Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uporedio sam cetiri meca:

    Code:
    [FONT=Courier New]Sinisinati (brzi hard) 2012.  	Federer 	6:0,7:6
    WTF (spori hard) 2012. 		Novak 		7:6, 7:5
    Shanghai (brzi hard) 2014.	Federer		6:4, 6:4
    Dubai (brzi hard) 2015.		Federer		6:3, 7:5[/FONT]
    Dacu nekolike mjere za svaki set i svaki mec.

    1.
    Superiornost, postotak dobijenih return poena pobjednika podijeljen sa istim za porazenog.

    Code:
    [FONT=Courier New]
    Set	Super.	Komentar
    1. Sinsinati	3.25	Federer (Novak je bio pometen)
    1. Dubai	1.29	Federer (jasno bolji)
    1. Shangai	1.28	Federer (jasno bolji)
    2. Shangai	1.21	Federer (jasno bolji)
    2. WTF    	1.11	Novak (malo bolji)
    2. Sinsinati	1.09	Federer (malo bolji)
    1. WTF    	1.09	Federer (malo bolji, Novak je 'ukrao' set)
    2. Dubai	1.08	Novak (malo bolji, Federer je 'ukrao' set)
    		
    Mec	Super.	Komentar
    Sinsinati	1.64	Federer
    Shangai 	1.25	Federer
    Dubai     	1.09	Federer
    WTF     	1.002	Novak (potpuno izjednacen mec)
    		
    Komentar se odnosi samo na ovu mjeru.		
    
    [/FONT]

    2.
    Ko diktira igru. To je postotak (vineri i neiznudjene jednog igraca + iznudjene protivnika)/totalni broj poen. U ovom konkretnom rivalitetu, Federer kao ofnazivac diktira. Nekad vise, nekad manje.

    Code:
    [FONT=Courier New]
    Set		Komentar
    1. WTF       	60.0%	Federer je na jedan ili drugi nacin odlucio 60% poena
    2. Dubai      	59.7%	
    1. Dubai	59.4%	
    2. WTF   	58.2%	
    2. Sinsinati	57.3%	
    1. Sinsinati	57.1%	I pored toga sto je Novak puno grijesio, Rodzer je odlucivao o vecini poena.
    2. Shanghai	54.1%	
    1. Shanghai	51.6%	[COLOR="#FF0000"]Ovo me navodi na misao da je u prvom setu Novak pokusaovao da dokaze da je bolji ofanzivac. [/COLOR]
    		
    Mec		Komentar
    Dubai         	59.6%	
    WTF          	59.2%	
    Sinsinati	57.3%	
    Shanghai	53.0%	
    [/FONT]
    3.
    Ova mjera pokazuje koji postotak svojih poena je igrac zaradio (vineri + iznudjene protivnika)/(ukupnim brojem osvojenih poena)

    Code:
    [FONT=Courier New]
    Set	Novak	Federer	Komentar		
    1. WTF       	54.2%	73.1%	[COLOR="#FF0000"]Novak se vise oslanja na gresku Federera.		[/COLOR]
    2. WTF       	45.8%	62.8%	Ista stvar kao u prvom setu, s ti sto obojica vise grijese		
    1. Sinsinati	60.0%	64.0%	U prvom setu Novak puno grijesi, otud tako mala razlika.		
    2. Sinsinati	57.5%	71.4%	U drugom setu stvari dolaze u normalu.		
    1. Shangai	69.0%	68.6%	Ili se Novak utrkuje sa Federerom u ofanzivi, ili Federer igra toliko dobro da Novak nema izbora.		
    2. Shangai	65.0%	71.1%	Stvari su malo blize normali u drugom setu.		
    1. Dubai	71.4%	83.3%	Izrazito visok postotak.		
    2. Dubai	57.9%	76.9%	Stvari su otprike normalne.		
    					
    Mec	Novak	Federer	Komentar		
    WTF     	50.0%	68.4%			
    Sinsinati	58.0%	68.7%			
    Shanghai	66.7%	70.0%			
    Dubai    	63.6%	80.0%			
    
    [/FONT]
    4.
    Ovo je postotak dobijenih poena neiznudjenim greskama.

