Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kei pjeske.
    OVAKO

    Comment


    • Novak prosecan, Cilic ocajan. Ni govora o 5 brzini a kamoli nesto vise.
      Rutinirano.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by Overlord View Post
        Dzaba sva prica o kultu licnosti Novaka Djokovica , o njegovoj kaznenoj ekspediciji na mastersima i u dvorani i na otvorenom kao i brojnim rekordima .
        Svi mi vidimo da je on najbolji igrac na svijetu , ali kad dodju GS sve to pada u vodu. Isto kao da mu neka nevidjiva sila oduzme kvalitet . Vec 3 godine ne moze da uzme 2 GS godisnje .
        Za nekog ko ga gotivi i prati citavu njegovu tenisku pricu , on polako pocinje da izaziva prezir ovakvim mecevima kad obrise pod sa GS sampionima koji uzimaju njegove titule .
        Ja jednostavno ne mogu da verujem ovo...
        Pa teniser koji osvoji masters tutulu je vrhunski teniser ( milione milionera trenira a nemaju ni 250-icu ) Novak ima 7 gs tutula, ljudi moji.

        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by shminka View Post
          jel smiješno ono što je Rafa uradio ove godine kao ovogodišnji GS šampion

          Stan će uraditi više do kraja godine
          Naravno da je smijesno, čova se povrijedio na AO onda naprasno ozdravio, uzeo Noletu bez 6-te brzine RG (ustekalo kvačilo na suhom terenu a kiše u Parizu nema kao ni penzije kod nas) a poslije toga "nestao u akciji" i eto on ispade fer GS šampion a druga dvojica nisu (mislim u ovoj godini)

          PS:Niko nije primjetio da se Nole raduje Cipetovoj neiznudjenoj za 5:1 u drugom setu (to je razlog zašto nije dobio Fedberga) ali ima moj glas u anketi Nezavisnih Novina, bez pogovora
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

          Comment


          • samo se jednom radovao?
            ko nijednom
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by LegendaBL View Post
              Naravno da je smijesno, čova se povrijedio na AO onda naprasno ozdravio, uzeo Noletu bez 6-te brzine RG (ustekalo kvačilo na suhom terenu a kiše u Parizu nema kao ni penzije kod nas) a poslije toga "nestao u akciji" i eto on ispade fer GS šampion a druga dvojica nisu (mislim u ovoj godini)

              PS:Niko nije primjetio da se Nole raduje Cipetovoj neiznudjenoj za 5:1 u drugom setu (to je razlog zašto nije dobio Fedberga) ali ima moj glas u anketi Nezavisnih Novina, bez pogovora
              Nadal celu sezonu igra sa povreda ledja, al ajde, kolko samo da se napise nesto.
              OVAKO

              Comment


              • Jednom je primjećeno, ostalo nije bilo vrijedno paznje ali i pored toga ostajem pri stavu da ima moj glas u anketi Nezavisnih

                Povreda ledja-ok ali to ne može da ostale GS pobjednike predstavi smijesnim, nadam se da se slažeš sa mnom?
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                Comment


                • Pa naravno. Nisu smesni, ali vaka realnije kad pogledne covjek na stvari stvarno mi je krivo sto je Rafa ispustio AO zbog povreda ledja. Da je bio zdrav i da je izgubio onda bi bio srecniji, ovako mi je krivo al sta je tu je, nema nazad. Meni nervira sto Vavrinka i Cilic ne igraju nista nakon osvojene Slemove, ali kao reper uzecu sljedecu sezonu, ako tamo podbace onda su samo srecni GS pobjednici i nista vise.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Naravno iz tvog komentara viri subjektivno mišljenje, kao što je i Shminka napisao FC Dini, kada uzmete ovu sezonu kao mjerilo Rafa ima RG i Madrid a Stanko AO i Monte Carlo, odnos 1-1:1-1 koja je razlika?Povrijedjen Rafa, ok ali to ne umanjuje uspjeh Wawrinke!Evo ti jedno bezobrazno kontra pitanje:Šta sad mi tu mozemo što je Rafa skoro stalno povrijedjen poslije sezone sljake?
                    Da li su oni srećni pobjednici ili ne to više nije bitno, oni su aktuelni pobjednici i to treba cijeniti.
                    Last edited by LegendaBL; 11-11-14, 00:54.
                    sigpic
                    http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                    Comment


                    • Ja ovu sezonu smetam za izuzetno neuspjesnu za Nadala, cak losija od ona Vavrinkina.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Jedna je stvar kad se promasi zato sto neko igra ofanzivno, a sasvim je druga kategorija kad neko masi zicere, makar po mom poimanju tenisa.
                        Odgovori na ova cetiri pitanja:

                        1. Koliko je zicera promasio Cilic?
                        (Mogu se izbrojiti na prste jedne ruke. To je puno da se razuijemo. Ali to je tek mali dio od one 23 greske.)

