Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samo da podsetim na moje prognoze.

    U petak postavljeno
    Originally posted by goku View Post
    Ne kapiram kako možete otpisivati Novaka u bilo kom meču, protiv bilo koga? A pogotovo protiv Mareja u finalu na Rod Lejveru. Kladionice daju kvotu na Novaka 1,45 u ovom momentu, ali siguran sam da će do nedelje padati ispod 1,40

    Novak nije izgubio dok stvarno ne izgubi. Setite se kako je izgledao protiv Tomića na W 2011., a kako je igrao u finalu protiv Nadala. Setite se i W 2014. i mečeva sa Čilićem i Dimitrovom, a kakvu je igru pronašao protiv Rodžera u finalu.

    Ovo danas je bila neopevana sramota od igre, ali baš zato verujem da će u finalu protiv Mare objašnjavati Škotu.

    NIKAD NE POTCENJUJ SRCE ŠAMPIONA.
    Juče postavljeno
    Originally posted by goku View Post
    Dvoranski ili vanjski, Škotu ne pomažu ni kožne gaće.
    Posle prvog seta
    Originally posted by goku View Post
    Čestitam Novače postao si tata, porodio si set. Sad drugi gubi, klasika.
    Na polovini drugog, kod 4:2
    Originally posted by goku View Post
    Novak mu da nadu, pa ga posle isprska. Jebe ga ko vola. Jel neko vidi kako ovo Endi može da dobije.
    Last edited by goku; 01-02-15, 20:49.

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Ne razumem cemu pesimizam?
      Na osnovu cega ste stekli zakljucak da Marej ima vece sanse, da je fizicki u boljem stanju i da ima prednost u dugim relijima?

      1.Pre meca sa Vavrinkom covek je bio apsolutni favorit a sada navodno nece moci da se nosi sa Marejom.
      Razlog Novakove onakve igre moze biti taktika koju su fizicki problemi iskazali u drugom svetlu i onakvu igru prikazali kao veliku slabost.
      Naravno daleko od toga da je bilo sjajno ai cak i sa onakvom igrom dobio je coveka koji je branio titulu i coveka koji mu po stilu igre najmanje odgovara.

      2. Fizicki pad mogao je biti uzrokovan psihickom nestabilnoscu koja se manifestovala slabom igrom kada bi trebao resiti mec. Postoji mogucnost da je previse razmisljao o tome da mec moze oet otici u pet setova i da ce opet fizicki patit i kako se opteretio sa tim to se i desilo.

      3. Da je Novak dobio u 4 seta da li bi ste imali drugacije misljenje?

      4. Nije imao viner 16 gemova i uspeo je da pobedi, to dovoljlno govori o njegovoj zelji bez obzira koliko se Waw raspadao.

      5. Endi je pobedio loseg Dimitrova, premorenog Kirijosa i izduvanog Berdiha, nista impresivno pogotovo sto se zna kakav je mental midget Ceh.

      6. Za razliku od Berdiha Djokovic ima neuporedivo cvrsci BH te ce sigurno izdrzati pritisak bez obzira na promene ritma i Skotov ulazak u teren.

      7. Novak ima mnogo bolji return od Berdiha i tu ce uzimati dosta poena.

      8. Novak bolje servira.

      9. Skot je fizicki sigurno jaci nego li na USO ali zaista sumnjam da su sto se tice fizicke spreme daleko jedan od drugog.

      Sutra slavimo PETICU!
      Kao sto rekoh.
      I kao sto rekoh 3-1 za Noleta.
      Svaka cast Fedovin navijacima uz Rodju su i kas gubi, naklon do poda na strasnoj lojalnosti.
      Sto se tice Novakovih fanova ne daj boze nikome.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Kao sto rekoh.
        I kao sto rekoh 3-1 za Noleta.
        Svaka cast Fedovin navijacima uz Rodju su i kas gubi, naklon do poda na strasnoj lojalnosti.
        Sto se tice Novakovih fanova ne daj boze nikome.