    Code:
    [FONT=Courier New]Set		Komentar	
    1. WTF       	36.0%		
    2. WTF       	46.2%	Sinsinati i WTF imaju slicne brojeve osim ovog seta. Umor!	
    1. Sinsinati	37.1%		
    2. Sinsinati	35.4%		
    1. Shangai	31.3%	Shanghai je bolji, manje se grijesi.	
    2. Shangai	31.8%		
    1. Dubai	21.9%	Dubai je fantastican, pogotovo prvi set.	
    2. Dubai	32.5%		
    			
    Mec		Komentar	
    WTF   	40.8%		
    Sinsinati	35.9%		
    Shanghai	31.5%		
    Dubai  	27.7%	Dubai je najbolji.	[/FONT]
    5.
    Ovo je omjer (viner+iznudjene protivnika)/(sopstvene neiznudjene)

    Code:
    [FONT=Courier New]Set	Novak	Federer	
    1. WTF       	1.86	1.73	Feder ima losiji omjer ali i vise forsira, tako da se stvari kompeziraju
    2. WTF       	1.38	1.04	Isto, samo sto su obojica losiji
    1. Sinsinati	0.67	4.00	Novak ocajan a Federer nema kad da pogrijesi.
    2. Sinsinati	1.92	1.76	Stvari dolaze u normalu u 2. setu.
    1. Shangai	1.82	2.67	[COLOR="#FF0000"]Shangai je izuzetak, kao ui  drugim mjerama. Federer ima bolji omjer.[/COLOR]
    2. Shangai	2.00	2.29	Isto, ali manje naglaseno.
    1. Dubai	3.33	3.75	Izuzetno visoki omjeri obojice. Federer bolji.
    2. Dubai	2.44	1.88	Stvari u 'normali' ali na visokom nivou.
    			
    Mec	Novak	Federer	
    WTF          	1.60	1.35	
    Sinsinati	1.38	2.19	
    Shanghai	1.92	2.43	
    Dubai         	2.80	2.50	
    [/FONT]


    ---------------------------

    Moji zakljuci iz svega ovoga su:

    Prvo, Rodzer kao izraziti napadac diktira igru u njihovim mecevim. Sto se mec oteze, sve mu je teze i teze. Tako na primjer, mislim da je izgubio WTF zbog umora i pada koncetracije. Sa njima je doslo previse neiznudjenih. Isto tako, sto je podloga sporija, to mu je teze.

    Drugo, ohrabren Uimbldonom cini mi se da je Novak u Shangaiu pokusao da se utrkuje sa Rodzerom ko je bolji ofanzivac. Rodzer je imao dan i Novak mu je uletio u varijantu. Rodzer je izgledao kao iz snova. Nikad nije Federer tako superioran kao u 1. setu Shangaia. (1. set Sinsinatija ne uzimam u obzir.)

    Ako za mec trebaju dvojica onda je definitivno 1. set u Dubaiu najbolji. Mislim da je Dubai i najbolji mec iako je to manje jasno. Obojica su u prvom redu dobijali poene. Naravno, kao i uvijek, Rodzer vise nego Novak. Kako je vreijeme odmicalo, Rodzer je vise grijesio ali ne dovoljno da izgubi servis.

    Moguce da je u Shangaiu Federer bio bolji nego u Dubaiu. Da je bio toliko dobar da je prisilio Novaka da napada. Ipak, vjerovatnije je da je Novak igrao pogresnu taktiku u Shangaiu, da je probao da se nadmece kao ofanzivac sa Federerom dok je u Dubaiu imao prirodniju taktiku. Samim tim je mogao da se bolje suprostavi jednako dobrom Federeru.
    Last edited by NI; 02-03-15, 11:11.

    Comment


    • Nadam se da ce zaista ovu statistiku redovno da izbacuju, posto to mnogo govori o mecu

      DJOKOVIC'S RARE, COSTLY SLIP V. FEDERER

      ali ono sto me je odusevilo je treca tabela i koje je ime posle Karlovicevog
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Novak je odlican kad povede 40:0 na svoj servis. Kao u ostalom i vecina to igraca. Glupost sa Federerom je izuzetak.

