Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2015/16 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grizman igra sve moguce ofanzivne pozicije, u Barsu bi verovatno isao na krilu a Mesi bi se vratio kao plejmejker, ali ovo je sbbkbb
    Sustina je, da za Grizmana uvek se mora naci mesto u prvih 11_ TOP5 igrac svjeta.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Salis li se Gojko? Bi li se naslo mjesto za Milera u Barsi? Bi naravno, e isto tako bi se naslo i za Grizmana. Covjek je top nivo, dje god da je mora da igra. I svestran je, sposoban da igra sve i svasta naprijed.
      I Džejms Rodrigez je top nivo, neverovatan igrač, pa što mu se ne nađe mesto?

      Koji Miler? Ovaj iz Bajerna što ne zna da trči?

      Comment


      • Evo Arsenal nije 15 godina titule vidio, samo 2 kupa imao i samo konstantnost lige prvaka imao, pa je 7. najbogatiji klub na planeti, poslije duga od 400m funti, al ako uracunamo sve moguce kamate i prinose na obveznice i debentures(ne znam za ovo rijec na nasem) izadje to na preko 750m funti.

        Eto objasni mi to i zavrsavamo diskusiju oko finansija.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by gokara View Post
          I Džejms Rodrigez je top nivo, neverovatan igrač, pa što mu se ne nađe mesto?

          Koji Miler? Ovaj iz Bajerna što ne zna da trči?

          Dzejms Rodrigez moze samo da cisti kopacke Antoanu Grizmanu trenutno

          Ne brate, Lijam Miler.
          sigpic

          Comment


          • Vidjeli smo kako je bolji, kad je dosao u Real igrao je pa je opet bio Grizman bolji, a ovaj Grizman i taj su nebo i zemlja. Grizman je napredovao, postao top 5, top 10 igrac svijeta, ovaj stagnira, sad je vjerovatno losiji fudbaler nego prije dvije godine. Poredis nesto sto ne moze da se poredi.
            sigpic

            Comment


            • Vidim da sam jos uvijek neprikosnoveni kralj ovdje kada su u pitanju finansije.

              Prije sam bar imao suprotstavljajuca misljenja i argumente, sada se svodi na: Sve ok, vjerujemo ti
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Arsenal kao i svi ostrvski klubovi ima izuzetan izvor finansiranja na ime TV prava u PL i ostalim takmicenjima pod FA. Mnogim klubovima ta cifra predstavlja i najveci prihod u sezoni pa tek onda slede marketing, sponzorski ugovori, ulaznice itd. Sto se tice Atletika, putem rezultata indirektno ostvaruju profit, te premije u LS nisu ogromne i ne treba tu traziti izvor profita ali uspeh u vidu rezultata donosi jace sponzorske ugovore i proboj na druga trzista (mislim na ono najmasovnije - istocno) sto sve na kraju utice na finansijski saldo...

                Long story short - engleski klubovi prosto imaju mogucnost da i bez velikih rezultata budu finansijski mocni zbog same lige koja je masina za pravljenje funti, velikih sponzorskih ugovora i marketinga kojim su stvorili world wide popularnost, zato ne moze da se pravi precizna paralela izmedju PL klubova i klubova iz ostalih velikih liga jer ostale lige ne pruzaju mogucnosti zarade kakvu pruza PL



                Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                Last edited by Miletić; 04-05-16, 03:09.
                VALENTINO ROSSI #46

                Comment


                • Ne znam samo zašto se ubedjujete sa Gokarom oko te "lepote/stila" fudbala,mislim da niko ovde a ponajmanje on ne dovodi u pitanje stil Bajerna,Barse ...to što se podržava Atletiko je iz nekih drugih razloga koje je i sam pomenuo u par navrata

                  Jednostavno čovek podržava klub koji je podredjen,nije najbogatiji i šta ti ja znam,mrzi me sad da citiram postove i onako se čovek sam citira hahahah,tako da vam ne stoji baš konstatacija da čoveka ne zanima ona druga strana fudbala,baš naprotiv,reko bih da igra i veću ulogu no kod drugih navijača sa foruma




                  Vladane ne znam kako to AM može da potroši 100m evra bez problema,to je nemoguće,pa oni uzimaju tek mali deo kolača pored Barse i Reala,oduzmi od toga plate ,dodaj posle sponzore,ulaznice,slabo je to a 100% sam siguran da je daleko ispod 100m evra

                  Pa pre 2-3 sezone su oni uzimali od tv prava nekih 40-45m dok su Real i Barsa uzimali po 140-150,od ulaznica nema šanse AM da uzme kolko i neki prem klub pa da dodje do te cifre od 100m evra

                  Po mom mišljenju prodaja Martineza u Kinu je bila "očajnički potez" ,pa ne bi ga oni valjda prodali u februaru da imaju pare,nego ovako nisu smeli da propuste priliku da zarade nešto i pokriju gubitke,prodali su maltene prvog napadača(to što je on bio loš je neko drugo pitanje),nijedan klub koji ima 100m da potroši ne bi tako nešto napravio
                  "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                  Comment


                  • Mislim da sad apsolutno mogu, naravno oni to nece raditi, ali bi posle ov tri ludacke sezone mogli tako nesto da izvuku. Ne zaboravi i da njih ceka transfer ban zbog dovodjenja mladih igraca, a tu posebno idu velike pare agentima, e sad oni prodaju i obicno nisu u minusu, i ako jesu u minusu su od 10 do 20 miliona eura, ali da im je sad frka za pare i da ne mogu dovesti tri igraca od 20-25 miliona, mislim da itekako mogu. Znam ja odlcno koliko komad kolaca dobijaju Real i Barsa, a koliki ostali, ali i to ce se promijeniti, mislim vec od ove sezone ako je ovo tacno

                    Prize Money of La Liga 2015-16:

                    Prize Money of La Liga will be distributed among the 20 Clubs according to this formula.

