Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2015/16 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne znam zasto ih poredis samo sa igracima Real Madrida i Barcelona? Ima jos klubova na planeti Gojko moj dobri.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Ne znam zasto ih poredis samo sa igracima Real Madrida i Barcelona? Ima jos klubova na planeti Gojko moj dobri.
      Pa zato što je koncentacija kvaliteta u ova dva kluba. Od 11 igrača u timu sveta bio Pogba i 10 igrača iz Reala ili Barse.

      Sa kime da ih poredim? Sa Flaminijem, Ramzijem i Žiruom?

      Mi ovde pričamo o Realu, Barsi, Bajernu i PSŽ, o četiri ekipe u kojima igra 90 posto najboljeg što postoji na planeti Zemlji.

      Comment


      • Da, poredi ih sa tim levatima iz Arsenala.

        Arsenal je top10 klubova evrope.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Da, poredi ih sa tim levatima iz Arsenala.

          Arsenal je top10 klubova evrope.
          Ali Arsenal nije konkurencija Atletiku čak ni individualno. Atletiku su jedina konkurencija ova četiri kluba jer imaju mnogo veći individualni kvalitet, ali ovi ih tuku na pamet, znanje i borbu.

          Comment


          • Da to Inter nije bio jaci od Atletika, ili pak Porto? Da nije Liverpul bio najjaci 2005? Ali niko od njih nije bio prosjecna ekipa, kao sto nije ni ovaj Atletiko, krem Evrope.
            sigpic

            Comment


            • Arsenal moze dobiti svakoga i bilo koga kada imaju svoj dan, vec su to pokazali mnogo puta. Mogli su dobiti i Barcelonu u dvomecu da je bio neki napadac tipa Suarez/Lewa/Pipita. Pa cak i taj Grizman da je igrao spica u Arsenalu bolje bi prosli ove sezone.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by gokara View Post
                Nekima izgleda treba crtati, ajde da pokušam. Još dobiješ lajkove za ovakav post.

                Igrači koji su znatno individualno slabiji od: Mesija, Nejmara, Suareza, Inijeste, Busketsa, Pikea, Maskerana, Alvesa, Ronalda, Benzeme, Bejla, Modrića, Hamesa, Iska, Krosa, Ramosa, Marsela, Levandovskog, Daglas Koste, Ćabi Alonsa, Ibrahimovića, Kavanija, Di Marije....nisu preosečni igrači, to su i dalje opako dobri, ali jebiga nisu taj kvalitet.

                Grizman jeste, ostali nisu. Šta više nije jasno?

                Jel hoćete da čujete da je Huanfran isti kvalitet kao Alves i Karvahal, Filipe Luis kao Marselo i Alba, Gimenez kao Pike i Ramos, Gabi kao Buskets i Kros, Koke kao Modrić i Inijesta, Karasko kao Ronaldo i Nejmar, Saul kao Di Marija, Tores kao Suarez, Grizman kao Mesi?

                Evo, kažem da jesu, isti su kvalitet i da završimo na ovu temu.
                Ja nisam imenovao, ako si se pronasao prijatelju sta da ti kazem.
                Ali hajd' kad si vec zapoceo, da ti dam moje misljenje.

                Kao prvo, s obzirom da sam vec video da si naveo kako su tebi Bale, Costa, i James bolji igraci od Francuza, to mi je dovoljan uvid o kakvom se misljenju radi.
                Meni kada neko onog "tupana" Balea poredi sa majstorom kakav je Griezmann, nije mi jasno sta gleda kada prati fudbal. Bale iako fizicki nadmocan igrac, obdaren sa snaznom tehnikom suta, ne poseduje nista vise. Jednostran igrac u timskoj igri, dupli pas je za njega stran pojam, kamoli nesto komplikovanije, opsti kolaps ako proba nesto vise. Griezmann ima sve sto jedan poluspic, krilni napadac treba da poseduje u modernoj igri, plus za mene jako veliko iznenadjenje, radna etika, sto je i dokaz zasto igra kod Choloa redovno, a jedan Vietto koji isto ekstremno talentovan ne igra.

