Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2015. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sam Novak je pred mec izjavio da je Rodzer igrac sa najboljom formom u poslednjih godinu dana. Sada tu je ipak malo podilazio novinarima ali nije bio daleko od istine.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      @NI
      On nije blizu prajma, ne moze neko u 34.godini zivota biti blizu prajma
      on je jednostavno otac ove igre, pomera granice pa se cini da je normalno da igrac koji ima pune 33 godine redovno izaziva pa cak i pobedjuje broja 1, koji zaista jeste na svom igrackom vrhuncu.

      Sent from my HTC posto mi se moze
      Ima 33 godine, pa šta, nije mator, a iskusan, najbolja kombinacija. Ubedljivo je 2. na ATP listi, pustite više godine, nema on 53 već 33.

      Agasi je igrao finale GS u 36. godini.

      Comment


      • Hajmo ljudi na spavanje, Nole sutra ode na Model season u Miami, a Role ode na Snow Fest nedje u Alpama
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Sam Novak je pred mec izjavio da je Rodzer igrac sa najboljom formom u poslednjih godinu dana. Sada tu je ipak malo podilazio novinarima ali nije bio daleko od istine.
          Kako kad nije osvojio niti jedan veliki trofej niti je bio no.1 u nekom trenutku?

          Istina je da su ga svi otpisali posle 2013., pisali oprostajne govore, a onda je dosla 2014. i on im je jos jednom zapusio usta. Sasvim je ocekivano da sad pisu da je blizu prajma

          Sent from my HTC posto mi se moze
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by goku View Post
            Ima 33 godine, pa šta, nije mator, a iskusan, najbolja kombinacija. Ubedljivo je 2. na ATP listi, pustite više godine, nema on 53 već 33.

            Agasi je igrao finale GS u 36. godini.
            Koliko je Agasi igrao meceva?
            Kakav se tenis igrao tada?

            Sent from my HTC posto mi se moze
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Kako kad nije osvojio niti jedan veliki trofej niti je bio no.1 u nekom trenutku?

              Istina je da su ga svi otpisali posle 2013., pisali oprostajne govore, a onda je dosla 2014. i on im je jos jednom zapusio usta. Sasvim je ocekivano da sad pisu da je blizu prajma

              Sent from my HTC posto mi se moze
              Nije ali on je pricao konkretno o formi a ovu godinu je poceo sasvim solidno (jedini kiks na AO gde je istina najbitnije da ne kiksne ali ajde) Pricao je o igri, a Rodzer jeste igrao odlicno. U finalu je stao kada mu je i prvi servis stao, i kada vise nije mogao drzati visok intenzite. I pored toga sto je bio igracki inferioran tokom celog meca opet se odlicno drzao. A to dovoljno govori i o njemu i o Novaku i tom kompleksu kako ga NI naziva, mada se ja ne bi slozio da je to kompleks, vec samo veci pritisak na Novaka.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Pravo čovek veli 12-0 na pravim turnirima, turnirčići se ne računaju.
                Naravno kolega ;)

                Originally posted by Navras View Post
                Roger moralni pobednik Uspeo je da otera Novaka u tri seta, sto priznacemo nije mala stvar, pogotovo u tim godinama. Dostignuce vredno divljenja

                Novak od sjaja do ocaja ali svakog momenta siguran u konacan trijumf. Samouverenje mu ne manjka ali mogao bi ponekad i laksim putem. Moralo je biti 6:3 6:2.
                Opet neki pisu moralo je, ovo je tenis ljudi... moralo je i da izgubi SF US open 2010 i 2011 pa nije...



                Originally posted by bojanaBG View Post
                @NI
                On nije blizu prajma, ne moze neko u 34.godini zivota biti blizu prajma
                on je jednostavno otac ove igre, pomera granice pa se cini da je normalno da igrac koji ima pune 33 godine redovno izaziva pa cak i pobedjuje broja 1, koji zaista jeste na svom igrackom vrhuncu.

                Sent from my HTC posto mi se moze
                Opet vi Fedovci o godinama? Pa nema covek 50 godina vec 33 a njegovim stilom i iskustvom su to najbolje godine, nisu sigurno najbolje 24-27 kad je imao klince ( Rafu, Nola i Marija ) i raspale matorce !

                Comment


                • Sestre mi mile, jedva cekam Noleta da uleti u 30-te
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Kako smarate sa ove godine.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Od 1985. do 2002. ovo što mi danas zovemo hiljadarke se igralo na 3 dobijena seta.Jeste se igralo jednostavnije-servis-volej,ali treba izdržati te mečeve.BTW-Agasi je meni nenadmašan,o Samprasu i da ne govorim jer Rođa baš njega hoće da iskopira.Ne kažem pođe mu po nekad za rukom,ali nije to to
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Sestre mi mile, jedva cekam Noleta da uleti u 30-te
                        nole je reko jednom da ce najkasnije do 34 da igra, ne znam gde sam to procitao, ali stil novaka je zahtevniji od rodzerovog....

                        rodzer moze ako se postedi povreda do 40 god. kao ona japanka bas me interesuje dokle ce rodzer da igra, to je pitanje? ja bi iskreno voleo da ostane na turu do 40 god. , ali on je jednom dao izjavu da kad ne bude vise igrao na velikim terenima to znaci kad ispadne izvan 30, 40 nq listi da ce da napusti tenis, jer ne moze da zamisli sebe kako igra na malim terenima

                        danas je nole pokazao magiju u prvom setu i polovinu drugog, rodzer elegancijom sputao noleta da osvojji turnir u dva, treci je vec bio rutina...
                        kako ni rece, novak mora da igra best da bi dobio rodzera kad je on u najboljoj formi, rodzer je danas bio u best formi i to je pokazao ''kradjom'' drugog seta, ali tu se istrosio starac i dalje je mogao samo da ocekuje da nole pukne u trecem i da pokusa da dobije set sa 6:1 ali to je novak nije mari ili berdih.