                    Equal Share:

                    50% of total prize money for the total 20 club in La Liga.

                    Merit Money:

                    25% of prize money will give on club finishing position.

                    Resource generation:

                    25% will given according to the resource generation of Club.
                    Poraz je fudbala da je od TV prava Atletiko na praju prosle sezone bio tek cetvrti, iza Valensije cak, a Real i Barsa uzeli 100 miliona vise od njih. Ali u ove tri sezone neka su uzimali od lige i LS barem 70-80 miliona, a jesu i vise vjerovatno + sponzori, sad su dovoljno jaki i stabilni da ne moraju nikoga da prodaju da bi kupovali, jer u Spaniji nisu plate kao u Engleskoj, ma ni blizu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Najjace je kako se ovde taj Simeoneov podvig jos vise "budzi" pod parolom da on ima mnogo slabiji tim u odnosu na rivale.A onda se poimence pominje tuce Atletikovih igraca i prica se o tomekako su vrhunski i svetska klasa, medju top 5 i 10 na svetu na svojim pozicijama. Znaci mnogo kontradiktorno. Odlucite se ljudi vec jednom, jel imaju slau ekipu ili ne (u odnosu na konkurenciju)???
                      Atletiko po mom misljenju ima vrhunski tim koji je svakako slabiji i od Reala, Barselone, Bajerna. Ali ne toliko koliko ovde pojedinci zele da predstave. Nisu to neke ogromne razlike u suvom kvalitetu igraca.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Ja ne znam odakle tebi to,ja nikad nisam pomenuo da ima ne znam kolko slabji tim,samo da AM ima kao klub manje prihoda no dotični klubovi

                        koje veličanje,napisali ljudi par posta
                        "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                        Comment


                        • Nisam na tebe ni mislio
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Sam si rekao da su slabiji, zar je bitno koliko su slabiji? I koliko je to toliko koliko neki zele da predstave? Za mene je ovaj tim Atletica mnogo ispod Bajerna, Barse i Reala, sama cinjenica da bi samo Grizman bio siguran na terenu dovoljno govori. Barsa ima 3 od 4 najboljih igraca na svetu, dovoljno govori koliki je ovo uspeh Atletica. Gde je bio Atletico pre Simeonea? A gde je sada? Daleko je Atletico bio od ovog renomea, sada su u samom svetskom vrhu, iako je pre dve godine sampionski tim opustosen, Simeone je opet izvukao iz rukava igrace, koji su bili tu, ali su imali epizodne uloge, sada su nosioci. Cholo izvlaci maksimum iz svakog igraca, velika vecina igraca u Atleticu su prosecni igraci. To je neko moje vidjenje.
                            IMG-20190614-192941
                            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                            Comment


                            • Atletiko ima sjajnu mesavinu iskusnih igraca i to uglavnom u odbrani gde je to i najvaznije i mladih, energicnih i zeljnih dokazivanja sto je ocigledno dobitna kombinacija... Jos su uigrani do maksimuma i bukvalno svi disu kao jedan, imaju tu hemiju kojom nadomeste mozda neki nedostatak individualnog kvaliteta. Na papiru su definitivno ne toliko zvucna imena ali ocigledno na terenu funkcionisu vrlo dobro i to je to

                              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                              VALENTINO ROSSI #46

                              Comment


                              • Kako su to Koke, Saul, Karasko, Godin, Oblak prosjecni igraci? To su vrhunski igraci. Himenez koji gazi iako je mlad, mozda i najbolji mladi stoper svijeta, Savic koji igra bez greske ove sezone i prilicno je skupo placen, top talenti Oliver Tores i skupo placeni Vijeto, da ne pricam o prekaljenom Huanfranu ili Felipeu Luisu. Tu su i mladi Kraneviter, Tomas i Korea, svaka cast Colu(ima vrhunskog sportskog direktora pritom, to je vrlo vazno, ne bi SAF bio ono sto je bio bez Kenjona i posebno Gila) sto ih je okrpio, doveo, napravio kao Lukasa Ernandeza ali Atletiko je sad jako ozbiljna ekipa sa jako ozbiljnim igracima. Jer ako su oni prosjecni i Lukas Vaskez i Hese su prosjecni, pa eto igraju u Real Madridu. Kao sto su se naigrali Rafinja, Bernat i Kimih, svi imaju te tzv. prosjecne igrace.

                                Atletiko svakako igracki nije na nivou Barse, Reala i Bajerna, ali to i ne treba da bude, nije bio ni Lion na nivou Reala pa mu je dusu vadio u osmini finala LS. Balans, taktika, motivacija, hemija, zelja, da poludi covjek danas od laznih devetki, ukrstenih krila i posjeda, a ustvari fudbal je toliko lijepa i jednostavna igra, Lester je najbolji dokaz. Kad bi manje izmisljali i vise se posvetili samoj igri mozda bi i vece uspjehe ostvarivali. Moneyball, studioznost, vodjenje svake jebene statisticke stvarcice, umjesto da se vrate osnovama, jako, balansirano, plitka odbrana koju stite dva igraca, dva krila i dva napadaca. Nije Atletiko takav ali jeste Lester, popisao se Ranijeri po svim modernim trenerima.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X