Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater

    Ovaj Ferrari jako lepo savija u krivinama. Korekcije su minimalne čak i za V8 eru.

    Originally posted by Alen P View Post
    Da li ko od aktivnih vozaca F1 pilotira, to jest ima letacku dozvolu ili kako se vec zove?
    Haha zanimljivo pitanje. Webber mislim da je imao. Od trenutno aktivnih mislim niko.
    Last edited by MarkedOne8; 14-03-15, 15:09.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Misliš McLaren?

      Ono kad se probudiš za FP1, FP2, FP3 a zaspiš za Q...
      Na njih sam mislio
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #33
        Ceka nas jos jedna glupa sezona. Srecom pa je sport klub kupio prava prenosa Nascara.
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • #34
          Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
          Ceka nas jos jedna glupa sezona. Srecom pa je sport klub kupio prava prenosa Nascara.
          Sreća da jest...

          Comment


          • #35
            Ništa od Bottasa jutros, FIA odlučila da nije spreman za trku nakon što je noć proveo u bolnici.
            Prazno šesto mjesto na gridu.

            Šteta...


            Ipak ne, FIA odlučila pomjeriti sve za jedno mjesto da bi se popunio grid. Čudno...

            Last edited by Bastia33; 15-03-15, 04:23.

            Comment


            • #36
              Трка није ни кренула а већ хаос.

              Comment


              • #37
                Strašno, 15 bolida... Još malo pa kao u Indianapolisu 2005.

                Horner kaže da i Ricciardo ima probleme, a motor mu je zvučao jako čudno dok je izlazio iz bokseva...

                Comment


                • #38
                  11 vozača završilo trku...

                  Gledam 30 sekundi razlike za Mercedes... Jel to opet da očekujemo dominaciju? Doduše Ferrari više nije 6-7 tako da bolje je. Valjda ce sledeće godine biti svi tu negde u 5 sekundi...

                  Comment


                  • #39
                    Nisam bio disciplinovan i propustio sam veći deo trke... Čestitke Lewisovim navijačima, suverena pobeda i očito jaka trka bez uzdržavanja u pogledu tempa. Juče je kvalifikacioni krug bio 5.4s brži nego prošle godine, što je izvrsno, dok je trka oko minut i po brža.

                    Zadovoljan sam Ferrarijem, isti razmak kao prošle godine, ali znamo da je Niko krstario za razliku od Lewisa danas. Šteta za Kimija, stvarno šteta... Williams je smanjio deficit od prošle godine, ali oni ulaze u novu sezonu sa drugačijim momentumom od Scuderije. Sauber je postigao sjajan rezultat, iako najvećim delom posledica odustajanja - pobedili su Red Bull. Ferrari je preskočio Renault u pogledu motora, a Scuderija je preskočila Mercedesove mušterije. Verstappen imao solidnu trku, propustio sam njegovo odustajanje. Poražavajuće za McLaren što su bili poslednji i što i pored odustajanja nisu uzeli poene. Očekujem velike iskorake za njih, ali moraju doći brzo...

                    Comment


                    • #40
                      Ocekivala sam ovakav poredak, bilo je samo pitanje ko je spremniji da li Hamiltom ili Nico, mada se i to dalo videti na treninzima i u kvalifikacijama... U svakom slucaju cestitke oboma, nesto sto je za svaku pohvalu to je rezultat mladog Nasra, bravo momak : ))

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Kako dosadna trka, da ne kažem glupa.
                        11 bolida na cilju, pola minute prednosti za Mečke, pa dva vozača, pa 56 sekundi do petog mjesta...
                        Možda 2 ili 3 'prava' obilaženja, nigdje nikakave borbe.

                        Zadovoljan Massom, imao je prednost na Vettelom, i da je ušao u boks krug kasnije mislim da bi bio napostolju. Ali Vettel je odradio ogroman posao u drugom stintu, krugovi su mu bili skoro kao i kod Mercedesa, naravno uz iznimku 4-5 krugova kada su Lewis i Rosberg vozili ljubičaste sektore na trenutke i malo se bockali.
                        Ferrari napravio ogorman napredak, šteta za Kimija i Valtterija... Williams i Scuderia su toliko izjedačeni, razlika je u nijansama, i izgleda da će trke riješavati detalji u boksu kao i jutros.

                        Nasr bez sumnje vozač dana.

                        Comment


                        • #42
                          Pozdrav svima,
                          Nov sam ovde i odusevljen sam koliko je forum aktivan. VELIKA pohvala za Vanju i prelep uvod u F1.Osvrno bi se na komentatore koju nisu uzeli u obzir da je Kimi u prvom krugu imao incindent i dobio udarac u zadnji levi tocak. Postoji i ta mogucnos da je i to dovelo do tako katastrofalne promene pneumatika.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Dekyns View Post
                            Pozdrav svima,
                            Nov sam ovde i odusevljen sam koliko je forum aktivan. VELIKA pohvala za Vanju i prelep uvod u F1.Osvrno bi se na komentatore koju nisu uzeli u obzir da je Kimi u prvom krugu imao incindent i dobio udarac u zadnji levi tocak. Postoji i ta mogucnos da je i to dovelo do tako katastrofalne promene pneumatika.
                            Dobrodošao

                            Kimi je bio već jednom u boksu, tek na drugom zaustavljanju se desilo šta se desilo, tako da ta teorija otpada. Ali ni ne treba imati neke posebne teorije, sve je očito, čiko sa prednjom dizalicom je spustio bolid prerano, pištolj koji dostiže i 10 hiljada okretaja/min. nije dovoljan da za to vrijeme pričvrsti gumu, tako da je pneumatik 'visio', bio je malo pričvršćen ali počeo je otpuštati i tada se Kimi zaustavio, nije bilo relane šanse da se dovuče ponovo do boksa sa točkom i vješanjem (iliti ovjesom) u jednom dijelu...


                            Kad smo već kod toga, Vanja ili neko drugi ko zna, kako se tačno prevodi na sprski 'suspension'? Hrvati za to kažu ovjes, a ja sam u nekoliko navrata čuo prevod 'vešanje'.
                            Last edited by Bastia33; 15-03-15, 08:34.

                            Comment


                            • #44
                              Kimi je već i kod prvog zaustavljanja imao problema sa tim zadnjim levim točkom, mislim da nije imao taj peh, opušteno bi bio u borbi za postolje....
                              Moram i ja pohvaliti uvodni post i pokazani entuzijazam i poznavanje materije u istom
                              Kao starom navijaču Ferarija, posle uvodne trke emocije su mi podeljena, zadovoljan kakvim takvim napredkom tokom zime, i žal što su Mercedesi i tako još jako daleko (po svemu sudeći nedostižni i ove godine).
                              ¡Si Señor!

                              Comment


                              • #45
                                Zanima me da li ima iko link od trke zato što sam je propustio
                                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                                Comment

                                Working...
                                X