Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Rankings

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Clint_Eastwood View Post
    Po meni rangiranje ATP igrača i sistem kako funkcionira ATP ljestvica je nešto najpoštenije i najbolje što sam imao prilike gledati u sportu - odnosno rangiranju sportaša.

    Meni osobno se jako sviđa način rangiranja tenisača, cijeni se konstantnost, igranje na vrhunskom nivou iz praktički tjedna u tjedan... A ne da mi kao u WTA na prvom mjestu budu Wozniacki ili Safina bez GS naslova.
    Rangiranje kod muškaraca je mnogo bolje. Raspodela WTA bodova je prilično loša i ujednačenija tako da je dovoljno nizati ''prosečne'' rezultate i biti čak i prvi. Recimo Gren Slem-za prvo kolo dobija se 5 bodova a već za drugo 100!!! Finalista GS kod muškaraca dobija 1200, kod žena 1400... i tako na svim ostalim turnirima...

    Comment


    • Ja bas citam po twitteru da naslovi uopste ne odgovaraju onome sto je Murray rekao, da je on pricao samo kakav je sistem u tenisu, ne i da se on ne slaze sa njim.

      In tennis, if you miss four or five months it is almost impossible to maintain your ranking. So Rafa will be seeded five for Wimbledon, which is tough as he is better than that.
      That is how our ranking system works. It's a one-year ranking whereas with golf it is a two-year ranking, so even if one of the best players in the world gets injured they can still maintain their ranking.
      http://m.guardian.co.uk/sport/2013/j...-championships

      Comment


      • Čisto da ne izgubimo nit No.1.. 85. nedelja i 32. uzastopna!
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Olja, do kad mislis ti brojati?

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Olja, do kad mislis ti brojati?
            Verovatno će do 303, ne znam

            Comment


            • Ma do 303. i dalje.. zauuuuuuvek!
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Covjece, kako ste potrefili na isti broj

                Comment


                • Novak 86. nedelju na celu ATP liste



                  Trka za London

                  sigpic

                  Comment


                  • Vesely i Lajovic na pragu TOP 100...odlicni su stvarno

                    Comment


                    • Delpo najvece razocarenje, Roger ce biti miran za TOP 5 to je jasno, ali ce morati da zapne da bude u TOP 4 sve su prilike.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ako Rudar ne popusti, nema njemu TOP 4

                        Comment


                        • 88 nedelja, poznatog li broja
                          sigpic

                          Comment


                          • Upisi slodobno i ove preostale u godini

                            Comment


                            • Ferrer ce i definitivno biti treci najbolji igrac na svetu od ponedeljka, 8. jula 2013. godine blazene... Zeka pada ispod 6000, a Nadal gubi jos ovih frtalj poena, sto ce biti taman dovoljno da David zasluzeno preuzme trece mesto za sad, sve i da sutra (pu, pu, daleko bilo) ispadne...

                              Comment


                              • Nemoj slutiti da ce rovokopac ispasti,sutra slijedi akcija na no.1 terenu

                                Comment

                                Working...
                                X