        Nemoj bas da si tako strog, plasili smo se, nije to valjda tako strasno.
        Nismo svi isti, a i razlog tog straha je sto je Nole propustao neka GS finala, ali to ne znaci da nismo pravi navijaci i da nismo lojalni, nikako!!!
        Roletovci mogu da su opusteniji, znamo svi zasto, ali to ne znaci da su bolji navijaci, i nisu.
        Postujem tvoje misljenje, ali se ne slazem sa tobom po pitanju lojalnosti navijaca.
        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

        Comment


        • E da, vidim da neki tvrde da je Novak bio suvise pasivan.... mozda je to tacno u prva dva seta gde se igralo 64 poena od 9 i vise udaraca i Novak je dobio 28 (Skot bio uspesniji). ALI na primer u cetvrtom setu je bilo samo 4 takva poena. A sigurno nije Marej isao na skracenje istih. Znaci preuzeo je inicijativu kada je trebalo Novak i odigrao agresivnije (kontrolisana agresivnost) sto je i donelo rezultat.
          Znaci NIKAKO ne moze da se kaze da je generalno gledano u celom mecu Novak bio pasivan...
          Fantasticno je to kako se od 0-2 u trecem prilagodio ofanzivnijoj taktici.... Rasturio ga je od tog momenta, jednim delom jer je i Skot bio umoran (mnogo intenzivan mec) a dobrim delom jer je odlicno sproveo svoj da ga tako nazovemo plan b
          Last edited by Sandugp; 01-02-15, 20:57.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Sandugp Barid Bel Medar View Post
            E da, vidim da neki tvrde da je Novak bio suvise pasivan.... mozda je to tacno u prva dva seta gde se igralo 64 poena od 9 i vise udaraca i Novak je dobio 28 (Skot bio uspesniji). ALI na primer u cetvrtom setu je bilo samo 4 takva poena. A sigurno nije Marej isao na skracenje istih. Znaci preuzeo je inicijativu kada je trebalo Novak i odigrao agresivnije (kontrolisana agresivnost) sto je i donelo rezultat.
            Znaci NIKAKO ne moze da se kaze da je generalno gledano u celom mecu Novak bio pasivan...
            Ne zaboravi da je pasivnost u 3. i 4. setu tjerala Andija da bude agresivniji i vise promasuje. Bila je to pasivnost koja ne forsira tempo ali koristi prilike za vinere kad se ukazu.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Ne zaboravi da je pasivnost u 3. i 4. setu tjerala Andija da bude agresivniji i vise promasuje. Bila je to pasivnost koja ne forsira tempo ali koristi prilike za vinere kad se ukazu.
              Naravno, s tim sto je i sam Endi bio iznenadjen Djokovicevom promenom plana (on to kasnije pokusava da opravda "vukao se po terenu a onda odjednom leteo" ali to su samo excuses). I Endi iako je dosta radio na tome i dalje NE UME DA NAPADA. U ogromnom broju slucajeva kada bi dobio nesto kracu lopticu usrao bi stvar...
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Novakovci, CESTITO iz sve srca!!! (valjda sam pravilno napisao) U Makedoniji se zove: Честито од се срце.

                Da ne trazim sad sta sam napisao juce, odnosno prekjuce kada je Novak prosao Stana. Nije bilo razloga za zabrinutost, jednostavno match up je cudesna stvar u ovom sportu. Kei, Stan, to su igraci koi bas ne leze Novaku i uvjek mu prave probleme. Nije stvar da mu Endi bas lezi, ali na ovakvoj podlozi Skot nema sanse ako je Novak na svoji nivo. Po meni ovaj AO je pokazao da Djokovic nije jos u top formi, jer moze on bolje od ovo svakako. Previse su to padova u njegovoj igri... Skot nije, Stan nije, ali neki drugi bi to hladno iskoristili. Nebitno to, bitno je da je Novak proknizio svoj 8 GS turnir i 5 u Melburnu!!! 5 GS titula na jedan turnir, NEVJEROVATNO dostignuce!!!!!!

                Oko dansanjeg meca. Prva set i po, odnosno skoro 2 seta sam prespavao Ali ono sto sam video nakon 1-0 i brejk prednosti za Novaka nije bilo dobro po srpski igrac. Prodao je olako drugi set, Skot napravio brejk u treci, a govor tijela Novaka je bio uzasan. Sta je uradio nakon toga? Video da mora da se smiri, da mora malo da stisne kocnicu i da ne srlja. To je urodilo sa plodom, jer Endi nije imao odgovor. On udara agresivno, a Novak to vrati, i tako svaki poen. Ne moze se protiv Novaka tako, moras da budes ekstremno agresivan i precizan, i da dobijas sto je mozno vise eftine poene nakon servisa, a to Endi svakako ne moze. Zato sam ja bio skeptik oko taj novi paket Skota, novi paket koji je rezultat na saradnju sa Morezmo. On nije rodjeni ofanzivac, i to ce biti tesko da se implementira u buducnosti. Onu boraniju ce uvek dobivati, ali za Nadala, Rogera i Novaka trebace nesto vise.