                        2. Kad su ti promasaji dosli?
                        (Posto se pokazalo da Novak igra fantasticno.)

                        3. Koja je jedina taktika kojom mozes ugroziti Novaka?
                        (Napad. To Cilic zna i izabrao je tu taktiku. Nije ga sinoc islo i sto je vaznije teren mu nije isao u prilog. Previse je spor.)

                        4. Kako bi prosao da je izabrao drugu taktiku?
                        (Izgubio bi 6:2, 6:4 i imao bi recimo 8 viner i 16 neiznudjenih.)

                        Kad budes odgovarala uzmi u obzir.

                        A)
                        Cilic nije tako lose servirao kako vi mislite. Protiv Nisikorija u finalu je imao 52%, Federera 55%, Berdiha 63% a Simona 53%. Sinoc je imao 54%. Podloga je bila sporija, a Novak je fantasicno returnirao. Nekoliko forumasa je primijetilo da je Marinov servis podsjecao na stari. To je tacno. Razlog je sto je Cilic pokusavao kikom, pogotovo na drugom servisu, da nekako parira Novakovim returnima. Novak tradicionalno ima problema sa kikom.

                        Hrvatske novine su prenijel ovu Novakovu izjavu:

                        - Puno sam radio na svom servisu, kao i na vraćanju tuđih i zbog toga se mogu bolje nositi s dobrim serverima poput Marina, zaključio je prvi tenisač svijeta.
                        To kaze najbolji returner na svijetu i to se vidi.

                        B)
                        Dvije Marinove izjave. Prije meca:
                        - Mogu pobijediti Đokovića, ali moram odigrati fenomenalan susret. I Đoković će morati igrati svoj najbolji tenis ako me želi savladati, rekao je Čilić u najavi susreta,
                        Ovo je bio kamen oko vrata.

                        I jednu poslije meca:
                        "I felt that Novak played really, really solid today," said Cilic. "I felt a little bit uncomfortable on the court, rusty... I felt that I was not hitting it clean. That's always difficult, especially against Novak, to get away with a win when you're not playing so good."
                        Ovo nije daleko od onoga sto ja mislim.

                        -------------------------------------------------------------------

                        Originally posted by LegendaBL View Post
                        PS:Niko nije primjetio da se Nole raduje Cipetovoj neiznudjenoj za 5:1 u drugom setu (to je razlog zašto nije dobio Fedberga) ali ima moj glas u anketi Nezavisnih Novina, bez pogovora
                        Primijetio sam. To je bilo ocigledno. Jesi li se pitao zasto? Novak to obicno ne radi.

                        Ovaj mec ima jednu cudnu karakteristiku. Cilic je dobio samo dva gema ali je oba dobio sa nulom. Cim bi Novakov nivo pao, Cilic bi te kako to iskoristio. Nisam siguran koliko je dugo Novak mogao drzati svoj nivo.
                        Last edited by NI; 11-11-14, 07:19.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Odgovori na ova cetiri pitanja:

                          1. Koliko je zicera promasio Cilic?
                          (Mogu se izbrojiti na prste jedne ruke. To je puno da se razuijemo. Ali to je tek mali dio od one 23 greske.)

                          2. Kad su ti promasaji dosli?
                          (Posto se pokazalo da Novak igra fantasticno.)

                          3. Koja je jedina taktika kojom mozes ugroziti Novaka?
                          (Napad. To Cilic zna i izabrao je tu taktiku. Nije ga sinoc islo i sto je vaznije teren mu nije isao u prilog. Previse je spor.)

                          4. Kako bi prosao da je izabrao drugu taktiku?
                          (Izgubio bi 6:2, 6:4 i imao bi recimo 8 viner i 16 neiznudjenih.)

                          Kad budes odgovarala uzmi u obzir.

                          A)
                          Cilic nije tako lose servirao kako vi mislite. Protiv Nisikorija u finalu je imao 52%, Federera 55%, Berdiha 63% a Simona 53%. Sinoc je imao 54%. Podloga je bila sporija, a Novak je fantasicno returnirao. Nekoliko forumasa je primijetilo da je Marinov servis podsjecao na stari. To je tacno. Razlog je sto je Cilic pokusavao kikom, pogotovo na drugom servisu, da nekako parira Novakovim returnima. Novak tradicionalno ima problema sa kikom.

                          Hrvatske novine su prenijel ovu Novakovu izjavu:



                          To kaze najbolji returner na svijetu i to se vidi.

