Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 CHINESE GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Staza se hladi, sve ide danas na mlin Mercedesu, to bi moglo objasniti zašto su Kimi i Luis bili brži sa starim mekanim gumama od Fetela na novim srednjim
    ¡Si Señor!

    Comment


    • 35 pobeda Luisa Hamiltona

      Comment


      • Za Mercedes 1 i 2 sam rekao jos u petak. Ali, Ferarijevci su mi ulepsali jutro. 'bem ti Reno i njihove motore, em ce da lete glave zbog dve eksplozije, em sam pomislio da ce Kimi da stigne Fetela. Verovatno bi i tu bilo "ne napadaj, na drugim ste strategijama", ali bi bilo dobro videti da Kimi to MOZE. Ovako, klsaicna, osrednja trka, par dobrih momenata. Posle MotoGP treninga sinoc, ovo mu dodje kao Bensedin. Ali, 'ajd, videcemo dalje..

        Comment


        • Originally posted by kolega View Post
          Posle MotoGP treninga sinoc, ovo mu dodje kao Bensedin.
          hahhah taman tako
          ja ne znam sta sam gledala,ali osim rikardovih par preticanja i jednog ferstapenovog,nista nisam videlabar sam u tome uzivala.ostala mi dvojica na stazi juhu
          don't be scared homie
          sigpic

          Comment


          • Onih 15-20s zaostatka za Lewisom pre SC-a su najmerodavniji zaostatak Ferrarija u ove 3 trke, rekao bih. Sasvim solidno sve u svemu, daleko ispred Williamsa su i to je uspeh sam po sebi. Ali verujem da mogu ostvariti još 2-3 pobede ove godine i to ne tako što će se Mercedesovi vozači međusobno pokačiti. Momenat kad je Kimi ušao u Vettelov prljavi trag je bio momenat kad je napad bio ugušen, izgleda da su bolidi ponovo postali vrlo osetljivi na prljav vazduh...

            Oba Saubera u poenima, to je odlično. 2 Renault motora su otišla na večita lovišta, to je bruka bez premca. Oba McLarena završila trku, što je takođe za pohvalu. Dosta se napredovalo, biće još bolje, ali ne očekujem poene ni na sledećoj trci.

            Sve u svemu, Ferrari mi deluje mnogo ubedljivije nego što je Red Bull prošle godine.

            Kakvo je mišljenje, šta se dešavalo sa gumama, kako je Mečka izvukla 2 soft stinta, zašto je Ferrari počeo značajno da zaostaje na Medium gumama?

            Comment


            • Iznenadilo me je da je i Mercedes mogao dva puta na Soft gumama. Lauda je dobro procenio kada je rekao da u samoj trci imaju oko 3 desetinke prednosti u odnosu na Ferrari. Raikkonen je odradio odličan posao kako na startu, tako i kasnije u samoj trci. Ostaće da nas svrbi taj SafetyCar na kraju da bismo videli ishod. 100% sam siguran da bi dozvolili Raikkonenu da pretekne Vettela. Obojica su svetski šampioni i znaju kako da razmene pozicije a da ne pucaju sebi u noge. Jel neko obratio pažnju na Arivabeneovu reakciju na početku kada je video kako crveni bolid obilazi oba Williamsa? Da im je Vettel prvi vozač ne bi se toliko radovao. Njima je sve jedno ko će im od vozača završiti treći ili drugi na kraju sezone iza Lewisa ako još ne napreduju. Mislim da dobro rade posao.

              Sve u svemu, dobra trka ali moglo je uz par sitnica da bude i zanimljivije. Da je neka staza koja manje leži Mercedesima, mislim da bi Rosberg bio u debelim mukama.

              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Kakvo je mišljenje, šta se dešavalo sa gumama, kako je Mečka izvukla 2 soft stinta, zašto je Ferrari počeo značajno da zaostaje na Medium gumama?
              Mislim da su se gume u trci malo bolje držale nego što se očekivalo prema podacima od petka. Kao da ni Mercedes nije očekivao da će moći na Soft u drugom stintu. Kao što je Somborac rekao, temperatura staze je krenula da opada što je malčice išlo na ruku Mercedesu i malčice protiv Ferrarija. Rekli su da je ovo jedna od najhladnijih trka u toku godine. Što toplije, to bolje po Ferrari.
              Last edited by MarkedOne8; 12-04-15, 09:29.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Mislim da Mercedes nije bio toliko ubedljiv dok su bili i jedni i drugi na mekim gumama ali su napravili veliku razliku na srednje tvrdim i tu je problem Ferarija.Steta za SC u poslednja 3 kruga ali moze li mi neko objasniti onu Ferarijevu "pripremu" za menjanje guma u poslednja 3 kruga?
                Cestitke Hamiltonu a Rozbergu je sve doslo preko glave videlo se kad je izlazio iz bolida a verujem da je i Kimi bio iznerviran zbog SC-a
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • Originally posted by bice View Post
                  Steta za SC u poslednja 3 kruga ali moze li mi neko objasniti onu Ferarijevu "pripremu" za menjanje guma u poslednja 3 kruga?
                  Ja ne... E, da, treba pohvaliti Hamiltonov tempo na kraju drugog stinta. Imao je duži stint od Rosberga i na samom kraju je išao još brže.

                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Kuku nama, pa nam je najveća atrakcija gledati Maldonada kako se okreće po stazi, eeeee paaaa na šta smo spali.