                Costa ima jednu dimenziju igre, dok je James jedan epski neradnik, i "zvezdica". Skill nije upitan, ali previse nekonstantan da bi usao u recenicu sa Francuzom, pogotovo sada u ovoj fazi.

                Sto se tice odbrane, sklon sam misljenju da su sve ijedan u zadnjoj liniji Atletica, svetska klasa, apsolutna, barem ovi u prvih 11 naravno. Od Godina, boljeg stopera nema na svetu, a Jimenez je samo unapredjena njegova verzija. Ti meni poredis njega i Piquea ?
                Filipe Luis najjaci i najkompletniji levi bek pored staklenog Marcela, bez obzira sto nije bio prvi izbor kod Moua (jer je jos ludji bio Azpilicueta). Alba mi ne ulazi u tu recenicu, cak mi je i Alaba ispred. Juanfran, stena. Pa Brka jos ima dilemu ko ce mu igrati desnog beka u Spaniji. Tako da su tu bas nijanse oko tih igraca.

                Dakle sto se tice odbrane, svi bi oni mogli lagano u te najjace timove, ali ni ja sam ne volim da guram drugacije igrace, zbog razlicite koncepcije, ali kad ste vec krenuli, hajmo.

                Vezni red, Koke moze da igra bilo gde. Tog igraca Barca jurila duze vreme, i kada su shvatili da od toga nema nista, otisli po Raketu. Svaka cast Rakiticu, ali nemam ni delic sumnje ko bi igrao Enriqueu da mu je ovaj na raspologanju. Saul je samo jos jedan biser u nizu. Bogi ce i reci nesto vise, najveci uzrok zapostavljanja veznog reda, je upravo MSN. Zbog tolike snage u napadu, i zavise od istih igraca, jer Iniesta kakav god da je majstor ne moze vise da igra kao pre, a Raketa nije ona najvisa klasa.

                Uz Griezmanna to je okosnica tima, ostalo su poprilicno dopunski igraci, bilo kao vid iskustva, kao Gabi koji je sjajan igrac i dalje, Tiago ranije, Torres u napadu, ili kao talenti koji ce u narednim ciklusima ciniti ili veoma bitan deo ekipe, ili opet dopunski igraci, Correa, Carrasco, Vietto itd.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Grizman je klasa, Godin top5 stoper i Oblak dobar golman/vrhunski. Ostalo sve prosek, sto ne znaci da nisu dobri fudbaleri, vec da ne odskacu nekim neverovatnim sposobnostima. Jos ce da ispadne da je Huanfran fudbalercina, ljudi njima u prvih 11 igra jedan Torres, eej Torres, koji ne bi u Liverpulu igrao, grejao bi klupu Origiju, u Realu i Barsi ga ne bi pustili ni da trenira sa ekipom. Ali kada sistem dobro funkcionise svi izgledaju savrseno, a ustvari to i ne mora da bude tako.
                  IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Uf zaboravio sam i Oblaka, navijaci su davno zaboravili ko je Courtois.

                    To je drugo, ja sam rekao da tu ima dopunskih igraca. Zato je Torres tu, ali zato i dolazi do izrazaja kvalitet Choloa kao trenera, drugo to je njegov dom, on igra srcem, iako ne zna kao sto je nekada znao, trudi se i hoce da umre za Choloa. Svi oni. Taj tim da nema vec navedene klase nikad ne bi mogao konkurentno da igra na oba fronta, a Atletico to radi vec trecu sezonu zaredom.