        Vazanija je statistika koj govori o spasenim gemovim na sopstveni servis jednom kad si zaostao 15:40:

        Code:
        Igrac                  	spasio	od	A	B	C
        1. Novak Djokovic	1	4	25%	61%	-36%
        2. Roger Federer	7	10	70%	62%	8%
        3. Rafael Nadal     	0	4	0%	53%	-53%
        4. Kei Nishikori	7	11	64%	53%	10%
        5. Andy Murray    	2	8	25%	49%	-24%
        6. Milos Raonic     	3	7	43%	71%	-28%
        7. Stan Wawrinka	5	12	42%	56%	-14%
        8. David Ferrer     	8	24	33%	48%	-15%
        9. Tomas Berdych	5	16	31%	56%	-24%
        
        A- postotak spasenih
        B- predvidjanje modela koliko bi trebao spasiti
        C- razlika
        Samo su Federer i Nishikori bolji od ocekivanog. Federer ne iznenadjuje, Nishikori da.

        Najlosi je Nadal. Doduse, njegov uzorak je najmanji. Ali on ima tendenciju da se 'preda' kad zaostane na servis gemu.

        Od servera zastaju i Stan i Tomas i Raonic. Najvise Milos.

        Ferrer i Mari zaostaju ali ne izrazito.

        Novak jako zaostaje i pored toga sto je popravio servis. To se vidi i prostim okom. Njegov servis pomaze da se lako osvajaju gemovi. Ali kad gem podje naopako ima tendenciju da se 'preda'.
        Last edited by NI; 05-03-15, 07:57.

        Comment


        • Rafa se vraca na Kvins posle 4 godine
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Nekako sam ocekivala da nema sanse da produzi ugovor sa Haleom, i bas lepo od njega sto nije
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Sasa je ocekivano dobio WC za Hale
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Raonic i Kyrgios igraju Kvins

                http://www.lta.org.uk/major-events/a...nships-debuts/
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Izasao je zreb za Barselonu:
                  http://www.atpworldtour.com/posting/2015/425/mds.pdf

                  U SF Kei i Cilic, sa druge strane Ferer i Nadal
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Težak žeb za Rafu u Barceloni ali pun samopouzdanja ima sad priliku za osvetu Almagru (za prošlogodnišnji poraz v Barceloni), Fogniniju (za Rio).
                    Težak polufinale (Ferrer) in još teže finale (Nishikori).

                    Comment


                    • Pa vec ga je dobio ove godine, koliko puta treba da mu se sveti?
                      A i Almagro je ocajan, on trenutno nije tezak zreb, nego lagan
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pa vec ga je dobio ove godine, koliko puta treba da mu se sveti?
                        A i Almagro je ocajan, on trenutno nije tezak zreb, nego lagan
                        Slažem se sa tobom, da Almagro igra očajno ove godine ali svejedno prošle godine je Rafa izgubio baš u Barceloni od Almagra tako da možemo pričati o revanšu na šljaci.
                        Fognini il Verdasco u 3.kolu. Svakako nije laga žrijeb. U svakom slučaju opet prilika za revanš z Rafu.
                        Za četrtfinale bi volio, da Rafa igra protiv F.Lopeza (opet osveta za Shaingai 2014)
                        U svakom slučaju Barcelona pruža Rafi priliku da dodatna popravi samopouzdanje.

                        Comment


                        • Licno, ne volim tu rec osveta, oni igraju tenis, nije to prica o zivotu i smrti.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Rubljev se plasirao u glavni zrijeb Barselone,sad samo da mu ne dopadne Verdasko u prvom kolu.333 je trenutno na listi,top 100 hocu do kraja godine.

                            Comment


                            • Rubljov i Munar, obojica '97.. nije lose
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by DejZ View Post
                                Rubljev se plasirao u glavni zrijeb Barselone,sad samo da mu ne dopadne Verdasko u prvom kolu.333 je trenutno na listi,top 100 hocu do kraja godine.
                                i dobio Verdaska

                                Comment

                                Working...
                                X