Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prskaj View Post
    A po mojoj ja imam bar jedno 5 godina vise, sad cu da napunim 25, sto znaci da sam usao u 26u i gazim ka 27oj sto je vec kraj decenije i blizim se tridesetoj. Koji ste mi vi carevi oko cega se raspravljate
    Sad mi je jasno što imaš taj nadimak. Sve uprskaš.

    Comment


    • U nedelju podizemo 3 pehar za NOVAKA!

      Comment


      • http://www.b92.net/sport/wimbledon20...nav_id=1014279

        http://www.b92.net/sport/wimbledon20...nav_id=1014236

        Respect za obojicu. Najezio sam se kada sam procitao oba intervjua i sada ne mogu da docekam nedelju. Nadam se da ce vecina forumasa procitati ove izjave i barem za jedan mec naci zajednicki jezik i zajednicki uzivati u ovoj igri koju svi toliko volimo. Ovo je stvarno praznik ovog sporta i nadam se da ce najbolji pobediti. Moje se zna - NAPRED NOLE!
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Ne znam sta da mislim, sa jedne strane Muguruza koju gotivim previse, a sa druge strane Serena koja mi je primer za to kako treba da izgleda jedan savremeni vrhunski sportista. Izuzetno volim Serenu... Oprosti Garbine ali danas moram da budem za Serenu, nadam se da ce osvojiti sva 4 slema ove sezone.

          Oko musko finale, dobija Novak po meni I ne znam sta ste svi krenuli uzbuna. Juce ste prizeljkivali Rogera vise nego Endija, danas se skoro svi bojite Feda I dajete mu titulu. Bude li Novak uzeo jedan od prva dva setova, narocito prvi, titula moze da se proknjizi.

          Sent from my Grand X In using Tapatalk
          OVAKO

          Comment


          • Originally posted by AIRBORNE View Post
            @NI
            Sve si ti lepo napisao al` sve ti moze pasti u vodu i to u tacki 1.
            Sve smo ovako analizirali i pred Vavu na RG ali sam ubedjen da niko nije predpostavio da ce se desiti onakav HOROR po nas Novakovce.
            Znaci isto tako mozemo ti, ja, bilo ko, misliti da Novak sutra gubi a onda npr. Novak u nedelju izadje kao u Rimu.
            Sta ga sprecava, takvim stavom moze da zaleci veliku ranu, da sebi da ogroman forsaz za dalji let, moze stosta... o porazu da i ne govorim... ali treba biti umereni optimista. Bez obzira kako Roger servira a na citavom W. je to 66% a samo danas je to bilo 75% ne mogu da poverujem da ga Novak ne moze bar po jednom u setu brejknuti.
            Neka obojica dozive po jedan brejk i eto nas u TB. tu vec sigurno mozemo da vidimo i Rogerove BH nebu pod oblake
            Moj dobri Airborne,

            Naravno da moze da padne u svakoj tacki pa i tacki jedan. Ali moras da shvatis tezinu Novakove situacija.

            Pogledaj ovo.

            1.
            Svi kazu da je Federer strasno servirao jucer. I jeste. Mnogi kazu da je jucer imao najveci postotak ubacenog 1. servisa od kada igra Uimbldon. To nije tacno "tek" je treci.

            Code:
            2001	Rohus	76.90%
            2014	Miler	76.80%
            2015	Mari	75.82%
            Ali mnogima je promaklo da je i Novak fantasticno servirao jucer. Oni je imao 2. najbolji ubacaj prvog servisa od kada igra u Uimbldonu.

            Code:
            2012	Troicki	75.70%
            2015	Gaske	75.51%
            U cemu je razlika onda? U 0.31% vise koje je imao Federer? Ne! Gaske je imao 30% osvojenih poena na Novakov servis a Mari samo 23% na Federerov. A Mari bolje returnira od Gaskea. Mari je imao samo jednu BL, a Gaske 4 i jednom je brejknuo.

            Novaku svako malo popusti koncetracija. Federeru ne popusta dok se ne umori.

            2.
            Svi komentatori kazu da je Novak jucer bio odlican. Jedino se Rodoik ne slaze. On misli da je Novak bio prosjecan i da je opet lako dobio vrlo solidnog Gaskea.

            Rodik misli da Novak moze bolje u finalu i da je mali favorit. Andi se vara jer za nemaruje da je Novak duboko uzdrman porazom od Vavrinke.

