Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Rankings

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je tema Djokovica a ne koliko je bodova 2006 ima Federer, to mozete da pisete na Fedexovoj temi ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

    Comment


    • Ni meni nije jasno o kakvim pretnjama je rec.

      A ako treba ista nedelja, treba pogledati listu od 10.07.2006., tada je Fed imao 7260 poena, dakle preko 14000 poena.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Mislim da se Oliverov post odnosi na presek stanja od pocetka godine zakljucno sa Wimbledonom

        Comment


        • 4. maj 2009.

          edit:A imao je i vise,nasao je Big Nole
          Attached Files
          Last edited by Vladan; 05-07-11, 20:09. Reason: ...
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by BOKI1969 View Post
            Mislim da se Oliverov post odnosi na presek stanja od pocetka godine zakljucno sa Wimbledonom
            Pa moguce, ali mogao je to lepo da objasni
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ne bih da se mesam, ali mislim da je doslo do zamena teza.
              Koliko ja vidim Oliver nije govorio ni o kakvim pretnjama (daleko od toga da ih je i bilo). On je samo pomenuo tacnost podataka a propo toga i teranje sa sajta odredjenih pojedinaca (daleko od toga da je i toga bilo , barem po mom misljenju) . Ne vidim razlog ni za kakvu tenziju u sustini ja sam zapoceo sve sa jednom delimicno tacnom informacijom na koju su se 2 admina samo nadovezali , znaci niko me nije ni vredjao niti mi pretio ( ako se Oliverova teza odnosila na njihov odnos prema meni) . Tako da opusteno ljudi...
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Pa moguce, ali mogao je to lepo da objasni
                Pa nemaju svi sposobnost razumljivog objasnjavanja kao ti a mozda je hteo da vas malo zagolica brojkama koje rapidno rastu;)

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ni meni nije jasno o kakvim pretnjama je rec.

                  A ako treba ista nedelja, treba pogledati listu od 10.07.2006., tada je Fed imao 7260 poena, dakle preko 14000 poena.
                  I tacno je da je Fed tada imao preko 14k sadasnjih poena tako da Nole drzi rekord "samo" po najvecem broju poena u trenutku zauzimanja prvog mesta , kao sto je Vladan ranije naveo
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Da li možemo o ovome na teniskim diskusijama? ;)
                    Postaviću nešto što sam pronašla.....

                    Edit: prebaci i onaj moj post sa diskusija, please....
                    Last edited by miloolja; 05-07-11, 20:20.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ovo je, ako se ne varam do dupliranja... tačnije 2008.

                      http://www.tennis28.com/rankings/poi...ls_player.html
                      ...a posle toga....

                      ...pa postavili ste.. Rafa 4.maja 2009. ....15290
                      Last edited by miloolja; 05-07-11, 22:23.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • E, pa nije.. već 11.maja 2009...... 15 360 bodova

                        http://www.atpworldtour.com/Rankings...5.2009&c=&r=1#
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Hteo bih samo da dodam jedan detalj usled kojeg dolazi do nekih nepreciznih podataka. Dupliranje poena koje se desilo 2009. godine je ustvari "dupliranje", odnosno ne moze se bas uzeti neki broj poena od pre 2009. godine i pomnoziti sa dva kako bi se dobila danasnja vrednost tih bodova. Za to postoje sledeci razlozi:

                          1) Bodovi nisu duplirani u svim rundama nekog takmicenja. Npr. osvajanje GS je duplirano (1000 u 2000 bodova), ali finale GS nije (700 u 1200 bodova). Slicna stvar je i sa turnirima masters serije, kao i manjim turnirima.
                          2) Nisu svi turniri dobili "dupliranje" bodova. Npr. prvi turnir u godini, Doha, je i tada kao i danas nosila 250 bodova. Iz toga sledi da ako ste osvojili takav turnir pre 2009. godine, onda ga ne mozete prosto duplirati preracunavajuci ga u danasnji sistem, jer im je vrednost u oba sistema ista.
                          3) Delimicno je promenjen i broj turnira iz pojedinih kategorija koji se uzimaju u obzir pri rankingu. Ovde pre svega mislim na broj turnira iz serije 500 i serije 250.

                          Po mom misljenju, najbolji nacin da se broj poena iz perioda pre 2009. godine normalizuje na broj danasnjih poena je da se jednostavno danasnje bodovanje primeni na period od pre 2009. godine, kako ne bi dolazilo do akumulacije gresaka, koje su posledica navedenih tacaka 1) i 2)

                          Uzmimo za primer bas Federera, koji drzi rekord po broju osvojenih poena u jednom trenutku na ATP listi. On je krajem 2006. godine imao 8370 poena, sto je apsolutni rekord od 1990. godine (pre toga nema smisla porediti, jer je sistem bio drugaciji). Medjutim tih 8370 poena nije 16740 poena u danasnjem sistemu bodovanja, kao sto bi se dobilo obicnim dupliranjem, nego 15865 poena, upravo iz gore opisanih razloga. Konkretno: za finale RG-a je dobio 700 poena (danasnjih 1200, a ne 1400 poena, dakle -200 se oduzima od one sume koju smo dobili prostim dupliranjem), za finale Rima i finale Monte Carla je dobio po 350 poena (danas vrede po 600, a ne po 700 poena, pa mu se i tu oduzima 200 poena za ta dva turnira od ukupne sume), za Dohu je dovio 250 poena, a toliko nosi i danas, pa i tu mu se oduzima 250 poena od ukupne duplirane sume. I na kraju Halle, gde je osvojio 225 poena, danas vredi 250 poena, pa mu se oduzima 200 poena. Kad se sve izracuna dobije se: 16740 - 200 - 100 - 100 - 250 - 200 - 25 (Cincinnati) = 15865 poena u danasnjem sistemu racunanja.
                          Last edited by Grunge; 06-07-11, 16:34.

                          Comment


                          • I meni ja palo napamet da moze da dodje do neslaganje, ali svaka cast sto si to izracunao
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Bravo , ali opet i sa tih 15865 je apsolutni rekorder , kao sto i ti napisa. Jednii mu je Rafa sa onih 15360 bio blizu .... Mada kako je Djokovic ove godine krenuo (da kucnem da ga ne ureknem ).
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • sticice ga Rafa ;)
                                FORZA MILAN!!

                                Comment

                                Working...
                                X