                    Mada, Barca i Real, i hajde kada pogledam krilne igrace. Ali Bayern, zasto ne bi jedan mocan igrac kao sto je Carrasco igrao u prvih 11. Pa jedan Coman koji je bio rezerva u PSG, jedva igrao u Juveu, kod Pepa bio skoro standardan. Costa nista bolji igrac nije, ali nista. Koje to krilne igrace ima taj Bayern, ako znamo da su Ribery i Robben skoro bivsi igraci ?
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Da to Inter nije bio jaci od Atletika, ili pak Porto? Da nije Liverpul bio najjaci 2005? Ali niko od njih nije bio prosjecna ekipa, kao sto nije ni ovaj Atletiko, krem Evrope.
                      Inter sa Snajderom bio jači od Atletika, Milito igrao, pa ne znam da li je iko nekada odigrao takvu sezonu, sve ključne utakmice rešio na suvi kvalitet. Liverpul takođe sa Ćabi Alonsom, Maskeranom i ekipom. Tu su negde sa Portom, ali Portu dva zadnja protivnika bili Deportivo i Monako. A Atletiku, Barsa, Bajern i Real u finalu.

                      Ali tada nisi imao ovakvu koncentraciju kvaliteta u ovim gigantima. Ovakav individualni kvalitet u jednoj ekipi je zadnji put bio pre 15 godina u Realu: Zidan, Figo, Ronaldo, Bekam. A sad ih imaš u tri, četiri, možda još i veći.

                      Comment


                      • Ako cemo iskreno u pet deka su Luis, Monreal i Alaba kada su u pitanju defanzivni zadaci. Alaba je u napadu najjaci od njih trojice jer ima sutinu i epski centarust plus moze jos 16 pozicija pored njih igrati. Po meni Alaba najjaci ljevi bek, pa Nacho, pa onda Luis.

                        Steta opet nece dobiti poziv u repku, najjaci ljevi bek, najjace lige svjeta.

                        Plus sam debil sto sam Marsela zaboravio
                        Last edited by maliajnstajn; 04-05-16, 18:02.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Kako Koke nekome može da bude prosek? U kojoj to ekipi ne bi bilo mesta za njega? Baš da vidim to.
                          Godin koju već sezonu igra da nehumanom nivou?


                          Ljudi zaboravljaju kako je Felipe Luis igrao pre odlaska u Celzi? Taj Gabi na sredini pojeo sve redom ljudi kažu prosek.
                          Taj Tores i kada se raspadao bio prvi špic repke koju su činili igrači Barse i Reala. I kapiram da možda neće biti prvi izbor oce godine ali će ići sigurno na prvenstvo.

                          Fresko Alal ti k za post.

                          Pravimo od Atletika Portugal. Gde je Grizman Ronaldo a ovi ostali paraplegicari.

                          Bio bi najjači juče Aki da se Šou nije povredio. Kao što je Belerin baš nehuman nivo bio ali su obojica klinci.
                          Last edited by l1m4r; 04-05-16, 18:04.
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • Jedno je sigurno, Cholo zasluzuje epitet jedan od najboljih trenera kada se pogleda sta je Atletiko prestavljao u Evropi kada je on dosao i sta predstavlja sada. Realno najslicniji je Murinju po vise aspekata, iako je krace na "velikoj sceni" mislim da je prednost u odnosu na Portugalca to sto kada Cholo ode ostaje jedan sistem, jedan uigran tim, gde se tacno zna sve sta ko radi, i mislim da ce Atletiko jos dosta vremena biti sam vrh Evropskog fudbala, dok svi znamo sta se desava sa ekipama koje Murinjo napusti, takodje Simeone stvara neuporedivo bolji odnost sa igracima, i stice se utisak da bi svaki poginuo za njega na terenu.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Murinjo u Interu?
                              Čak i posle odlaska IZ Celzija prvi put ljudi kukali za njegovim treninzima i odnosom koji ima prema igračima.
                              Originally posted by Vladan
                              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                              :vinjaksmajli:

                              Comment


                              • Originally posted by Freshman View Post
                                Ja nisam imenovao, ako si se pronasao prijatelju sta da ti kazem.
                                Ali hajd' kad si vec zapoceo, da ti dam moje misljenje.