            3.
            Znam sto mislis. Federer je bolji server, ali ako dodje do razmjena tu je Novak jaci. Ima tu istine ali ni stvari nisu tako povoljne kako bi se covjek nadao. Poslije pobjede nad Andersonom Beker je rekao Novaku: "Dobrodosao u Uimbldon." Zato uzimam samo dva zadnja meca. Ima jedna komlikovana mjera koju necu objasnjavati. Po toj mjeri je Novak bio:

            *150% efikasniji od Cilica u razmjenama (to ne treba da cudi)
            *10% manje efikasan od Gaskea u razmjenama (jeste Gaske dobar na travi ali ipak mora da brine)

            Federer je pak bio:

            *ravan Simonu u razmjenama (znas kakva je Simon smor)
            *64% efikasniji od Marija u razmjenama (jeste se malo Mari raspadao u kriticnim trenutcima, ali ipak )

            Jednostavno je Ajnstajn bio u pravu u svojo procjeni prije polufinala. I to treba priznati.
            Last edited by NI; 11-07-15, 09:54.

            Comment


            • Roger nema glavu za Novaka, svi parametri koje ste naveli, ubačen prvi servis, drugi, nebo i zvijezde se mogu okačiti mačku o rep. Nole je šampion Wimbledona.
              1. Andrey Rublev
              2. Thanasi Kokkinakis
              3. Alexander Zverev
              4. Ernesto Escobedo

              Renesansa tenisa u 2016 godini.

              Comment


              • Федерер је једноставно имао дан у коме се десило да га је кренуо сигуран почетни ударац који је Мареја деморалисао и оставио без вере у себе, тако је настављено и тако се одвио и цео меч, Мареј постајао све малодушнији, а Федереру подигло самопоуздање и навијачи су убеђени да је Федерер опако спреман и да ће тако бити у следећем мечу... нико не може да очекује да ће се све тако погодити и у следећем мечу, може баш да се догоди и супротно, да неки почетни моментат иде на рукку Новаку и да Федерер буде погођен у ахилову пету и да га то држи до краја меча..

                дакле нема ту сигурне прогнозе, све мора да се види у самом мечу, ко ће од њих бити како расположен, ко ће имати среће у току меча да поверује да је то његов дан..

                тениски, све знају, физички су спремни и сада одлучује ментална снага... ако се случајно догоди да Ноле добро процени где ће Федерер одсервирати и буде добар ритерн, може се лако догодити да Федерер остане без повољног процента сервиса и да остане скрхан и безвољан... тада би сваки славоспев остао празна прича... дакле, то је спорт и нико није сигуран шта ће се догодити у мечу ...
                sigpic

                Comment


                • @Žika

                  Sve potpisujem!

                  Comment


                  • Kolika je Role velicina da samo protiv njega se ovdje malerise, a protiv svih ostalih se i vlaznost zraka mjeri
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Sutra se jos predvidja kisa. Tako da se i ono malo sansi sto je Novak imao debelo smanjilo. Bas mu se nece.

                      Comment


                      • Ako ce vec kisa sutra, nek se pocne pod krovom. Ako se pocne s otvorenim krovom, pa bude prekid to jako lose moze uticati na Rogera
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Ako ce vec kisa sutra, nek se pocne pod krovom. Ako se pocne s otvorenim krovom, pa bude prekid to jako lose moze uticati na Rogera
                          Prekid uvek negativno utiče na onog ko vodi.Uostalom videćemo sutra.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Ne moze nista sutra Rodzeru da pomogne, jednostavno, ne moze on vise da se nosi do kraja sa najboljima. Ni kisa, ni sunce, ni vetar, nista ne pomaze, moze samo da odlozi ono sto se odloziti ne moze.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Sutra se jos predvidja kisa. Tako da se i ono malo sansi sto je Novak imao debelo smanjilo. Bas mu se nece.
                              NI, ti si zaboravio ko je kralj dvoranskih terena u zadnjih tri godine. Dobijamo sutra i veoma je vazan prvi set!!!

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Ako ce vec kisa sutra, nek se pocne pod krovom. Ako se pocne s otvorenim krovom, pa bude prekid to jako lose moze uticati na Rogera
                                Nikad to nisu radili, ali me ne bi zacudilo da kao uslugu Federeru ovoga puta naprave.

                                Originally posted by salinjo90 View Post
                                NI, ti si zaboravio ko je kralj dvoranskih terena u zadnjih tri godine. Dobijamo sutra i veoma je vazan prvi set!!!
                                Sto mislis, zasto Ajnastajn hoce krov od pocetka?

                                Dvoranski uslovai u kojima je Novak briljirao su bili na medium hard podlogama. Zatvranajem krova manje ce u prvom redu dobiti Federerov servis. A upravo je taj servis ono zbog cega je Federer favorit. Novakov napad ce malo da dobije. Trava nije povoljna za njegov napad kao hard. Nedostatak vjetra ce to vrlo malo da popravi.
                                Last edited by NI; 12-07-15, 03:06.

                                Comment

                                Working...
                                X