Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by salinjo90 View Post
    Interesuje me nesto i to bi voleo da saznam od NI, Shminke, Skeptik-a itd. Gde jos Novak moze da napreduje do penzije i kako. Jednom prilikom je Vajda reko" Novak jos ima mesta za napredak" to je bilo sad posle Pariza ako se ne varam. Po meni Novak moze dosta da napreduje kod forhenda. A vi? I drugi mogu da odgovore, a ne samo navedeni
    То свако може да види! Упоредиш нолетове ударце са другим и видиш разлику. Сваки играч има мане и није се још родио играч који је све савладао и изводи све боље од и једног на свету. Увек има места за напредовање, али живот је кратак!!!
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Mrkela View Post
      ... i sam rekao da te njegova serva podsječala na ono staro serviranje.
      Da rekao sam, ali sam rekao i to ad je Marin isao na stari tip servisa jer novi nije davo nikavi rezultat. Racuna je da ce kik biti bolji i bio je, makar malo.

      salinjo90,

      Pa to je ocigledno. Na sto se Novak konecetrise? Servis i return. To je sam rekao. To je Bekerova skola. To vodi skracivanju ponea. Tome sluzi i poboljasanje voleja. Bilo bi fino da moze poboljasati i smesh.

      Vajda je pricao o servisu. Postigli su preciznost, hoce da sacuvaju to precisnost i dignu brzinu servisa.

      Comment


      • Originally posted by Zika View Post
        То свако може да види! Упоредиш нолетове ударце са другим и видиш разлику. Сваки играч има мане и није се још родио играч који је све савладао и изводи све боље од и једног на свету. Увек има места за напредовање, али живот је кратак!!!
        Da, ja sam ptre uporedjivao njegove udarce iz 2007 i ove danas i doso do zakljucka da je dosta bolji forhernd imao tad kao klinac. Da li ja tu gresim? Gledao sam mec u Montrealu vs Federer!

        Comment


        • i u svoj toj priči je kretanje prema naprijed najvažnije, a ono nije na nivou kretanja lijevo-desno...splitstep kod voleja...retern na drugi servis...

          smash je ok, BH smash vjerovatno nikad neće ni naučiti...hajd, ne mora sve znati

          Comment


          • Ноле има једну погодност што игра по завршетку Федерерове групе где ће се већ знати ко је први, а ко други, тако да Ноле може да калкулише са ким би да игра у полу-финалу...

            сада нас све занима шта Ноле мисли о наредном мечу са Федерером собзиром да га је Рођа изненадио изласцима на мрежу и тако га декласирао?!!


            salinjo90

            мислим да Ноле више воли дуги спин на задњу линију него да удара винере.. винер је бржи и јачи ударац али је и много непрецизнији и више се прави грешака, а са овим спином који није брз и јак доводи противника у проблем и избацује га из темпа, тако да у следећем ударцу може до завршнице...

            shminka

            волеји и бекенд смеч се могу научити али ако за њих немаш природни осећај онда то што си научио је јалово и неефикасно... може по некад да прође али никако несмеш да рачунаш на ту игру... зато је Нолету боље да се држи задње линије где се најлагодније осећа..
            Last edited by Žika; 11-11-14, 12:31.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by NI View Post

              salinjo90,

              Pa to je ocigledno. Na sto se Novak konecetrise? Servis i return. To je sam rekao. To je Bekerova skola. To vodi skracivanju ponea. Tome sluzi i poboljasanje voleja. Bilo bi fino da moze poboljasati i smesh.

              Vajda je pricao o servisu. Postigli su preciznost, hoce da sacuvaju to precisnost i dignu brzinu servisa.
              Da, da upravu si, zato je i Boris doveden, da mu poboljsa te aspekte. Mada po meni Nole ce tesko da nauci da igra voleje, ali on hoce da skracuje poene zbog cuvanja svog tela i produzetka karijere.

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                smash je ok, BH smash vjerovatno nikad neće ni naučiti...hajd, ne mora sve znati
                Kako je smesh OK poslije onog promasaja sinoc?

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  i u svoj toj priči je kretanje prema naprijed najvažnije, a ono nije na nivou kretanja lijevo-desno...splitstep kod voleja...retern na drugi servis...

                  smash je ok, BH smash vjerovatno nikad neće ni naučiti...hajd, ne mora sve znati
                  Hoce zato je dosao BB

                  Comment


                  • Pa svakome se desi da ga promaši, nema niko 100% učinak...opustio je ruku na smashu, a radio je i na plasiranju u dijelove terena koji se teže brane u odredjenim situacijama...znači ne mora udariti savršen smash, samo ga treba udariti u odredjeni dio terena...

                    @salinjo90

                    neće

                    Comment


                    • Можеш ти да доведеш и Штрауса да те научи да свираш али ако немаш слуха, нико ти не може помоћи!!!

                      погледај само како Ноле изводи те волеје! Некако седећи, бојажљиво, са опрезом, а види како изводи Рођа, иде на лопту, пролази целим телом кроз њу.. Ноле је научио технику, али нема менталну снагу и осећај да прогута ту лопту и пробуши терен...
                      Last edited by Žika; 11-11-14, 12:49.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Pa svakome se desi da ga promaši, nema niko 100% učinak...opustio je ruku na smashu, a radio je i na plasiranju u dijelove terena koji se teže brane u odredjenim situacijama...znači ne mora udariti savršen smash, samo ga treba udariti u odredjeni dio terena...
                        Niko nema nema ucinak od 100%. Ali onu lopticu je pustio da odskoci, bio je posred terena, isao je dijagonalno (preko nizeg dijela mreze)...

                        Jedina olaksavajuca okolnost je sto je isao na kratku dijagonalu pa nije imao cijeli teren da pogodi.

                        Comment


                        • Napredovao je sigurno...kad je zadnji put promašio prije ovog sinoć?

                          Comment


                          • за мене је Рафа чудо, човек који игра доста иза задње линије, не греши на мрежи, скоро увек поентира без проблема и то неком једноставношћу и ништа спектакуларно...
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              Napredovao je sigurno...kad je zadnji put promašio prije ovog sinoć?
                              Ogroman napredak je tu napravio, pre se znao da ce u 9 od 10 situacija da napravi neku glupost, sad je obrnuto.
                              Mozda taj smash ne izgleda najlepse i dalje je stegnut, ali je definitivno uspesan.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Zika View Post
                                за мене је Рафа чудо, човек који игра доста иза задње линије, не греши на мрежи, скоро увек поентира без проблема и то неком једноставношћу и ништа спектакуларно...
                                Rafa je talentovan zza mrezu, ali on ne gleda u napred kao sto gleda Novak. Covek bi radije da prima maticne celije i igra meceve po sest sati

                                Comment

                                Working...
                                X