                    Što se tiče Alonsa vs Ferari. Ne mogu vjerovati da ima takvih ... pa nakon pobjede Fetela prošlog vikenda, peckaju, omalovažavaju Alonsa. Ali ne mogu vjerovati. Dok je Alonso vozio na čelu Ferarija su bili nespretni ljudi, kao nešto poput Bernija, i posljednjih godina (dok je Alonso vozio u Ferariju) jedini Alonso je bio svjetla tačka timu iz Marinela. Izvukao je više nego što može, pa pogledajte rezultate Kimija prošle godine, i vidite Alonsove rezultate, nebo i zemlja, takođe i Masine i Alonsove rezltate.

                    Što se tiče ona izjave Alonsa, ono je takođe dno dna. Ču brata.
                    Pa nije isto kad se boriš za 6-7 mjesto i kad te svi obilaze il kad si standardan na podijumi i jedina si prijetnja Mercedesu. Znači nebo i zemlja, malo me razočarao tom izjavom Alonso.


                    Što se tiče trke, jedino vrijedi reć, pošto niko nije, na prošlu trku Manor je zaostajao za prvim 3 kruga, a ovaj put 2 kruga. Napreduju, nije loše! Svaka čast.

                    Comment


                    • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      Mislim da su se gume u trci malo bolje držale nego što se očekivalo prema podacima od petka. Kao da ni Mercedes nije očekivao da će moći na Soft u drugom stintu. Kao što je Somborac rekao, temperatura staze je krenula da opada što je malčice išlo na ruku Mercedesu i malčice protiv Ferrarija. Rekli su da je ovo jedna od najhladnijih trka u toku godine. Što toplije, to bolje po Ferrari.
                      Da, tako je nešto i meni u glavi, da se staza bolje utabala i da su možda i temperature bile niže (mrzi me da proveravam sad iskreno), pa je to zajedno uticalo na manju degradaciju kod Mečke. Ferrari je bio dosta slabiji na Medium gumama, skoro sam sasvim ubeđen da nisu mogli ni da ih "uključe" kako treba. Setimo se, ipak imaju manje aero prijanjanje od Mečke, a to je neophodno kad je staza hladnija...

                      Ono spremanje za stop na kraju trke zbog SC-a? Mislim da je bila samo predostrožnost u slučaju da se neki timovi odluče na tako nešto, jer mislim da se očekivalo da bolid bude sklonjen sa staze mnogo brže nego što je bio. Mogu misliti koliko je Franz Tost šizeo zbog onog udaranja radnika krilom u zid...

                      Šteta mi je za Verstapena, imao bi jako dobru trku ponovo.

                      Comment


                      • Hihi opet Zauber dobar Bas mi je zbog Eriksena drago, prosle godine su ga komentatori jako podcjenjivali
                        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by bice View Post
                          Mislim da Mercedes nije bio toliko ubedljiv dok su bili i jedni i drugi na mekim gumama ali su napravili veliku razliku na srednje tvrdim i tu je problem Ferarija.Steta za SC u poslednja 3 kruga ali moze li mi neko objasniti onu Ferarijevu "pripremu" za menjanje guma u poslednja 3 kruga?
                          Cestitke Hamiltonu a Rozbergu je sve doslo preko glave videlo se kad je izlazio iz bolida a verujem da je i Kimi bio iznerviran zbog SC-a
                          Nema Ferari problem sa medium gumama nego Mercedes sa soft koje kao sto smo vise puta spomenuli se brzo degradiraju, rekao ja pre dve nedelje isto kao i pretprosle sezone.Zahvaljujuci tom problemu cini nam se da je Ferari blizi nego sto jeste zapravo.Mozda su i prosle godine imali problema sa tim, ali se nije davao toliko akcenat na tome zato sto su bili dosta ispred konkurencije.

                          Ferari ce sigurnoi da bude u prednosti na stazama gde ce se koristiti soft i supersoft gume, neko moje laicko misljenje.Mozda i pobedi vise od 2-3 puta u sezoni, moze da se desi da ih ponovo nadmudre po pitanju strategije kao i na stazama koje njima vise leze.Rozberg mi za sada ne deluje da ce ove sezone da se bori za titulu, doduse Hamilton mu nije pruzio sansu da iskoristi njegov kiks.

                          Comment




                          • Comment


                            • Originally posted by Ricma View Post
                              Nema Ferari problem sa medium gumama nego Mercedes sa soft koje kao sto smo vise puta spomenuli se brzo degradiraju, rekao ja pre dve nedelje isto kao i pretprosle sezone.Zahvaljujuci tom problemu cini nam se da je Ferari blizi nego sto jeste zapravo.Mozda su i prosle godine imali problema sa tim, ali se nije davao toliko akcenat na tome zato sto su bili dosta ispred konkurencije.
                              Iskreno, pre bih rekao da je Ferrari lepo uključio S gume i da nije mogao da dovede M na pravu temperaturu. Verovatno nećemo saznati dok ne nađu pravo rešenje, pa se pokaže šta je bio problem...

                              Originally posted by Ricma View Post
                              Ferari ce sigurnoi da bude u prednosti na stazama gde ce se koristiti soft i supersoft gume, neko moje laicko misljenje.
                              O, da, očekujem makar dupli podijum u Monaku...

                              Comment


                              • Niko od vas nije pomislio da je Hamilton kontrolisao utrku,nije isao do maximuma osim onih par krugova prije zamjena guma pa je zbog toga Ferrari lose izgledao u tim trenucima?

                                Comment

                                Working...
                                X