Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2015. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadigrao Djokovic juce Federera i imao kontrolu sve vreme, bar dok je bio koncentriran. Treci set se igrao zbog grube greske Djokovica, prvo opustio se na 4-2, a drugo dve duple za redom u tb. Iskoristio je to Federer znanjem, umecem i iskustvom, ali imao je sto iskoristiti.

    Comment


    • Kako se svi secaju duplih u TBu, a niko se ne seca onih drajv voleja, koji su bili cist poklon
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Bio je jedan drajv volej koji jeste bio poklon i onaj vrlo tezak smec. Ali priznaces i sama Bojana to nije nista naspram 3 duple servis greske u TB od toga dve vezane na 5-4.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Krajnji rezultat je isti, poen je izgubljen i to grubom greskom.
          Nije ocekivano i ne znam kad mu se poslednji put desilo da odservira 3 duple u TBu, ali isto tako nije ni ocekivano da Role masi one zicere na mrezi.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Krajnji rezultat je isti, poen je izgubljen i to grubom greskom.
            Nije ocekivano i ne znam kad mu se poslednji put desilo da odservira 3 duple u TBu, ali isto tako nije ni ocekivano da Role masi one zicere na mrezi.
            Poen je izgubljen u Federerovom slucaju, u Novakovom slucaju poen se nije ni igrao, a to je jos gore. I to tri puta tako.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Meni je to podjednako lose, sa jedne strane pravis duple kao pocetnik, sa druge strane zicere saljes u aut.
              Ocigledno su obojica bili nervozni u TBu, Fed malo manje i to je presudilo.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Na kraju samo uteha osta...
                #Novakovanje
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Krajnji rezultat je isti, poen je izgubljen i to grubom greskom.
                  Nije ocekivano i ne znam kad mu se poslednji put desilo da odservira 3 duple u TBu, ali isto tako nije ni ocekivano da Role masi one zicere na mrezi.
                  1.
                  Ne sjecas se ni ti onog voleja koji je Novak promasio dva metra od mreze. Da, Federer je napravio grubu gresku na onom drajv FH voleju. Doduse, da je bila 1 metar u polju, kao sto je normalno, Novak bi je imao na reketu.

                  2.
                  Novak je servirao 6 puta u TB. Imao je 2 prva unutra - 33%. I 3 duple. To je 50%. Jeste da je TB duzi gem, ali ipak se gem sa 3 duple mora smatrati poklonjenom. No, to mene manje tangir. Tu je donekle prisutna bila Novakova logika: "Radje cu napraviti duplu nego ti dati sansu da dobijes poen returnom."

                  3.
                  Mene najvise nervira kako je Novak reagovao na izgubljeni poen pri rezultatu 1:0, 4:3, 30:15. On je taj poen imao. Federer ga je dobio fantasticnom defanzivom i onda kontranapadom. Poen meca. Presudna je bila Federerova anticipacija u dva udarca. Novak je igrao izrazito oprezan BH drajve volej. Radje bih da ga je igrao agresivno i promasio kao Federer. Publika je dosla u stanje ekstazije.

                  I Novak je za redom izgubio 8 poena. Prvo je prestao da igra ofanzivno a onda je djelovao par minuta potuno izgubljeno.

                  Imas poen na ATP stranici:

                  http://www.atpworldtour.com/Tennis/M...fk2rAOQg0Q_UH1

                  Sjajna igra Federera.
                  Last edited by NI; 23-03-15, 08:35.

                  Comment


                  • Nema potrebe da idem na ATP sajt, znam na koji poen mislis, poen meca

                    A secam se tog voleja i bas sam skoro pricala sa jednim Nole fanom koji je tvrdio da je Djokovic mnogo popravio volej i da je sad odlican na mrezi, ali ja sam rekla, i jos uvek stojim pri toj tvrdnji, da ga je samo malo popravio, kad je opusten i kad vodi onda i teze voleje izvlaci, ali da u bitnim trenucima i dalje gresi na osnovnim.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • uzivajte

                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Svi poeni zaista odlicni, ali onaj Monakov protiv Tase i to na brejk loptu
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Svi poeni zaista odlicni, ali onaj Monakov protiv Tase i to na brejk loptu
                          Nema sumnje da je Monakov najbolji.

                          Medjutim, tri od cetiri poena su u provm redu dobra zbog zavrsnog udarca. Monako - hot-dog lob; Koli - instiktivni poluvolej sa osnovne linije, Dimitrov - nevjerovatna promjena smjera kretanja.

                          Federerov viner nije nista specijalno, citav poen je specijalan. Novak je imao tri prilike da rijesi poen. I svaki put je odigrao viner 'na sigurno'. Da bi Federer svaki put anticipacijom, kretanjem i tehnikom spasio bez da izgubi poziciju na terenu. I svaki put bi isfrustrirao Novaka. To je poen koji ubija protivnika, pogotovo kad se cuju onakve ovacije iz publike.
                          Last edited by NI; 23-03-15, 11:09.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Kako se svi secaju duplih u TBu, a niko se ne seca onih drajv voleja, koji su bili cist poklon
                            Secam se kako ne.
                            Ali taj drajv volej u tb samo pravi jos ociglednije greske Djokovica. Dve duple zaredom na 5-4, kad trebas otservirati za mec je jako gruba greska, ako imas u obzir da je protivnik vec nacet svojim sopstvenim netipicnim greskama.
                            Sve ukupno za mene je juce Djokovic bio dosta bolji. Neverovatna kontrola sa osnovne, tokom servisa. Odlicno.

                            Comment


                            • Сада је већ јасно да Ноле има шансе на спорим подлогама, добија али су то велике муке, да оседиш.. на брзим је Федерер то решавао без фрке, лагано и јасно од самог почетка.... јасно је да и на слему Ноле неће имати проблема... све је то битно јер коначно Ноле мора да осваја више турнира у наредним годинама, бар док се не појаве нови лавови... глупо је да га спречава човек који је при самом крају каријере...
                              sigpic

                              Comment


                              • Viskovic rekao da nema lavova, ovo vise nikada necemo videti, uzivaj Ziko
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X