comment


            • Ma da nego ovako imamo neke staze koje sa svojom "uzbudljivošću" služe samo da popune kalendar.

              Comment


              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                U čemu je čar trke ako svaki vikend imaš po jednu F1 trku? Gde je tu mesto za MotoGP i WEC za prosečnog gledaoca? Trke svakog vikenda ubijaju iščekivanje, to se pretvara u rutinu... Američko društvo je operisano od takvih stvari, sve im se servira samo da bi trošili svoj novac. I kao i svako halapljivo društvo, oni to grabe i grabe, još još još...
                Ne znam za tebe ali ja volim trke i zelim sto vise trka.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Svako od nas voli trke ali lepo ti je Vanja rekao "Trke svakog vikenda ubijaju iščekivanje, to se pretvara u rutinu" za mene licno je ovo sada neki maximum trka koji je prihvatljiv treba da puste ljude da se trkaju da uvedu neka pravila na duze staze sto jednostavnija da i mali timovi to mogu da prate naravno najjaci timovi ce uvek imati prednost kao i u Moto GP... F1 gubi gledanost zato sto je monoton sve manje obilazenja sve manje sudara duela svi mi znamo otprilike sta fali F1 samo je pitanje zasto to ne vide ili nece da vide oni koji vode F1
                  sigpic http://caseystoner.com.au/

                  Comment


                  • Jos samo fali da i ovako posrnulu F1 pretvore u jos jedan cirkus za debele amerikance. Mada s obzirom da je sad Americka kompanija vlasnik F1, ne bi me to cudilo. Kao ni da recimo USA bude imala vise od jednog GP-a.

                    Comment


                    • Sam-e brate uz tebe sam

                      Salu na stranu, volio bih vise trka. Al u granicama normale. Jos neke 1,2 i to je to.
                      Vas ubija sto Ferari opet gubi a ne iscekivanje

                      Comment


                      • Vratice se Ferari, ali i na ovom trenutnom spisku bar 2-3 trke su visak

                        Imas recimo Sochi gdje se vozi iskljucivo zbog priliva novca koji F1 ima tu, a staza kao staza je takva da ti dodje da izvrsis samoubistvo ispred TV-a. I dalje sam fascinirana da je Rusija dala tolike pare za izgradnju F1 staze i dopustila da dizajn bude toliko katastrofalan.

                        Melburn takodje jedna od dosadnijih trka. Monako da ne pricam ali eto, drza ga u kalendaru cisto zbog nekog renomea koji ima.

                        Najcrnje je sto ce i ako dodaju nove staze to biti novi "Tilkedromi", dok su recimo sjajne staze poput one u Indiji ili Koreji izbrisane....

                        Comment


                        • Originally posted by dzoni gp View Post
                          Svako od nas voli trke ali lepo ti je Vanja rekao "Trke svakog vikenda ubijaju iščekivanje,
                          Pa mene ubija kad cekam dve ili 3 nedelje F1. Zato i volim Nascar sto je svake nedelje.

                          Originally posted by aquaria View Post
                          Kao ni da recimo USA bude imala vise od jednog GP-a.
                          USA i treba da ima vise trka.

                          I da, fudbaleri igraju svake nedelje ne zaboravite a fudbal je najpopularniji sport.
                          Last edited by Sam Hornish Jr.; 26-10-17, 12:25.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Kvantitet ne rađa kvalitet, više trka neće učiniti sezonu kvalitetnijom i ova amerikanizacija sporta je pogrešna. Sumnjam da će Britanija to tek tako dozvoliti (već su pokrenuti procesi ispitivanja kupovine FOM-a od strane Liberty-a)...

                            Fudbal se igra svake nedelje. Tačno, ali koje lige i koji timovi? Koliko puta godišnje se gleda Barsa-Real? Koliko puta godišnje se sastanu neka dva od 10 najboljih evropskih timova? To je vrhunac fudbala i ne viđa se svake sedmice. F1 je vrhunac automotosporta i ne treba da se gleda svake sedmice. Ko voli bilo koje trke, ima tušta i tma drugih serija da gleda, kao što se i u fudbalu svake sedmice igra neka druga (za nekoliko nivoa) niža liga...
                            Last edited by Vanja #66; 26-10-17, 17:16.

                            Comment


                            • Originally posted by Vanja #66 View Post
                              Kvantitet ne rađa kvalitet, više trka neće učiniti sezonu kvalitetnijom
                              Ko o tome prica? Zasto F1 nije bolja je sasvim druga tema.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Pa koja je poenta imati više trka sa aspekta gledaoca, osim da se sezona učini zanimljivijom i kvalitetnijom? Cilj Libertyja vidim sasvim jasno, komercijalizacija sporta i dugoročni profit...

                                https://www.express.co.uk/sport/f1-a...-car-grid-rows

                                Kad kažem amerikanizacija sporta, mislim i na ovo najavljeno uvođenje 3 bolida u redu na gridu "kako bi start trke bio dramatičniji"... U prevodu - hoćemo sudare i izletanja.
                                Last edited by Vanja #66; 26-10-17, 20:54.

                                Comment

                                Working...
                                X