Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Rankings

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Могао би Ноле још мало да бије овог Рафу до краја године, чисто да се не опусти...
    sigpic

    Comment


    • 4000 bodova za Davida, lagano drzi 3. mjesto za sad. Vino.
      sigpic

      Comment


      • Covjece, 2000 bodova vise od Novaka

        Comment


        • Ako ne uzme W kapiram da ce se brzo istopiti prednost. Steta sto je Andy opet popustio, trka u troje bi bila zanimljiva.
          Stan i Roger se bore za mjesto u Londonu
          sigpic

          Comment


          • http://live-tennis.eu/

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • I Andy Murray o rankingu. Stvarno apsurdna situacija sa Nadalom, osvaja Grand Slam titulu i pada jedno mesto Evo linka: http://www.guardian.co.uk/sport/2013...-championships

              Comment


              • Po meni rangiranje ATP igrača i sistem kako funkcionira ATP ljestvica je nešto najpoštenije i najbolje što sam imao prilike gledati u sportu - odnosno rangiranju sportaša.

                Murray bi dvije godine ? WTF, od danas pa unazad 365 dana, ko' je najbolji i ko' je najviše napravio i osvojio najbolji je na renkingu. Ajmo sada gledat unazad 5 godina ?. Mislim, ja razumijem da se situacija čini apsurdna, no Nadal je bio izvan stroja koliko, 5-6 mjeseci. On kada dođe to vrijeme kada je bio prošle godine odsutan, a ako bude igrao on će nabrat hrpu "živih" bodova. To je realno, pošteno... Barem po meni...

                Zna se zašto je Nadal pao za jedno mjesto, zna se razlog. A zna se i kako i gdje će moći se "vinuti" u visine. On ako bude igrao na ovom nivou do kraja godine, dobar renking ga siugrno neće promašiti... To je jasno... Pošteno i fer...

                Meni osobno se jako sviđa način rangiranja tenisača, cijeni se konstantnost, igranje na vrhunskom nivou iz praktički tjedna u tjedan... A ne da mi kao u WTA na prvom mjestu budu Wozniacki ili Safina bez GS naslova.
                Last edited by Clint_Eastwood; 11-06-13, 10:17.
                "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                Comment


                • Povrede su sastavni deo sporta, Nadal ce posle W da krene da se penje na rankingu, tako da ja tu ne vidim problem
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Pa dobro, ali prva polovine sezone je Nadal odigrao fenomenalno, pa otuda i mogucnost ako odigra dobro i drugu polovini da na kraju godine dodje do prvog mesta. Ali ko drugi bi to uradio ili koliko je verovatnost da se ovakvo nesto opet dogodi?
                    Ipak ovaj ranking nije savrsen, jer ne odrazava trenutno stanje. Ja o tome govorim, jer se u tenisu racuna koliko si nedelja bio na prvom mestu, a ne koliko godina si zavrsio kao broj jedan. U tom pogledu tu nesto ne stima.

                    Comment


                    • Za trenutno stanje postoji race gde je Nadal no.1
                      A totalno bi bilo nepravedno prema npr. Fereru koji igra kao lud, osvaja turnire, eto stize i do finala slema, skuplja poene, ali zato sto se Nadal pojavio da on bude nize rangiran
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Evo gledam razliku izmedju Mareja i Federera,mozda i Fed bude no.2 nosilac na W


                        Jeste da no.5 nosilac ne odgovara Nadalu i njegovim navijacaima ali moramo to prihvatiti i isto tako znamo da sada krece napredak na ljestivici

                        Comment


                        • Mislim da ne moze, negde sam procitala, neko je vec izracunao.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Jeste malu prednost opet Marej ima

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Za trenutno stanje postoji race gde je Nadal no.1
                              A totalno bi bilo nepravedno prema npr. Fereru koji igra kao lud, osvaja turnire, eto stize i do finala slema, skuplja poene, ali zato sto se Nadal pojavio da on bude nize rangiran
                              Gde da Ferrer bude nize rangiran? Ja generalno pricam o sistemu rangiranja. . .da postoji Race, ali ne racuna se da si toliko i toliko nedelja broj 1.

                              Comment


                              • Neka me neko ispravi.Po ovome ce Ferre biti nosilac za dva poena na Wimbledonu

                                Nadal 6895+45+45(prosla godina)+900+33.75=7918
                                Ferrer 7220+360+250(prosla godina)+135=7965



                                EDIT:Ipak ce biti veca razlika posto sam stavio da 2.kolo W nosi 90 a ustvari nosi 45
                                Last edited by DinoFC; 11-06-13, 11:25.

                                Comment

                                Working...
                                X