Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2015

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • i dalje tvrdim da djokovic u sredu moze jedino da pobedi sam sebe. ako je potpuno zdrav, nadalu ni 10 sunca ni +40 nebi pomoglo ako djokovic igra onako kako ume. ali ako pocne da okrece glavu, da gleda u vajdu/bekera, ako pocne da igra nelogicne poteze onda je u problemu velikom...

    videcemo sta ce biti, trebalo bi da dobije 3:1 onako realno.


    sto se potencijalnog polufinala tice ko god da bude bice lagano. veoma lagano.

    Comment


    • Originally posted by Navras View Post
      1.Federer vs Wawrinka 99:1

      2. Kei vs Jo 80:20

      3. David vs Skot 55:45

      4. Nadal vs Novak 65:35
      Shvatio sam da se kladis ipak tvoja od stupanja od kladionica su ogromna:

      1.
      Federer vs Wawrinka 67:33 (Omasio si za 32%); ovako ili onako, Federer bi to morao da dobije

      2.
      Nishikori vs Conga 75:25 (Tu si blizu); Kai je veliki favorit

      3.
      Ferer vs Mari 35:65 (Omasio si 20%); U tom mecu nisam nacisto. To je veliki test za Marija, najtezi moguci. Mislim da je ipak blagi favorit.

      4.
      Rafa vs Novak 30:70 (Omasio si 35% - najvise); U tom mecu vremenski uslovi igraju presudnu ulogu. Ako bude kise, kladionice su u pravu. Ako bude vise od 27 C, Rafa je favorit 60:30. Onda za svaki stepn celzijusa dodaj ili odzmi 2.5%.


      Ako Novak izgubi, kao najvjerovatnijeg igraca koji ce ga pobijediti daju Nishikorija:

      Code:
      Kei Nishikori	28.3%
      Roger Federer	24.0%
      Rafael Nadal	18.9%
      Stan Wawrinka	11.1%
      Andy Murray	9.1%
      Jo-W. Tsonga	7.1%
      David Ferrer	1.5%
      Zacudjuje koliko male sanse daju Mariju. Tu se slazu sa tobom. Isto tako zacudjuje koliko velike sanse daju Federeru. Pretpostavljam da racunaju na Novakov zamor i vrelo vrijeme u nedjelju.

      Comment


      • Seta Tomas Berdih RG komplksom, drzi ruke u dzepovima, zvizduce, zamisljen je i pevusi:
        "Dinge donge prso sam od Conge!" ... "Hocu li ikada osvojiti barem jedan prokleti slem??? Kada je mogao onaj balvan Marin Cil..."
        Odjednom niotkuda se pojavljuje Jo (Conga naravno)
        "Gde si cvetko!? A-a jel bilo, jel bilo?!" I pocinje da skakuce oko njega sa podignutim rukama kao kada proslavlja pobedu.
        "Des." ...
        "E jesam te razvalio!" Sada conga pokazuje na glavu.
        "Svaka ti cast, na plasmanu u cetvrtfinale, nego na koga sada udaras?"
        "Cek, cek, ako si ti bio cetvrti nosilac, po planiranom zrebu si u 1/4 trebao da igras sa petim, ili mozda sestim, ili ono bi sedmi nos... Uf dovraga, opet sam zaboravio da ukljucim mozak..." .... Conga razmislja. "Mislim da je onaj mali smrda, onaj, kako se ono zvase" Conga jos uvek razmislja.
        "Da ne ides mozda na onog Japanca?"
        "E da na Japanca, na Nisikorija Kaja!"
        "Maznes me za jaja."
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Kakve su sanse Wawrinke danas protiv Federera? Secam se proslogodisnje pobede u MC, i zapravo on dve jedine pobede ima bas u MC na sljaku. Moze li do pobede protiv Rogera na tri seta? Trebalo bi da moze, ja ipak navijam za Federera.
          Drugi mec mislim da dobija Nishikori, zbog odlicne forme, a i sljaka mu tako dobro odgovara njegovom stilu. Navijacu za Tsongu, ali cisto sumnjam da nesto moze napraviti na tom mecu.

          Comment


          • Ne kontam kako je moguce da i pored eventualne pobede Nadala on ima manje sanse nego Federera i Nisikorija Nebitno to...

            Vec po 13432235 put, rekao sam i kroz live temu, a vjerovatno i kroz ovu, da ja ocekujem da Novak pobjedi i nakon toga da osvoji titulu. Jednostavno je, nista ne traje vecno, pa tako nece ni Nadalova dominacija u Parizu, jer je ovo sto je uradio do sad nestvarno, 9 titula iz 10 nastupa... Nadal po prvi put u svojoj karijeri nije favorit u nekom duelu na RG-u, i to ne samo sto nije favorit nego je veliki autsajder. Realnost kaze da u proteklih 10 godina plus ove godine, Nadal mogao da izgubi samo dva puta. Kad kazem mogao da izgubi mislim pre eventualnog meca, a ne u toku meca (zato necu da uracunam mec sa Isnera). A to je bilo 2011 i ove sezone. 2011 nije doslo do duel izmedju njega i Novaka jer se Federer pobrinuo za to u 1/2 finala. Da bi dosao do njihov duel to bi Novak dobio, ubedjen sam, jer je bio u nevjerovatnu formu tada. Blizu je bila i prosla godina, ali Novakov kolaps protiv Gulbisa u 4-om setu i vucarenje u odredjenim delom meca protiv Raonica nadopunjeno sa fantasticnu partiju Nadala protiv Murray-a, su naterali kladionice da promene stav i da daju Nadala vece sanse za titulu, iako razlika je bila vrlo mala.