                Znam da vam nije bilo lako, nervoze su bile velike, ali na kraju je sve ispalo kako treba. Novak je kralj Melburna, nevjerovatno mu pasuje ovu podlogu, tako da imate cime da budete ponosni.

                I za kraj, jedan podatak koji ne znam dali je bio u prethodne postove, ali ako nije bio dobro je da se zna.

                Average second serve speeds (in finals): Djokovic:167kmh Sharapova: 153kmh Serena: 150kmh Murray: 133kmh
                Porazavajuci podatak!!!!

                Edit: NI ima avatar
                Last edited by Stefan-kobe; 01-02-15, 21:01.
                OVAKO

                Comment


                • Nisi Stefi "CESTITKE" ili "CESTITAM"
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp Barid Bel Medar View Post
                    Naravno, s tim sto je i sam Endi bio iznenadjen Djokovicevom promenom plana (on to kasnije pokusava da opravda "vukao se po terenu a onda odjednom leteo" ali to su samo excuses). I Endi iako je dosta radio na tome i dalje NE UME DA NAPADA. U ogromnom broju slucajeva kada bi dobio nesto kracu lopticu usrao bi stvar...
                    Apsolutno. Nije zano da li da napada vise i izgleda kao bik kad mu toreador mase sa crvenom maramom, sto je cesto cinio, ili da bude i on pasivan i izlozi se napadu. To je frustriralo Marija a ne Novakovo glumatanje.

                    Comment


                    • Prskaj, ostadoh dužan...imaš prošlogodišnje finale kao jako dobar, vjerovatno i najbolji primjer na ovako visokom nivou, kako vucaranje na jednoj strani utiče na igru protivnika...

                      Jednostavno, ponašanje koje nije standardno na jednoj strani izaziva na drugoj reakciju...sve što si do tada kontao pada u vodu, pa počinješ razmišljati dal je sada tvoj plan sa početka dobar ili ne, šta trebaš mijenjati, šta se ustvari dešava...rijetki su igrači koji mogu ostati imuni

                      Za Andyja svakako vrijedi ona da onaj ko gubi ima pravo da se ljuti...tako bi barem ti trebao posmatrati njegovu reakciju...

                      a da je bio ljut, bio je

                      Comment


                      • Mene samo interesuje kako to na Federera ne utice to vucaranje protivnika po terenu, vec on nemilosrdno ubija. Nek porade na tome, da li su oni dobre osobe ili ne kada je mec u pitanju.

                        Ovaj Australian Open, u ova 3-4 meca sto sam ja pogledao isto kao da se igrao u periodu od 25. decembra do 1. januara, vrijeme darivanja, po pitanju peona, gemova, setova i na kraju meceva.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Prskaj, ostadoh dužan...imaš prošlogodišnje finale kao jako dobar, vjerovatno i najbolji primjer na ovako visokom nivou, kako vucaranje na jednoj strani utiče na igru protivnika...

                          Jednostavno, ponašanje koje nije standardno na jednoj strani izaziva na drugoj reakciju...sve što si do tada kontao pada u vodu, pa počinješ razmišljati dal je sada tvoj plan sa početka dobar ili ne, šta trebaš mijenjati, šta se ustvari dešava...rijetki su igrači koji mogu ostati imuni

                          Za Andyja svakako vrijedi ona da onaj ko gubi ima pravo da se ljuti...tako bi barem ti trebao posmatrati njegovu reakciju...

                          a da je bio ljut, bio je
                          Najveci problem Vavrinke prosle godine je bio sto nije znao sto smije da igra. Nadal je bio povrijedjen i publika je bila na njegovoj strani. Nije ga mogao raznijeti.

                          Mari nije imao taj problem. On ne zna kako da raznese Novaka.

                          Comment


                          • Ne zna on nikoga da raznese

                            Comment


                            • Strog svakako, realan koliko situacija dozvoli.
                              Uglavnom najbitinije je da ga je Novak uzeo.
                              Idemo dalje bre!
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Shminka salje potpisom neku poruku
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X