                        Comment


                        • Предпостављам да сте у праву са том спором подлогом... да ли је то кључ успеха? током турнира се није ништа примећивало код Федерера у смислу да му то смета.. ипак током меча је било и овако и онако.... клацкалица.. час се стицао утисак да ће Ноле брзо да заврши, а онда се чинило да ће то ипак Федерер да уради и онда опет на крају Ноле финишира.. чуди ме тај федереров нагли пад и предаја без и мало покушаја да бар заплаши Нолета... изгледа да је набилдован за два сета... много се релија одвијало, много пребацивања... изцрпео се.. код Нолета се по говору тела све види, код Федерера не... он делује као да није ни мајцу натопио знојем, а на додели трофеја се баш видело да је изгледао као да је извађен из веш машине... ипак године чине своје, маратонске мечеве може да заборави... сада ће да прави паузу, а ми можемо са олакшањем да очекујемо нолетове лаке победе.. долази време, када ће Ноле обарати рекорде по освојеним мастерсима, почело је одбројавање!
                          sigpic

                          Comment


                          • @Olja

                            Imas li istu statistiku po setovima?

                            -------------------

                            @Bojana

                            Da, Rodzer ima 33.5 godina i tesko moze biti u prajmu. Postoje nekoliko ali...

                            Prvo, sa godinama se gubi na brzini i izdrzljivosti. Rodzer je jako malo izgubio na brzini, imao je snage da drzi intezitet prvih 1-1.5 vremena.

                            Drugo, sa godinama se dobija na iskustvu. Rodzer je pokazao svo svoje iskustvo sinoc. Bez toga ne bi dobio 2. set.

                            Trece, Rodzer je uvjerljivo 2. igrac svijeta. Na ovom turniru je igrao u strasnoj formi. Pobijedio je Raonica, igraca koji nije daleko od Andija Rodika. Deklasirao nikad boljeg Berdiha koji ga je kostao olimpijske titule kada je bio u prajmu.

                            Cetvrto, svako drugi bi onaj mec izgubio u dva seta. Rodzer nije zbog jednog razloga. Zelio je da pokaze Novaku da ne moze da ga dominira. Ogranicen cilj za nekog ko je GOAT i ko je uvjerljivo broj 2.

                            Peto, Rodzer je znao da mora da napada, a Novakova defanziva na ovako sporoj podlozi je ubitacna. Otud promasaji na FH koje ti pominjes. Oni su polu-iznudjeni. U 2. setu se opustio, kao neko ko nema sto da izgubi, usao pola koraka u teren i fantasticno pogadjao.
                            Last edited by NI; 23-03-15, 07:41.

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Od 1985. do 2002. ovo što mi danas zovemo hiljadarke se igralo na 3 dobijena seta.Jeste se igralo jednostavnije-servis-volej,ali treba izdržati te mečeve.BTW-Agasi je meni nenadmašan,o Samprasu i da ne govorim jer Rođa baš njega hoće da iskopira.Ne kažem pođe mu po nekad za rukom,ali nije to to
                              Netacno Marija igralo se finale na 3 dobijena zadnji put 2001 pa onda 02,03,04 na dva pa se vratilo opet na tri (finale samo naravno) nekoliko narednih sezona do 2008 mislim jeste 2008 je Novak uzeo na dva se igralo. Ali to samo FINALE ostatak turnira na dva dobijena ...

                              Cacanin i 2010 i 2011 u sf US je Novak bio bolji igrac na terenu. A danas pogotovo. Jeste da je Federer 2011 a i 2010 bio blizu i imao finu sansu ali kada se gleda ceo mec Novak bolji. Tako da nije morao!
                              Last edited by Sandugp; 23-03-15, 07:35.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                @Olja

                                Imas li istu statistiku po setovima?

                                -------------------

                                @Bojana

                                Da, Rodzer ima 33.5 godina i tesko moze biti u prajmu. Postoje nekoliko ali...

                                Prvo, sa godinama se gubi na brzini i izdrzljivosti. Rodzer je jako malo izgubio na brzini, inao je snage da drzi intezitet u 1-1.5 vremena.

                                Drugo, sa godinama se dobija na iskustvu. Rodzer je imao pokazao svo svoje iskustvo sinoc. Bez toga ne bi dobio 2. set.

                                Trece, Rodzer je uvjerljivo 2. igrac svijeta. Na ovom turniru je igrao u strasnoj formi. Pobijedio je Raonica, igraca koji nije daleko od Andija Rodika. Deklasirao nikad boljeg Berdiha koji ga je kostao olimpijske titule kada je bio u prajmu.

                                Cetvrto, svako drugi bi ona mec izgubio u dva seta. Rodzer nije zbog jednog razloga. Zelio je da pokaze Novaku da ne moze da ga dominira. Ogranicen cilj za nekog ko je GOAT i ko je uvjerljivo broj 2.

                                Peto, Rodzer je znao da mora da napada, a Novakova defanziva na ovako sporoj podlozi je ubitacna. Otud promasaji na FH koje ti pominjes. Oni su polu-iznudjeni. U 2. setu se opustio, kao neko ko nema sto da izgubi, usao pola koraka u teren i fantasticno pogadjao.
                                meni dovoljno
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X