Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by shminka View Post
    Ta zadnja rečenica je glavna odgovorna u neslaganju u ovoj temi...ti ocjenjuješ 6. brzinu jednog tipa igrača sve vrijeme...barem po meni...odnosno razbijanje sa osnovne linije sa oba krila

    i sad ubacivanje Federera u tu priču ne ide...
    Neko vrijeme Federer nije pokazivao 6. Sad je ponovo pokazuje. Sto je bilo ono u Shangaju? Sto je bilo pola meca sa Rafom u Rimu 2006. Ugusi protivnika ranim i efikasnim napadom.

    Comment


    • Na MTFu vec ima tema pogodite TOP 10 na kraju naredne godine.

      Djokovic i Nadal su zakljucani na prva dva mjesta po njima, uglavnom je Djokovic pa Nadal, ali ima i dosta onih koji smatraju da ce biti Nadal pa Djokovic, medjutim oko treceg mjesta su bas razlicita misljenja, TOP 5 u svakom slucaju zaokruzuju Marej, Federer i Nisikori.
      sigpic

      Comment


      • Pa gasio je ponekad neke protivnike izmedju 2006. i 2014.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Role vozio u 6. brzini 4 godine

          ali opste je poznato da ljudi imaju kratko pamcenje
          tesko voziti u sestoj brzini na autobanu bez saobracaja
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Pa gasio je ponekad neke protivnike izmedju 2006. i 2014.
            Jasta je.

            Ali radi se o umjetnickom dojmu. Rim, sljaka, Rafa se penje prema vrhu. Federer odigrao maestralni set. Poslije jedne diskusije sa Pelom sam ponovo odgledao prije godinu dana. Fantasticno. Rafa na sljaci. Djokovic je bio u odlicnoj formi i Shangaju i igaro je vrlo dobro, koliko mu je Rodzer dao. Na nardu, doduse brzom.

            Originally posted by Vladan View Post
            Na MTFu vec ima tema pogodite TOP 10 na kraju naredne godine.

            Djokovic i Nadal su zakljucani na prva dva mjesta po njima, uglavnom je Djokovic pa Nadal, ali ima i dosta onih koji smatraju da ce biti Nadal pa Djokovic, medjutim oko treceg mjesta su bas razlicita misljenja, TOP 5 u svakom slucaju zaokruzuju Marej, Federer i Nisikori.
            Pa to je realno. Rafa ne igra godinu dana, uplasimo se da ce ostavlja tenis, a onda dodje i zavrsi sezonu kao broje jedan. Ova trojka je, svako iz svog razloga nesto losija.
            Last edited by NI; 04-11-14, 15:47.

            Comment


            • Znam, nije loš Federer uopšte

              Šteta je što nije mladji
              Last edited by shminka; 04-11-14, 15:46.

              Comment


              • Originally posted by prskaj View Post
                tesko voziti u sestoj brzini na autobanu bez saobracaja
                2012. se vratio na prvo mesto kad su ova dvojica bili u fizickom prajmu, 2 godine kasnije ponovo ima sansu da bude no.1, weak era teorija vise ne drzi vodu
                Pre ce biti da pomenuti dvojac ima srecu sto su 5,6 godina mladji, inace bi se nagutali prasine

                Sent from my HTC, posto mi se moze
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Рафа ће још дуго да гута прашину, а за Новака ћу да дрхтим још ове две недеље, па одмор!


                  Last edited by Žika; 04-11-14, 16:20.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    1.
                    Ja prognoziram da Kei ima vece sanse za GS u 2015. nego Federer.
                    Ne pije ti to vodu. Federer ce i 2015 biti 1. favorit na WB dok Nisikori mozda, kazem mozda bude medju top 5 favorita na US Openu 2015. To je jedini GS na kojim ima neke realne sanse mada kad ove godine nije osvojio sumnjam da ce sledece.

                    Originally posted by Niki View Post
                    Djokovic mozda nema niti jedan udarac za koga mozemo reci da je "najbolji", ali osnovne udarce i elemente koji su mu potrebni moze izvesti, ukoliko ih uskladi, najbolje u datom trenutku.
                    Kako nema. Ima najbolji retern i BH paralelu. Recimo TB u 3.setu na WB protiv Conge je primer tyv. 6.brzine Novaka gde je izdominirao samo jednim udarcem-reternom. Blitz krieg. A ceo taj mec je odigrao u 5. brzini. Kao primere 5.brzine sto za mene ustvari znaci perfektan mec mogu da navedem Nalbandiana i njegova dva furiozna MS 2007 Paris i Madrid kad je tukao Nadala 6:1 6:2 i 6:4 6:0. Zatim Nadal u finalu US Opena 2010 protiv Novaka. Novak ima masu perfektnih meceva iz 2011 ja bih izdvojio onaj sa Congom i Monfisom 2011 u Montrealu. Podseti se NI. Znam da ce uzivati. Ima jos masa meceva ali ovo su neki koji su mi pali na pamet.

                    Last edited by skeptik; 04-11-14, 16:08.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Ne pije ti to vodu. Federer ce i 2015 biti 1. favorit na WB dok Nisikori mozda, kazem mozda bude medju top 5 favorita na US Openu 2015. To je jedini GS na kojim ima neke realne sanse mada kad ove godine nije osvojio sumnjam da ce sledece.
                      Jako podcjenjujes Novaka.