            U sutrasnjem mecu Novak Djokovic je izrazit favorit. Covjek je u bolesnu formu, osvoijo je sve sto se moglo osvojiti od Mastersa i Slemova u 2015, a vec je proslo pola sezone... Nadal, iako je kralj ovde, on ima katastrofalnu sezonu uz jednu jedinu titulu u Buenos Airesu, iz kategorije 250. Ima i jedno finale, u Madrida, gde je bio pociscen od Endija Mareja. On je ove sezone gubio dva puta od Fogninija, gubio od Wawrinka iako je imao dva puta brejk prednosti u prvom setu i 6-2 u TB-u, gubio od Berera, Verdaska, Raonica... Tokom ove nedelje ne igra lose, krenuo je formu, vratilo se malo samopouzdanje, ali sve je to izlgedalo lepo i onda dosao jucerasnji mec protiv Sock-a i vratili su se stare boljke. Covjek ima 2-0 u setovima i 5-3 i onda zijani set 5-7. Zasto Rafaele? Sta je jebeni problem? Ti si mozda najveci sampion i mentalno najjaci u ovog sporta, zasto ti se ovo sad desava? Ne mogu da shvatim zaista... Ovakve padove protiv Djokovica ce biti surovo kaznjeni, nema oprostaja kod njega. Jedino sto me raduje je sto znam da Rafa nece prodati tako lako svoju kozu i da ce se boriti za svaki poen. Po meni ovo ce biti 3-1 za Djokovic. Znam da sam los prognozer ali sad tesko da promasim.

            To je to, bar neka izgubi od najboljeg tenisera sveta, a ne od nekog balvana tipa Fogninija ili Berera. Druga stvar je sto teniser kao Novak Djokovic zasluzuje da ima RG-u u svoje vitrine, mislim kakva bi to bila karijera bez ovog GS-a u njegovoj vitrini... To bi bila prava katastrofa i ja ne zelim da mu se to desi. Dakle ako pobjedi Novak sutra, sto sam i rekao malopre, navijam za njega do kraja turnira.
            OVAKO

            Comment


            • Kako ne kontas, ide na Murraya sljakasa u 1/2

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                To je to, bar neka izgubi od najboljeg tenisera sveta, a ne od nekog balvana tipa Fogninija ili Berera. Druga stvar je sto teniser kao Novak Djokovic zasluzuje da ima RG-u u svoje vitrine, mislim kakva bi to bila karijera bez ovog GS-a u njegovoj vitrini... To bi bila prava katastrofa i ja ne zelim da mu se to desi. Dakle ako pobjedi Novak sutra, sto sam i rekao malopre, navijam za njega do kraja turnira.
                Nadal ako pobedi Novaka uzima titulu 100%, Novak ako pobedi Nadala jos uvek nije siguran osvajac RG.

                Comment


                • Ferrer-Muray me jako zanima kao mec, koji naravno necu gledati sutra. Jedino ako se desi neka teska katastrofa po Nadala, pa da budem primorana da to gledam.
                  Muray igra zaista dobro na sljaku ove godine. Da vidimo kako to izgleda protiv Ferera. Mada Ferer nije vise onaj igrac od pred godinu, dve, ipak trebao bi to biti izjednacen mec. Vrlo verovatno dobija Muray 3-1, a moza i 3-2.
                  Djokovic-Nadal. Steta sto su se sastali u 1/4, ovo zaista treba biti finale bez obzira na formu Nadala. Najtezi mec za obojicu u ovoj fazi turnira. Jeste skoro kraj, ali ipak je 1/4 slede jos dva meca do titule. Ne verujem u teoriju da je bolje sada, nego u finale, nikada za njih dvoje nije bolje da se sretnu ranije tokom turnira. Jel ce biti mec neizvesniji zavisi od Nadala. Forma i momentum su na strani Novaka, tradicija i volja na strani Nadala, jel cemo dobiti novog pobednika na RG? Razum kaze da, a srce ostaje uz Rafu i u ovim teskim trenucima u njegovoj karijeri.

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Nadal ako pobedi Novaka uzima titulu 100%, Novak ako pobedi Nadala jos uvek nije siguran osvajac RG.
                    Jasno, ali oslonuo sam se na procente koji je izbacio NI. To je meni nejasno...
                    OVAKO

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Nadal ako pobedi Novaka uzima titulu 100%, Novak ako pobedi Nadala jos uvek nije siguran osvajac RG.
                      Ja mislim da je po prvi put obratno. Nadalov problem je apstraktne prirode, pa samim tim i nemoguce za prognozirati da nesto sigurno osvaja.
                      Inace, kakve su sanse da stave mec na SL?

                      Comment


                      • Originally posted by Niki View Post
                        Ja mislim da je po prvi put obratno. Nadalov problem je apstraktne prirode, pa samim tim i nemoguce za prognozirati da nesto sigurno osvaja.
                        Inace, kakve su sanse da stave mec na SL?
                        Iste koliko da Makedonija udje u EU.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Iznenadice Nadal sutra ;)

                          I Marej ide u SF
                          Last edited by s_hyperion; 02-06-15, 10:31.

                          Comment


                          • u koliko sati bi trebalo da se sastanu Nadal i Djokara?
                            sigpic http://caseystoner.com.au/

                            Comment


                            • Oko 16h

                              Comment


                              • Hvala
                                sigpic http://caseystoner.com.au/

                                Comment

                                Working...
                                X