                                Kao prvo, s obzirom da sam vec video da si naveo kako su tebi Bale, Costa, i James bolji igraci od Francuza, to mi je dovoljan uvid o kakvom se misljenju radi.
                                Meni kada neko onog "tupana" Balea poredi sa majstorom kakav je Griezmann, nije mi jasno sta gleda kada prati fudbal. Bale iako fizicki nadmocan igrac, obdaren sa snaznom tehnikom suta, ne poseduje nista vise. Jednostran igrac u timskoj igri, dupli pas je za njega stran pojam, kamoli nesto komplikovanije, opsti kolaps ako proba nesto vise. Griezmann ima sve sto jedan poluspic, krilni napadac treba da poseduje u modernoj igri, plus za mene jako veliko iznenadjenje, radna etika, sto je i dokaz zasto igra kod Choloa redovno, a jedan Vietto koji isto ekstremno talentovan ne igra.

                                Costa ima jednu dimenziju igre, dok je James jedan epski neradnik, i "zvezdica". Skill nije upitan, ali previse nekonstantan da bi usao u recenicu sa Francuzom, pogotovo sada u ovoj fazi.

                                Sto se tice odbrane, sklon sam misljenju da su sve ijedan u zadnjoj liniji Atletica, svetska klasa, apsolutna, barem ovi u prvih 11 naravno. Od Godina, boljeg stopera nema na svetu, a Jimenez je samo unapredjena njegova verzija. Ti meni poredis njega i Piquea ?
                                Filipe Luis najjaci i najkompletniji levi bek pored staklenog Marcela, bez obzira sto nije bio prvi izbor kod Moua (jer je jos ludji bio Azpilicueta). Alba mi ne ulazi u tu recenicu, cak mi je i Alaba ispred. Juanfran, stena. Pa Brka jos ima dilemu ko ce mu igrati desnog beka u Spaniji. Tako da su tu bas nijanse oko tih igraca.

                                Dakle sto se tice odbrane, svi bi oni mogli lagano u te najjace timove, ali ni ja sam ne volim da guram drugacije igrace, zbog razlicite koncepcije, ali kad ste vec krenuli, hajmo.

                                Vezni red, Koke moze da igra bilo gde. Tog igraca Barca jurila duze vreme, i kada su shvatili da od toga nema nista, otisli po Raketu. Svaka cast Rakiticu, ali nemam ni delic sumnje ko bi igrao Enriqueu da mu je ovaj na raspologanju. Saul je samo jos jedan biser u nizu. Bogi ce i reci nesto vise, najveci uzrok zapostavljanja veznog reda, je upravo MSN. Zbog tolike snage u napadu, i zavise od istih igraca, jer Iniesta kakav god da je majstor ne moze vise da igra kao pre, a Raketa nije ona najvisa klasa.

                                Uz Griezmanna to je okosnica tima, ostalo su poprilicno dopunski igraci, bilo kao vid iskustva, kao Gabi koji je sjajan igrac i dalje, Tiago ranije, Torres u napadu, ili kao talenti koji ce u narednim ciklusima ciniti ili veoma bitan deo ekipe, ili opet dopunski igraci, Correa, Carrasco, Vietto itd.
                                Nije Grizman sporan, radi se o ostatku ekipe.

                                Ja Rakitića nisam ni stavio za poređenje.

                                Ne sviđa se ni meni Bejl, ali Real je pljunuo 100 milki za njega, u tome je poenta.

                                Daglas Kostu ne može ni jedan igrač na svetu da sačuva 1:1

                                Dajte Hamesu da igra i videćete kakav je to monstrum. Zidan glumi ludilo, pravi od Reala Atletiko Madrid, zato bih i voleo da ga oteraju.


                                Ali dobro, priznao sam gore da je Atletiko dream team, ne bih se više zadržavao na ovoj temi.
                                Last edited by goku; 04-05-16, 18:16.

                                Comment

                                Working...
                                X