                      Originally posted by skeptik View Post
                      Kako nema. Ima najbolji retern i BH paralelu. Recimo TB u 3.setu na WB protiv Conge je primer tyv. 6.brzine Novaka gde je izdominirao samo jednim udarcem-reternom. Blitz krieg. A ceo taj mec je odigrao u 5. brzini. Kao primere 5.brzine sto za mene ustvari znaci perfektan mec mogu da navedem Nalbandiana i njegova dva furiozna MS 2007 Paris i Madrid kad je tukao Nadala 6:1 6:2 i 6:4 6:0. Zatim Nadal u finalu US Opena 2010 protiv Novaka. Novak ima masu perfektnih meceva iz 2011 ja bih izdvojio onaj sa Congom i Monfisom 2011 u Montrealu. Podseti se NI.
                      Ta dva meca protiv Monfisa i Conge su primjer 6. brzine.

                      Odgledao sam. Iznenadjuje koliko je Monfis bio dobar!
                      Last edited by NI; 04-11-14, 17:25.

                      Comment


                      • Sreća pa su Novak i Rafa mlađi inače ne znam šta bi jadni
                        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • Federer je strasno zakazao u karijeri sa Mastersima, Nadal maltene jedna podloga sto se Mastersa tice i 27 titula, a Federer svega 23, Djokovic 20. Novak nastavi li ovim ritmom osvajanja Mastersa stize Nadala, Federer ne bi smio da dodje u pitanje uopste.

                          Federer ce na AOu vjerovatno ostvariti jedan fantastican rezultat, doci do 1000 pobjeda na touru. Nadal ima 706, Djokovic 600. Ne vidim ni Nadala ni Djokovica da mogu doci do 1000 pobjeda, Novak bi mogao biti strasno blizu, Nadal zavisi od fizickog stanja, koliko ce igrati po sezoni. Novaku treba 55-60 pobjeda u sezoni narednih sedam godina, nije nemoguce ali ne vidim, 900-930 neka realna brojka. Ipak, Djokovicu je sest godina trebalo da stigne do kluba 300, a svega tri i po da bi dosao do novih 300 pobjeda.

                          Nadal je favorit na naredna cetiri RGa sigurno, a ima realnu sansu na AOu i USOu ako je maksimalno spreman. Federer je pitanje ima li vise sansi na Slemovima, Djokovic ce i naredne tri sezone biti favorit na svim Slemovima(na RG i W mozda ne prvi, ali medju glavnim favoritima), ali on nema sansu da stigne Federera i Nadala.

                          Medjutim, Novak ima realno sansu, ako ovu godinu zavrsi na prvom mjestu, da godinu kao broj jedan zavrsava sest puta u karijeri.

                          Gotovo sam ubijedjen da ce Nadal stici Federera po ukupnom broju titula i Slemova, 18 je itekako dostizno, a 18 mu treba da bi imao isti broj titula ukupno kao Federer, posebno ako bude imao tri jake sezone jos u nogama, a dokle god bude igrao i u kakvom stanju da bude titula ce barem na sljaci biti, pa ako bude morao i Juznu Ameriku da igra. Djokovic tu nema sanse rekao bih, ali moze do kluba 70 sigurno, mozda i 80.

                          Sve u svemu, odavno ovakva tri sampiona nisu igrali u isto vrijeme i proci ce jos mnogo godina da se poklopi era sa tri legende tenisa.
                          sigpic

                          Comment


                          • Zaboravih i ovo, Federer imam 226 poraza, Djokovic 140, Nadal isto. Mislim da je jasno da ce kad svi zavrse karijere Federer biti taj sa najvecim brojem poraza. Ali tu igra i broj meceva svakako.

                            Da Marej ipak nije taj nivo najbolje govori njegov bilans 480 pobjeda i 149 poraza.

                            Ali mislim da ce doci dan kad ce on biti gazda, da ce ga docekati.
                            sigpic

                            Comment


                            • Mislim da njemu mastersi nikad nisu bili toliko zanimljivi kao ovim mladim snagama...
                              Novak je tu najbolji, najraznovrsniji...al je zato na slemovima zakazao
                              Rafin broj poraza bi bio veći da ne pravi ovakve pauze

                              Novak je dosta toga propustio prethodne 3 godine, ali neke nove konkurencije nema i idalje može dosta toga napraviti...a nemam sumnje da će biti konkurentan i sa 30+ godina

                              Comment


                              • Novak ne moze prestici Federera po broju GS, a to je najvaznija mjera. Ali moze jos uvijek da osvoji Gran Glem! I to treba da mu bude cilj 2015. i 2016. Iza toga ide nizbrdica.

                                Mastersi treba Novaku da sluze za skupljanje bodova i dizanje forme.

                                Moze biti , sa malo srece, 6 puta prvi na karju godine i osvojiti 6 WTF-ova. Za nesto vise srece moze proci Federera po broju nedjelja na vrhu i ici na 7 WTF-ova.

                                Osim toga treba mu Olimpijada i Sinsinati.
                                Last edited by NI; 04-11-14, 17:31.

                                Comment

                                Working...
                                X