                          B)
                          Dvije Marinove izjave. Prije meca:

                          Ovo je bio kamen oko vrata.

                          I jednu poslije meca:

                          Ovo nije daleko od onoga sto ja mislim.

                          -------------------------------------------------------------------



                          Primijetio sam. To je bilo ocigledno. Jesi li se pitao zasto? Novak to obicno ne radi.

                          Ovaj mec ima jednu cudnu karakteristiku. Cilic je dobio samo dva gema ali je oba dobio sa nulom. Cim bi Novakov nivo pao, Cilic bi te kako to iskoristio. Nisam siguran koliko je dugo Novak mogao drzati svoj nivo.
                          NI, kao i obicno analiziras do detalja mada nema potrebe za to kad se ovako uverljivo dobije mec. Zapravo ovo je drugi najkrace dobijen mec na WTF, 56 min. Jedini brzi bio je onaj iz 2005 kad je Federer dobio Gaudia sa 6:0 6:0 za 50 min.
                          Novak je odigrao skoro savrsen mec, ono sto ja zovem 5.brzina. Svi segmenti igre su mu delovali maltene besprekorno. Pocev od servisa pa do BH paralele. Naravno, bilo je i padova i par neshvatljivih gresaka ali sve u svemu odlican mec za njega. Ipak, dve stvari u njegovoj igri bi posebno izdvojio:
                          1. Retern. Masu poena je dobio direktno iz reterna ili nakon sledeceg udarca.
                          2. Kretanje. Nije bilo izgubljene lopte. Stizao je maltene sve, cak par puta osvojio poen na spektakularan nacin.
                          Sto se tice Cilica on je odigrao veoma lose. Rezulat sve govori. Obicno se kaze da igras onoliko dobro koliko ti protivnik to dozvoli a Novak mu nista nije dao. Tako da sa te strane ima neko opravdanje kod mene. Kad se tome doda nervoza zbog debija na WTF, 0:10 protiv Novaka, "zardjalost" kao on sam kaze za sebe... poraz je bio neupitan ali ovako ubedljiv mislim da ni on sam nije ocekivao. Steta za njega sto je prvi mec igrao protiv Novaka. Ovakav ubedljiv poraz nije dobar za samopouzdanje.
                          Last edited by skeptik; 11-11-14, 08:11.

                          Comment


                          • novak je bio malo ljut na marina u ovom mecu - otud mozda i to radovanje na ciliceve promasaje

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              NI, kao i obicno analiziras do detalja mada nema potrebe za to kad se ovako uverljivo dobije mec. Zapravo ovo je drugi najkrace dobijen mec na WTF, 56 min. Jedini brzi bio je onaj iz 2005 kad je Federer dobio Gaudia sa 6:0 6:0 za 50 min.
                              Novak je odigrao skoro savrsen mec, ono sto ja zovem 5.brzina. Svi segmenti igre su mu delovali maltene besprekorno. Pocev od servisa pa do BH paralele. Naravno, bilo je i padova i par neshvatljivih gresaka ali sve u svemu odlican mec za njega. Ipak, dve stvari u njegovoj igri bi posebno izdvojio:
                              1. Retern. Masu poena je dobio direktno iz reterna ili nakon sledeceg udarca.
                              2. Kretanje. Nije bilo izgubljene lopte. Stizao je maltene sve, cak par puta osvojio poen na spektakularan nacin.
                              Sto se tice Cilica on je odigrao veoma lose. Rezulat sve govori. Obicno se kaze da igras onoliko dobro koliko ti protivnik to dozvoli a Novak mu nista nije dao. Tako da sa te strane ima neko opravdanje kod mene. Kad se tome doda nervoza zbog debija na WTF, 0:10 protiv Novaka, "zardjalost" kao on sam kaze za sebe... poraz je bio neupitan ali ovako ubedljiv mislim da ni on sam nije ocekivao. Steta za njega sto je prvi mec igrao protiv Novaka. Ovakav ubedljiv poraz nije dobar za samopouzdanje.
                              Zapravo je Sampras omlatio Agasija za 51. minut 1996.

                              I zapravi imamo 13 meceva koji su pre 1991. zavrseni tako sto porazeni nije uzeo vise od 3 gema, a nemamo pojma koliko su trajali
                              Last edited by ClayWarrior; 11-11-14, 09:07.
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • skeptik,

                                Ja se 100% slazem sa tobom.

                                Sve se svodi na pitanje: "Sto je sinoc vaznije bilo za 6:1,6:1, odlicni Novak ili losi Cilic" Ti i ja mislimo odlicni Novak.

                                Ali ima i drugih misljenja, je li bog dao. Neka dolaze iz Federerovog kampa a neka iz Novakovog.

                                Comment

                                Working...
                                X